Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
10. sep 2010

@petrikaa1 ale Ti to odsýpa, domček snov ste ešte nenašli?
alergie sú potvory, jediné či Ti poradím, tak pomaly s príkrmami, lebo pri väčšine alergií je spúšťač práve strava...
som zvedavá, ako nám napíšeš zážitky z pôrodu a starostlivosti o bábätká, predsa tu na Slovensku je to iné ako v zahraničí a mňa odobne to veľmi zaujíma...ak budeš mať chvíľku čas, budem rada, ked sa nám ozveš... 😉
už ste sa dohodli na spôsobe pôrodu? viem, že si písala, že budeš mať spinál alebo EPI...

lusinkaj
10. sep 2010

@petrikaa1tak aj ja som rada ze je vsetko v poriadku,u mna to moze prist skor ako toho 24.9.lebo ak mi vyberu na druhy tyz.serk.steh tak dr.sa vyjadril ze to moze prist aj hned namna alebo nemusi.....cize budem na ihlach... 😝
meral ich,ale jedna sa neda odmerat hlavicka jej lebo je velmi nizko cize odmeral len jednu a ta ma 2230g samozrejme plus,minus musi mat aj ta druha ... 🙂 hadam este priberieme nieco... 🙂
@matelko1 tak u mna katastrofa noc,idem k lekarovi nech mi nieco predpise aby som sa dala do kopy nemozem si dovolit byt chora pred sekciou.... 😒
u mna tiez kvapky s morskou solou nic nepomahaju,ja musim klasicke si dat inac nedycham 😉

matelko1
10. sep 2010

@lusinkaj uz len vydrz,nic ine ti neostava...

mirinav
10. sep 2010

Ahojte kočky. Ja síce chodím na druhé fórum o dvojičkách, ale teraz som k vám nakukla, lebo potrebujem radu. Hlavne od mamičiek, ktoré dvojičky už majú. A síce: používali ste pri kojení aj špeciálny vankúš, podložku, aby sa mohli kojiť obidve detičky naraz. Uvažujem o kúpe, ale rada by som si prečítala aj vaše názory. Ďakujem.

lusinkaj
10. sep 2010

@matelko1 samozrejme,ja vydrzim...ved uz tolko som vydrzala aj s problemami v teh.toto je uz len malina 😀 len ma stve ze som prechladla,teraz pred sekciou 😒
@mirinav no nad tym rozmyslam aj ja...ci to treba ci nie.....ovsem neviem ci budem kojit? 😒

mirinav
10. sep 2010

@lusinkaj
Budeš to riešiť potom?

matelko1
10. sep 2010

@lusinkaj ja som si tiez myslela,ze som bola prechladnuta,len sestricka na porodnici mi povedala,ze to je z tehu a to sa len dutiny upchali,ze jej kamoska mala cele tehu upchate dutiny a po porode sa to dalo do normalu.

lusinkaj
10. sep 2010

@mirinav urcite to budem riesit potom,lebo naco ked mozno ani kojit nebudem....aj ine veci co niekto kupuje ja uvidim potom ked budeme doma ze ci to treba ci nie...napr.sterilizator,ohrievac flias...aj ked odsavacku mam,ale to len kamoska mi pozicala inak by som si ju do predu nekupila 😉
@matelko1 tak toto s nosom to v pohode,ja mam problemy .....ale teraz strasne kaslem,hlieny...atd

matelko1
10. sep 2010

@lusinkaj ja som ani sterilizator,ani ohrievac flias nemala.mne sa to zdalo zbytocne kupovanie a sterilizujem v hrnci na sporaku,tak ako keysi sa to robilo.
no,tak to ti nezavidim hlieny a kasel.chod k lekarovi nech ti nieco predpise.

lusinkaj
10. sep 2010

@matelko1 no tieto veci ani ja nekupujem...presne sterilizovat budem tak ako ty ako sa to robilo predtym a bolo vsteko dobreeee 🙂 idem idem,o chvilu lebo strasne ten kasel a hlieny nech mi nieoc da aby som bola fit 😵

matelko1
10. sep 2010

@lusinkaj ja idem obed pripravit a poobede ideme von.tak pa a mozno vecer nakuknem 🙂

juliagregor
10. sep 2010

@mirinav nepoužívala som kojaci vankúš...len v nemocke mi ho požičali, ale doma som si pomohla s vankušmi a vankúšikmi a podložila, kde bolo treba....

juliagregor
10. sep 2010

mne ten kojaci vankúš bol nízko, potrebovala som deti vyššie, aby som nebola moc zohnutá, lebo mi veľmi trpol krk, kočky, čo majú väčšie prsia, tým sedel lepšie....dieťa má ísť k prsu a nie prso k matke...
treba si nájsť pohodlie, aby bolo kojenie pre vás pohodlné....
ale najprv kojiť po jednom, naučiť to seba a aj deti a až potom špekulovať s polohami...
moji chlapci boli malinkí a mali problém aj veľku pusinku otvoriť, aby sa vedeli správne prisať...

chruminka
10. sep 2010

@mirinav
@lusinkaj ja som si kojaci vankus kupila,lebo som to poznala aj predtym a velmi mi pomohol ked som nevedela uz s brusiskom spavat,ale nekojila som tak som ho nevyuzila len ked zacali jezibabky sediet zak to bolo super na podoprenie a potom ked zacali lozit zasa ako zabrana a teraz je na hranie,no vyuzili sme ho na vselico ,len na to na co je ee 😀
Tiez nemam sterilizator ani ohrievac flasi.
Kupili sme termosku na cestovanie taku litrovu a bud som mala vodu v nej alebo som ohrievala vodu v mikroske a obcas (hlavne v noci) som zohrievala aj zarobene mlieko na 15 sek v mikroske,aj ma na nejakom fore za to odsudzovali,ale nikde na nete som sa nedocitala ze by to skodilo,len sa to neodporuca koli nerovnomernemu zohrievaniu a teda naslednemu popaleniu babatka,ale vsak ked to pretrepem a aj tak mliecko som detom vzdy davala vlazne nie horuce,vsak aj materske je len vlazne.
Vyvarat uz nevyvarame,len poriadne umyvame flasky (mozno raz za dva mesiace som zvykla este vyvarit,ale uz nebudem),vyvarala som len na zaciatku v hrnci aj to len kazdy druhy den.

