Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
1. jan 2011

v novom roku prajem vsetko len to naj... 🙂

janette77
1. jan 2011

@adra22 dakujem, ze si dala o vas vediet, slovami neviem vyjadrit, ako velmi drzim palce.

christie
1. jan 2011

Dievčence všetko naj naj do nového roka, nám maminam viac spanku, tehulkam stastne dobojovanie aspon do 36 tyzdna a zdrave deticky. Mrzi ma, ze viacere prisli o babatka, o to viac sil a lasky davaju urcite tomu druhemu drobcovi. Myslim na vas.
Laurusa a Misko maju asi rastovy spurt tento tyzden, siesty sme, tak to by sedelo, stale by jedli a nie a nie spat.. Teraz pospali konecne, tak som zvedava, aka bude noc. Ale inak su to poklady. Mlieko sa uz straca, mam aj elektricku odsavacku, ale tych 10 ml je stale standard u mna. Zhanam este Medelu Swing, mozno by ta pomohla, no neviem.

janette77
1. jan 2011

@christie Ahojko, gratulujem k babatkam.🙂 Co sa tyka mliecka, neskusala si kontaktovat laktacnu poradkynu?

matelko1
1. jan 2011

som tu na skok,,,mame sa uz celkom fajn,alex uz lepsie,teploty nema a hlas sa mu uz vracia,uz sa aj usmieva,to je dobre.

christie
1. jan 2011

@janette77 mala som jednu doma, ale neviem, jedine ze by som skusila este asi dalsiu...
Problem bol, ze na zaciatku sa mali nevedeli prisat, mala teda stale to nevie, len Misenko, ale on si len cucka a nesaje.. A ja nestiham odsavat.

janette77
1. jan 2011

@matelko1 ahoj, matelkoooo, tak to sa dobre cita. Som rada.🙂 Ved popiseme viac, ked sa bude dat. Manzel uz tiez ide od pondelka do prace, ja mam poradnu, potom uz zase sama a sama... Pozdravujem do SNV.🙂

xxxjanetaxxx
1. jan 2011

ahojte, želám všetko dobré v novom roku 🙂 pomocou vašich postrehov a príspevkov sme vybrali kočík pre dvojčatá a mnoho iných potrebných vecí. Ešte nám pár vecí chýba, ale to už nejako poriešime. Vidím, že neriešim sama problémy typu nespavosť, tvrdnutie bruška a moje "otlačené a ubolené vnútornosti" 😉 Tiež rátame pribúdajúce týždne, každý v brušku je pre nás veľké plus. Bohužiaľ my sme viac v nemocnici ako doma, je to ťažké, ale dá sa. Vždy, keď som na chvíľu doma, tak sem nakukne, čo je nového. Tak sa pekne opatrujete 🙂

katrinb
1. jan 2011

@xxxjanetaxxx aj ty sa drzkaj, uz mas krasne tyzdne

juliagregor
2. jan 2011

@smejko bývame na 3 poschodí bez výťahu, deti som nosila v taškách, kým to šlo, slúžili aj na len na prenos, v kočíkarni som mala stôl, kde som si ich položila, ked som deti nakladala do kočíka, tašky pre dvojky bývajú trošku menšie, ked boli väší, tak som ich nosila po jednom, naraz by som ich aj odnielsa, ale nemal mi kto odomykať a zamykať a naviac išiel so mnou ešte aj starší syn...ak máš výťah pomôžu ti nejaké solo golfinky, jeden dovnutra, druhý na ruky a treba si zvyknúť na ruksak, aby si mala voľné ruky, ja som tašku na kočík nemala rada, a doteraz von len s ruksakom, mám voľné obidve ruky,
tie schodíky, ak ti manžel chce spraviť malý zjazd, tak to je len dobre, skákať s veľkým kočíkom po schodoch, nie je žiadna sranda a naviac sa veľmi kazia kolesá, tak ja rampu len doporučujem a nikdy neschádzaj po užších a otáčavých kolieskach, sa ti stočia a spadnete, vždy po zadných dole alebo ťahať za sebou hore
spoločné spanie, kým sú deti v taškách, je to jedno im to nevadí, ale neskôr si zavadzajú rukami, lebo sa navzájom budia, osobne mám tiež taký kočárik, tak som dvala medzi nich stočenú deku, alebo plienku do ruky, na druhej strane, ja som kupila kočárik za 2000 SK, tak mi to nevadilo, ale keby mám dať 900 EUr za kočík, tak spoločné spanie isto nekupim...Teutonia naviac strašne vrzga, pozri tu do temy, č majú kočky momo kočíky, tiež sa na to sťažujú...inak kočárik je to krásny, ale za tie prachy a dodaciu dobu, to mohli nemci vymyslieť aj lepšie, a naviac kamoške ani neposlali v rovnakom odtieni strechu (ktorá stále padá) a nánožník a naviac nedodali hned ani krátku časť na ukončenie ležanie...pozri aj Baby jogger

