Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

aknats
10. okt 2010

@juliagregor tak ja mám v poslednej dobe strašne zmiešané pocity, raz je to euforia a tešim sa a chcem ich držať v náručí a potom prejdem do stavu, že neviem či to zvládnem a čo bude........ a že si to asi hodim tiež 🙂 a takto sa to strieda. No rada by som bola vyrovnanejšia, bohužiaľ dáko tá vyrovnanosť neprichádza. Alebožeby príde? Či???? 🙂

juliagregor
10. okt 2010

@aknats určite zvládneš a budeš sama sebou prekvapená, teraz s tebou "plieskajú" tehotenské hormóny...ja som bola ako ty, raz uplne super, vonku pred cudzími som sa držala a doma som nariekala...
je to normálne, ale kludne nariekaj.... 😉

murkaa
10. okt 2010

@ludmilka25 @zuzika30 @aknats dievčatá gratulujem k dvojičkám. Vôbec si nerobte výčitky, že máte zmiešané pocity. Ja ked som sa to dozvedela, tak prvých 5 dní som preplakala a Dalšie dva mesiace som tomu neverila. Je to náročnejšie, ale ako píše Júlia o to krásnejšie. Ked budete vidiet a držať babatečka, nepustíte ich. Kašlať na neporiadok (okna umývam už cca dva mesiace). Stíham navariť, oprať a po špinavej dlážke tiež nechodíme. Ale ked budete sedieť a pozorovať ako sa dočahujú a pozorujú - zabudnete. Mne ešte aj teraz tečú slzy ked sa mi krásne pozerajú do očí, a to sa im už darí aj vyvádzať. jednoducho televízor nepoznám a nepotrebujem.

@lusinkaj len sa snáž kojiť - mliečko bude. Ja som im dávala cca od 2 mesiaca príkrm večer UM. Ale najprv prsník a až potom UM. No bol čas ked sa schylovalo, že chcú len flašu. Vtedy som im ju prestala dávať a prikladala len prsník. Veľmi často. Trvalo to 5 dní a upravilo sa to. Potom sme pekne fungovali znova len na MM. A postupne sa naučili piť tak aj tak. Dodnes.

lusinkaj
10. okt 2010

ahojte 😉
na rychle som pridala aspon 2 foto mojich lasooooook 😉

juliagregor
10. okt 2010

@lusinkaj krásne bábiky 🙂 🙂 🙂

petrikaa1
10. okt 2010

@persseffona dakujem za gratulaciu))) k tej odsavacke, ja som si kupila Avent manualnu, je celkom ok az na to ze je to dost pracne, lebo ja mam mliecko asi aj pre 4 baba 😉 tak ma moj drahy zabavku) ako som sa rozpravala aj v nemocnici, mliecko ma kazda tehulka, a cim viac budes male prikladat tak sa ti bude tvorit, netreba sa vzdavat, aj mne sa mensia najskor nevedela pit, ale pomohli mi aj sestricky v nemocnici a potom sa chytila aj ona, tak toho ze mliecko nebudes mat sa bat nemusis))) ja som sa bala ze nebudem mat a nakupila som aspon 8 flasiek, neviem kolko cumlikov ( a male ich nechcu dat ani do pusy)

@lusinkaj ahoj Gratulujem k malym))) ako to zvladas? ja celkom ok, zatial tu mam maminu, ta mi tu perie, upratuje a vari a ja kojiiiiiiiim...................., niekedy sa mi ich podari kojit naraz, ale nie je to pravidlo, lebo ako hovoris ty vacsia papa viac. UM som im dala iba jediny raz v nemocnici a aj mi ho vyvratili, tak som rada, ze mozem kojit. Moje male su zatial take dva poklady, papaju, spinkaju, menime plienky....... len teraz maju sopliky, bohuzial som ochorela ja aj manzel, tak to na ne preslo( odsavame stale sopliky a davam im kvapky do nosa, dufam, ze im to skoro prejde.
A ty ako sa citis po sekcii? ja stale tak-tak, stale ma to boli keby mam rodit este raz chcela by som prirodzene, holky co rodili prirodzene po 3 hod. po porode chodili po izbe a my po sekcii sme 2 dni boli na infuzkach s katetrom ☹ ☹ na poslely, no pocit vidiet malinke hned ako sa narodili sa fakt neda opisat a myslim ze pre kazdeho rodica je to krasny zazitok)

