Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
13. jún 2010

adjka záťaž na obličky sa prejavuje hlavne opuchmi...
neboj sa ...keby ti opáchali nohy, členky...tak treba ísť k dr....už si skoro pri konci..zvládneš 😉

bombula
13. jún 2010

o krcok sa uz neboj, dvojickove rodia najneskor v 38mom..
chrbat bolest vie byt nenormalna, mna hlavne po monitore setry zdvihali zo stola, som myslela ze hadam lahnem a nevstanem, ale vstala som🙂
dolezita je velkost plodov a nie brucha..
ci rastlo brucho na konci, co ja viem deti tlacia uz aj na zaludok a tak jedenie je uz velmi obmedzene, viem akurat ze som bola taka viac naliata vodou..
tie bielkoviny som mala po porode v moci spolu s priserne opuchnutymi nohami, pomohli az antibiotika do zily, opakovane.
myslim ze oblicky uz az tak nevladzu, akurat si daj pozor na vyssi tlak, to nie je velmi dobra kombinacia, to by si sla ihned rodit v zaujme zachovania tvojho zdravia aj zdravia deti, tzv. preeklam(p)sia.. som prekvapena ze si ta uz nenechali v nemocnici, dochadzat s tym teraz na ambulanciu musi byt vykon pre teba... aaj tak uz si vo finale tak neviem aky to ma vyznam dochadzat dakde aby ta sledovali, hm...

minkak
13. jún 2010

Ahojte kocky dlho som sa tu neukazala ja viem 😒
Mame so dobre ,babulky rastu 😵 su to sikulky zlate 😵

Babulky KOSICANKY ak si este pamatate spominala som,ze v lete pojdeme mozno na Ruzin,tak ak sa nic prudkeho nezmeni,mali by sme tam ist 30-ho.
tak dufam,ze dame to stretko-rozmyslala som cez vikend 3.7.-hhmmm,co vy na to?????
alebo navrhnite co kde,ako....
velmi sa na Vas tesim!!!! 😵 😵 😵

ajka72
13. jún 2010

minkak vitaj no je pravda že si dlho tu nebola, ja som za a rada sa stretnem, z Košíc je aj lalupa, tá je teraz na dovolenke, potom taella, mauzos, ale aj katrin, a určite ešte nejaká mamina len iné ma momentálne nenapadaju, skus napísať aj do temý čakáme dvojičky

ajka72
13. jún 2010

miesto sa upresní len nech sa ešte maminy ozvú

ajka72
13. jún 2010

jaj sorry chcela som napísať že napíš do dvojičkova je v kategorii babatká

tinka9
13. jún 2010

@juliagregor Dievky mali 1.5kg a 2kg. Transfuzny syndrom mi diagnostikovali v 26tt, ja som si vsimla, ze mi akoby zo dna na den narastlo velmi brucho, do vtedy to na mne ani nebolo poznat a zrazu bum, obrovske brusisko. Na scane mi zistili velky rozdiel v mnozstve plodovej vody, musela som do inej nemocky v inom meste (toto cele sa odohralo v Anglicku) na specialny scan a potom som kazde 2 tyzdne bola sledovana, mnozstvo vody, velkost babatiek, prietoky. TTTS sa da chirurgicky riesit, ale mne povedali ze to sa robi len do 22tt, pretoze ked sa objavi syndrom pred tymto tyzdnom, je mala sanca ze to deti preziju, ak sa to neriesi. Ja som bola pomerne daleko, a riziko potratu pri tom zakroku je vacsie ako predcasne narodenie. V 30tt sme sa prestahvali na slovensko, tu s TTTS nemali velke skusenosti, ale podla prietokov sme sa rozhodli, ze dievky musia von. 3 dni pred planovanou sekciou sa zacali pytat von same (prirodia vie ked je zle), tak sa to urychlilo.

Fuu, leto udrelo, potim sa snad aj v ociach a nechtoch 😀

juliagregor
13. jún 2010

@tinka9 no tak to si mala šťastie, lebo ozaj tu je málo dr., ktorý vedia o TTTS...a váhy celkom dobré...
aj u nás je veľmi teplo...ale pojdem von až po 18tej a to skrz Maťka, lebo nesmie na slnko....a keby idem von len s krpcami, tak je mu veľmi smutno....mm má rušnú chrípku a ten je viac na Wc, ako v zavretý v izbe 😝

janulqa07
13. jún 2010

prajem pekny dnik.......
konecne som doma.. neoddychnuta... poradna dopadla dobre, krcok sa nezhorsil, prietoky ok....

