Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
3. jan 2011

@katrinb ...kujeme 🙂

janette77
3. jan 2011

@christie aj my sme sa vela rozpravali o menach, ale hlavne slovo som mala viac-menej ja, iba ked som videla na manzelovi, ze sa pri nejakom mene mraci, tak som sa ho rychlo vzdala. Chcem, aby nam pekne zneli obom.🙂
Uvidime, co mam teda schovane v brusku, ale tie kombinacie su uz konecne, uz sme pevne rozhodnuti.
Iba ak by ma poporodne hormony prevalcovali (...ale hadam nie🙂)
Ozaj, christie, chcem sa Ta opytat - lekar mi nedal do ruky ziadne lajstro/doporucenie pre nemocku, v ktorej chcem rodit. Vraj mam len prist a z mojej tehu knizky je jasne, ze som v stadiu, kedy sa musim hlasit na niektorej z porodnych klinik. To naozaj staci dostavit sa do konkretnej nemocky a zahlasit sa? Ziaden telefonat predtym? Ziadne objednanie? Ako to funguje v praxi? Moc mi pomozes, ked ma nasmerujes. Dik.

zuuuzana7
3. jan 2011

@janette77 no uzastne, len tak dalej. a babetka ste nemerali?
ja sa mam celkom fajn az na to ze obcas je mi dlho, ale tak ctg poslusne pise, babetka su pekne aktivne takze este dva tyzdne vydrzat a som stastna.

mamoka4
3. jan 2011

@zuuuzana7 V zime by si určite mala mat pre babo fusak. Ja som mala dcerku v oktobri,vzdy som ju dala do teplých dupaciek, takého hunatého overalčeka, vlnená čiapočka a fusak. Deku som nemala,lebo fusak bol dost teply a uz kočík len prikryla len vrchnou časťou...s babom by sa prvé mesiace nemalo veľmi chodiť von ak veľmi fúka a teplota klesne pod -5 C. Aspon tak mi to hovorila moja doktorka. A pri predčastne narodených treba byť ešte viac opatrný. 😉

tulina77
3. jan 2011

@janette77 moj nazor je, ze jednoznacne Kramare. Je to najlepsie vybavena nemocnica na Slovensku, vyborny tim lekarov, starostlivost na urovni, ziskali myslim aj baby-friendly hospital. A vies o tom, ze na Antolskej mali minuly rok viacere prusery, vsak?
Mne ani jeden lekar Antolsku neodporucal a pred Ruzinovskou porodnicou ma dokonca dorazne varovali.

bombula
3. jan 2011

@zuuuzana7 znie to skor ako skratky mien, su to cele mena?

katrinb
3. jan 2011

@mamoka4 jej, si zlata....dakujem krasne......konecne viem, aj o VIvienke nieco...
A co sa tyka spinal a epidural. navrhol mi to anesteziolog..ale robvno ti poviem, mala som ho vybaveneho...je to znamy mojej sesternice. A dal mi vsetko tak, aby to bolo pre mna najlepsie. Ja som to teda neriesila. Ja teda neviem, co su pooperacne bolesti...ani nic podobne. Samozrejme, jazva bolela, ale ziadne nic ako "zomieranie od boelsti&ô som nepoznala. A rodila som v KE. Mali by ti vfraj dat v nemocke obe veci, ak si vyziadas....ale fakt neviem, ci to plati vsade 😨
@bombula jasne, ale to asi musis poznat tych ludi....ci a to da aj na dialku? Mna velmi fascinuju take vecicky... Ak by si vedela nieco o mojich menach...kludne daj vediet....
@janette77 super, ze ste dopadli ok...len tak dalej

janette77
3. jan 2011

@zuuuzana7 ...a Ty si uz o 2 tyzdne naplanovana?? Aj moje pokladiky su krasne aktivne, vsade sa pise, ze vo finale tehu pohyby utichnu pre nedostatok miesta, ale ja mam pocit, ze tito moji su futbalisti.🙂 Ked sa narodia, budu to asi poriadne zive striebra. Co sa tyka vahy a merania babatiek, tento moj obvodak taketo udaje nikdy nekomentoval, to sa dozvedam vzdy len na tych velkych nemocnicnych UZV a na takom som bola naposledy v 31tt. Ale snad su zo dna na den zivotaschopnejsi...

janette77
3. jan 2011

@tulina77 uff, myslim, ze je rozhodnute, diky moc! O pruseroch na Antolskej velmi dobre viem, dnes mi sestricka tiez doporucovala Kramare, o Ruzinovskej nemocke citam malo (takze asi moc nie je v kurze), myslim, ze si mi velmi pomohla.

