Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mamoka4
22. jan 2011

@juliagregor Inak toto mi hovoril, lekár...že tieto ženské veci sú dedičné...ako kedy dievča dostane menzes, priebeh pôrodu...či gynekologické choroby...Moja mamina ma rodina 25 h. dnes by dávno nariadili cisársky ale socík bol socík...a to som mala 3,1 kg žiadne veľké dieťa. Mne po19 h. pôrodnej činnosti, ked som sa otvorila na 1,5 prsta povedali- sekcia! A pri dcere cakali len 12 h. 😀

juliagregor
22. jan 2011

@mamoka4 ja to na dcére nevyskúšam 😉 , ale verím tomu, že genetika nepustí...
rekonvalescencia po normálnom porode a sekcii sú dve rozdielne veci, ale zdravie detí je najprednejšie a žena vydrží všetko na svete...a väčšinou to najdrahšie, býva aj najťažšie...jedno bolí pred a druhé po, ale nič také strašné, aby sa to nedalo vydržať...

juliagregor
22. jan 2011

minule sa ma tu pýtali tehuľky na PPAria twin...dávala som fotky do bazáru, tak vám dám aj fotky tejto arie, ja som ju už predala, ale možno to niekomu pomôže

deinad
22. jan 2011

@janette77 neboj sa moja, ked budu vonku tak sa vyspia dosytosti 😉 a predsa je lepsie ked sa buduca mama co najmenej strestuje a takto mas aspon istotu 🙂
mne dnes na UZ doki povedal, ze maternica je taka aka ma byt a mozem zacat s utrosom, takze ideme na to v stredu 26.1 (to ma mm narodky 🙂 ) tesime sa...drz palce nech sa pekne rozmrazia.

janette77
22. jan 2011

@deinad jupiiiiiiiiiiiiii!!!🙂 Lepsiu spravu som ani nemohla citat. Som velmi rada, deinad, vidis, zacinate pekne, k tomu symbolika manzelovych narodiek - toto nemoze dopadnut zle. Drzim palceky a posielam kvalitne, 37-tyzdnove tehu virusiky.🙂))

pitipitipa
22. jan 2011

ahojky kocky...chcem sa spytat, ci existuje nejaky zoznam veci pre babatka-dvojicky??? kolko coho priblizne treba? 😅

juliagregor
22. jan 2011

@pitipitipa http://dvojcata.kat.cz/ na lavej strane je výbavička pro dvojčata

juliagregor
22. jan 2011

myslím, že kočky v druhej teme mali zoznam a posielali si 😉

mamoka4
23. jan 2011

@pitipitipa Ahoj, ja somvýbavičku robila ako pre jedno bábo x 2. Samozrejme kozmetiku ako hrebeň,nožničky...sú po jednom...a nam vecicky na 0-3 mes. potom uvidmime ako budu rýchlo rást aké bude počasie...ved ked budu mat 3 mes. bude jun. 🙂

zuzika30
23. jan 2011

@pitipitipa ahoj ,ak by si chcela ja som si taky zoznam vypracovala, mozem ti ho poslat na mail -posli adresu
samozrejme si ho este doplnis a prepracujes podla svojich potrieb 🙂

zuzika30
23. jan 2011

@pitipitipa teraz pozeram deturence budeme mat skoro narovnako, tak ti ten zoznam moze pomoct

janette77
23. jan 2011

ahojte, dievcata, nejako tu citit vikendovy rezim...🙂 Hodila som do albumu svoj aktualny domcek, tak mozete kuk 🙂

mamoka4
23. jan 2011

@janette77 Ahoj, aj ja si všímam, že baby víkenduju... bruško máš teda poriadne 😉 ale ved k tomu prisluchaju aj tie vahy babätiek čo si minule písala... 😉 a kolko máš obvod bruška? Ja zajtra začínam 32 týž. a mám 109 cm a mám +13 kg. Inak cítim sa veeeľmi tažká...tak ako sa už musíš hýbať ty. 🙂 V utorok mám ultrazvuk tak som zvedava....ty už si tuším v 37 týž....že to je super, bomba... 😀 😵 aj keby ťa to kedykoľvek chytilo už si ich máš krásnych veľkých.