@juliagregor no tak doma to mate na porazenie..... choroba vam neda pokoj ☹

juliagregor
13. jún 2010

@janulqa07 dakujem a hlavne, že si v poriadku..

podelím sa Vami o môj včerajší hrozný zážitok....

boli som s deťmi na piesku a bola tam aj jedna pani s dvomi deťmi (polročné a dvojročné dievčatko)...väčšie malo soplík, tak sa mama predklonila a vtedy jej prívesok na retiazke (krížik) zostal zapichnutý v očku dieťaťa..
bolo to strašné, dievča plakalo, mama kričala a jej muž tam hukal....a tej krvi 😢
nakoniec bol krížik zapichnutý len vo viečku...
pozor na šperky, sú veľmi nebezpečné...

lusinkaj
13. jún 2010

ahojte 😉
dlhoooo som tu nebola,boli sme v nemocke na 2tyz.lebo nam zase stupli pec.testy ale uz klesli tak hadam bude dobre 😉
ale mam take tvrde brucho cele,bola som aj u dr.tak pozrel krcok ten je ok,neotvaram sa to je zaklad len viac lezat,odych vela.... 😉
a zvysil mi davku magne b6 tak hadam bude dobre....ze to len babätka sa velmi hybu a tlacia mi na vnut.organy je to dost neprijemne ale vydrzime len nech je dobreee vsteko 🙂
mali ste nieco take?????

minkak
13. jún 2010

Ajka nooooo nebola som tu veru dlho,ja stale na FB 😅
uz sme tam s Mauzos a s kockami pisali,ze by sme to dali 5.7. a miesto este dohodneme 😉

julia no pekne teda,to muselo byt ,och...si nechcem ani predstavit,ja som prestala nosit,lebo ako prebalujem babulky tak s tymi nozkami tak kopkaju......
no mate u Vas riadne rusno,drzkam palceky nech ste cim skor fit 😉

Lusinkaj Ty mas termin ako sa ja mala pri Veronike 🙂 neboj hlavne,ze je vsetko v poriadku,hlavne treba oddychovat a nic si nedokazovat 😉

ajka72
14. jún 2010

minkak ja nie som FB, jedna závislosť stačí 😀
o.k. ak budete vedieť miesto a čas tak na mňa myslite, zatiaľ nemám nič 5.7. tak sa veľmi rada s vami stretnem

jennys
14. jún 2010

@lusinkaj ja mám tiež problémy s pečeňonu. Aj na to berieš nejaké lieky? Mne to začalo v 25tt odkedy ma všetko svrbí a hodnoty mi šli hore. Tiež som bola týždeň v nemocnici kým mi to nekleslo. Ale ja som s týmto mala problém aj pri prvom tehu len mi to začalo v 32tt a v 34tt som mala predčasný pôrod. najbližšie idem na krv v piatok tak hádam mi hodnoty zasa nestúpli. Ešte musím pár týždňov vydržať, po pôrode by malo prestať aj to svrbenie. A brucho som aj ja mala dnes ráno tvrdé.

matelko1
14. jún 2010

ahojte.nebola som tu par dni.
co mate nove.idem si vas precitat.

matelko1
14. jún 2010

@adjka ja som mala bielkovinu v moci.sledovali ma a museli ma aj cievkovat,potom kontrola,znova sa potvrdila bielkovina a to som bola bola ale uz v 37tt a hned ma aj hospitalizovali a o 4 dni som rodila,odtiekla mi plodova voda,.....sekciou som rodila.

lusinkaj
14. jún 2010

ahojte 😉
jennys,tak ja som uz mala trosku zvysene pec.testy pred ivf ale fakt len trosku ale nic mi nato nedali,kedze sa ivf podarilo a este k tomu dvojicky tak vtedy mi stupli pec.t.o dost skoro o dvojnasobok..davali mi to do poriadku,klesli po nejakej dobe a teraz zase stupli...tak preto som musela do nemocky...tam mi predpisali super lieky,kde mi za tazden hodnoty klesli na normu co som bola prekvapena 🙂 a teraz budem sledovana az do porodu hepatologom dufam,ze uz nestupnu... 😉
mna tiez svrbeli priserne nohy hlavne,chodidla..... 😒

a to brucho neviem preco mam take tvrde...dr.pozeral hlavne krcok ten je ok taze nic ine nevravel...len hlavne vela lezat... 🙂

jennys
14. jún 2010

@lusinkaj a aké lieky ti na to dali? Ja beriem Esentiale, Lagosu a Ursofalk ale svrbenie mám stále. Čo ti potom pomohlo na to svrbenie? Mne povedali, že jedine keď vydržím do pôrodu ale to sa mi zdá ešte ďaleko tak neviem už čo robiť,nič mi na to nepomáha. Mňa hlavne chodidlá a dlane, je to na zbláznenie. Ja to už mám takto dva mesiace aj keď hodnoty mi klesli tiež.

