Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
28. máj 2010

@tintin netreba 😉

petrus29
28. máj 2010

Ahojte dievcence,dlho som tu nebola mala som toho nejako vela naraz.Boli sme aj na kontrolnom utz lebo nam vyskocil downou syndrom no chvalabozku vsetko s drobcami je oki..doktorka bola zlata,zavolala mi,ze mi nieco vyskocilo na testoch a ze ma aj objednala takze som nemusela nikde volat ani sa objednavat..Zacala som si robit vodicak tak dufam,ze ho aj dorobim kym este dociahnem na volant🙂))
Baby nic si nerobte z takych sprostych komentarov.Ja som si tiez uzila a este stale uzivam☹(,ale vzdy si poviem aka rec taky clovek..musime byt predsa v klude kvoli detom🙂)

alienka73
28. máj 2010

Chruminka, mas krasne usmievave dievcatka 🙂 .

gajana1
28. máj 2010

Ahojte baby ja nestiham nič do vččera som tu mala segru a včera mi zobrali maleho k nim tak mam trchu kľudu ale zato som chytila anginu a ktomu ma stašne boli žaludok ani chodiť nemôžem.

Baby chcela by som sa spytať či mate niektora skusenosť alebo ste rozmyšľali nad Mirenou

matelko1
28. máj 2010

ahojte.
nestiham akosi.
boli sme u dr s chlapcami na odporucanie neurologa,ci nam treba rehabilitacie,tak dr povedala,ze cvicenie im neuskodi tak 9.6 ideme na prvu rehabilit.budu chodit asi mesiac tak uvidime.
vcera nas uz nezobrala,ale prac.dobu mala pisanu do 14:30 a my sme tam dosli okolo 13-tej,tak nas odbavila slovami,ze nema na nas cas,ze ide k ekonomovi.dobre co..... 😉 tak sme museli ist dnes na 7:30.

idem si vas trosku precitat,mam chvilku cas 🙂

dior
28. máj 2010

@tintin teeeeeda uzasne vahy maju tintincatka 😵 😵 😵 to uz ano teda-ina maminka nosnica si ty 😉 ,ved ty ked este potiahnes,tak to riadnu vahu budes nosit,uz teraz je to teda tarcha

co je to veduce dieta 😕

janulqa07
28. máj 2010

ahojky mamicky, tehulky

fuu coskoro sa nam to tu zacne rozrastat o deticky jedna radost 🙂 baby krasne tyzdne uz mate uz len dogulat do uspesneho konca

vitam nove tehulky.....

ja som kooonecne doma na gauci, primar ma poslal este domov, tak dufam ze to uz vydrzim doma a nezavrie ma do nemocky o tyzden

xluciannax
28. máj 2010

ahojte tehulky..chcela by som sa vas spytat,ci ste niektora zasita..ja som prisla tento tyzden z nemocky,zasivali mi krcok..a teraz uz len lezat treba az do konca.. ked budem pekne poctivo lezkat,da sa to potiahnut??nebude sa skracovat krcok??

katrinb
28. máj 2010

@loginka - ja cez den uspavam tak . teda bud mi zaspia pri papkani..potom ich dam do postielky a trosku sa preberu. Ak su unavenko, tak zaspia, iank im dam cumlik. Alebo ich dam na gauc...nie vzdy chcu byt v postielke. A vecer po umyvani im dam papat a dam im dudku...a oni do takej hodky zapsinkaju same... Neviem, ako to je s tou fit loptou..ale ono si skor zvyknu, ze sa s nimi hybe...asi

@adjka - v podbrusku aj mna vselijkao blelo...tahalo...ale to je aj vaha babatiek...ak by to malo byt silne, skoc k dokimu....ak je to mierne, tak to musis vydrzkat

@fefferonka - fakt je to hlupost, ze ta nechali cakat.....ja by som sa ozvala.....a bolo by mi jedno, co by si lludia hovorili. Muza tak nechali cakat s Adelkou, ked mala 2 tt - s ockom u ocneho ako bol....krava sestricka. ale cakal cca pol hodku..v prievane. Keby som tam ja bola.......tak by som isto nbieco povedala....ale niekedy sa to neoplati - ozvat sa.

