Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucila83
22. okt 2010

lucia.kl - to su taki cudni susedia,v jednom byte rodina alkoholikov,v druhom byte byvaly policajt,ktory sa nam ani neodzdravi,v tretom byte manzelia,ktori sa stazuju,ze nas pes steka,ked nie sme doma a jedina normalna suseda predava byt..... 😒 Boze,mne samej to znie ako z komedie,ale je to pravda.Bohuzial....
No ved ja nieco vymyslim.Mozno budu decka raz-dva chodit 😉

lucila83
22. okt 2010

Fatulda,aby sme sa rozumeli,ja svoje dvojcatka milujem,ale niekedy je toho na mna privela.Ved to vsetky poznate,ked su take blbe dni ...... 😖

lucia.kl
22. okt 2010

@lucila83 tak to tam mate fakt že veselo, čo sa susedou týka, my našťastie v pohode, ja mam kočiky na chodbe, jeden na prvom a jeden na madziposchodi a teraz som tak inšpirovana tym mono kočíkom hlbokým, že ho asi zaparkujem pred dvere - byvame v takej zahnutej chodbe, dalej od shcodov, už som tu aj na bazare našla jeden za 18€

lucila83
22. okt 2010

Jasne,ved ak sa nejako da zjednodusit si zivot,tak to treba urobit.My sme dokonca kvoli Alexovi teraz kupovali aj novy kocik,mali sme Jane,ten bol super,teraz sme si objednali Esprit duo.Tak dufam,ze bude dobry.
Tebe niekto s detmi pomaha?

fatulda
22. okt 2010

@lucila83 jasne, ze pozname a velmi dobre, my mame tiez take narocne obdobie 😒 , ale milujem ich najviac na svete

juliagregor
22. okt 2010

@lucila83 ahoj, bývame 4 poschodia bez výťahu, naraz som ich tiež nosila, kým sa zmestili do prenosných tašiek, vajíčka naraz som nenosila, to je váha pre vraha, teda pár krát sa stalo a potom ma seklo v krížoch, čiže som ich nosila po jednom, vždy najprv toho, ktorý doma viac plakal, dole priputala v kočíku a šla po druhého, kt. ma čakal oblečený v postieľke, niekedy plakali, ale potom si zvykli a vedeli, že musia čakať...máš to len dve poschodia...bundu som si obliekala až na druhý krát a odporúčam si kupiť dobré termotilko, lebo spotený chrbát a potom ísť na dve hodky von, to nie je dobrá kombinácia...
chrbát si treba šetriť, ešte ho bude treba...

juliagregor
22. okt 2010

teraz už cupkajú sami, len to dllllho trvá 😎

lucia.kl
23. okt 2010

@lucila83 ja mam Hauck - to je presne to isté ako esprit - ak je to ten vedla seba... ja som s ním velmi spokojná, velký lahko sa ovláda, akurát čakám na nové zadné kolesá, ja som kupovala cez inzerát a nafukovacie sa k nemu prestali vyrábať, tak čakám umelohmoťáky 😒
s deťmi mi chodí pomáhať mama - ale to len mi robí spoločnos vonku alebo stráži malé ked idem na dve hodky za týždeň do roboty, prípadne ako doprovod k lekárovi, doma som s nimi sama, tak som najradšej, mám svoj klud a nikto mi do ničoho nerozpráva 😀

lucia.kl
23. okt 2010

@juliagregor ja si netrúfnem nechať dieťa samé v kočíku v bráne, človek nikdy nevie aký pofidérny ludia sa tam dostanú...

bombula
23. okt 2010

@ludmilka25 no tak to som rada!🙂

bombula
23. okt 2010

@lucia.kl mame tiez (aj) hauck. vsetko super akurat ze nam vystacil len do roka a uz je kratky, a popruhy okolo stehienok cez hrubsie nohavice sa uz tiez nedaju zapnut. my mame dost velkych chlapcov ale aj tak, som z toho smutna, lebo sedelo sa im v nom super, aj spinkalo a zvladol aj zahradnu terennu jazdu u svokrovcov... teraz mame E3twin a zase problem, straasne uzky, ked posadim bejby vo vetrovke ledva si don sadnu... hladam nejaky nanoznik alebo tenucky nepremokavy fusak do neho co by sa dal rozopnut na nozky, hotova veda.
takze bud siroky ale kratky (hauck) alebo dlhy a uzky (e3twin). dievcata mate nejaku dobre odporucanie na nejaky golfac kvalitny do ktoreho vojdu velke deti kde by sedeli vedla seba? dik za radu vopred.

bombula
23. okt 2010

@lucila83 a ide o hauck bud pripravena na to ze je to kratky kociar. ibaze na nom spravili v novej seri nejake zmeny. nam vydrzal iba do roka.

juliagregor
23. okt 2010

@lucia.kl vchod je zamknutý, býva tu 12 rodín, máš iné riešenie? ja nie...

juliagregor
23. okt 2010

@bombula odporúčanie veru nemám, všetkým trčia nožičky a zvlášť tam, kde nie je polohovanie nožičiek...
na fotke je novší hauck
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/juliagregor/...
kamoška to riešila dokupením univerzálneho nánožníka, a fusakom, ale hauck je jeden z najširších...golfiny sú ešte kratšie...je to fotené začiatkom roka...

