Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

alienka73
3. júl 2010

Baby, ved ja viem ze pediatricka moze prist k vam domov, ved aj ta nasa chodi len momentalne ma este cely buduci tyzden dovolenku tak preto som sa vas pytala ci sa nic nestane ak k nam pride az o tyzden. Neviem ci nepridem o nejake prispevky alebo nieco kedze v sprave aj v nemocke mi sestricka povedala ze do 24hodin sa mame hlasit u pediatricky. Co sa tyka kojenia tiez som si pri malom uzila svoje. Pokusy a dalsie pokusy, mlieko bolo, prsniky v poriadku aj bradavky len malicky sa nechcel prisat takze som odsavala a teraz pravdu povediac sa za to obdivujem a momentalne pri dvojickach odsavat nebudem ani za svet. To by som uz nezvladla. Pri malom som skusala najprv prilozit a ked to skoncilo placom tak som dala odstriekane. Ale nestihala som velmi ani odsavat teda nejak extra do zasoby, lebo som bola na vsetko sama a maly este aj zle zaspaval a po chvilke sa aj zobudil ak uz zaspal a vkuse plakal... Dievcatka su zlatucke, cucaju pekne, v nemocke som mala pri sebe laktacnu poradkynu takze viem kedy piju a kedy len zuzlu. A ako pise bombula ked sa nepodari kojenie tak sa snad nezblaznime, uz sa nenecham okolim stresovat a robit si vycitky. Snazim sa , prikladam kedy chcu a kedy vidim ze treba , tak dufam, ze sa to podari.Zatial nie je problem, to co bolo pred par dnami sa uz upravilo tak uvidime. Teraz papaju pekne, aj nieco pospinkaju cez den aj v noci, tak snad to bude o.k. 🙂
Neskor skusim hodit nejake fotky.

alienka73
3. júl 2010

@bombula inac aj moj manzel na mna tlacil aj ked nechtiac, takze ta chapem. A cele okolie len telefonovalo a pytalo sa ci uz kojim a davalo rady ktore sme uz precitali a pod. Laktacna poradkyna radila to co sme uz vedeli, maly sa proste nehcel prisat.Tak dostaval aspo odstriekane do 4 a pol mesiaca tak snad aspon na nieco to bolo dobre.
Ale ta vaha je super vec , aj v nemocke sme vazili , len odkial ju zohnat? Ty si si kupovala?

bombula
3. júl 2010

@alienka73 vaha je draha zalezitost, ja som ju mala dohodnutu ze vezmem od kamosky z druhej ruky ale aj tak bola draha a kedze som prestala sa trapit s kojenim tak som to potom zrusila. ale ak mas doma digi vahu pre dospelych snad by sa dalo tak ze manzel vezme na ruky, sa odvazi a po dojedeni sa odvazi s bejby opat. aspon tak...

inac s tym radenim okolia, tiez som si pripadala ako dement ktoremu vsetci radia ake je dolezite kojit (akoby som mala prave osemnast a nikdy pretym som o tom nepocula), bolo to az neunosne miestami, a taktiez kamosky alebo z rodiny mamicky kt. kedysi kojili a starali sa o jedno bejby ale nikdy nie o dve naraz.. a ten tlak v nemocnici taktiez, .. jeden den pri mne stala sestra, masirovala prsnik zatial co sa maly prisaval, za dvadsat minut asi spravil 3 glgy a to bolo vsetko, ale bola zlata, aspon mala snahu tak ok. u mna sa maly aj prisal (jednemu to slo fakt velmi dobre) ale proste zo mna to mlieko neslo. ani odsavackou na plny vykon (mala som pozicanu elektricku). ono normal kojenie vyzera celkom inac, moja sestra si stlacila prsnik a mlieko striekalo do sedemdecovky, tak tomu ja hovorim ze ano, takto to ma byt a nie to co som stvarala ja. je to mozne aj tym ze som bola fakt po tom des porode vycerpana a po navrate z nemocky mi taktiez okrem manzela nik nepomohol (hlavne ze vsetci radili) a ten pri tom chodil do prace. takze ziaden zazrak sa napokon nekonal a presli sme na chicco sklenene flase a nutrilon na plny uvazok.(z druhej ruky parny sterilizator flias a ohrievacka flias = famozna vec, tu sme mali az neskor ale bola uuuzasna, usetrila kopec casu).
takze vela zdaru pri kojeni! verim ze tvoj pribeh bude celkom iny.

