Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

katrinb
12. okt 2010

@kablika ahojkyyyyyyy, som rada, ze si tu dosla na skok.....a je super, ze sa vam dari. A mas pravdu, je to hrozne - ale ten cas strasidelne rychlo leti. Ak by si potrebovala poradit s prikrmami...alebo len si porovnat nejake onfo...pytaj sa.

katrinb
12. okt 2010

@lusinkaj takze mas malo mliecka alebo preco davas flasu?

juliagregor
13. okt 2010

@lusinkaj nejako skoro si to vzdala
@kablika ahoooooooooooooooj

dobré ránko všetkým...my tu už hodku šalime 😀

kablika
13. okt 2010

@katrinb ahoooj 😉 No my sme tie prikrmy zvladli celkom OK. Kvoli alergiam sme zacali po jednom druhu - pyre. Mrkva, zemiak, cuketa, tekvica, brokolica. No a vlastne som pridavala, cize teraz maju okolo 60g v jednej porcii. Zahadou mi vsak je, ze si i tak hned potom vypytaju mliecko a vypiju plnu davku 🙂 Ja som dufala, ze zavedenim prikrmov bude ich tuzba po MM nizsia, ale zatial nie. Mne totiz zistili predispozicie k tromboze a lepive dosticky. Musim celozivotne uzivat anopyrin, takze ci chcem, alebo nie, musim zacat znizovat mnozstvo MM. Nechcem ich tymi liekmi zatazovat.
Idem sa teda opytat: mam uz teda teraz skusit miesto MM ponuknut po tom zeleninovom pyre polievocku vo flaske? To som si nie ista....

@juliagregor ahoooj aj tebe 🙂 My sme hore uz o dost dlhsie, malu vcera ockovali (mali dlho zapalene ock po TBC) tak celu noc kazdu hodku trochu plakala. Teraz sa najedla a zaspala a mne oci riadne klipkaju 😀 Maly ma pauzu, ale o chvilu bude tuhy aj on 😀

juliagregor
13. okt 2010

@kablika mlieko ti vypijú vždy aj keby im išlo ušami 😀 ...ja by som im v žiadnom prípade nedávala polievku z fľašky, ked papaju lyžičkou, tak už len ňou, skôr by som skúsila dať viac zemiačika, ten ich viac zasýti..
ten príkrm dávaš len zmixovanú jednu zložku?

juliagregor
13. okt 2010

@lusinkaj napísala som to necitlivo a preto sa Ti chcem ospravedlniť, ale Lucka prečo? nemáš mliečko alebo nevládzeš? ak máš len trochu mlieka, tak koj, koj, koj ...ja viem, že prsníky zo začiatku bolia, ale oni si zvyknú...pýtaj sa...

kablika
13. okt 2010

@juliagregor OK, dobry napad. Ja naozaj chcem z flase davat len mlieko, aj na vodicku som im uz kupila tie nastavce, co nekvapkaju a drzadla, aby to pili samy.
Davam tie zlozky tak, ze po jednom som pridavala. Cize teraz maju v misticke, ked papaju obed, mrkvu, cuketu, brokolicu, tekvicu, zemiak. Tak skusim zemiacika viac a uvidim 😀
Napadlo ma, ze aj ked neskor pridam maso, tak asi to ich bude viac sytit, ako zelenina....Teraz papaju prikrmy rovny mesiac, tak asi cez vikend by som uz skusila aj to maso. Po trosicke nejake mlade masko 🙂 Xi,xi to znie ako z dakeho hororu, ze mlade masko 😀

lucia.kl
13. okt 2010

@lidija3 tych 43€ bol prispevok na druhe dieťa ak nešlo o dvojčatá a na jedno poberala rodičovský príspevok a na druhé príspevok na starostlivosť - to je to čo by malo ísť z eurofondov ... a rodinne pridavky by si mala mať zhruba 22€ na jedno dieťa zo socialky... poberať dokial chodia do školy, čiže mesačne zhruba 44€

matelko1
13. okt 2010

ahojte mamicky a praje krasny slnecny den 🙂
@katrinb jeeej takze mate u adelky prvy zubok,super....a vedela si,ze sa prerezava,alebo ste mali redsiu stolicu.....spala mala v noci.