bombula
3. jan 2011

@katrinb skus v panta rhei ak budes mat stastie najdes volajake knihy k tomu , mozem poslat do IP. ale to je fakt iba pre tych ludi kt. sa nad tym zamyslaju, inak by to bola strata casu pre teba. ja som dost pragmaticky clovek ale dlhodobym pozorovanim som dosla na to ze s menami treba s rozvahou. aspon ja som teda dost uvazovala, pri chlapcoch je to na slovensku velmi tazke, pri dievcatkach je vyber ovela sirsi.. no a tymto by som tuto debatu ak dovolite aj ukoncila. nerada by som sa pustala do debaty a hodnoteni a rad, kto ake meno vybral alebo by rad vybral ... samozrejme ze to nestoji iba na mene, aj na inych veciach este.

christie
3. jan 2011

@janette77 ja mozem hovoril len za Antolsku, naozaj bolo vsetko OK. A to ze mali prusery, ak mas statisticky najviac porodov, tak statisticky aj viac chyb moze vzniknut. A Antolska prijima stale, Ruzinov aj Kramare niekedy vyhlasia plny stav a musis ist na Antolsku. Najlepsia starostlivost o deticky je na Antolskej, nikdy nevies, ako velke budu. Lauruska na ultrazuvku mala stale o pol kila viac ako v skutocnosti a narodila sa 2060 g. Tak som rada, ze som zvolila prave Antolsku.
Co sme v skupine decembrovych babatiek, tak nepocula som nikoho nadavat ani nic zle na antolsku. Na Kramaroch rodila len jedna co si pamatam a teda nic moc. Ak by som znova rodila, jedine na Antolskej a s mojim doktorom 🙂

janette77
3. jan 2011

@christie diky, vazim si aj Tvoj nazor, kazdy ma niekam posuva, je jasne, ze ked si bola spoko, si za Antolsku. Aj ja som tam bola hospitalizovana a citila som sa ako pacient VIP, starostlivost, strava, pristup - perfekt. Este pouvazujem, ale viaceri ma "lamu" na Kramare, su z mojho okolia, maju aj zazite, tak si to necham este rozlezat v tej mojej predporodnej hlave.🙂

mamoka4
3. jan 2011

@katrinb Super za info...opýtamsa anesteziologa....bude so mna nadseny.... 😎 Ja som tiez mala pri predchádzajúcich epidurál a neviem si ho vynachváliť, ako hovoríš na druhý den som behala pri deťoch a epi minechali v chrbte 3 dni 🙂 😉

mamoka4
3. jan 2011

@janette77 Ja som pred 5 r. rodila v Ružinove... rodilo sa tam strašne veľa...denne 7-10 detí!! ako na bežiacom páse, nemali kam uložiť mamičky. Ale tiež nemôžem povedať pol slova. Ale Ružinov, tak ako mnohé iné menšie nemocnice, nie je pripravený na rizikové predčastné a dvojičkové pôrody....ale pri jednom,aj ked som mala cisarak a bola som na JISKE...starostlivost bola na 1. Ale teraz pri dvojkach idem určite na Kramáre...majú 2 celé oddelenia šestonedelia a to jedno je nadštandartné.

mamoka4
3. jan 2011

@zuuuzana7 Tim, je oficiálnom zkráteninou mena Timotej, je gréckeho pôvodu a znamená "uctievajúci Boha" 🙂 a Nick je oficiálna skrátenina mena Nikolas tiež gréckeho pôvodu a znamená "víťaz nad ľudom". 🙂

juliagregor
3. jan 2011

@zuuuzana7 s dlhším pobytom pri skôr narodených deťoch treba rátať, obvykle je to týždeň hore dole k temínu porodu, deti musia priberať a pekne papať...je to veľmi individuálne
určite treba fusak a ako písali kočky, tak s malinkými deťmi von do -5 stupňov a treba postupne aklimatizovať
a pochválim sa, dnes mi mužíček kupil auto, potrebujeme dve, nakoľko za chvíľku pojdem už aj ja do práce a budeme riešiť odvoz detí do škôlky a späť 🙂 🙂 🙂

juliagregor
3. jan 2011

@janette77 gratulka k poradni 😉 , osobne porodnice v BA nepoznám, ale chod tam, kde sa postarajú aj o maličké deti ...

zuuuzana7
4. jan 2011

@janette77 o dva tyzsne odstavia infuziu, teda pri 35+0 a serklaz chcu vybrat 36+0 ale uvidime ako to bude kedze uz minule ked odstavili infuzku prisli kontrakcie kazdych 5 minut.