bombula
3. júl 2010

@alienka73 vaha je bezne v predaji dufam ze si nevymyslam ze aj v nay elektro atd.(myslim ze aj babetkovo, maderna) ale nie som si ista ci by sa ti ju podarilo potom predat az ju prestanes pouzivat tak to je taka investicia kt. sa nemusi vratit...

bombula
3. júl 2010

@alienka73 nejake potvrdenie je treba ale to je do 28 dni od narodenia dietata na soc. poisovni alebo urade prace a tusim tam je nieco treba potvrdit aj od deckarky(od momentu ked som to vybavila som to pustila z hlavy takze presne nepamatam). ale hadam to tyzden pocka. ale inac aj ta zastupujuca lekarka musi vediet, skus jej zavolat.

lucia.kl
3. júl 2010

@alienka73 teraz musiš isť len na urad prace soc veci a rodiny vybaviť prispevok pri narodeni a pridavky a do soc poist. sa nahlasiť kôli dôchodku - všade rodne listy deti a do pisťovňe nahlasiť deti + trvaly pobyt.
potvrdenie od doktora budeš potrebovať, až keď sa deti dožiju 28 dni aby si dostala zvyšenie prispevku pri narodeni a priplatok k prispevku. takže sa vôbec neboj, my sme išli k dr až o tyždeň .

alienka73
3. júl 2010

@lucia.kl ,@tintin a ako obliekate doma deticky? Mate ich v perinkach?@lucia.kl vy uz chodite aj von tak aj vtedy co im davas?

lucia.kl
3. júl 2010

@alienka73 ked sme prišli z pôrodnice, tak som ich mala v dlhorukavovych dupačkach a so svetrikom - bolo vonku zima, teraz už len bodinko a ponožky alebo šatočky a ponožky, treba im sledovať ručičky, či ich nemaju studene - vtedy je im zima, vonku ak treba tak zakryjem plienkou a doma na noc tiež, bolo v perinkach moc teplo, sa mi budili....

luciaf13
3. júl 2010

@bombula a ostatne maminky 🙂 moje kojenie drobcov trvalo cca 1tyzden.......brala som homeopatika, vody pila na hektolitre, mala som aj relativny oddych, manzel bol doma a tak pomahal aj babka bola u nas..... odsavala som prikladala som deticky, krmili sme striekackami a ked uz zo mna cucali krv , pretoze mliecko sa netvorilo tak som si povedala, ze dost. Chudatka moje boli hladne a zo mna islo 5ml mlieka a ostatne uz len krv ☹ mrzelo ma to ale co uz. Takze aj my sme od narodenia na UM. A tiez mi liezli vsetci na nervy, pretoze kazdeho koho som stretla alebo prisiel ku nam , tak prva otazk abola kojis?NIe???? A preco??? Myslela som ,ze budem vrazdit 😎 😎 😎 hrozne ma to obtazovalo. Ale uz je to vsetko OK , chalosi su krasni, zdravi a sice to ide dost do penazi ale papkame UM a ten parny sterilizator je super vec 😀. Inak minule sme sa bavili s muzom o tom , ze nas prvorodeny, ktoreho som kojila do 8mesiacov bol chudak asi permanentne hladny. Pretoze bol cele dni a cele noci hore a stale na mne visel , pomaly kazdu hodinu...bola som totalne vycerpana, nevyspata, unavena , depresivna a podla mna takto to nema vizerat. Bolo to krasne kojit drobca a mat ho na sebe prilozeneho , ale on zo mna doslova visaval vsetku uenergiu. A mliecko mi nikdy nestriekalo ako niektorym maminkam, vzdy islo len trosku, takze nas Jakubko az teraz ked ma skoro tri roky prespi celu noc a dvojicky spia celu noc uz cca mesiac 🙂 . Takze maminky nestresujte sa kvoli kojeniu , pretoze spokojna a oddychnuta maminka, znamena aj spokojne deticky. A hned je svet krajsi. No tolko moj roman na temu kojenie 😎 😎 😎 dobru nocku paaa