katrinb
2. jan 2011

@christie z mojho vlastneho postrehu, kedze kojim....najviac na mliecko a na rozbehnutie pomoze spravne prikaldanie a prikladanie a prikladanie...este nie je neskoro...da sa rozbehnut laktacia....len to budes mat tazsie...ale da sa to. Len ziadne umele mliecko......a stale prikladanie. Ja som spociatku mala pocit, ze nic neroibm prve tyzdne len kojim. A ono to aj tak bolo. Cisty cas, co som mala dievcata na rpsniku z celeho dna bolo 16 hod. A to sme s mm zratali vsetky minuty....takze ak chces kojit, fakt sa to da......len treba trpezlivost apevnu volu.....drzim palce, uz nech sa rozhodnes akokolvek. Vymena odsavacky ti mliecko nerozbehne 😉

janette77
2. jan 2011

@christie ahojko, chcela som sa Ta este opytat, kedze si z BA, kde si rodila a ako si bola so sluzbami spokojna. Ja mam stale dilemu - skalopevne som bola presvedcena o Antolskej, ale manzel ma zacal "tlacit" na Kramare. Nazory na nete su rozporuplne a samozrejme od pripadu k pripadu, preto sa pytam cerstvych maminiek... Dakujem pekne a tiez prajem, aby sa mliecko rozbehlo a aby si sa nevzdavala.

janette77
2. jan 2011

@xxxjanetaxxx Ahojko, gratulujem k peknemu tyzdnu, este kusok a baby su na svete.🙂 Ja som o tyzden nizsie, ale tie trable si uz "vychutnavam" naplno - vsetko boli, taha, picha...a som rada, ze v tom nie som sama, ze je to skratka chod prirody a musime si to odzit. Ja som dnes v noci mala aj ostre pichanie do podbruska, aj lava cast krizov sa pridala, celkom terno na moj stres a obavy. Zajtra mam poradnu, tak to vsetko vyrozpravam dokymu a aj tak je to uz posledna poradna u obvodneho, takze budem hadam este pod prisnejsim dozorom. A mozno ma uz preventivne supnu do nemocky, niekedy si myslim, ze by to tak bolo aj lepsie s ohladom na moje pocity.
Citam, ze Ta sem-tam pustia aj domov, to je fajn. Tak sa pekne drz a vydrz. Tvoje slniecka su uz za dverami.🙂)))

christie
2. jan 2011

@janette77 ja som rodila na Antolskej. Byvam hned pri Ruzinove, ale vo Ferticente ma doktor presvedcil na Antolsku, kvoli starostlivosti o deticky. A dobre som urobila. Kramare neviem posudit. Moj povodny gynekolog rodi v Ruzinove, takze som menila aj porodnika a to uz v 12tt, co bolo super, lebo ma poznal a ocenila som to, ked som lezala na rizikovom aj sestonedeli.
V nemocnici som stravil bez par dni mesiac, na zaciatku som lezala ra rizikovom, chodil za mnou moj lekar, vzdy ho zavolali, monitor kazdy den, strava vyborna (naozaj). Kaslala som na zaciatku a soplila (alergia), tak vybavili aj alergologa. Snazili sa udrzat tehu co najdlhsie, za co som vdacna. Ked som presla na porodnicu, super pristup, sestonedelie su dve skupiny - gynekologicke a novorodenecke. Gynekologicke vsetko OK, novorodenecke mala som nejake vyhrady, problem je v tom, ze kazda sestricka ti vravi nieco ine a mala som v tom chaos, k tomu hormony, ale to predpokladam je v kazdej nemocnici. Mne sa podarilo dostat na nadstandard, bola som sama tam (vsak som nechala cez 800 EUR v nemocnici aj spolu za vyber lekara), ale nelutujem. Na nadstandard mozes prijimat navstevy, ostatni su len vonku. To bolo nenahraditelne. A su tam lepsie postele a okna 🙂 Celkovo som bola s Antolskou spokojna, aj ked tam boli nejake muchy, ale je to jednoducho vsade.