@marlenka27 - aj mne hned od zaciatku rastlo brusko. V 10 tt som uz nezapla ani jedny nohavice.... 😉

@loginka - ja cez den uspavam tak . teda bud mi zaspia pri papkani..potom ich dam do postielky a trosku sa preberu. Ak su unavenko, tak zaspia, iank im dam cumlik. Alebo ich dam na gauc...nie vzdy chcu byt v postielke. A vecer po umyvani im dam papat a dam im dudku...a oni do takej hodky zapsinkaju same... Neviem, ako to je s tou fit loptou..ale ono si skor zvyknu, ze sa s nimi hybe...asi

@adjka - v podbrusku aj mna vselijkao blelo...tahalo...ale to je aj vaha babatiek...ak by to malo byt silne, skoc k dokimu....ak je to mierne, tak to musis vydrzkat

@fefferonka - fakt je to hlupost, ze ta nechali cakat.....ja by som sa ozvala.....a bolo by mi jedno, co by si lludia hovorili. Muza tak nechali cakat s Adelkou, ked mala 2 tt - s ockom u ocneho ako bol....krava sestricka. ale cakal cca pol hodku..v prievane. Keby som tam ja bola.......tak by som isto nbieco povedala....ale niekedy sa to neoplati - ozvat sa.

@marlenka27 - aj mne hned od zaciatku rastlo brusko. V 10 tt som uz nezapla ani jedny nohavice.... 😉

@loginka - ja cez den uspavam tak . teda bud mi zaspia pri papkani..potom ich dam do postielky a trosku sa preberu. Ak su unavenko, tak zaspia, iank im dam cumlik. Alebo ich dam na gauc...nie vzdy chcu byt v postielke. A vecer po umyvani im dam papat a dam im dudku...a oni do takej hodky zapsinkaju same... Neviem, ako to je s tou fit loptou..ale ono si skor zvyknu, ze sa s nimi hybe...asi

@adjka - v podbrusku aj mna vselijkao blelo...tahalo...ale to je aj vaha babatiek...ak by to malo byt silne, skoc k dokimu....ak je to mierne, tak to musis vydrzkat

@fefferonka - fakt je to hlupost, ze ta nechali cakat.....ja by som sa ozvala.....a bolo by mi jedno, co by si lludia hovorili. Muza tak nechali cakat s Adelkou, ked mala 2 tt - s ockom u ocneho ako bol....krava sestricka. ale cakal cca pol hodku..v prievane. Keby som tam ja bola.......tak by som isto nbieco povedala....ale niekedy sa to neoplati - ozvat sa.

@marlenka27 - aj mne hned od zaciatku rastlo brusko. V 10 tt som uz nezapla ani jedny nohavice.... 😉

@tintin - kraaaaaaaasne vahy. Teda, neuveritelne az.

katrinb
28. máj 2010

boze aky roman...to vidno, ze som tu dlho nebola 😀

katrinb
28. máj 2010

jeee - napisala som to viackrat...ano neviem ako sa to stalo! Nejaky skriatok mi to skopiroval

tinka9
28. máj 2010

@gajana1 Mirena - toto aj mna zaujima.

Pozeram, ze viacere mate doma k dvojkam aj starsie dieta, do 3 rokov. Ako to zvladate? Mate doma tri deti cely den a ste sama? Viete s nimi vsetkymi ist von, do obchodu, na ihrisko? Moj starsi syn chodi do skolky (chodil od 8 mesiacov), mam ho doma len jeden den v tyzdni a aj to je vzdy so mnou otec a pomaha mi. Niekedy rozmyslam, ci len ja som taka neschopna, ze nezvladam cez den tri deti sama....

juliagregor
28. máj 2010

@tinka9 a @gajana Mirenu majú kamošky a veľmi si ju chvália, dokonca prestali do 3 mesiacov krvacať....škoda, že je to len na 5 rokov a tiež nie je lacná...ja nad ňou premýšľam a možno k Vianociam 😀 😝

a tie reči ostatných o deťoch...ja niekedy už nemám nervy...bývame v malom meste a tu nás skoro všetci poznajú a ked nie mňa (ja som tu len privydatá, tak mm isto a svokru na betón)...minule mi svokra dohovárala, že som papulnatá 😀 😝
ja to neriešim ...ked mi ich chcú chytať, tak vždy zakročím, nedovolím...ešte na jeseň sa mi stalo, kočíkovali sme sa, deti jedli tie kukuričné chrumky (tie dlhé, neslané, u nás jedna prechádzka, jeden sáčik) a zastavila ma jedna dôchodkyňa a prečo im to dávam, to je nezdravé, nech im dám radšej rohlík......hned som odpovedala, ja si dávam čo chcem a vy jedzte tiež čo chcete...a išla som dalej...do pol hodky volala svokra 😲 😀 😝

dracik1
28. máj 2010

caute baby, obcas Vas chodim citat, neprispievam......ste strasne zlate, ako pisete o tych babkach...toho sa tak lahko nezbavite 😀 , dvojcata skratka stale budia pozornost
...tintin, to vazne ti ukradla 50 eur,,,,to je sila....