lucia.kl
23. okt 2010

@juliagregor tak nemám iné riešenie, ak sa ale vo vchode všetci poznáte a ste kludná štvrť, tak neni o čom...ja som neraz na cigána v baráku narazila, máme v dome samé dôverčivé babky a tie otvorie hoc komu ☹

lucia.kl
23. okt 2010

@bombula ja som na stranke www.prenasedeti.sk kupila nanožník neprefukavy a nepremokavý za super cenu a som spokojná, môžem ti ho pomerat

luciaf13
23. okt 2010

mamulienky inak vcelku dobre sa nakupuje aj tu - predavajuca je sama mamina dvojiciek a tak vie aj prakticke vecicky 😉 http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=88034

juliagregor
23. okt 2010

a@luciaf13 Lucky to je tá istá, p.Siládiová je majiteľkou prenaše deti...je veľmi ochotná a vie poradiť...vždy som bola spokojná, al enakupujem cez jej obchod, lebo tam má zadarmo poštovné, ked sa kupujú dva kusy, či to je aj na MMb neviem...

bombula
23. okt 2010

@lucia.kl
@juliagregor dakujem za rady ku tomu hauck kociaru, ano uz som ten univerzal nanoznik pozerala ale cele to konci a zacina na tom ze nasim detom nemozem uz kolo noziek zapnut tie popruhy , su kratke. a bez toho nemozme chodit, lebo ak dostanu chut vystupit tak mi z neho veru vylezu. takze ho predam,zial inac to nevidim. sustredim sa na ten e3twin co mam, len poriesit nejake teple nanozniky na nohy (tie z hauck su tak akurat, takze nieco dlhsie, nasla som maxi cosi nordic mura, ale tu cenu som nepredychala).

bombula
23. okt 2010

@lucia.kl inac ja som ani najmensi problem s kolieskami nemala, bol uuzasny prezil akykolvek teren, aj po luke, snehu , aj co sa tyka ovladania, tlacila som aj do kopca jednou rukou... ale kratky, a asi na mensie deticky..

juliagregor
23. okt 2010

@bombula ja na "tanku" mám len trojbodové zapínanie a riešila som to týmito remencami http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product..., aj vonku sme s tým chodili...a normálny fusak nechceš, taký čo sa dá dole rozopnúť...

bombula
23. okt 2010

@juliagregor ano chcem taky co sa da dole rozopnut. ale do tych uzsich dvojkovych kociarov do toho posadit dieta vo vetrovke je proste nemozne, bola som pozriet Altabebe, mal sirku 46 cm, dole rozopinatelny ale to bolo tak hrube,ze do single kociara to musi byt vykon napchat, nieto este dvojkoveho uzkeho, emitex to iste, navyse neprakticke zapinanie po obvode co uz nechcem (hauck to ma tak a v uzkom kociari po obvode zapinat je ako za trest..) teraz snivam o maxi cosi - nordic mura a hladam niekde nizsiu cenu alebo volaco celkom ine, tenke ale teple a a nepremokave, dole rozopinatelne, vhodne na bejby aj po roku... hotova veda..

bombula
23. okt 2010

@juliagregor no a ten univerzal nanoznik na e3twin sa neda, lebo to je taka konstrukcia na kt. sa to proste neda pouzit. no nic, nieco vymyslim..

juliagregor
23. okt 2010

@bombula ja mám Eisbarcher a v pohode mi tam vlezu aj teraz, dokonca som ho mala aj v PP Aria twin, nepotrebuješ nánožník, neprefukavé, v Haucku vyskušané

bombula
23. okt 2010

@juliagregor hauck je siroky ale ten uz nebudem pouzivat kedze nam je kratky, takze pojde do bazaru. eisbacher - je to napucany fusak alebo taky tensi ale teply? videla som z nich uz volaco na nete, da sa spodok odzipsovat celkom prec, alebo iba ciastocne?

juliagregor
23. okt 2010

@bombula neskôr... 😉

juliagregor
23. okt 2010

@bombula http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...
ako sedí v E3 neviem, ale tam sa opýtaj, pani bude vedieť...je tenky, dole sa nedá uplne odzipsovať, tam cvok je magnetka,
fotky sú fotené večer, tak moc kvalita to neni...mala som ho priviazaný o konštrukciu a ani sa nepohol...
ja som veľmi spokojná...ja som ho kupovala stál 45 EUr, mám ho dva roky a je ako nový ....žiadne žmoľky...
kočky ho skušali aj do malých prenosných tašiek, bol natesno, ale pekne sa uložil...dole je to umývateľné, mala som to rozopnuté, a len som to doma utrela..., syn má 86 cm

lucila83
23. okt 2010

Ahojte kocky.
Tak uz mame kocik doma.Je to hauck esprit duo star,alebo tak nejako 😅 .Dnes sme ho boli vyvencit,zatial bol v pohode.Aj mne sa zda,ze siroky je akurat,ale mozno trosku kratsi,to zavisi asi aj od velkosti deti.Nas Alex je skor siroky ako dlhy.... 😀 ,takze zatial nam celkom vyhovuje.A Lejka nam zrejme coskoro zacne chodit,tak si myslim,ze s tymto espritom vydrzime tak max. do jari a potom kupime uz len nejaky mono kocik pre Alexa.On je trochu lenivejsi,Lea je velmi akcna,uz teraz neposedi....... 🙂

lucila83
23. okt 2010

Juliagregor - to si nechala jedneho chlapca doma sameho,kym druheho si zniesla dole?Ci ako?

lucila83
23. okt 2010

No a ten esprit ma este nevyhodu,ze ma kratsie striesky,nechrania tak pred slnkom ako napr. Jane,ten bol v tomto super.Ziadny slnecnik nam nechybal..... 🙂