Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janulqa07
25. aug 2010

tak nakoniec sme skoncili na prechadzke, v polovici cesty my manzel zavolal ze ma v pondelok volno, tak pojdeme az vtedy
ja mam ohrievacky dve, jedna napdr od ruky ale zohrievala skoro za 10min a to bolo dlho, druhu mam novu avent a som max spokojna, je strasne rychla, rozmyslala som aj nad sterilizatorom, ale trva to tiez par minut a to mozem aj v hrnci vyvarit, flasiek mame viac tak sterilizujem len vecer

ja som mala v kufriku same somariny a skoro nic normalne pouzitelne 😠

juliagregor
25. aug 2010

@petrikaa1 polievka v trube 😀 , si si poradila 😉

juliagregor
25. aug 2010

a do porodnice odporúčam aj dudku, moji všetci chcei iba kaučukové, silikonové vypľuvali...
laktačné síce dudy neodporúčajú, ale nám to nevadilo..
http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/17/dojcen...

juliagregor
25. aug 2010

@janulqa07 vymeň kufrík 🙂 🙂 🙂

lusinkaj
25. aug 2010

@juliagregor ah,tak toto ta zmietlo...nevadi 😀 no tak som zvedava na tie kufriky,ak nie budem pytat 😀
@bombula uh,cize dalsie peniaze naviac ......sakra musim popozerat po niecom.... 😉 tolko penazi treba ze to je strasneeeeee 😝

janulqa07
25. aug 2010

@juliagregor snad nabuduce daju lepsi kufrik 😲 😀 😀 😀
ten cumlik urcite mat zo sebou, pri Matusovi som nemala a naucili ho na taky stary klasicky velky a potom bol problem ho zohnat ked trebalo

bombula
25. aug 2010

@lusinkaj neviem ci ti velmi poradim ale kupovat nemusis, iba mozes ak chces...🙂 ak ti bude mat kto pomahat pocas dna aj noci tak to potom tolko "pomocok" nebudes potrebovat. ocenis ich ale ked budes na babetka sama..

lusinkaj
25. aug 2010

@bombula tak vies manzel bude pomahat,ale on robi na smeny cize to sa uvidi co nam treba dokupit ked sa narodia a budu doma....teraz tazko povedat ci treba ci nie 😉

bombula
25. aug 2010

@lusinkaj ano, presne tak.
u nas " vypukol poziar" asi tak po tyzdni co som bola doma s detmi z nemocky..🙂 a potom mi kamoska poslala tu sterilizacku , ohrievacku , to bola zmena k lepsiemu pre mna..

juliagregor
25. aug 2010

@lusinkaj pred dvomi rokmi, ked som čakala chlapcov, tak nebolo tolko vymožeností, tak som ich ani neriešila....

lusinkaj
25. aug 2010

@bombula tak ste ma normalne presvedcili.... 🙂 predsa je si lepsie ulahcit pracu...
tak teraz mi poradte ake to mam kupit,lebo toto neviem vobec.... 🙂

juliagregor
25. aug 2010

@lusinkaj s výberom ti neporadím , ohrievala som vo vodnom kupeli,
vyber si značku, ale ved počkaj, ked budeš kojiť, nebudeš potrebovať, teraz kupiš všetko a rýchlo, nemusíš si robiť zásoby...

lusinkaj
25. aug 2010

@juliagregor ved to som si aj ja povedala,naco sa teraz zatazovat...ved uvidime ake to bude ked sa narodia a tak potom sa nejake tie veci dokupia 🙂

bombula
25. aug 2010

@lusinkaj a je to🙂

lusinkaj
25. aug 2010

@bombula presne tak,sme to rychle poriesili... 🙂

sylvusa
25. aug 2010

ahojte , tá sekcia to je akože cisársky a to budem v narkoze, dneska v ženskom magazíne v telke bola o tom debata, hovorili tam o epidurálke a že aj pri cisárskom tiež pichnú do chrbtice, ja som bola v tom, že normálna narkoza
ďakujem

vanilka1802
25. aug 2010

@lusinkaj ja som pri synovi ohrievacku nepotrebovala ani sterzilizator, sice som kojila ale od 3 M dokrmovala UM, ale v pohode som si vystacila s prevarenou vodou v kojeneckej sklenenej flasi, dat ohriat na 20 sekund do mikrovlnky a zarobit mlieko, ziadne velke zdrzovanie. A sterilizovala som vzdy vecer, ked uz drobec spal.

bobicek5
25. aug 2010

sylvusa, pri sekcii mozes byt bud v celkovej narkoze alebo mozes dostat obdobu epiduralu, len sa to vola spinal... Ak je zdravotne s tebou a s babom vsetko ok, zvyknu davat skor spinal, je menej skodlivy pre teba i dieta...