juliagregor
10. sep 2010

@chruminka do mikrovlnky nesmie len materské mlieko, ale UM aj ja som ohrievala v mikrovlnke a KM tiež, ...
teda pri UM ohriala vodu, šup Sunar, potrepať a trvalo to 20 sekúnd komplet...
ja fľašky dávam do umývačky, tam sa umyjú najlepšie, už nevyváram...

matelko1
10. sep 2010

@juliagregor a flasky sa mozu dat aj do umyvacky?...to som nevedela.

janulqa07
10. sep 2010

@mirinav @lusinkaj
ja mam kojaci vankus , ale pouzila som ho asi dvakrat kedze kojenie neslo a sme na UM, ale vyuzivam ho na ine veci 🙂 sterilizator nemam, klasika v hrnci raz denne,aĺe mam zasobu flasiek, ohrievac mam az dva, nechcela som vyhodit vela penazi tak som kupila pouzivany od ruky, mam ho odlozeny a nakoniec som kupila avet a max spokojnost, rychlo zohreje, v mikrovlnke som len skusala zohrievat a neviem sa trafit aby bolo akurat 😒

juliagregor
10. sep 2010

@matelko1 ja mám sklenené fľašky, ale ked sa môžu vyvárať, prečo nie do umývačky?

petrikaa1
10. sep 2010

@matelko1 to je pravda s tym upchatym nosom, v noci tiez ledva dycham, ale radsej som si nedavala ziadne kvapky, dufam, ze to este tych par dni vydrzim, hoci ma to dobre hneva.
Som zvedava aj na to ci mi odpuchnu nohy a ruky, lebo ked mi zostanu tak ako ich mam tak budem musiet kupovat komplet vsetky topanky nove, co by ma sice potesilo, len keby uz vyhrame tu loteriu))

juliagregor
10. sep 2010

@chruminka tu je dalšie forum https://www.modrykonik.sk/forum/dvojcata-a-trojcata/dvojickovo-ii/
aj pre ostatné dvojmaminky...

chruminka
10. sep 2010

@juliagregor dakujem,len dako nestiham,vsetky tie fora,ale kuknem tam ku vam (nam) 😉

chruminka
10. sep 2010

@juliagregor my mame konecne umyvacku tak uz tyzden neumyvam riad (teda okrem mega hrncov a plechov) a veru flasky a aj dudle sup do umyvacky a je to 😵 ,super vecicka ta umyvacka,ze sme ju nemali skor!

katrinb
10. sep 2010

@mirinav ano ja som pouzivala....a dodne spouzivam ako zabranu pre slecny, ked su na gauci alebo posteli.
@lusinkaj ja napr. sterilizator do mikrov lnky mam...a nedam dopustit. Naukladam veci do toho, podlejem vodou a dam do mikr. A za par minutiek hotovo...nemusis stat pri nicom. teda ja som s tym veeelmi spokojna. Ale aknebudes mat, nic sa nedeje....zvyknes si na hrniec...ved presne ste napisali, ze sa to tak robilo aj pred tym. Mne to len usetri aspon trosicku casu.....

mirinav
10. sep 2010

Ďakujem 🙂.

juliagregor
10. sep 2010

@chruminka gratulujem k umývačke, ja nedávam príbor každý deň, tak sa mi zmestia aj hrnce, inak u nás má mm na starosti umývačku, jeho to ohromne baví... 😀

juliagregor
10. sep 2010

@petrikaa1 pôrodom Ti odpuch zmizne, pri prvom synovi som posledný týždeň pribrala 4 kila, len som opuchla ale to bola len voda a zadržiavané tekutiny, ...pôrodom to odišlo...dokonca aj prstene som znova navliekla 😀

petrikaa1
10. sep 2010

@juliagregor tak sa uz tesim, ze si budem moct obut konecne aj nejake topanky a nielen ortopedicke slapky 😀 nastastie nie je tu tak zima, len ked minule prsalo, tak som si museladat mm botasky( xi inak uz ma tlacili aj nausnice(( vsetko som musela dat dolu(
k tej umyvacke fakt, je to super a tiez je to ako hracka pre mojho mm, dufam, ze ho to bude bavit co najdlhsie 😀 este by ho mohla zacat bavit aj pracka a zehlicka 😀

lusinkaj
11. sep 2010

ahojte 🙂
tak vcera som bola u dr.lebo uz som nevladala ani kaslat,same hlieny tak mi vzal krv a jasne mam taky slabsi zapal tak mi predpisal antb.cize musim ich vybrat aby som s az toho dostala aby som pred sekciou bola fit aj ked budem zt mat deticky 🙂
len nech nedostanem od ant.nejaku plesen zo spodu bo ma porazi.....ale vyberal mi take vhodne tak hadam... 😒

juliagregor
11. sep 2010

@lusinkaj daj si k tým ATB nejaké probiotiká a hlavne skoré uzdravenie

lusinkaj
11. sep 2010

@juliagregor no ved ze ma to napadlo tie probiotika az ked som uz doma bola z lek.ale v pondelok skocim kupit idem k dr. 🙂 dakujem,ale citim sa uz lepsie