juliagregor
13. okt 2010

@lucia.kl ale tých 43 Eur je tuším len 6 tt a platí od januára...
ja som veru bola doma s tromi deťmi a jeden RP a nič naviac sme nedostali....,

katrinb
13. okt 2010

@kablika ahojky, aj by som tiez zvysila davky na obedik. moje baby spapju cca 100 - 150 g ...ako kedy. A tiez si vypytaju mliecko..ale to davam uz len pred zaspavanim....a zdy vypiju rozne...niekedy malinko, niekedy plnu davku tiez...
A ja som ani nemixovala...rovno som im davala len popucene.....ale to si musia deticky zvyknut....trvalo to nejaky ten cas.... 😉 Ja som masko zaviedla po 2 tt.....a chuti. Kludne uz mozes skusit dat to masko
@matelko1 ano, Adelka ma uz tyzden..a vcera som naasla Vivienke...ale som nestihla napisat.....tak uz mam domka dve "zubane" 😀 😀 A Adelka mala jeden tden teplotu, ale to tyzden pred vyrezanim....a tri dni soplikovala a zrazu zubok. Vivien nic. Len mi nechce spinkat...ako zvyknu ......teda Vivien. Asi ju ten zubok dost trapi 😠

matelko1
13. okt 2010

@katrinb tak sa hovori,ze ten kto nasiel zubky,tak mm by ti mal kupit darcek a az dve 😀 😀 😀 ...ano moze to byt aj zo zubkov ked ti nechce bubat.ani mne maxim nechce a tiez sa mu 2 vrchne prerezavaju,alex uz ma von.
aj moji chlapci spapaju 100-150g na obedik.tiez som tiez zaviedla masko asi po 2 tt....a chuti.....

matelko1
13. okt 2010

chystam chlapcom obedik a trosku viac olivoveho oleja mi padlo do zeleninky,hned som ho z lyzickou vybrala,tak dufam,ze im nic nebude.nechce sa mi znova varit....

juliagregor
13. okt 2010

@matelko1 nevadí aspoň sa lepšie vykakajú :D

matelko1
13. okt 2010

@juliagregor dik.uz som zlakla,ze musim nove varit,ale az tak vela mi tam nevpadlo....

katrinb
13. okt 2010

@lusinkaj prosim nbeblazni a zacni cisto len kojit...neboj, malo mlieka nemas....to neexistuje,. Ja som sa sice pytala..ale nechcela som o tom zbytocne pisat...ale neda mi to. Fakt ti chcem dobre....ako aj
@juliagregor , proste nevzdavaj sa. Ak mas mleicko teraz, bude aj potom. to su len zvasty - a prepacte mi za vyraz - ze mas malo....alebo ze stracas...Este si na zacuatku. nemas co stratit...len ho potrebujes vytvorit....castym prikladanim jedine...

matelko1
13. okt 2010

@katrinb ty co zvyknes varit tvojim bambulkam,lebo mne sa fakt zda,ze stale dookola to iste varim aj ked julka pisala,ze deti do jedneho roka nemaju chute.dusit som este nedusila.ako sa spravne dusi zeleninka......

katrinb
13. okt 2010

@matelko1 aj mne sa to raz stalo...ze som lyzicou vybwerala olej spat. A spapali aj tak 😉 A ja varim tiez vlastne dookola to iste...ale kombinujem vzdy nieco s niecim inym.....davam brokolicu, karfiol, cuketu, tekvicu, zemiak, ryzu, spenat, mrkvu,petrzlen - to je tusim vsetko...A masko kralicia, kuracie a morcacie zatial. jahnacie mali v hotovom jedle. ja s mm neznasame jahnacie a telacie, takze to budem babam len kupovat. ja to nezjem a ani muz....tak zbytocne by sme to kupova,li. A tieto veci stale kombinujem roozne. Napr dnes sme mali brokolicu, masko, zemiak. Vcera tekvicu a petrzlen a masko...proste vzdy ine chute sa snazim davat dokopy. a vsetko papaju KLOP KLOP. A na olovrant davam len cerstve ovocie...a to tiez rozne kombinujem. Vcera som robila napr. slivku a jablcko. A tiez im minule chutila broskyna s bananom..... A ty napis tiez...ako co riesis...mozno budem mat nove napady. A ja zatial som vsetko len varila....

matelko1
13. okt 2010

@katrinb ja asi to iste varim a kombinujem tak isto aby nemali kazdy den to iste.hotove som zatial nedavala,ale vyskusam kupit tie hotove jedla pre pripad,ze by sme niekam sli a nemam kde varit.chuti to tvojim babam.
moji chlapci tiez krasne jedia klop,klop....tiez im davam cerstve ovocie.na desiatu mali hrusku s jablckom a piskotky som im do toho dala,ze ich to viac nasyti......
a aj dusis zeleninku.ako sa spravne dusi,napis mi....

katrinb
13. okt 2010

@matelko1 ja som mojim babam len 2 x dala zatial kupene. raz a to prvykrat teraz v sobotu, lebo sme boli na oslave mojej mominy na 60-tke...a to som s cestovanim 100 km nestohala varit a byt na obed tam. Bolo to v restike, tak som nechcela chaosit s varenym jedlom. A druhykrat len vcera mali kupene...leb omoj obed, co som im varila som pripiekla. 😠 teda smradik poriadny som narobila 😀 😝 no co uz...ved raz sa to stat muselo 😵

katrinb
13. okt 2010

@matelko1
@kablika babule a na olovrant vam kolk spapaju ovovica alebo co uz im davate? Lebo ja som nikdfe nenasla,...kolko by toho mali spapat..... Alebo im mam davat podla toho, kolko chcu? Ja ich nechcem zbytocne stopkat......rada by som im urobila navyk.....spapt vsetko, co im spravim...ale nie za dvoch 😉