janette77
23. jan 2011

@mamoka4 veru, uz sa citim ako maly tank🙂 Ja som pribrala takmer 30 kil a obvod bruska mam 126cm. Aj Ty pekne napredujes, rychlo to sklzne... My sme prave hodili veci do porodky do tasky (mala som ich len rozbordelizovane na gauci). Drzim palceky na UZV, mna caka posledna poradna vo stvrtok (monitor).🙂

katrinb
23. jan 2011

@janette77 no my sa mame vyborne. Nestiham tu chodit, ako by som chcela....ale snad raz vyjde cas ńa dlhsie 😉 Moje priceznicky sa maju suprovo....ved stale okolo nich skacem 😎 su uzasne...mas sa na co tesit...veru. O chvilu mame rok...neucveritelne to bezi vsetko...tak si uzivaj este brusko....a potom babiky.....fakt sa kazdym dnom menia..su vacsie a insie....ale je to krasa. Nestiham moc dozadu citat....ako sa citis? Kedy bude den D? A krasne tyzden....tesim sa s tebou, ze si to tak dalej´ko dotiahla

@mamoka4 aj ty mas uz pekne tyzdne...jasne, este chvilu vydrzkat a bude super. Ale uz aj teraz su babatka pekne.... 😉 A neboj, tie kila pribudajuce budu pre teba sice pritazou, ale rychlo zmiznu 🙂

janette77
23. jan 2011

@katrinb 🙂 z Teba ide tolko pozitivneho a radostneho, ze by kazda chcela byt duomaminka.🙂) Velmi sa tesim, ked aj u mna to uz bude realita, chcela by som byt (och, sny su krasna vec, vsak? 🙂) pohodova mamina s elanom a energiou. Aj ked viem, ze budu lahsie a tazsie chvile, neviem sa ich dockat.
Je jasne, ze pri deturencoch sa sem neda chodit casto...
Mna caka uz posledna poradna vo stvrtok (monitor) a na 38tt mi chce lekar uz naplanovat sekciu.
Myslim, ze v ten stvrtok by mohol padnut uz aj konkretny termin. Potom dam vediet.🙂
Tak vsetko dobre prajem a rozdavaj tu tolko svetielka ako doteraz, si povzbudenim pre nas vsetky (aj ostatne maminy, co su tu...🙂

pitipitipa
23. jan 2011

@juliagregor
@zuzika30
dakujem velmi pekne za pomoc... 😵

katrinb
23. jan 2011

@janette77 jej si zlata, potesilo ma to.....
a budes pohodova...uz ked teraz si taka...a to si....tak sa to nezmeni.....a ako si napisala, bude aj lahsie aj tazsie....ale nikdy nie tak tazko....aby bolo velmi zle. neboj. Aj pri dvoch sa to da....a urcite mas mm ktory ti bude pomahat...a to je tiez velmi potrebne....aby si si aj ty oddychla...pospala...najma od zaciatku. Cmuk a tesim sa na poradnu s tebou

janette77
23. jan 2011

@katrinb manzela mam uzasneho, viem, ze pokial mu cas dovoli, bude pomahat, ale on nam byva dlho do vecera v robote... No dva tyzdne po prichode z porodnice si vezme volno, aby sme si nasli nejaky rezim. Potom to uz viac-menej bude na mne, ale ja si myslim, ze to zvladnem. Je to pre mna vyzva a laska k detom skratka nepusti.🙂)

katrinb
23. jan 2011

@janette77 presne tak. Urobis si system a rezim, aky bude tebe - teda vam vyhovovat....to je najlepsie, ked pride mm pomahat po porode...a nie babky.....teda aj ja som mala taku skusenost a dakujem vsetkemu, ze my ziadna babka ani nik podobny neprisiel robit system. Sami sme sa vytrapili a tak je to najlepsie

mamoka4
23. jan 2011

@janette77 Veľmi Ti držím palce vo štvrtok, som zvedavá na kedy Ti dajú termín. 🙂
@katrinb Ďakujem, ked začínam každý nový týždeň som šťastná. Inak baby nemám nejako málo kíl oproti ostatným? Síce mám ešte mesiac na priberanie... 😉

janette77
23. jan 2011

@katrinb aj ja mam taku predstavu, aby babatka nemali chaos. Najprv musia citit zazemie, oporu a bezpecie s nami rodicmi, potom postupne odlisovat ostatnu rodinku, znamych atd. ...