minkak
14. jún 2010

Ahojte kocky 🙂
@ajka72 jasne,vsak baby uz nieco a niekde dohodnu 😉 a potom dame vediet 😉

lusinkaj
14. jún 2010

@jennys tak ja beriem len Ursofalk 2-1-2 🙂 co som fakt bola velmi prekvapena,ze mi tak rychle klesli hodnoty...super,lieky ...dnes som bola zase na krv tak som zvedava vo stvrtok idem na kontrolu k hepatologovi....
ty od ktoreho tt mas problemy so pecenou?
no nastastie nic mna uz nesvrbi....taze som rada,od kedy beriem tie lieky... 🙂

len ma trapi to tvrde brucho fakt cely den je tvrde....ked si lahnem tak sa mi zda ze je menej tvrde ale ak vstanem,nebodaj chodim ...a pritom magne b6 beriem az 3x2

jajka28
14. jún 2010

ahojki kočky...

kukám, kukám čo nové...no a presne to svrbenie chodidlá a dlane, mala som to dva dni a naštastie to prešlo, v stredu mám sono a poradnu ale ani neviem či to spomenuť, či ma nepošle do nemocnice zasa /predtým som bola v 29,30 tt koli tvrdnutiu brucha/

juli- tak ten zážitok musel byť otras, viem si to predstaviť na tom pieskovisku, my sme v "pohode" ak sa to fučanie, a pichanie všade dá tak nazvať, našťastie ten vzduch sa zmenil, tak vetrám a vetrám, lebo to už bolo v tých horúčavách na infarkt....a učíme sa byť bez plienky, všetko funguje, len ked Denka dávame vycikat do trávy,hocikde ale sám nám to nechce hlásiť
😝

skoré uzdravenie drobcom!!!!

papa

lusinkaj
14. jún 2010

@jajka28 si mala uplne cele brucho tvrde?

janulqa07
14. jún 2010

@jajka28 sikovny ste, on to este dotrenuje 😉
a ako sa citis?

jennys
14. jún 2010

@lusinkaj mne to teraz začalo v 25tt, hodnoty síce od liekov klesli ale svrbenie neprestalo. Ten Ursofalk ja beriem 1-1-1, ktovie či b mi nebolo treba zmeniť dávkovanie, či by to pomohlo. V piatok idem na krv tak som zvedavá na výsledky. Myslíš, že by som si mohla dať takú dávku ako máš ty? To 2-1-2? Ktovie či by mi to pomohlo.

juliagregor
15. jún 2010

dobré ránko, ahojte tehuľky...
čakám na dobré správy... 😉
tintin by mala byť v nemocke, andrea sa neozvala a ani lucka....a aj diorka...
tak čakám 😉

deti sú už celkom fajn, ale ja som stratila hlas.... 😠

janulqa07
15. jún 2010

dobre ranko
juli aspon pisat mozes 😉
vyzera to ze sa nam deticky teraz zacnu ako z vreca sypat 😵

dracik1
15. jún 2010

ahojte, jennys, mna svrbelo cele telo, zacalo to cca 30tt a skoro az do porodu...ja som sa v noci zobudila a skrabala sa uplne zurivo - chrbat, nohy...hroza, dali mi v nemocke na to nejake lieky,ale nazov si uz nepamatam...ale bolo to priserne 😖

dracik1
15. jún 2010

janula a kocik uz mas? 🙂

janulqa07
15. jún 2010

je objednany a mal by dojst do tyzdna tak dufam ze ho uvidim a vyskusam...... kazdy piatok na kontrole mrznem ci ma zavru do nemocky

fefferonka
15. jún 2010

ahojte 🙂

dievcata, u kazdej mi zmyzli vase TEHUtyzdne... 😕 asi nejaka novinka, len mi to tu chyba, pekne som vas sledovala.
vyzera to na nove prirastky, tak vam drzim palce a myslim na vas.

@juliagregor Juli, ja som nemala hlas cez vikend... to je tym, ako som pila to studenen mlieko priamo z chladnicky v tych horucich dnoch 😝 a je dobre, ze deti su uz na tom lepsie. my sme po dlhej dobe mali narocnu noc 😒