@juliagregor Julki, porad...ty to urcite vies...

matelko1
13. okt 2010

@katrinb ja este vajecny zltok zvyknem davat,
ovocia im davam asi 150-200g.tolko mi spapaju na desiatu.viac im nedavam,aj ked otvaraju ustocka.
idem s chlapcami von kym je teplo.
tak zatial pa a pekny den 🙂

katrinb
13. okt 2010

@matelko1 dikes za info. Zltok aj my mame 1x do tyzdna. A dik za to ovocie....Predpokladam, ze je to davka dokopy....

juliagregor
13. okt 2010

@matelko1 dusenie, je varenie na minime vody, ja som to nerobila, lebo mi to vždy zhorelo 😀 😝
ja som varila na malinké kusky pokrájané, max. 20 minút, ak to chceš zdravšie pripravovať tak naj je pariť....

juliagregor
13. okt 2010

a to ovocie , kolko dať, ked boli malí tak mali porciu ako jeden presnidávkový pohárik a ked väčší, tak kolko zjedli 😀
je dobré nájsť si jeden-dva príkrmy hotové, ktoré majú radi, akp píšete pre prípady, že ste vonku, u lekára, na návšteve, aby ste nemuseli ráno skoro variť...
niektoré boli fakt hnusné 😝

juliagregor
13. okt 2010

ovocie som dávala čerstvé, ale aby som nemusela poobede chodiť domov jesť, tak som si na 10 minút podusila nakrájané jablčko, hrušku (nakrájané na kusky, minimum vody) a potom zmixovala a brala som si so sebou von...a papali sme vonku...

matelko1
13. okt 2010

@juliagregor dik tak potom aj dusim,len som si myslela,ze to nieje spravne.a mas pravdu,musis stat pri tom,lebo to zhori,
boli sme von,hlad nas donutil prist domov 😀 😀 😀 ale nie,len my vzdy okolo 4-tej papame.

luciaf13
13. okt 2010

ahojte maminky uz som davno nepisala tak sa zapojim 😉 nasi hladosi teda papkaju doobeda ovocie 200g niekedy zmiesam so susienkami detskymi plus vzdy mliecko 🙂 tiez som si myslela, ze ked uz budu papkat normalne jedlo tak mliecka staci menej ale nestaci 😎 ...na obed zjedia plnu misku (neviem kolko to vazi) zeleninky s maskom, so zltkom alebo len cistu plus mlieccko......a to este hladaju chvalabohu zatial im chuti vsetko co som navarila. Kupujeme hotove prikrmy len vynimocne ked niekde sme 😉 na olovrant zvyknu mat trosku ovocia a mliecko a vecer kasu a mliecko 🙂 🙂 🙂 Takze niekedy mam pocit, ze stojim len v kuchyni 😀 😀 😀 no a Jakubkovi sme uz "zahodili " dudulky...trvalo tyzden kym prestal vykrikovat pred spanim z izby, ze chcem dudule a potom uz si nespomenul. No ale zase ma to svoju dan - Kubino prestal poobede spavat...... 😕 😕

lucia.kl
13. okt 2010

ahojte.
baby ktoré máte ešte nechodiace deti, tak v hypernove majú "kožené" čižmičky v červenej a čiernej farbe za 1€ a taktiež také papučko capačky teplučké za 1€ v modrej a ružovej farbe...

kablika
13. okt 2010

@katrinb no moji este na olovrant papaju len mliecko, ovocie maju len na desiatu. Kedze sme nedavno skoncili 6mesiac, aj to ovocie sme este len zacali skusat. Takze gramy som zatial neriesila 🙂
Ale pomaly, no isto chcem zvysovat davku (lebo i ten obed je zatial len okolo 70-100g zeleniny). A hlavne k zelenine pridat maso. Precitala som si aj vase ostatne prispevky a vidim, ze 200g ovocia @luciaf13 nie je problem 🙂 A vidim, ze si tiez dufala, ze menej mliecka, ako som pisala aj ja, ale holt smola. Deti nam rastu a tak chcu viac a viac!!! Vsak mame podobne "stare" 😀.
Veceru davam aj kasu, len tam je problem, ze ked uz chcu velmi spat, nespolupracuju a placu, tak skoncime pri flasi a kasu dojedame s muzom my 😀

Kase s lepkom, mate aky nazor? Posledne som citala, ze idealne okolo 7m kym je este dieta dojcene materskym mliekom, vraj to lepsie spracuje. Ved kedysi davali kadejake piskotky a spol uz skoro....a s celiakiou probl neboli. Nie ze by som chcela davat rychlo, ale mam aj taku dobru kasu, ale obsahuje klasicky psenicu, a pisu na nej ze od 6m. Nie je to skoro??