petrikaa1
10. okt 2010

@aknats ahoj) neboj nemusis sa vobec nicoho bat, zvladnes to a pride ti vsetko tak prirodzene ze si to ani neuvedomis. asi ako my, vobec som si nevedela predstavit ako budeme fungovat s dvomi drobcami, ked sme boli doteraz len 2, teraz sme sa smiali ze nam to pripada ako keby sme boli s malickymi stale, vobec nam to nepride ze je to nieco nove. teraz sa s manzelom smejeme na nasich rozhovoroch)
ked budes drobcov vidiet uz ti ani na rozom nepride, teda nebudes mat cas, 😀 😀 😀 , rozmyslat ci to zvladnes))) drzim ti palce xxxxxx

dior
11. okt 2010

ahojte 🙂

dnes maju nasi malinki 4.mesiace a su uzasni-robia nam velku radost-je to nieco nadherne mat dvojcatka 😵 😵 😵 ,sui velmi dobrucki a stale sa smeju na kazdeho a uz sa aj pretacaju -su sikovni

pozdravujem vsetko kamosky 🙂 🙂 🙂 -nestiham sem chodit,malinkych iba kojim

zuzika30
11. okt 2010

chcem sa opytat kedy vam zacalo rast brusko ?,lebo s dvojickami nemam z okolia skusenosti,mam pocit ze do porodu budem ako slon 😀 ,viem ze je to indivindualne , ja som v 10 tt a sa mi zda ze ho akosi uz aj dost vidno ,ale zrejme som len tak pribrala, lebo uz 3 mesiace som necvicila ,na co som bola zvyknuta , a este jeden dotaz mam v plane zacat znova cvicit v posilke samozrejme s upravou cvikov ,ale mam s toho zmiesane pocity ,nechcela by som nejak ublizit malickym a sebe, ale takto necinna som uplne "chora" ☹ , napiste mi co si o tom myslite , dakujem 🙂

juliagregor
11. okt 2010

@dior ahoj 🙂 , to je super, ked sa len kojíte 🙂 🙂 🙂
@zuzika30 ahoj 🙂 , to vieš, že budeš ako slon 😉 , ale aký pekný 🙂 🙂 🙂
a na posilovňu zabudni, len prechádzky, žiadny hluposti, maximálne plávať, aj to sa treba dohodnúťs dr., cvičenie na fit loptách sa tiež vôbec neodporúča, kvôli nadmernému tlaku na krčok maternice...

aknats
11. okt 2010

@lusinkaj krásne su bambulky 🙂
@petrikaa1 ma teší, že zvládate a kojíte to je super, ja mám len pochybnosti o sebe 😝
@dior no mamula, že ty sa ozveš, prilož aj fotočky nech vidíme ako rastiete 😉
@zuzika30 určite daj pozor, ja by som necvičila, veď sa k tomu vrátiš keď budu babenka na svete

lucia.kl
11. okt 2010

takto sme už narástli

aknats
11. okt 2010

@lucia.kl vy ste krásne to hádam ani pravda nie je keď si čakala na TP 🙂

lucia.kl
11. okt 2010

@aknats no velmi týchlo to letí 🙂 za chvílu 4 mesiace

katrinb
11. okt 2010

@lusinkaj ste kraaaasne

petrikaa1
12. okt 2010

@lucia.kl jej ake ste zlate) aj ja sa uz tesim ked moje male budu spinkat trosku dlhsie 😀
@lusinkaj krasne malinke) ja sa snazim pripojit foto, ale mi to nejde((( stale sa totiz pripajam iba cez telefon(((

lucia.kl
12. okt 2010

@petrikaa1 tak moje v tvojom veku len spali a jedli a sa jedovali, lebo mali koliky 😠

lusinkaj
12. okt 2010

Daaaaaakujem vsetkym za gratulacie 😉 🙂
@lucia.kl tak to su uz velke slecny...preco ty si nekojila?od uplneho zaciatku davas bebu?

