Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
21. apr 2011

@zuuuzana7 Jej, ahojko, rada Ta tu vidim a som rada, ze mate "horsie casy" za sebou. Mrzi ma to odlucenie od rodiny, musela si to mat naozaj tazke. Nam sa uz intervaly medzi papanim krasne predlzuju. Cez den potiahnu aj tie 4-4,5 hodinky (ale niekedy aj klasika - len 3) a uz sa casto stava, ze ked papame okolo deviatej, desiatej vecer, dalsikrat papame az okolo tretej-piatej. Od pripadu k pripadu, ale je to stale lepsie.
Teraz mame aktualny problem s Miskou. Vcera sme sa vratili z prechadzky a mala flakatu tvaricku. Vecer sa jej to potiahlo na spanky az na hlavku a rano uz mala fliacky aj na telicku. Manzel bezal s nou k pediatricke. Mala som podozrenie na tri mozne dovody - slnko, fenyklovy caj a avivaz (hoci urcena pre citlivu pokozku a pre babatka)...Lekarka to tipla na fenykel...keby sa to zhorsovalo, mame utekat na pohotovost. No zda sa, ze sa jej to trolilinku zlepsuje, tak uvidime. Drzim palceky s Tvojimi drobcekmi a som naozaj rada, ze si dala o sebe (o vas) vediet. Prajem krasne sviatky.🙂

janette77
21. apr 2011

@andysok stiplava bolest ani nie, ale mala som pocit, ze mi odpadne "dno"...ze mi kazdu chvilu vypadne spodne babo. Inak sa to ani neda opisat...Ale uz mas narok na taketo pocity a budu este rozne, ale oplati sa vydrzat! 🙂)))))))))))))))))))))))

janette77
21. apr 2011

@zuzika30 🙂 som rada, ze sa citis dobre. Juj, ci rada spominam cez vas - aktualne tehulky, na svoje "bruskovanie". Normalne mi to chyba, ked vas tak citam. Uzivajte dosyta kazda jedna! 🙂)

wera
21. apr 2011

@janette77 juj no ja by som sa veľmi tešila 🙂 🙂 🙂 zlatý bol doki keď som tam vošla do ambulancie tak hneď začal vtipkovať že jeej ďalšie dvojičky, že sa s nami vrece roztrhlo 😀

lucia.kl
21. apr 2011

@janette77 mne sa s feniklového čaju vyhádzala nicolka, najprv to mala na líčkach a neskôr to pokračovalo na spánky a krk, ako sme prestali piť čaj tak do dvoch dní mala tváričku čistú...

janette77
21. apr 2011

@lucia.kl tak dufam, ze aj u nas to tak rychlo prejde... inak sila, lebo kym som im davala granulat (fenikel) od HIPP, bolo o.k. a ked ma manzel sprdol, ze nemam davat take sladene hovadinky a kupila som nalevove BIO sacky (tiez HIPP) tak sa stalo toto... No ale to si lekarka len tipla, ze je to od feniklu...musime este patrat. Ale to, co pises o Nicolke sedi na nasu Misku, tak sa zda, ze je v tom naozaj fenikel...

lucia.kl
21. apr 2011

@janette77 no a zas ty píše presne ako to bolo u nás, kým sme mali granulát nič a po sáčkoch bio od hipp to začalo, takže asi tam niečo bude v tom čaji...

janette77
21. apr 2011

@wera 🙂) je fakt zlaty, ja som bola u neho pred porodom dvakrat na poradni a potom ma prisiel pozriet pred a po porode a vzdy sme vtipkovali. Naozaj som sa cely cas citila v dobrych rukach a zohralo to aj velku ulohu na mojej pohode. A samotny porod - zazitok ako svet! Umocneny aj tym, ze som nevedela, co v brusku mam. 🙂) Teda len chlapcek bol isty, to mi omylom prezradil moj rajonny gyneko na poradni a skoro som ho vyfackala za to.🙂)))))) Doteraz si ma pamata, lebo som chytala soky na koze, ked mi to prezradil..-))))))))))))

janette77
21. apr 2011

@lucia.kl no a ked si citnes kecy na baleni, tak je vraj urceny alergennym detickam. Moje nervy, uz comu ma clovek doverovat?!

lucia.kl
21. apr 2011

@janette77 inak mne sa vždy po pití viac vyhádzala - teda tie vyrážky očerveneli, a ja som si myslela, že je to z mlieka lebo sme dávali čaj po mlieku...
no a ja už dávam len čistú vodu, ničomu inému neverím... a oni mi čaje ani malinovky nechcú..

wera
21. apr 2011

@janette77 jej ste sa chceli nechať prekvapiť? nuž to by som aj ja bola na gyn nahnevaná keby to prezradil...
ja som bola strašne zvedavá kto sa nám schováva v brušku a nevedela som sa dočkať kedy nám to doki prezradí...
som zvedavá či u docenta dopadne aj ja tak ako Ty, prvú poradňu som mala tento týždeň a ďalšiu mám o dva týždne v 36tt...
a mám na Teba ešte jednu otázočku, keď si chodila na poradne do nemocky tak Ti robili aj prietoky?