@mamoka4 dakujem 🙂

@juliagregor aha cize sa mam skor pripravit ze s mojimi pusinkami tu pobudnem, no neva hlavne ze bude vseko v poriadku a budu zdravucky.
gratulujem k auticku 🙂

ja sa dnes citim nejak divne ako keby na mna nieco liezlo, pobolieva hrdlo, boli ma hlava a cele telo a to som sa uz tretiu noc nevyspala. mam na izbe mamicku s tym babetkom a ten maly (teda maly neni ma 4 kilecka) narieka o dusu ona sa ale ani s nim nerozprava len stale dookola psttttttttt. no idem dnes povedat ze som uz totalne vycerpana.

janette77
4. jan 2011

@juliagregor Ahojko, aj ja sa pridavam k Tvojej radosti z autula!🙂) Nech posluzi a vela stastnych kilometrov zelam. Som nahnuta presne k takej nemocke, kde ich budem zaujimat aj po porode, teda hlavne deticky - takze zrejme tie nase Kramare. Pekny dnik.🙂

janette77
4. jan 2011

@zuuuzana7 Dobre raaanko, aha, takze toto Ta najblizsie caka. Budem velmi drzat palceky. Mrzi ma, ze si nevyspata a co sa tyka hrdla, sme na tom rovnako. Nie som chora, ani nic, len hrdlo mam bolave akoby som prehltla ziletku. Ani neviem ako si pomoct, kedze odmietam akekolvek lieky (teda okrem tych gyneko), pijem caj s medom, ale akosi nepomaha...No mna to boli uz hadam aj dva tyzdne...ale inak sa citim zdrava. To mam asi len obarene hrdlo zo studenych tekutin. ...ked nam tecie z vodovodu taka chutna voda, ale stuuudeeenaaaa, priam ladova. Brrr! 🙂

katrinb
4. jan 2011

@bombula dakujem skusim pozriet nieco v knuhkupectve.
@mamoka4 veri, ze ti vyjdu v ustrety - co sa anesteziologie tyka 😉 A vlastne vsetkeho.

andrea_b
4. jan 2011

@janette77 na antolskej som lezala len na zenskom oddeleni a bolo to OK, ale radim Kramare - kvoli detickam. verim, ze ziadny problem nebude, ale istota je istota. ja som bola spokojna aj s poporodnou starostlivostou a natrafila som aj na super novorodenecku sestricku, ktora radila s kojenim, a aj porodnik a porod bol v pohode.

juliagregor
4. jan 2011

minule som čítala, že babulky popredávali kočíky, ked deti začali behať...
ja som urobila inú chybu, nekupila som si šporťáčik ale golfiny, deti začali behať a v kočíku sedieť nechceli a vôbec a revali a revali, za tri mesiace ich behanie omrzelo a chceli sa vyvážať a ja som tlačila ako "somár"... 😝 😀
aj teraz do obchodáku musíme brať kočík, deti tam lietajú ako bláznivé a niekedy treba aj poskúšať a povyberať a nielen ich tam naháňať... 😀 😎

bombula
4. jan 2011

@juliagregor no a to je zle ze golfac? my sa chceme z jari po nejakom poobzerat. ked niekam narychlo aby sme nemuseli stale 17kilovy sportiak nakladat do auta a zase vykladat a tak dookola. vies prosim poradit nejaky kvalitny golfovy kociar na skoro dvojrocnych velkych chlapcekov tazkych?🙂

juliagregor
4. jan 2011

@bombula golfáčik len do obchodu a na krátku prechádzku...čo som skušala golfiny, tak najlepšie išli Chicco...treba hlavne, aby mali 12 kolečiek a stredný baran...inak je to asi jedno...nedávaj preč šporťák, radšej by som ho veru nakladala a vykladala,,,malé kolečká majú strašne silný odpor zeme...nie je to kočík na vozenie, len na presun...
osobne som chcela jane Powertwin, trojkolka, kolesá na ložiskách, ide jedným prstom...len ja som sa nevytočila vo vchode, pre väčšie deti je ideálny 😉
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_kociky-pre-dvoj...

juliagregor
4. jan 2011

ja mám tieto http://predeti.sk/?c=detail&id=3649
u mna vyhrala cena, idú dobre, len im treba často mazať kolieska

janette77
4. jan 2011

@andrea_b jej tak to sa tesim, aj teraz som mala na navsteve kamosku, ktora tam rodila a tiez velmi spoko, vraj aj laktacna poradkyna tam bola, takze myslim, ze je rozhodnute. Buduci utorok si berie manzel volno a ideme sa tam ukazat. Uz len dufam, ze nebudu mat plny stav a prijmu ma. Takisto ma ale upozornila, ze tam stravime pol dna, ze je tam natresk, tak sa mam vraj pripravit. No a teda netreba mi naozaj ziaden vymenny listok? Ona vraj mala, ale len preto, lebo ju tam odvelil obvodak uz v 26tt, lebo mala problemy - tak do rizikovej poradne.

juliagregor
4. jan 2011

rozšírený slov. kalendár...kto nepozná 😉
http://calendar.zoznam.sk/nameday-sksxhor.php

juliagregor
4. jan 2011

a trošku na obveselenie...
hra mojich dvojičiek...dávali si prsty do krku, že kto dá hlbšie a čo myslíte, ako to dopadlo? ovracali sa navzájom... 😎 😝
toto vymyslia len dve 😀

christie
4. jan 2011

@juliagregor tak juli, to je super hra, uz sa tesim, ked na to pridu aj nasi 🙂