Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

jarka82
18. feb 2009

tak dobre dakujem fedrus 🙂 ako sa inak citis?

fedra
18. feb 2009

asi tak ako aj ty 😀
brusko tvrdne coraz castejsie, fucim pri kazdom pohybe a brusko je uz poriadne tazke 😝

jarka82
18. feb 2009

neboli ta ked sa hybu? mna ano uff

v15
18. feb 2009

ak môžem k tým autosedačkám niečo povedať tak bábätká by mali byť na rovnom kvôli chrbátiku, len moderne mamičky sa prispôsobuju mode a nosia ich aj na prechádzku v autosedačkách čo ja určite nebudem autosedačky su do auta na prevoz preto sa volaju autosedačky, ale nikomu nerozkážeš každý si robi ako chce 🙂 😉

mauzos
18. feb 2009

Jarka Ty by si to stihla aj z Irska 😀

jarka82
18. feb 2009

mauzos 😀 mozno az pojdem k nasim tak sa zastavim ti umyt okna do Roznavy 😀

mauzos
18. feb 2009

Jarka si zlatusik, beriem Ta za slovo 🙂

lumah
18. feb 2009

Booože baby, skoro som dnes odpadla. Bola som si podať o rodičovský príspevok a dozvedela som sa, že dostanem len na jedného, vobec som nevedela, že je to len na jedno dieťa 😒

fedra
18. feb 2009

lumah ... a nemalo by to byt od noveho roku uz na oba ? Ci to sa tyka len deticiek narodenych v tomto roku ?
No to je fakt bieda, a potom sa niekto cuduje, ze mamicky nie su doma s detmi ale tahaju sa do prace 😝

dracik1
18. feb 2009

lumi, vitaj v realite... 🙄
v15 mas pravdu s tymi autosedackami, my sme davali decka spociatku doma do autosedaciek, ale ked som videla, aki su chudatka pokrceni, kupili sme lehatka...

fedra, este vydrz, je to super ako si to dotiahla, aj ja som rodila v 37tt ako vacsina kociek tu a ten kocik Tako urcite vyuzijes dlhsie....lebo nasi spia doobeda 1 hod a pobede 1 hod a neviem si predstavit, ze by spal jeden akoze posediacky vpredu v tom kociku Jane...ten chcem vyuzivat po roku, ked deti spia uz iba 1 x - vacsinou doma a v Jane budeme chodit von....

dracik1
18. feb 2009

pipi, inak tie deti zazracne vedia co je zakazane...ani ich na to nemusis upozornit, Jurko sa plazi po byte a vzdy ho zaujmu akurat zastrcky, fascinovane na ne hladi a sup uz je pri nich 😀 😀 😀

mauzos
18. feb 2009

lumi tak tak, len raz je narok. Nikoho este asi nenapadlo, ze pri dvoch detoch mas aj dvakrat tolko vydavkov. A pritom ta suma, co davaju, je malo aj na jedno...

katka.ott
18. feb 2009

ahojte, ako?
my konecne robime detsku izbu, tak hadam do konca tyzdna bude komplet zariadena 😎 .
a zajtra ide MM po kocik!!! 😀

....a vcerajsia poradna, vsetko ok, este cca 2 tyzdne doma, potom hospitalizacia a pozorovanie a priprava na den D 😉

mauzos
18. feb 2009

no katka, ze sa aj ozves 🙂 My sa tu s Jarkou vcera poctivo hlasime po poradni a Ty nic 😒
gratulujem, ze je vsetko OK. Ktory kocik ste nakoniec kupili?

lumah
18. feb 2009

asi budeme kradnúť... 😖 Keď vidím tu Tomanovu-kravu, tak sa mi pení krv v žilách-tlčhuba! 😠

mauzos
18. feb 2009

lumah 😀 ja ju nemozem ani vidiet, hned prepinam, ked je niekde v TV
hlavne ze poslanci maju platy, ake maju...

janula13
18. feb 2009

ahojte, tak ak mozem, tiez sa vyjadrim k autosedackam, tiez som palnuvala kupit jane twin two, su k tomu sice tioe autosedacky co s daju spravit na vanicky, takmer sme kupili, mali sme ponuku za super cenu a mal len pol roka, ale vtedy sa mi zdalo strasne skoro kupovat a som aj rada, uz mame doma ten co ma Mauzos, bumbleride a ten ma celkom sikovne vkladatelne vanicky..tiez som si od predajcov viacerych vypocula, ze autsedacka je len na kratke trate, na auto a nejake kratke prevozy nie na prechadzky a spanie..kvoli chrbatiku..a to ma nijaki z nich nechcel nahovorit na kupu vanicky, kedze sme vyberali akurat autosedacky...ale zase tak casto vidim maminy s babatkami v shopingoch a v autosedacke..a tulaju sa tam asi hodiny niektore...je to teraz trendy a uznam ze aj sikovne, ale ci dobre..kazdy ako uzna za vhodne..
babule, dnes som bola na poradni a velmi nie som nadsena, pred 2tt som mala na cervikometrii krcok 3,3 cm, a dnes mi napisala do knizky nieco ze 2,5 cm, to co bude o dalsie 2tt?a to som len v tt v ktorom som..vy ste na tom boli ako?ja nechcem do nemocky, aj mna oblieva ked si predstavim zeby som tam mal ist..ako teba Mauzos.. 😝 a este ...zakazala mi hladkat si BRUCHO!!ze to stimuluje na kontrakcie, poculi ste uz o tom???

cherry01
18. feb 2009

Martinka - torticollis - to je čo? Moja Kristínka mala na pravej strane na krku ochabnuté svalstvo - ale už nás pochválili že je to ok.
mauzos - ty si z Roznavy????