juliagregor
25. aug 2010

@sylvusa ano sekcia je cisarsky, je bud v celkovej alebo čiastočnej narkoze....čiastočná narkoza - vtedy sa pichá do chrbtice a tá je Spinál alebo EPI, rozdiel je v tom, že cez EPI sa aj po sekcii vstrekujú lieky proti bolesti, spinál je len jednorazová injkecia. celková injekcia - vtedy celkom spíš ...

juliagregor
25. aug 2010

@bobicek5 píšeme rovnako 😀 , ako chlapci?

lusinkaj
25. aug 2010

@vanilka1802 no ved presne tak uvidim ako to pojde ked uz budeme doma s drobcekmi,ci to budem potrebovat ci nie....ved predtym nic take nebolo a vsetko islo v poriadku.... 🙂

katrinb
25. aug 2010

@slniecko174 aj ja som prvorodicka a tiez som otehotnela prirodzene...a da sa zvladnut aj tehulkovanie, porod a potom s detickami. Mne sa osvedcilo byt co najviac jludna - a nie je to fraza - cele tehulkovanie som si hovorila, ze vydrzime, stale som dohovarala dievcatkam v brusku a maminku posluchli.....a rodila som planovanou sekciou na konci 38 tt.....a vsetky tri sme boli a sme zdravunke.....a aj cisto kojim babenky, a to mame bud. tyzden 6 mes. Cioze aj to sa da.. Vsetko sa da prezit...aj toto.....a hlavne musis chciet....a vsetko bude potom oki. Aspon u mna to funguje.
@lusinkaj akurat citam, ze hladas puncosky...ja dam o chvilu do bazariku moje....my sme ich nosili od 2 mes. doteraz. su sice pouzite....vidno to na nich...ale pod nohavice su super. teda ja som ich nosila stale ku suknickam....a satkam.....a vyzeraju na nozkach fajn. Len ked su vyzlecene, su ako velmi pouzite...ale oblecene su peknucke.
@petrikaa1 ja som mala baby v perinkach ako male a zabalene v deke do autosedaciek...aj uz ich predavam, lebo my uz pojdeme do fusakov...ja som bola s tymi dekami max. spokojna. a taktiez do autosedaciek sme och vyuzili
@sylvusa gratulujem k tehulkovaniu. mne sa narodili baby 45 cm a vahy 2400 g a 250 g...takze vobec nie male. mensie, to ano, ale mali vsetko tak, ako "velke" babo

bobicek5
25. aug 2010

Julka, zatial ok, idem ich pozriet, ktory teplotuje a ak nie, idem spat. Pre ostatne koceny - boli sme dnes na ockovani, preto ocakavam krusnu noc... ☹ Uz popoludni boli zli, uboleni, nervozni...

juliagregor
25. aug 2010

@bobicek5 kludnú noc vám prajem 😉

lusinkaj
26. aug 2010

@katrinb vies co ja teraz aj tak nekupujem puncosky,lebo predsa ideme do zimy cize nebudem potrebovat....ja som sa len pytala,ze ake cislo treba mama mi chcela kupit lebo niekde mali akciu.... 🙂
ale dakujem 🙂
chcem sa podakovat za tie vecicky od teba,fakt su v super stave... 🙂

katrinb
26. aug 2010

@lusinkaj som rada...onotie moje baby to nemaju velmi ako znicit....predsa len rychlo rastu...a aj ked ich maju parkrat oblecene, aj po tych praniach su ako nocve....to je fakt. Preto mi je luto , aby sedeli u mna v skrini....radsej nech ma z nich uzitok este nejaka mamina

katrinb
26. aug 2010

@bobicek5 aka bola noc?

bobicek5
26. aug 2010

ahojte, dnesna noc celkom usla. Teploty sme nemali, akurat kazdy bol 2-3x hore, ale bud len cajik alebo cumlik...a spali dalej. Samozrejme rano bol budicek o 5.00 😀 . Dnes su trosku nervoznejsi, ale ujde to. Cakala som horsi priebeh... A vy ako dievcence? Posluchaju detvaky?

juliagregor
26. aug 2010

ahojte,

@bobicek5 aspoň si si trošku oddýchla, už som písala, ja som ich dávala očkovať ob deň, najprv jeden, potom druhý...moja dr. sa smeje, lebo ked sú chorí chodím už iba s jedným ako vzorkou a lieky predpisuje lieky obom naraz...po dlhšom skumaní sme prišli na to, že v chorobe sú posunutí o dva dni, tak už dávam,e lieky naraz...už sa teším na jeseň ...brrrrrrrrr

lusinkaj
26. aug 2010

@katrinb samozrejme,fakt su super vecicky,mozem odporucat kazdemu ta... 🙂 alebo nieee,ja budem stale brat od teba... 😀 🙂