lusinkaj
12. okt 2010

dnesna noc suuuuuper....Bianka zaspala pekne a Karinka trosku trucovala plakala,ako stale ...ale potom krasne spali obe od pol10 do 3...vstali najedli a spali do pol.7 keby to tak bolo stale 🙂
aleeeeeeeeee...spali s nami na posteli,pos.asi nechcuuuuuuuuuuu......a vcera sme boli 1x von ale len autom vo vajicku...kocik este neprisiel 🙂

dnes ideme do poradne som zvedava kolko vazia 🙂

lucia.kl
12. okt 2010

@lusinkaj pretože sa mi nespravilo mlieko, nech som robila čo som chcela, tak som dokázala vytiahnuť len 20ml denne a nakoniec som to úplne vzdala, lebo to bolo len a len trápenie...

lusinkaj
12. okt 2010

@lucia.kl aha jasne....
ako to robite prosim vas ked ste same doma deti chcu obe jest z flase-kto prikrmuje a potom treba obe nadvihnut aby si odgrgli???????????dakujem.....toto teraz riesim lebo muz je este tento tt doma ale potom uz ide do prace ...tak neviem ako to mam robit..poradte nieco 🙂

lucia.kl
12. okt 2010

@lusinkaj pozri si u mňa v albume ako krmim 🙂 deti mam z každej strany jednu podloženú dekou flašku a vlastne sa krmi sama, no a odgrgnúť dávam najprv jednu apotom druhu, nievždy dojedia naraz a ked hej, tak jedna počká...

lusinkaj
12. okt 2010

@lucia.kl aha,tak ja si musim najst system...lebo neviem ako to bude ked fakt budem sama.... 😉
neviem ci moje by si tak drzali flase 😀

lidija3
12. okt 2010

ahojte mamicky dvojiciek!mam dvojicky dievcatka a mam taku otazku.nedavno som sa docitala ze rodicovsky prispevok na jedno dieta je 164 eur respektive do dvoch rokov 256 a na druhe dieta 43 eur.neviete akych 43 eur ziadne nedostavam.prikladam clanok http://www.pluska.sk/ekonomika/slovenska-ekonom...

macilaci
12. okt 2010

no to zaujalo aj mna , ani ja nedostávam, vie o tom niekto niečo? mne na sociálke povedali, že len za jedno dieťa 😠

juliagregor
12. okt 2010

nejaký švacnutý článok 😀
teraz dostávame na dve deti dávku len na jedno dieťa, t.j. 265 alebo 165 Eur...

juliagregor
12. okt 2010

@lusinkaj dávaš fľašku?

lusinkaj
12. okt 2010

@juliagregor anoooo 😉

ajka72
12. okt 2010

@lusinkaj gratulujem ku krásnym bábikam čo sa týka krmenia z fľaše tak ja som do 3 mesiacov kojila a večer som už dávala jednu dávku UM lebo som už nemala mliečko, to sa mi potom dotvorilo ak som vynechala jedno kojenie, od 3 mesiacov sme boli už len na UM, lebo som dostala zápal močového mechura musela som brať ant., vraj som mohla pri nich kojiť ale keď som kojila tak sa mi divečatá na tvári vyhádzala tak som to ďalej radšej neriskovala a tiež som podkladala fľaše je to vidieť na niektorých fotkách ktoré mám v albume kde su uplne malinké

kablika
12. okt 2010

ahojte,
neda sa mi nezapojit 😉
Uz som tu nebola sto rokov, resp aj zajdem na konika, ale uz som taka unavena, ze sa mi nechce pisat. venujem sa teraz prikrmom, tak studujem, hladam tipy, triky.....
uzasne, kolko dvojmamiciek pribuda!!! Vsetkym drzim palce!! Dvojky su super 🙂 Ked si spomeniem, ako ten cas leti. Pisavala som si nejake info s @dior, @lucia.kl, @juliagregor, @katrinb - baby, boze ako nam tie dietka rychlo rastu, vsak? Zda sa mi to nedavno, co som sem pisala, ze sa narodili a ako sa trapime na JISke a teraz ani nestiham spominat. Ked maju 6,3kg, tak len kukam na tie 50 oblecenie, vsak to je pre babiky, do toho sa predsa nemohli moje deti zmestit! si hovorim.
Inak, MM este stale bezi, ja som od zaciatku odsavala a stale odsavam. Len kazdy druhy vecer UM ale uz bezime na zeleninke na obedik na prilepsenie. Cakame na prve zubky, uz sa hotuju pomaly na lezenie...neskutocne....drzim Vam vsetkym palce, nech to dalej pekne zvladame!!!

Inak 43 e su rodinne pridavky na 2deti....asi to prekrutili....