Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
18. mar 2011

@janette77 to sa tak nejak samo k tomu aventu zvrhlo 🙂

janette77
18. mar 2011

@lucia.kl nahodou, mam rada, ked mi v comkolvek sadne jedna znacka. Nerada skusam a sklamavam sa. Aspon mas zaruku v jednom vyrobcovi. To je fajn.🙂

lucia.kl
18. mar 2011

@janette77 ja som s aventom veľmi spokojná, fakt mám od nich všetko 🙂 ale najviac som spokojná s flašami 🙂

mamoka4
18. mar 2011

@janette77 Ďakujem za podporu! 🙂 Citim sa dobre, len stále aj dnes na sone v maternici nasli zrazeniny, takže aj ked uz málo, takze mi musia pichat denne tu stiplavu injekciu na stiahnutie maternice.
Inak baby maju dnes 2 týz. a uz presiahli svoju pôrodnu váhu. Za týzden priprali 200 g! A to len z kojenia 😵 😵 davam im kedy chcu i ked je to niekedy nárocné, vyratala som, že denne kojim takých 7 hodín. 😒 😕

matelko1
18. mar 2011

@janette77 nie nemozem,lebo je tu jedina 😀 ..ale vsetky co k nej chodili s detmi tak viac uz nesli,ale my nechceme nic zanedbat,potom si to budeme vycitat....ale vsade sa pise,ze az po 3 roku ked sa detom nevyvija klenba,tak potom sa to az riesi,ale nie teraz ked chlapci zacali este len teraz chodit.to je predcasne o tom hovorit,....ved kazdy ma vysmial co som mu rozpravala a kazdy na nu nadava,je stara.....ma nieco pred 60-tkou....a skoda,ze ziaden iny lekar tu nieje co sa tym zaobera...ona je rahabilitacna dr a nie neurologicka a......

matelko1
18. mar 2011

@janette77 a ty ake flasky pouzivas od akej znacky....ja mam flasky z firmy Tupperware-su velmi drahe,jedna flaska stoji 20€,nahradny cumel do nej 3€....

janette77
18. mar 2011

@mamoka4 uuuzas, moja! Pekne Ti priberaju a fakt v dobrom zavidim to materske mliecko. Vychutnavaj si to. A hlavne, nech Ti tie injekcie pomozu, aj mne ich davali v porodke, lebo som stratila vela krvi a brutalne som krvacala, co ine baby po sekcii boli uz fit, ja som mala desne stavy a dost dlho som sa z toho dostavala.

janette77
18. mar 2011

@matelko1 hm...tak to s nou uz nejako dorazte, ale mna by nicilo chodit k takej lekose, ktoru neuznavam. Ani v okoli nist? Trebars aj par km, stalo by to za to...Hm?

janette77
18. mar 2011

@matelko1 ja mam NUK plastove a MAM sklenene...

zuzbel1
18. mar 2011

@janette77 Ahoj, tak som rada ze to mlieko Vam aspon ciastocne pomohlo. Tomaskovi tiez vytekalo mlieko z pusy obcas aj Petule, teraz sa to uz nestava moc, po krmeni ich nechavam vo zvislej polohe aspon 15 min.
Misicka este zrejme potrebuje cas kym zaludok zvladne vsetko mliecko. Mojim ked takto vychadzalo, znizila som davku mlieka a potom dala standartnu davku a tak som to striedala ...
Nostek je aj u nas problem, aj som sa teraz pytala dr. lebo nasa Petula tazko dycha, dr. sa vyjadrila, ze treba malicko a citlivo odsat ale odkedy sa Peta poriadne vyplakala sopliky povychadzali aj same ... aspon na nieco je ten plac dobry. 😉
Kolkokrat si za noc hore? Teda ja zvyknem len raz a to okolo 3:00 ( ked ich nakrmim okolo 23:00) a ked nescikutaju resp. ich nieco neboli tak okolo 4:00 lahnem spat, inak sa to riadne predlzuje. Ale prevazne vstavam len 1x .
Inak moji sa mi nemestia do perinky, uz mi vykopaju spodnu cast a zabalim ich len vtedy ked krcia nozicky, co im asi nie je moc prijemne byt takto stale ... tak ich vybalujem pocas dna ...
U nas Tomasko spi najradsej s mamkou v posteli ... no snad sa to zmeni 😉
Tie stahovacie gate si si kupila?
Co sa tyka toho caju, dr. nam povedala ze po tyzdni ho mozme davat,aj ked odporucila skor vodu kedze caj je zbytocne sladky, ale ze ked detom davas UM, tak tekutiny je potrebne im davat ...
Tiez som pocula ze sa moze od 4 mesiaca prikrmovat ked su deti na UM. MM im uz nedavam, zo dna na den mi odislo, mam tak max. 5 ml ...
Aku maju hmotnost tvoji drobci?