juliagregor
2. jan 2011

@katrinb Katka ja si @christie trošku zastanem, viem, že sa veľmi snaží a niekedy to ozaj nejde, môžeš prikladať do aleluja a mlieko sa nerobí, záleží to od nejakého hormonu v mozgu a ked nejde, tak nejde...nemám čas to teraz hladať...a odsávačka ozaj nepomôže...
ozaj pekný dník všetkým, ideme von 😉

katrinb
2. jan 2011

@juliagregor
@christie ok, ved ja somto nemyslela zle-....ja chcem naozaj pomoct. A verim, ze ked sa maminka trapi....je to horsie na psychiku, ako ked ide vsetko samo. Ale naozaj - nehovorim, ze je to pripad christie.....treba hlavne trpezlivost......a chciet

juliagregor
2. jan 2011

@katrinb ja viem, ozaj na tvorbu mlieka existuje len prikladať a prikladať a prikladať...

matelko1
2. jan 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
mm siel hrat hokej,takze mam chvilku cas,
alex dnes uz sa ma super,beha,lieta,uz aj farbu ma dobru...
idem si vas trosku precitat,kedze nemam cas ani sem chodit.

janette77
2. jan 2011

@christie dakujem za nazor, ja osobne som tiez za Antolsku (aj som tam lezala 3 dni kvoli laparke a mala som fajn pocit) a ked este pises, ze Ti to doporucil lekar z Ferti, o to viac, kedze on je ten clovek, ktory sa postaral o nase stastie v brusku.🙂 Ked sa babatka narodia, chceli by sme ist do Ferti a sa este raz podakovat. 🙂
Rodila si asi cisarom, vsak?

zuuuzana7
2. jan 2011

ahojte kocky, pozeram ze @janette77 sme v rovnakom tyzdni. rada by som sa k vam pridala kedze som v nemocnici uz mesiac a teraz mam uz zapojeny internet, mozno mi trosku ten cas ujde. 🙂

juliagregor
2. jan 2011

@katrinb minule som rozmýšľaľa, čím to bude, že niekto má mlieka pre 3 deti a kočky bežne koja aj trojčatá, a niekomu, kto sa môže rozkrájať a nemá mlieko ani pre jedno mimi, osobne som neurobila absolutne nič, aby som pre tvorbu mlieka niečo spravila, žiadne homeopatiká, čaje pre dojčiace ženy, gravimilk a podobné veci...mlieko som mala...kamoška - ležali sme spolu a aj rodili skoro naraz, ja som mala deti na predčasnom a ona pri sebe, pila čaje, jedla homeo, oxytoxín si dávala na vatu do nosa, ba sa jej mlieko spúšťalo, stále ich mala na prsiach, a deti ťahali a ťahali a ťahali a nič...vydržala sa takto trápiť skoro dva mesiace a nakoniec skončila na UM...
mne prvý mesiac deti papali každú hodinu, potom sa ustálili na dve hodiny, tie začiatky sú ťažké, treba vydržať...

janette77
2. jan 2011

@zuuuzana7 Ahojko, si vitana.🙂 A preco nemocka?

