Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

fedra
25. feb 2009

pipka ... este jedna otazka na tu cestovnu postielku. To poschodie, co je v tej postielke, ma to nejaku pevnu podlozku ? Vies, ci sa tam da babatku aj pohodlne spinkat ked je male alebo je to fakt skor na hranie

katka.ott
25. feb 2009

evi, mam len jednu babiku. jej surodenci su u mojich rodicov zabaleni v igelite v hornej skrini pri okne 😀 . spolul je ich 7. takze nie je miesta 😎

pipka
25. feb 2009

ano fedri, je tam taky ako matrac a ked to poschodie zrusis, tak sa da rozlozis na vacsi a ten das na dno velkej casti 😉 nafotim ti to zajtra ak chces 😉

pipka
25. feb 2009

evi, vyyyyborne, tvarohove, este teplucke...dve som zbuchla este v meste a tretiu doma 😅

pipka
25. feb 2009

fedri, hanka tam spinkava od narodenia. Cez den ju mam v obyvke, aby som ju mala poruke 😵 a vecer ide spinkat do spalne do drevenej postielky 😉

pipka
25. feb 2009

idem sa okupkat a potom pridem 😉

mauzos
25. feb 2009

katka neprehanaj to, ved uz mas svoje tt na krku. Nechcem strasit ... ale skladat nabytok? Ja byt Tvoj manzel,tak Ti tiez dam po usiach 😀

fedra
25. feb 2009

ja totiz este spekulujem kupit nieco taketo :
http://www.malvik.sk/Na-doma/ohradky/Hauck-Drea...

ze by som to mala ako ohradku, drobci by si tam aj schrupli a mali by sme to aj ako cestovnu postielku ked s nimi niekam pojdeme. Len sa bojim, ci to poschodie nebude nejake makke, aby to bolo dobre na ich chrbatik ak tam budu spat

zuzka0807
25. feb 2009

ahojte! ďakujem veľmi pekne za odpovede. dnes bol ťažší deň - až sedem hodín, ale už budúci týždeň sú jarné prázdky... len keby už fakt boli jarné.

k tej polohe bábätiek by som sa ešte opýtala, kedy sa asi točia do tej polohy, v ktorej už väčšinou ostanú? (ako im povedať, aby sa otočili pekne hlavičkami 🙂

v tej knižke to o krčku akosi nemôžem vyčítať, musím sa ho nabudúce spýtať, len väčšinou na nič nie je čas (minule sme na ultrazvuk čakali aj s mužom dve hodiny, ten už mal teda nervy... tak sme sa dr. ani na nič iné nepýtali, lebo už bolo 12 hod. a mal toho dosť... neviem, ako to je u vás, či majú málo pacientiek a dosť času na každú z vás)

ďakujem za rady k tým postieľkam, ešte nad tým budem meditovať 🙂

s tou prácou, som zvedavá dokedy budem pracovať, ale ja si neviem predstaviť byť doma, bola som doma v januári 5 dní s nádchou a už som nevedela čo so sebou, tak sa budem riadiť, čo povie dr. a ako sa budem cítiť

chcem sa spýtať ešte na to začínajúce akože mliečko (kolostrum) začalo mi už vytekať, aj vy ste na tom tak boli? čítala som, že od 22 tt sa to deje...

janka, ty si odkiaľ a koľko máš rokov? a učíš na ZŠ? (ja na strednej), pozerala som aj tvoje bruško 🙂 daj aj nejakú celú janku 🙂

martiina
25. feb 2009

katka, pekne to máš pripravené 🙂 takže aj ty si vyhnala manžela do inej izby 😀 😀 😀 ... podľa tej postele pre teba súdim 😅
janula mne nepopraskalo brucho hlavne kvôli tomu, aspoň myslím, lebo som sa každý deň sprchovala na striedačku ľadovou a teplou vodou po pol minute 6x, ukončíš studenou. Je to síce šok, ale preberie ťa to, pokožka zostane pružná a je potom aj super pocit. Je to veľmi dobré aj na imunitu, telo si zvykne na prechod z chladu do tepla a naopak a nezažíva potom šoky. Ja vôbec nebývam chorá, tak aj kvôli tomu je to dobré 🙂 ... ale ja to robím už asi 5 rokov 😅
katka inak aj ja som tak týždeň pred pôrodom v pivnici vŕtala diery na šnúry na prádlo a onedlho som porodila 😠 , tak pozor s tým kutilstvom 😉 ... šikulka si 🙂
pipka, že pirohy, to ešte predávajú 😕 som to riadne dlho nikde nevidela ☹ ja mám rada makové, ale ako ty tiež hlavne tvarohové, ale tvarohové môžem všetko, tvaroh je moje obľúbené jedlo, či už nasladko alebo naslano 😝