janette77
18. mar 2011

@zuzbel1 To vytekanie je u nas aktualne len od vikendu, uvidime, ci je to docasne... tiez som Miske kvoli tomu upravila davky mliecka - vyslovene podla situacie. Su krmenia, ked mi nezvladne ani 90-ku, inokedy vytiahne 120-ku len taky fukot. Misko je na 120-ke a pred nocou mu davam 150 - vydrzi mi potom aj dlhsie spinkatm aj ked nie vzdy. Inak tiez papame tak okolo 23:00 a potom okolo 3:00 a tiez mi to trva tu hodku, ked je vsetko o.k., ale to byva malokedy...takze po tej hodke este dodatocne hasim kadejake problemy raz u Misky, raz u Misiacika. Podla mna treba vydrzat orve 3 mesiace, ako nam tu maminy pisu. Nechcem to tak hlupo prirovnavat, ale aj so psikom sme sa ako so steniatkom takto vytrapovali. Tu su skratka drobne, citlive organizmiky, adaptuju sa a to chce predsalen cas.
No ja zase v posteli spim s Miskou, lebo ona je dost placliva a ked naozaj nemam energiu v noci stat pri postielke a hladit ju, drzat za rucku, v posteli mi je to pohodlnejsie a zabuva mi do 5 minut. Mozno ale Zuzi robime chybu, lebo si zvyknu...teda mam na mysli nocne spanie v posteli, nie cez den, ked sa venujeme babatkam a hrame sa s nimi.
Z perinky uz aj mne vykukaju, ja ich preto striedam so spacimi vakmi - tam si mozu pokopkat, hybat sa...
Stahovacie nohavky este nemam...ale musim sa po nich mrknut, lebo fakt nemozem takato chodit, ked sa zacnu kabaty zhadzovat (ved kuk foto v albume ☹
Mliecko si este zachran, prikladaj, moze sa Ti rozbehnut. Mne sa inak prednedavnom zacali mobilizovat prsniky, akoby sa chcelo naslapnut mliecko, ale ako prislo, tak odislo.
UUUUf, spusta sa mi stereo, beziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim! Paaa! 🙂

matelko1
18. mar 2011

@janette77 asi s nou skoncime,ved chlapci su ok,aj neurolog povedal az napreduju vzdy kd sme k nemu dosli,tak nemal slov,ze nato,ze su dvaja klobuk dole,su v predstihu....uz nas vyradil z evidencie v oktobri..

matelko1
18. mar 2011

@janette77 ved si len mesiac po porode,neboj aj brucho pojde dole,ja uz nemam ziadne... 😵

janette77
18. mar 2011

@matelko1 Tesim sa s Tebou, ze chlapci napreduju, take sa vzdy dobre pocuva z ust lekarov. Nech je takych sprav co najviac, prajem vsetkym maminkam. Ja som predchvilou krmila oboch drobcov naraz, spustili take stereo, ze az! Miskovi som ostrihala nechtiky, nakoniec sa mi naozaj osvedcili obycajne manikurove noznicky. Mamina mi odisla, idem si uhadzat domcek tak po svojom (predsalen dve gazdine, to sa bije 🙂) a idem pozehlit detske vecicky.

zuzbel1
18. mar 2011

@janette77 No mozno robime chybu ze si ich berieme do postele ale ked sa chcem aspon trocha vyspat ja inu moznost nevidim, lebo to by som padala potom na hubu a bola by som riadne nervozna ... uvidime ci sa to po tych troch mesiacoch zlepsi 😉

janette77
18. mar 2011

@zuzbel1 🙂) Myslim si, ze nic nepokazim tym, ze miesto svojej reakcie na Tvoje riadky, sem skopirujem mail, ktory som prave odoslala manzelovi do prace. Moje pismenka hovoria za vsetko.🙂)