mamoka4
2. jan 2011

@katrinb Ahoj, gratulujem u 10 mes. kojeniu....prosím Ťa kojíš každé dievčatko zvlášť alebo spolu? A riadiš sa zasadou...10 min. kojenia a dosť? Ja som staršie deti kojila syna 18 mes. dcérku 22 mes., a je pre mňa kojenie nesmierne dôležité.... 🙂 Ďakujem za radu!

mamoka4
2. jan 2011

@janette77 Ahoj...ja som mala dilem Kramáre verzus Antolská pred pár týždňami...mám v rodine známeho gynekologa a rovnaký názor mali aj na Kramároch,že antolská má jednu výhodu v tom, že sa vie postarať o babatka pod 1000 g, ale to už tovj a našťastie ani môj prípad nie je. 😉 A na druhej strane,ak by s babatkom cokolvek bolo, z pediatrickeho hladiska, vzdy ho prevezú do Detskej fakultnej nemocnice! Kramáre maju vyborný tím odborníkov a roky sa tam riešili najťažšie diagnózy s celoslovenskou pôsobnosťou. Ja som sa osobne rozhodla pre Kramáre.... 🙂

zuuuzana7
2. jan 2011

@janette77 mam od 29 tt predcasne kontrakcie tak som stale napojena na infuziach, a krcok sa behom tyzdna z 28tt na 29tt skratil zo 4,1 cm na 2,7 cm. teraz je 2,3 cm ale ako nahle ma na chvilku z infuzie odpoja tak mam do polhodiny pravidelne kontrakcie. Takze budem rada ak to vydrzime aspon este dva tyzdne. aj ked lekari mi stale hovoria ze uz mame pekny tyzden keby daco, ale vsak kazdy to pozna a kazda chce vydrzat co najdlhsie. ja som vdacna za kazdy den.

zuuuzana7
2. jan 2011

mal tu niekto z vas podobny preblem? lekari tvrdia ze tie infuzie babetkam neskodia, ale predsa uz ich beriem 4 tyzdne nonstop.

juliagregor
2. jan 2011

@zuuuzana7 ahoj, ja som ležala od 29 tt, mala som v noci bolesti a otvorila som sa, ležala som až do konca, infúzky tiež každý deň a skoro až do konca, deti môžu byť po pôrode nekľudné, ale vždy lepšie ako nezrelosť...veľa dievčat tu ležkalo a detičky sú zdravé 😉 , pichli mi aj kortikoidy na plúcka

aknats
2. jan 2011

ahojte mamičky,detičky a tehulky,
prajeme všetko dobré v Novom roku 2011 🙂

juliagregor
2. jan 2011

@mamoka4 super si kojila staršie detičky 🙂 , ak môžem odpoviem ti aj ja, deti som kojila aj spolu, aj zvlášť, ako mi to vyhovovalo, v nemocke som kojila osobitne, boli maličkí a mali problém otvoriť ústočká, tak najprv sa museli aj oni naučiť a aj ja, lebo to bolo uplne iné, ako pri staršom synovi, a neriadila som sa žiadnymi zásadami, ked som videla, že len dudká, tak som ho odložila...

mamoka4
2. jan 2011

@juliagregor Dík, za odpoveď, posledné dni mi vyteká mledziva až až 😵 😵 a to zajtra začíname len 29 týž. tak verím, že sa mliečko aj nám rozbehne. Stále rozmýšľam, aké to bude keď sa narodia....ani si to neviem predstaviť že budu naraz dve.....a to budem mama 4 detí. 😀

juliagregor
2. jan 2011

@mamoka4 len si nestláčaj prsia, ale ved ty si skúsená mamina a určo zvládneš 😉 , a budeš mať 4 krásne deťičky 😉 , ked si kojila prvé dve deti, budeš aj dvojičky...ja som staršieho 17 mesiacov, odstavila som ho, lebo som otehotnela a ked dr. povedal, že sú ešte aj dve, tak som kojenie ukončila a naviac ma to aj veľmi bolelo...a dvojky som kojila 20 mesiacov a dokonca aj menzes som dostala až po 21 mesiacoch 😀 😀 😀 aj dvojky som odstavila, boli hore furt a ja strašne ale ozaj strašne unavená...tak sme sa rozlučili s kojením