katka.ott
25. feb 2009

zuzka, mne sa otocili okolo 30tt a zatial su dole hlavickami, hoci niekedy mam pocit, ze su ako ventilator a kopu kade-tade 😀
a co sa tyka kolostra, mne netecie zatial nic 😕 , ale dufam, z epo porode sa to normalne rozbehne

katka.ott
25. feb 2009

mati, ja som sa vyhnala do inej izby. manzel bude mat letisko v spalni.
a s kutilstvom som skoncila, asi. ale taska uz je zbalena.

martiina
25. feb 2009

zuzka, ani mne žiadne kolostrum netieklo ani pri jednom tehotenstve, ale keď som prenášala prvého syna, som ležala v nemocnici, prišla tam jedna baba čo začala rodiť a keď sa jej spýtali čo robíla, tak že sa skúšala vytlačiť mliečko, tak ju hneď sprdli, že to vyvoláva kontrakcie, teda aj pôrod 😅 , takže pozor, ak vyteká, nech vyteká, ale ty sa o nič nepokúšaj 😉

martiina
25. feb 2009

kati, ja to mám naopak, ja som s malými na letisku v spálni a manžel s Ninkom v detskej 🙂

katka.ott
25. feb 2009

no u nas by sa postielky do spalne nevosli, tak sme to urobili takto. ale spalnu budem navstevovat hlavne kvoli internetu. tu mame totiz pocitac a manzel ma aj pracovny kutik. keby bolo babo jedno, tak to prestahujeme do druhej izby. no ale babatka su dve, tak sme to urobili inak. a co je hlavne, budu od zaciatku vo svojej izbicke. uz aj velke postele maju kupene. jednu odskusam ja a druha sa postavi potom

martiina
25. feb 2009

Veď my máme pidi spálňu, posteľ od steny ku stene, lenže moji spia so mnou na letisku a cez deň sú v obyvačke v jednej postieľke, aj to ani nie, väčšinou ich mám na gauči 😅
vraj spálňu budeš navštevovať hlavne kvôli internetu, ja že kvôli manželovi 😀 😀 😀

eviska83
25. feb 2009

pipka- no to si nemusela.ze tvarohove 😝 😝 😝 tie milujem,ale tvaroh tu maju len v polskych obchodoch,ale v nedelu sa do jedneho chystame tak urcite prikupim a nieco ukuchtim 😀 😀 ,uz teraz mi tecu slinky
zuzka - ja som ich mala dole hlavou uz od 24tt.a stale su tak,uz si nepamatam kto ale niekto spominal ze sa jej babetko otocilo poslednu noc pred porodom.Kolostrum mi netieklo pri prvom tehotenstve vobec a anii teraz zatial nic
martiina- dobry typ ,ale asi to zacnem prktizovat az po porode asi by dostali sok keby som zacala teraz 😎 😎

mauzos
25. feb 2009

katka, ze kvoli internetu 😀 😀 😀 dufam, ze manzel Ti nechodi na konika 😉
my budeme vsetci pokope v spalni. Prestahovali sme si ju do vacsej izby a dufam, ze sa pomestime. Este nemame poskladane postielky. Ale ako dlho to s nami drahy vydrzi, tak to neviem 😒

Zuzi mne tiez nic netecie. A navod na otocenie babatok by sa zisiel aj mne, moji su dole zadockami este stale ☹

janula13
25. feb 2009

matka, tak mozno ak sa odhodlam, skusim to sprchovanie, ja praveze mam nanic imunitu mam dojem, stale nieco, hlavne gynekologicke problemy, len teraz som neni chora, lebo som stale doma..
inak aj ja som manzelovi nadhodila, ze ak nam pridu peniazky, tak by sme konecne mohli vypratat nasu detsku-sklad a dat postielky priamo tam, aj ked sa nam do spalne mestia a mne tam nejaku valandu a manzel sa aspon vyspi, a on ze...sa ho snazim vypoklonkovat od seba a malych, somarik, ved ja sa tiez radsej k nemu tulim, ale je to pre jeho dobro..on si trufa vyspat sa pri nas troch 😅 alebo ho necham, nech skui a sam nas vyzenie do detskej 😀 mauzos, mozeme uzavriet stavky, kolko to s nami v tej spalni vydrzia 😅