"...som si len myslela, ze pozehlim. Aj to, ze mame vychytane muchy.🙂
Misko klasika - dobrak od kosti, zato Misanka si vyzaduje komplet cloveka asi 23,5 h denne.🙂
Jedla som naposledy rano 🙂, ale aspon si nemusim robit starosti s figurou (az na to brusko, ze?!🙂).
Spim zaziva (takze predsalen nieco cez den stiham🙂) a budem rada, ak mi drobec dovoli vyprazdnit aspon smetny kos. Dufam, ze za tu chvilu nezalarmuje cely Lab. Potom este kavu keby mi dovolila uvarit si, vypijem si ju uz pri nej. 🙂

Uff. Niekedy je to naozaj narocne, priznavam, ale aj tak by som nemenila za nic na svete. Pocet, ani naturku tych nasich vysnivanych uzlickov. Ked je najhorsie, poviem si - vydrzat, zvykne sa vraviet, ze najtazsie su prve tri mesiace a ja len verim, ze to nie je len o teorii.🙂"

Takze asi tak, Zuzi.🙂 Inak neviem, co sa deje, kedysi som si pekne porobila v intervaloch, kedy bobaci spali, ale Miska je v poslednych dnoch nejaka precitlivela...ja dufam, ze je to len tym plnym nostekom, podla mna je z toho nervozna, nevie buvat, mozno ju aj hlavka boli.☹(
Opatrujte sa.

zuzbel1
18. mar 2011

@janette77 popatrala by som potom z coho je taka placliva, nieco jej musi byt, spokojne babo neplace, urcite ju nieco trapi alebo nieco boli ...
Znamy mi tiez hovoril ze najhorsie su prve 3 mesiace aj kamoska mi to potvrdila. Vydrzat !!! polovicu mame zasebou.
Ale zajtra je sobota, huraaa a ja sa stale tesim ako si ich rano dame do postele s manzelom a cumime na nich ako sa natahuju a tak ... 😉
A inak ja moc neupratujem, spia deti, spim aj ja. Zo zaciatku som sa zdrahala, ze budem vylihovat. a vsetko bude hore nohami.. ale velmi to pomaha, aj ta hodinka cez den ...

janette77
18. mar 2011

@zuzbel1 ved vravim, ten nosik ma plny, funi mi ako jezulko...ked je pri mne, v mojom naruci, upokoji sa a aj usmev prihodi. Zajtra chceme kupit tu satku a chcem si ich tak nosit po domceku na striedacku. Uz im nestaci prebalit-papat-spat, ziadaju si coraz viac rodicovskeho tepla, tak sa idem na to vyzbrojit.🙂))))))))))
To je fajn, ze si pospis s drobcami, toto mi stale radi a doporucuje manzel a ja to akosi nedokazem. Je mi luto toho casu, ze mozem kadeco porobit. Ja som hrozny puntickar a vsetko musim mat tip-top, vynimocne polavim, ale potom dobieham. No, mam sa co od Teba ucit, lebo fakt by sa mi to zislo. A este ako!
Teraz mi na dve noci vezme slniecka manzel, tak si oddychnem a hajde do noveho tyzdna.🙂

lucia.kl
18. mar 2011

@janette77
@zuzbel1 baby naozaj treba vydržať, tie prvé 3 mesiace boli ťažké, dokonca raz som už bola tak, že sme sadli do auta a išli na pohotovosť, lebo Alexa tak strašne revala vyše troch hodín v kuse a ja už som nevedela čo s ňou, no a prišli sme na kramáre a ona úsmev na mňa 😀 😀

lucia.kl
18. mar 2011

tak dievčatá, práve som dostala IP v ktorom sa píše že karolina31 si všetko vymyslela... a žiadne detičky neporodila 😕