diorka, kraaaaaaaasne to tahas, chalani budu ako buk......vsetkym tehulkam drzim palce aby to potiahli az tam, kde sa deticky uz narodia zdrave

tinka9
28. máj 2010

@juliagregor hehehe, toto by ma zabilo, male mesto, asi by ma vsetci ohovarali za papulnatost...vdaka bohu za anonymnu bratislavu, aj ked v obchode uz ma jedna pokladnicka pozna a vzdy na celu predajnu hulaka tie jej skvele kometare o tom preco su baby oblecene ako chalani a pod...ked ju vidim vzdu idem k inej pokladni, aj keby to bol ten najuzsi pokladnicny priechod a kocik musim zastruhat aby presiel 😀

juliagregor
28. máj 2010

@tinka9 dobré....
ale náš zážitok...potrebovala som jedno vajíčko, bola nedeľa a nemala som čím potrieť štrudlu, tak mm bežal do obchodu a kupil jedno vajko.....(vajíčka kupujeme domáce alebo aspoň veľké na tržnici)...no mm kupil jedno vajo, v obchode problém strašný ale zo zákona musia to mať nacenené na kusy...za chvíľku volala svokra, či nemáme peniaze, ked sme kupovali jedno vajo... 😲 😝 😀 mm tam bol robiť poriadok...v obchode

juliagregor
28. máj 2010

@tinka9 a k tým 3 deťom doma, ja mám bežne a dosť často doma všetkých troch...vtedy sa viac bijú o hračky...a väčší sa im veľmi prispôsobuje a hlupne pri nich...malí sú kľudnejší, ked sú sami....konečne je teraz zase v škôlke a dúfam, že aspoň na dva týždne.... 😝

juliagregor
29. máj 2010

@tinka9 a vôbec sa ti nedivím, že nestíhaš predsa máš deti ešte malé a určite si vyžadujú stále tvoju pozornosť, ked začnú chodiť alebo loziť sa Ti uľaví, ja do obchodu nechodím, nakupuje mm, on sa vtom vyžíva, a varím na 2-3 dni...chalani sú polievkoví, tak koľko krát len sýta polievka, nejaká rýchla cestovinka a hotovo... 😉
ja mám kľudné deti a hlavne najstarší, a malí to odkukali od neho, on ked sa v kľude hrá, tak aj oni... 🙂
ked boli takí veľkí zhruba ako tvoji, von sme chodili raz alebo dvakrát, ked som varila tak spávali na balkone a ked sme mali čo jesť, tak dvakrát...plná taška jediva, deka, aby si mohli malí sadkať na zem....Maťo bike alebo odrážadlo a taška hračiek...chodím stále ovešaná 😝 .....

manka76
29. máj 2010

@tinka9 ahoj tak nad tym rozmyslam aj ja ako to budem zvaladat ked budu deti uz tri 😒 moj chlap je 4tyzdne vonku v robote a potom 2tyzdne doma a ja sama doma s dcerou zatial sa to da ale ked pribudnu dvojicky tak neviem 😖 mozno skoncim v Pezinku 😅 dufam ze to zvladnem lucka by mala ist od septembra do skolky takze???.......

medinila
29. máj 2010

Caute baby a vitajte nové tehulky
...uffff...4dni som nemala internet a tóólko ste toho stihli popísať...už som si myslela,že sa nedočítam konca 🙂
V utorok som mala poradňu.Doktorka ma pozrela zvnútra-povedala super,všetko drží.Prehmatala brucho-super všetko v poriadku.Pozrela deti cez sono-super,krásne akcie srdiečok.Potom si však sadla za stôl,zobrala do rúk výsledky z krvi a..... málo bielkovín,málo trombocitov,veľa kyseliny močovej a už si ani nepamätám čo všetko.No a že stale málo priberám(+8,5kg).Tak,že mi odporúča hospitalizáciu,ale nebude ma nutiť,tak sa mám rozhodnúť.Podpísala som papier,že nesúhlasím s hospitalizáciou.Jednaksi myslím,že doma sa mi leží príjemnejšie a jednak to čo som nabrala domácou stravou tak by išlo v nemocnici určite dole na váhe.Záver bol taký že o dva týždne opäť poradňa.Je mi ale divné,že ma neobjednala znova na krv,či sa to zlepšilo,alebo zhoršilo. Tak som išla k obvodnej nech mi spraví biochémiu krvi.Už mi aj vytlačila a prichystala papiere,ale asi jej švihlo v hlave,lebo že či mám odporúčanie alebo papier od gynek.A kedže som nemala,tak mi nič nedala.
Moj mm si myslí že som predsa mala ísť do nemocnice.Ja sa však cítim dobre,neopúcham,nič ma nejako extra nebolí a väčšinu dna aj tak preležím a prejem.
Tak dúfam ,že som neurobila hlúposť,ktorú si budem vyčítať.....