Zuzka ja som vystudovana na druhy stupen,biola -geografia, ale ucila som anglictinu ako lektor, na skole som este neucila, len jazykove kurzy, velmi ma to bavilo, ale aj k biole a hlavne genetike by som sa rada vratila..ale to je vo hviezdach..a a ni tu anglinu nechcem pochovat...foto nedavam cele, hlavne kvoli ziakom, vystriedalo sa ich neurekom a nechcem aby si ma tu nasli...mne inak tiez nic nevyteka, aj ked som citala ze to zacina asi tak v 20tt..ale ako vidim nie u mna 😀

katka pekna izbicka, aj ja to tak chcem riesit, ale mm nechce, trufa si , ze to vydrzi..

pipka
25. feb 2009

martinka ano predstav si, ze v Bratislave este klasicke pirohy predavaju 😉 chvalabohu, lebo ja som na nich zavisla 😝 😅 aj ja som taka tvarohova ritka...vseeetko tvatohove zboznujem, mnam mnam mnam 😵 😵 😵

evi, to v Anglicku nepoznaju tvaroh? To je co za krajina? 😕 😅 Hlavne, ze u nas maju anglicku slaninku aj angličáky 😀 😀 😀 😀 😀

fedri, a tato ohradka ma tiez aj poschodie? A je k nej nejaky matrac? 😕

zuzka0807
25. feb 2009

tak s tými manželmi to ma teda nenapadlo 🙂 A môj chodí aj na nočné tak sa snáď bude musieť niekedy vyspať, ale máme trojizbový byt, síce len štyri mesiace, takže je zariadený tak na polovicu, ale v obývačke máme aspoň sedačku a je dosť veľká...

jani, a odkiaľ si? a ozaj, prečo nám tu píše 23 týždeň? ja som len v 22 týždni. a ty máš bábätká ako uložené?

pipka
25. feb 2009

jaaaj fedri, teraz som si vsimla tie doplnujuce obrazky 😉 tak to je podobny system ako mame my. Podla mna je to prakticke, my to mame za rovnakym cielom, ako ohradku a ked pojdeme na dovču, tak zbalime postielku, je k tomu aj taska, velmi prakticka vec 😉

fedra
25. feb 2009

pipka ... ano, da sa tam dokupit poschodie s matracom. Len neviem v akej by to bolo kvalite. No standardne cestovne postielky 60x120 sa mi zdaju male pre oboch aby sa tam hrali

katka.ott
25. feb 2009

tak obcas navstivim aj manzela 😀

pipka
25. feb 2009

fedri no pre dvoch by to bolo stiesnene, tento stvorec je urcite priestrannejsi 😉 aj ked iba meter x meter 😵

pipka
25. feb 2009

kati, alebo on navstivi teba 😀 ved novu postel treba vyskusat 😅 😀

katka.ott
25. feb 2009

pipka, to by sme mali, ale ja uz neviem ako sa to robi 😀 . a pred detmi sa budem asi hanbit 😅

fedra
25. feb 2009

no mne sa pacia aj tie ohradky co ma lumah a mirica ... no tie su velke drevene ... to je ozaj iba nas hranie a museli by sme kupovat cestovne postielky, kedze manzel ma rodicov od nas 150km, budeme isto casto cestovat.
A navyse som pochodila cely dom a neviem kam by som tu ohradku 140x140 vopchala 😝

janula13
25. feb 2009

zuzka, ved aj my mame byt len tak ani nie na polovicu, skor na tretinu zariadeny, ale byvame tu pomaly rok 😀 nuz ten 23tt mi tak vychadza podla posledneho menzesu...a tak to rata aj lekarka...
ja som od hlohovca, ale roky uz v Ba a teraz pred rokom sme sa prestahovali do senca, ale ucila som v BA...a neviem ti ani povedat ako ich mam ulozene, asi za sebou, jedneho vpravo citim viac a stale vpredu dole a toho druheho hlavne ked si lahnem, tak vybehne dopredu, tak usudzujem ze ten je vzadu, uvidim, 8.3 ideme na 3D tak sa spytam ako tam vlastne su...

zuzka0807
25. feb 2009

jani, ty máš síce termín o 5 dní skôr, tebe to asi ráta dobre, mne trošku popredu, mne vyrátal dr. termín na 30. júna, keď si to hodim na www.tehotenskakalkulacka.sk tak mi to teraz dá 22 tt. a kam idete na 3D? ja som práve dnes volala do hlohovca, ale že aj koncom marca, tak to musím rýchlo nahlásiť, že dá sa do 30 tt.