janette77
18. mar 2011

@lucia.kl 😀 😀 😀 dik za podporu!🙂) Tak este par tyzdnov...🙂 Ale nie, ved clovek sa nechce stazovat, jasne, ze s babatkami je to tak - raz je lepsie, inokedy horsie.
Miska v podstate je o.k., len ona by bola najradsej stale so mnou, nalepena na mne, vtedy je tichucko, spokojne si pufka, dudluje, usmieva sa...len postielka sa jej nepaci. Mame jej kupit inu??? 😀 😀 😀
A jedno je urcite pravda - deticky dobijaju baterky. Lebo nech som akokolvek vycerpana, staci mi pozriet sa na ten uzlicek - jeden aj druhy - a som v 7 nebi. Vsetky tie deturence su prekrasne, take bezbranne, nadherne...🙂

janette77
18. mar 2011

@lucia.kl takze cela karolina je vymyslena?!

lucia.kl
18. mar 2011

@janette77 no vyzerá to tak že áno, videla som originál album od kial použila fotky, tie dvojčatá už majú dva roky...

janette77
18. mar 2011

@lucia.kl hm...tak taketo nieco ja asi nikdy nepochopim, ze to niekoho bavi takto sa hrajkat...

lucia.kl
18. mar 2011

@janette77 myslím, že to sme viaceré...

juliagregor
18. mar 2011

veru Lucka máš pravdu, aj mne poslali kočky tu z koníka IP, že je podvodníčka

mamoka4
18. mar 2011

@janette77 Ja som pri cisarskom stratila 600 ml krvi, ešte na RES-ke som dostala 3 sacky krvi a po ich vybratí som sa cítila úúúžasne ako Bathorycka. Normalne som ožila. Potom mi davali železo, askorutín a pyridoxin a musim chodit na Kramare k hematologicke, ale nastastie beriem uz len zelezo. Vraj aj tým kojenim stracam vela železa. Inak tebe robili ultrazvuk maternice ked si ochádzala z nemocky? 😉

janette77
19. mar 2011

@mamoka4 Ahojko, tiez som stratila vela krvi a tiez mi ju transferovali este na RES-ke. Ibaze ja som sa potom vobec necitila fit, ako pises Ty, naopak bolo mi na odpadnutie, potom ma este dopovali cez infuzku aj na nadstandarde (uz ani neviem cim, ale bolo toho este dost). Lieky som tiez brala vo velkom mnozstve - Oxytocin, Dopegyt, Sorbifer D, Acidum Follicum, Pyridoxin, Fraxiparine, Tranal, Degan, Ranital, Torecan, Vulmizoline...sila, co???
4 druhy z tychto liekov mi potom dali aj domov - davku na 3 dni a mala som sa ihned hlasit u rajonnej internistky. Tam som bola na krv a teraz v utorok pojdem aj na vysetrenie, tak uvidime. Inak sa uz citim fajn, tak mozno nebude treba ani lieky, ak tak len zelezo... Este som mala dlho po sekcii zvyseny tlak - horny aj 160...a snad najsilnejsie migreny za mojho zivota (normalne mi hucalo v usiach, okolie som pocula v ozvenach, dost psycho to bolo).
UZV maternice mi veru nerobili a po prichode z nemky som este stale celkom skaredo krvacala, tak dufam, ze sa nic nezanedbalo. Teraz ma nic neboli, len to brusko mam vysunute a nie ze ochabnutu kozu, ale riadne "organy" citim za nim...a ked kocikujem, tak citim bolest maternice a krizov (ale nic strasne) a mierne sa rozkrvacam...
Inak, mali by sme po 6nedeli (mne uz skoncilo) ist aj k svojmu gyneko a tam mi zrejme skontroluje maternicu...Len kedy sa ja k nemu dostanem...

janette77
19. mar 2011

@zuzbel1 Ahojko, zelam peknu sobotu...som Ti vcera zabudla napisat vahy misiacikov...naposledy boli vazeni pred 2 tyzdnami u pediatricky a mame zapis: Misko - 4850g, Miska - 3800g. Odvtedy uz urcite pribrali, v stredu ideme k lekarke, tak mozem napisat aktualne vahy. Tomino a Petka su ako na tom?

lubka8386
19. mar 2011

ahojte, chcela som sa spytat ci ako cakatelka dvojiciek si mam nahlasit epiduralku ? alebo ako to chodi ?