janette77
23. jan 2011

@mamoka4 kilecka este nabehnu, neboj, aj ja som najviac pribrala len v posledne tyzdne. Najskor to slo nenapadne. A tiez vela zalezi od fyziognomie, od zivotospravy. Nemaj strach, priroda sa postara o to, aby Tvoje drobceky v brusku nestradali. A bud rada, urcite Ti pod tarchou nadobudnutych kil napriklad neopuchaju nohy, ako mne. Vsetko je, ako ma byt, bud pokojna. 🙂

janette77
23. jan 2011

@mamoka4 ...a dakujem za palceky, tie sa vzdy zidu, aj ja dufam, ze padne uz konkretny termin, uz tuzim po "vyslobodeni" doslova a dopismena.🙂

katrinb
23. jan 2011

@mamoka4 ja som mala v 31 tt + 17 kg...a vobec sa nemusis bat, ze mas malo. Niekto pri dvojkach tolko priberie ako mas ty teraz......a kazdy oragnizmus je predsa iny

tintin918
23. jan 2011

@mamoka4 nemusíš báť...ja som za celé tehu pribrala 13 kg...a naši sa narodili s peknými váhami(2 450g,2 770g)...tak len prajem co najdlhšie 3v1

matelko1
24. jan 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
u nas snezi.cez vikend sem nemam cas ani chodit.ved viete,mm je doma a neda sa.vcera sme boli s chlapcami pozriet volejbal v hale,hrali juniorky a za ziar nad hronom hra mojho mm bratranca dcera tak sme boli kuknut a hrali proti snv...chlapci boli zlati,smiali sa a tlieskali 🙂
@janette77 kedy ides do dalsej poradne.

matelko1
24. jan 2011

@janette77 aj jas om bola od zaciatku sama,ziadna mama,svokra nechodili,to by som asi nezniesla aby mi narusili moj system.zacni od zaciatku a uvidis pojde to a mm ti bude pomahat urcite.

janette77
24. jan 2011

@matelko1 Ahojko🙂) Tak taki sportovci ste vy? 🙂 Mali museli byt zlati, ako skandovali.🙂))))))))) Poradnu mam vo stvrtok, to idem na ten monitor a snad padne uz aj konkretny termin sekcie. Ved ja viem, ze idealne je, ked si my sami s manzelom najdeme sposoby a vlastny rezim s drobcami. Inak by nam do toho kazdy hovoril. Najskor sa chceme zjednotit my a potom prijimat mamy a babky na dlhsi pobyt s tym, ze budem stale zdoraznovat, ze "my to chceme takto". Nevravim, ze si nenecham poradit, ale iba vo veciach, v ktorych nebudem mat jasno. Inak ma nezvalcuje ani stado svokier.🙂)))))))))) Torticku si si uz vybrala?

matelko1
24. jan 2011

@janette77 ano tortu sme obj.a nechali sme to na tu pani-urcite ma predstavu nejaku,ved je mlada,tak nech do toho da srdce 🙂 ..co sme videli fotky,tak krasne robi a to ma tesi,ze nerobi maslove plnky ak nechceme,povedala som,ze pre dvojky nieco a nieco vesele nech to je,tak potom dam fotky a uvidite.sned to stihnes este kuknut,ved uz ti zacne 38tt a pevne verim,ze sa ti nenechaju este v nemocke 🙂 ...ale nie srandujem,viem,ze uz by si tam najradsej bola,aspon by si bola pod dozorom.ved to uz bude 38tt 🙂
veru boli sme sa vyzit sportovo.ano moj mm bola profesionalny sportovec,15 rokov sportoval a nakoniec s tym prastil.