juliagregor
29. máj 2010

@medinila a tvoja obvodáčka ti už robila preventívnu prehliadku? v rámci nej máš nárok aj na tieto odbery, vypýtaj sa na hematologiu...pred dvomi rokmi tam bolo treba odporúčanie, teraz neviem ...
s tým priberaním nič strašné...ja som len 9 kg a deti boli OK....a čo by s tebou robili v nemocke? zavretá si, deti sú Ok...len pekne doma oddychuj 😉

bombula
29. máj 2010

medinila, je to fakt dost malo aj ked nepises velkosti plodov, na nich viac zalezi ako na tvojom priberani. ja by som na tvojom mieste sla, zrejme ti daju infuznu vyzivu(cim vacsia porodna vaha babetiek tym lepsie). a mozu spravit aj volaco s tou krvou. budes tam viac sledovana a srdce budes mat na pokoji.cim vacsia porodna vaha tym lepsie. neboj , dvojickove su viac sledovane v nemocnici, budes vynimocna🙂

alienka73
29. máj 2010

Medenila ,verim, ze to budev poriadku, skus vramci tej preventivnej odbery ako ti radi Julka,Tvoja dr ti nepovedala, co tie hodnoty znamenaju?

Kosicanky, ktore ste rodili v Novej nemocnici,ako je tam s laktacnymi poradkynami, vraj su k dispozicii,mate taku skusenost? Sestricky pomozu s detickami? V noci nosia na kojenie ak nie su deticky na roomingu?

ajka72
29. máj 2010

adi ja som rodila na Rastislavke a keď som ešte deti nemala na izbe tak posledné kojenie bolo myslím okolo polnoci a potom ráno o šiestej, ale to bolo len niekoľko dní po cisaráku, keď som ich mala pri sebe tak som vstávala aj v noci keď plakali alebo boli hladné

ajka72
29. máj 2010

adi nie je tu nejaké téme na MK - porodnica v Novej nemocnici možno to tam maminy preberaju hoc aj len s jedným dieťaťom

alienka73
29. máj 2010

Ajka, vsade je to ine preto sa pytam, lebo v Saci pred 3rokmi boli deti na novorodeneckom od polnoci do 5tej, teraz vraj uz nosia aj v noci kazde tri hodky. V teme tu na MK som to nenasla, nemam cas celu temu o novej nemocke citat, lepsie povedane nemozem tu tolko sediet. Tak ze ci nahodou niekto nevie podat info. Viem, ze ty si rodila na rastislavke 🙂 .

medinila
29. máj 2010

baby dík za povzbudenie,veď keby dačo letím na pohotovosť
dokt.ani nič nevravela,že čo by tam so mnou robili,alebo či mám niečo úžívať,alebo jesť- len odporúčam hospitalizáciu- asi sa ma chcela zbaviť 🙂 🙂

detičky mali pred 2 týž.1,28kg a 1,29kg a doktorka ani nepípla,že by niečo bolo zle,ale písala som to niekde pár strán dozadu

@bombula a viac sledovania som si teda užila v nemocnici ked som bola na amniocentéze......doktor vrieskal,že čo tam robím s dvojičkami,že to je neskutočné,že čo robí doktor dole na príjme(žiadny tam nebol,všetko zaňho podpisovala a vybavovala sestrička).....už som si myslela že ma vyhodí z tej nemocnice.Jednu čakatelku na amnioc.totiž poslal domov......len tolko k prístupu čo som zažila osobne

ajka72
29. máj 2010

adi mauzos, deny aj taella rodili v Novej tak im skus napísať IP, lebo možno tu si tvoju otázku nevšimnu

ajka72
29. máj 2010

dievčatá mám na predaj kašu Sunarka s pšenicou výhodná cena skus kuk do mojho bazarika

macilaci
29. máj 2010

@medinila ja by som na tvojom mieste radšej išla, dajú ti infúzky na priberanie bábetiek, nechcem strašiť ale tie váhy sú dosť nízke na ten týždne. ja ked som tam bola v tvojom týždni hovorili, že by už mali mať okolo 2 kg čo aj mali, keby nemali berú ma do novej , čo som rázne odmietala, pre moju zlú skúsenosť s tou nemcskou. už nemáš daleko do konca, viem, že nemocka je zlá, ale pre malé je lepšie ked budeš pod dozorom a aj tá krv. nieže si to budeš potom vyčítať.