luciaf13
3. júl 2010

prepacte hrubyka chyby nejako rychlo pisem a nevidim poriadne na klavesnicu 😎 😎

bombula
4. júl 2010

@alienka73 ak by ti neboli v perinkach a potrebujes ich polohovat na bok, ja som pouzivala (a aj ked boli v perinkach asi do 7meho mesiaca aby mi necestovali po postielke v noci a nezostali lezat na tvaricke) polohovacie valceky. ak by sa ti hodili, planujem ich uz predat za polovicu, mam v zltej a svetlo modrej farbe. taktiez mam take mini spacie vaky do 6.m.na leto bavlna, nepouzila som ich voobec nakolko sme mali malych v perinkach az do 5teho mesiaca(mali sme pozicane take veelke perinky a v noci spali vyhradne v nich).my sme sli ale do zimy, v lete to musi byt komplikovanejsie kedze aj nasi tazsie zaspavaju ked je tak teplo. takto vyzeraju tie valceky:
http://www.maderna.sk/katalog/product/2993/

bombula
4. júl 2010

@alienka73 dodatok: poloh. vaceky maju suchy zips a tak sa presne nastavia podla potreby. tie letne vaky 8 E obe, cista tenka bavlna s elastanom podsita .velmi pekne.kupene vo vypredaji takze preto su tak lacne🙂 zial my sme nakoniec pouzivali perinky.

janulqa07
4. júl 2010

ahojky.... kukam ze vsetky uz vikendujete s detickami doma 🙂 este raz vam blahozelam 😵

ja sa este gulam na posteli a dufam ze aspon tyzden este vydrzim

bibianka
4. júl 2010

Kočky, nemáte záujem o tieto autosedačky (samozrejme, bez detí 😀 )?

mikad
4. júl 2010

ahojte 2jičkové tehulky a maminky, ponúkam váhu pre detičky, ak máte záujem píšte IP. Ja som ju využila, chalani sa narodili v 33tt .

bibianka
4. júl 2010

@mikad Aj moji sa narodili v 33 tt., váhu stále používame 🙂

mikad
4. júl 2010

@bibianka my už sa postavíme na klasickú elektronickú, ale už sa tak často nevážime 😉

bibianka
4. júl 2010

@mikad naša klasická je stará, ešte nie je digitálna a s presnosťou to tiež nie je isté, asi si túto ešte nejaký čas necháme, je do 20kg 🙂 Tiež ich vážim už len zriedka, napr. nedávno som bola zvedavá, pretože sa začali neuveriteľne napchávať. Bola som si istá, že pribrali a oni paradoxne schudli 😕

mariett
4. júl 2010

@katrinb no to máme a tešíme sa tomu že tak fajne priberáme

lucia.kl
5. júl 2010

baby si robili diskoteku 🙂

juliagregor
5. júl 2010

@lucia.kl perfektné sú... 😉
včera som bola pozrieť jajku, je zlatá, guľatučká....
a som zvedavá kto bude skôr...tuším na rade je janulqa a jajka 😉 , zabudla som na niekoho?

lucia.kl
5. júl 2010

pridala som dalšie fotky do albumu...

katrinb
5. júl 2010

@zbinka ahojky, no diky za povzbudzujuce slova....budem sa snazit uz neporovnavat..... Ved ako pises, sme zdravucke...a tpo je najhlavnejsie Vyhoda je ta, ze niektore vecicky pre 3 mes. babatka mozeme este neosit...sice uz nie dlho., ale este vyuzivam 😉

@lucia.kl - no pokial ja viem, nbetreba skusat rucicky babatkam, tie maju vycsinou studene...ci im je zimka alebo teplo sa skusa vraj na hrudnicku alebo temene hlavicky.....aj ked podla mna tym, ze len lezia maju temeno vacsinou teple.....