mauzos
18. feb 2009

jani ja mam 2,5 cm asi od zaciatku a ani ma nenapadlo, ze by to bolo malo. Ani neviem kolko by to vlastne malo byt, asi u kazdej zeny je to individualne. Neboj, vidis ze ja som OK 🙂
no a s tym hladkanim sa mi to zda nejaka blbost. Ved este aj v knihach o tehotenstve pisu, ze mas babatko v brusku steklit a chytat a hladkat .... neverim, ze by to mohlo vyvolat kontrakcie

mauzos
18. feb 2009

Cherry ja som z Kosic. To Jarka je asi z Roznavy, aspon teda rodicov tam ma zrejme

mauzos
18. feb 2009

ale tu poslednu vetu som napisala ako keby som bola z Madarska 😀

cherry01
18. feb 2009

ahoj Jarka: Ty si z RV? nepoznáme sa. Ja som tam bývala do 19tich. Som rok narodenia 1982

pipka
18. feb 2009

januli, svata pravda s tymi autosedackami...my kym sme mohli, tak sme hanku vozili aj v aute vo vanicke a do autosedacky len naozaj na nevyhnutny cas...ked bola malinka, tak som s nou raz bola na rehabilitacii a prenasala som si ju z auta v sedacke, aby som nemusela vlacit cely kocik, a prve co mi ten fyzioterapeut povedal, bolo, ze dufam, ze ju v tej sedacke nevlacite stale... 😕 je to vraj to najhorsie na chrbticu, aj ked su sedacky najsuper do auta, ale mali by byt len tam, najviac este na prenesenie z auta domov a naspat...ale urcite nie na chodenie na vychadzky alebo flakanie sa po shoppingoch 😅 Nuz ale kazda si zodpovedame za svoje deti sama...ja len, ze ja by som urcite malu miesto vanicky nedavala do sedacky... 😨 😉

cat felonka by mala byt teraz 36tt, ak sa nemylim 😉

dracik... 😀 😀 😀
hanka zas dnes skoro dostala po paprcke...zacala plut pri jedle 😝 😀 toto sa naucia hned...potvorky 😅 😀
ozaj, tak mam zajtra dojst von, alebo nie...aby som vedela, ci si mam rezervovat auto... 😉

nana77
18. feb 2009

ahojky!
to s tym hladkanim bruska aj mne hovorili viaceri lekari nezavisle od seba, ze moze vyvolat kontrakcie a sposobit predcasny porod, resp. potrat 😉 . ked ma v6tt prijali kvoli krvacaniu do nemocnice, lekarka na prijme si vsimla, ze si hladkam brucho a hned ma za to sfukla a povedla tiez, ze to stimuluje maternicu a nie je to dobre...

pipka
18. feb 2009

hladkat brusko sa moze...ale nie tlacit, ja som si hladkala brusko cele tehu a preto sa hanulka tak rada tuli a mojka...ona sa vie az pricucnut na nas, jak prisavnik 😵 😀 😀

lumi, a to si nevedela? Sak to sme sa tu rozculovali uz pred rokom....tak to bohuzial na Slovensku chodi 😠 vsade na svete podporuju rodiny z viac detmi, len u nas ta odradzaju ☹ 😒 🙄

anesim
18. feb 2009

Janula s tým hladkaním brucha je to naozaj, aj mne to dr zakazovala, že to spôsobuje tvrdnutie brucha, a môže to vyvolať kontrakcie, ale to som bola už s týždňami ďalej, ale aj tak som s tým radšej prestala 😉

pipka
18. feb 2009

martinka kraaaasne fotky 😵 jaki su gulkati...na spapanie maju tie pusinky...juuuuj 😵 😵 😵 😵 cmuk

janula13
18. feb 2009

babule dakujem, od dnes uz radsej nehladkam, asi na tom nieco je, ale len sem tam hadam prilozit mozem, ked tie kopanceky su take uzasne a zrejme si ich uz nikdy neuzijem 😅 ale hladkat nejdem, ale zase ako sa natriem telovym mliekom? 😝 ta lekarka ma fakticky sprdla, tak to myslela vazne...a ked to teraz pocujem z viacerych stran..
mauzos dakujem, ja verim, ze to nejak doklepem, posnazim sa s tym mojim krcikom malym, dufam ze drzat bude, ved hadam na velkosti pri tomto az tak nezalezi 😀 ale viem ze aj na tej, ale je to asi fakt individualne, tak je aj zbytocne sa porovnavat, nepomoze mi to...
pipka, presne, ved ani mne by sa nepacilo byt niekolko hodin poskrcana v takej skrupinke..takze som za vanicky 😉 a paci sa mi ze v tom nasom kociku su pevne, nie ohybne ako fusakotasky ..takze..mauzos, mooc dobre sme kupili, vsak? 😉

martiina
18. feb 2009

ahojte!
dnes máme 2 mesiace 🙂
akurát som začala piecť tortu, teda nie malým, lebo to by som sa napiekla pri každom výmesačí 😀 ale Ninko má v piatok 3 roky 🙂 a zajtra budem piecť druhú na sobotu, to má zas svokra a švagor oslavu 😝
cherry, torticollis je odborne deformácia kyvača hlavy 😕 inak laicky má skrátené svalstvo na jednej strane na krku a na to cvičíme tu vojtovku. Vraj to nie je nič hrozné, len by mohla mať v budúcnosti skoliózu, keby sa to teraz necvičilo 😖
nové foto:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

martiina
18. feb 2009

pipka ty si rýchla 🙂