Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

alienka73
17. jún 2010

@dracik1 preco pises ,ze mali" len "take vahy ved to su podla mna krasne vahy na dvojicky! 😲 Ja pochybujem, ze nase budu mat take krasne vahy. Ved moj prvorodeny mal 2650g a sli sme domov normalne. No a preco nie 37tt ? Netusim , len jednej mojej kamoske to povedal jej lekar ale preco to neviem ani ona nie. Asi je to blbost...

lusinkaj
17. jún 2010

ahojte 🙂
poradite mi,ak viete?mali ste tvrde brusko hore tam ako je zaludok a tie organy?moze to byt tym,ze babätka tam tlacia,hybu sa a preto je to tvrde?
lebo bola som minuly tyzu.u dr pozrel krcok je ok,som uzavreta... 🙂 ale aj tak sa chcem vas spytat....dakujem

matelko1
17. jún 2010

@katrinb ano uz som si zvykla.stale som cez den sama.nik mi nepomaha.u nas je to prave naopak.ak je tak horuco,tak mi nechcu moc papat.a vydrzia mi aj 4 hod.v noci pekne o 19-tej kupem,potom papame a hned haju babiky 😵 ...zaspia sami.spia mi celu noc.budia sa medzi 4-6 ako kedy.my ideme 29.6 na preockovanie......ty si davala ockovat aj proti rotavirusom....ja nie.
chlapci vazia 6500g a 6000g....vlastne tak vazili pred 2 tt.teraz urcite viac.

gajana1
17. jún 2010

@juliagregor
ešte nie sme celkom zdravi ale mňa to už drži viac ako 3tyždne
Mirena zavadzanie celkom v poho nezavadza sa to v narkoze je to par minutova zaležitosť ani nie 5min., trošku ma to bolelo ale vraj to väčšinu žien neboli a zatial stale krvacam a už mam z toho nervy

buchtulka
17. jún 2010

ahojte,vcera som bola na poradni a spomenula som doktorke ze mi tvrdne brusko,chcela ma poslat do nemocky,musela somj jej slubit ze budem len lezat.tvrdlo niekomu brusko v takomto tyzdni?trosku ma vyplasila

alienka73
17. jún 2010

Buchtulka, mam pocit ze mne uz vtedy tiez tvrdlo a tiez ma dr. stale strasila s nemockou. To bude mozno tym ze uz jedno dietatko doma mas a musis sa starat on. Setri sa ako len budes vediet.

juliagregor
17. jún 2010

@gajana1 moj dr. má aj kliniku http://www.gynops.sk/zoznam_vykonov.html a robí aj to, preto som sa pýtala

matelko1
17. jún 2010

tak chlapci uz bubaju.vecer som bola na ne sama,lebo mm sli z roboty na pivo....este odkedy mame deti nikde nebol,
pekne som chlapcov okupkala,predtym sme trosku pocvicili a potom sa pekne napapkali .... 😵 ..dnes som aj ja neskoro vecerala,nestihala som sa skor napapat 😀
@gajana1 ako sa vam dari.deticky ako...kojis,alebo nie.

lusinkaj
17. jún 2010

@buchtulka tak ja mam asi to iste,tiez mne tvrdne brusko....ale ako som pisala bola som v sobotu u dr.tak krcok je ok ale uz presiel tyzden magne mi zvysil a mam to stale...cize v pondelok mam poradnu a uvidim co povie 😒
a v ktorej casti ti najviac tvrdlo????

gajana1
17. jún 2010

@matelko1 dari sa nam celkom dobre zatiaľ len kojim. Minule som bola u našich tak som v SNV kukučkovala či ťa niekde neuvidim ale asi som bola na nespravnom mieste 😀 😀

adjka
17. jún 2010

ahojte,chcem sa opytat?dnes som bola na kontrole, vsetkon ok,prietoky ok, srdieska ok, aj monitor ze maju uplne super, len ze maju stredne tazky oligohydramnion.ze maju menej plodovej vody, ze samo o sebe to nemusi nic znamenat ale ze mozno kvoli tomu pojdem do nemocnice...tak neviem...zevraj preistotu, tak sa chcem opytat, ci ste niekto s tym mali skusenosti, ze mali menej plodovej vody babenka?lebo teraz sa o ne trosku bojim...ale zase skorej ich moc nechcem davat na svet kvoli tomu...kedysi neboli ziadne utz a dvojicky sa aj zak rodili az ked to priroda rozhodla...a som chcela aby este pribrali trocha, a toí inac tiez nechapem, raz mi navazia rovnako obe, potom jedno vacsie , potom zas to druhe vacsie a v nemocnici mali min tyzd 2200 a 2300 a dnes u takeho sukromn ze jedno 2290 a druhe 2OOO, tak by ma zaujimalo kolko realne vazia...a ktore je vlastne vacsie...vam to sedelo s tymi vahami?

adjka
17. jún 2010

@gajana1 ahoj mozem sa spytat?ty si pisala ze si isla akutnym cisarskym a preco?ako casto ta uz ku konccu kontrolovasli?