@alienka73 - verim, ze sa kojenie poriesi...ci uz budes alebo nebudes kojit.....ved ani ja som nebola kojena a som tu 😉 Hlavne ziadny stres...

bibianka
5. júl 2010

@katrinb ahoj, kočík slúži? 🙂

alienka73
5. júl 2010

Ahojte, L
@lucia.kl, krasne su dievcatka. Vyzeraju take velke, dlhe, aj v tvaricke take velkacky. Nase su sice o tyzden menej ale teda su take drobucke. Ty ich kojis?
My sme sa akurat chystali na prvu prechadzku ale zacalo prsat takze zas nic z toho.
Ako ste umyvali deticky prve dni, tyzdne? My ich zatial len plienkou umyvame, aj kvoli pupku tak snad je to tak spravne, uz sme vsetko zabudli co a kedy sme robili s malym 😨 .
A este mam otazku co so stikutkou? Vsimla som si, ze pomaha znovu prilozit na prsnik, aj vy to tak robite?

bibianka
5. júl 2010

pokiaľ viem, posledný trend je prvý mesiac (niekde sa píše aj viac) nekúpať vôbec, do pol roka stačí raz do týždňa, potom podľa potreby. Ale predpokladám, že stará prax soc. pôrodnicových sestier radí každý deň. Ja by som to nerobila - ani som nerobila 😀 A nerobili to ani na nedonoseneckom 😀 Za mesiac ich vykúpali 2x, z toho raz na moji žiadosť (mala bola strašne posratá 😀).
Doma som ich kúpala prvý pol roka max. raz do týždňa. Pokakané zadočky som najprv utierala vlhkými utierkami, po nejakých 2 mesiacoch (to už si fakt nepamätám) šli pod vodovod 😉
Denné kúpanie pri miminách nie je potrebné, niekto to zavádza ako rituál, ale u nás takýto rituál potrebný nebol.

alienka73
5. júl 2010

Dik bibianka, tak potom je to o.k. 🙂

Dala som konecne par fotiek do albumu. 🙂

juliagregor
5. júl 2010

každá mamina to robí inak a po svojom, v tomto teple som ich aj viackrát šupla pod tečúcu vodu, ved boli uvarení ako aj my...., najprv som kupala každý deň, potom ma to prestalo baviť, tak každý druhý deň, ale potom ajko musel cvičiť, veľmi plakal, tak za odmenu, mal vaňu každý deň, bez mydla, len omočiť a pošpliechať...
v nemocke ich kupali každý deň, v Trenčíne kupu večer, normálne na novorodeneckom od 18tej na izbách šestonedelí, a na nedonoseneckom až po 20.00 tej, a v Ilave kupu ráno ....

juliagregor
5. júl 2010

@alienka73 krásne babuľky, a kočík super farba 😉 , Matúško je smejko 😉

lucia.kl
5. júl 2010

@alienka73 oni rastu ako z vody, ja stale porovnavam ake boli malinke ešte v pôrodnici, to je neuveritelne aky su z nich mackovia, aspoň z Alexi, ta je hodne baculatejšia. bohužial nekojim, sme na UM a raz denne dostanu čo si odsajem - aj to len 20ml ☹

ja kupem ako kedy, niekedy každy deň, hlavne v tomto teple a lepšie mi zaspia, kupem od začiatku čo sme ich doniesli domov, v pôrodnici ich tiež kupali každy deň.