juliagregor
17. jún 2010

@adjka váhy nerieš, cca 300 g hore dole a už sa zle merajú...a máš pravdu, že aj kedysi sa rodili dvojičky, ale čítala som veľa článkov a veľmi veľa ich neprežilo....čiže chváľme ultrazvuky a monitory...s vodou ti neporadím, ale týždeň máš krásny a ked dr. povie kontrolovať, alebo ukonšiť tehu, tak ho poslúchni 😉

adjka
17. jún 2010

@juliagregor no ved sobotu idem na dalsi monitor a pondelok ma skontroluje zospodu a podla toho sa rozhodneme ze co....len uz mi tak lepi, lebo dnes sa ma spytal ten dr co ich meralm ze ci mi voda neodtiekla..kvoli tomu ze jej maju menej....a ja ze nie ved to by som asi vedela...len teraz rozmyslam ci nemoze nejako po mini stipkach odtekat ze to tam tie hlavicky blokuju alebo co, lebo ja sa v noci hrozne vzdy spotim cely krk aj medzi prsiami mokre aj medti stehnami kolko krat, tak by som to teoreticky ani nemusela zistit...ako to je s tou vodou, on mi tvrdil ze to neprehliadnem,ale ked ja uz ma vyylaka vsetko....ale ved som zatvorena, krcok sice skrateny na 1,5uz ale ze polotuhy a zte iba tak jemne na spicku prsta...tak neviem voda asi moze odtiect len ked je krcok otvoreny ci nie?

juliagregor
17. jún 2010

@adjka to by si cítila, keby ti voda odtekala a ked si si neni istá, daj si vložku, ale takú klasickú, čo nosili naše mamy a ked pojdeš k dr. zober si ju zo sebou, oni vedia zistiť, či je to voda.....a neboj sa ...detičky sú pekné a radšej von, ako riskovať...

juliagregor
18. jún 2010

dobré ránko....
všetkým prajem pekný deň a na toto som dnes natrafila

http://www.soi.sk/sk/Nebezpecne-vyrobky/Narodny...

apple7
18. jún 2010

ahoj julia🙂 aj tebe prajem dobre ranko 🙂
ako sa mate a co deti?

katrinb
18. jún 2010

dobre ranko aj ja prajem. Dnes mam toho vela, tak sa tu nedostanem...tak apson takto. Az teraz sme vstali.....no teda o 7 papali a teaz je jedna hore a druha s tatinom spi. fajneeee som sa vyspinkala.

alienka73
18. jún 2010

Ahojte, ja som uz zufala, maly odmieta ist von s opatrovatelkou, len tu trucuje ani jest nechce no nepridava mi to na nalade. Poobede uz ma prsat a to potom ani zaspat na obed nebude chciet ist, ja uz nevladzem 😒 .

gajana1
18. jún 2010

Ahojte

@adjka ja som mala akutny preto lebo jedno babo začalo tlačiť pupočnik von. A kontroloval ma každy tyzdeň

@alienka73 ja viem čo to je môj maly odmieta svokru svokra a začal aj mm chce isť vonku len so mnou. Vždy ho oklameme že ich odprevadim k vyťahu a potom sa skryjem a je dobre

alienka73
18. jún 2010

@gajana - aj svokra odmieta, nakoniec sa niekedy podari ale potom mi puka srdce ked pocujem od inych mamiciek, ze tam len sedel a kukal do blba a ani sa nechcel hrat ☹ . Uz nech sme vsetci spolu doma ale potom ked budem sama s troma detmi neviem ako to zvladnem.

adjka
18. jún 2010

@gajana1 tak to uz vobec nechapem kade zacalo tlacit pupocnik von?a ty si bola doma a kazy den dochadzala na kontrolu aj monitory ti robili kazdy den?

buchtulka
18. jún 2010

@lusinkaj,tvrdne tak smiesne,pri Sofii som to nemala.hore ako je zaludok ako keby mi brusko spadlo,tam to mam makke a dole pod pupkom dve tvrde hrce,ked si lahnem tak zmakne.asi to bude preto ze vobec neoddychujem a moc sa natahujem so Sofiou.dnes mam ist na 4D sono tak dam vediet ako som dopadla.tebe ako tvrdne brusko

lusinkaj
18. jún 2010

@buchtulka tak mne tvrdne hore ako je zaludok...po bokoch a dole len obcas.... 😉
ale ked lezim tak vtedy nic alebo ak sedim a nenamaham sa tak ani vtedy nic....tak neviem... 😒

buchtulka
18. jún 2010

@lusinkaj akurat som si precitala,tak tebe tvrdne inak brusko tak neviem co to zapricinuje.

lusinkaj
18. jún 2010

no ja fakt neviem,tiez som z toho mimo..... 😒 nebudem sa tu znepokojovat uvidim pondelok u dr.
@buchtulka

buchtulka
18. jún 2010

mas pravdu,ani ja sa radsej neznepokojujem,verim ze je vsetko O.K.ako casto chodis na poradnu? Lusinkaj

lusinkaj
18. jún 2010

@buchtulka presne tak ja robim zle to ze hned vsetko si privolavam,myslim na zle... 😒
tak kedy ako....2-3tt 😉

gajana1
19. jún 2010

Ahojte

katrinb
19. jún 2010

@gajana1 - krasne fotecky rodinky...ste vsetci zlatunkiiii
@lusinkaj - vsimla som si tvoje mena pre dievcataka...super si vybrala...perfis. my mame Adelku a Vivien......