janette77
21. apr 2011

@lucia.kl Aj nasa lekarka nam doporucila prevarenu Lucku. Inak, Miska nema vyrazky, ale vyslovene flaky. Ja sa uz tiez budem odteraz bat cajov a inych pokusov...

janette77
21. apr 2011

@wera 🙂 ano, bol to vzdy moj sen, ze sa necham prekvapit a keby som otehu aj v buducnosti, zopaknem si to.🙂) Ty ale cakas tiez parik, gratulujem, je to mile, ked sa takto zadari.🙂) Ja som si na tolke stastie ani netrufla pomysliet, uz som bola nastavena na dvoch chalanov.🙂 Co sa tyka prietokov, ked som bola na poslednej poradni u Doc. Planku, tak vselico skumal cez UZV, ale na zaver vysetrenia sestricke povedal - prietoky nebudeme robit... Tak nerobili.
Ale hospitalizovana som bola 2 dni pred planovanou sekciou a to bolo teda jedno vysetrenie za druhym, kazdu chvilu monitor...celkom vojensky rezim, ani polezat si nebolo kedy a vraj "pooddychuj este, kym sa narodia babatka"...🙂)))))))

pitipitipa
21. apr 2011

ahojte kocky...chcem sa spytat mamiciek, ktore koja...ci sa potia v noci...lebo ja sa potim ako kon...musim si prezliekat aj periny aj pyzamu.. 🙄

dana_l
22. apr 2011

@pitipitipa ja som ani pri jednej nemala takyto problem. ja som presne opacny typ. mne je zima a musim ma t vela "prikryvok".

zuzika30
22. apr 2011

@pitipitipa jej vy uz ste na svete , gratulujem 🙂 ,chlapcom vela zdravicka a mnami mliecko a mamine vela sili prajem

juliagregor
22. apr 2011

@pitipitipa gratulka k detičkám 🙂
to prejde, hormony sa buria...

andysok
22. apr 2011

@pitipitipa pripájam sa ku gratulacii veľa zdravia detickam aj maminke

cherryl
22. apr 2011

pekný "sviatočný" deň dvojíčkove čakateľky a maminky ,absolvovali ste pripravu na porod zaujima ma ci Vam to nieco dalo 😵 nakolko sa dopredu nikdy nevie akym sposobom to bude prebiehat sa mam vraj pripravit aj na tuto prirodzenu moznost a ist na par hodin kurzu

wera
22. apr 2011

@cherryl ahoj moja, ja som bola na predpôrodnej príprave na Kramároch a potom sme ešte aj s mužíkom boli na príprave mužíka pri pôrode 😉 určite stojí za to na kurz zbehnúť do nemocky kde by si chcela rodiť, aspoň sa dozvieš nejaké info aj ako to tam funguje 😉

zuzika30
22. apr 2011

@cherryl ahoj aj tebe pekny den , ja som chodila a neviem si vynachvalit, nie som sice z BA ale tie kurzy su velmi podobne, po nacviku dychania a priebehu porodu budem mozno menej stresovat 😀 , ucili nas aj starostlivost o babatko a priebeh sestonedelia, a ako prvorodicke mi to dalo vela 🙂

lucia.kl
22. apr 2011

@cherryl ja som na pedpôrodnej príprave nebola ale prirodzený pôrod som zvládla, stačilo počúvať lekárov a sestričky, ale ak máš možnosť tak cho´d môže to byť zaujímavé...

lucia.kl
22. apr 2011

@janette77 no ja som ani neprevárala, kupovala som buď lucku tú ružovú alebo drobčeka červeného a tie nemajú žiadnu co2 takže nebolo treba prevárať...

pitipitipa
22. apr 2011

@andysok
@juliagregor
@zuzika30
dakujeme velmi pekne 😵
no asi to budu hormony...a plus, ze mam zavela mliecka...tak hadam, ked sa uz budeme riadne kojit a nie len odsavat, tak sa to potenie ukludni...a snad aj prsia prestanu tak nenormalne boliet...

cherryl
22. apr 2011

@lucia.kl
@zuzika30
@wera diky ja mam pocit ze ma to viacej rozhodi ako upokoji ,mam tam len cvicne skocit na nejake 2 hodiny tak to hadam bude ok a hlavne ze je zaroven aj laktacna poradkyna to budu dalsie 2 hodiny niecoho naucneho 😅

margaretka3
23. apr 2011

Prosím Vás o radu baby, má tu niekto problémy s alergiou? Mne sa to príšerne zhoršilo, celý deň smrkám, z očí mi tečie a strašne kašlem, myslíte, že by som mala ísť na pohotovosť? Beriem iba spray do nosa a v utorok pôjdem na alergologiu, no len sa bojím, aby som zápal pľúc nedostala.....čo myslíte?

zuzika30
23. apr 2011

@margaretka3 z alergie- zapal pluc to asi tazko, len aby ti ta alergia neprepukla do astmi to potom budes mat taky pocit ako pri zapale pluc, ja som tiez alergicka, u mna to este neprepuklo ,to mne sa zacina v maji, ale tento rok vraj bude horsi ako roky predtym, ja som sa vyzbrojila homeopatikami RHINALLERGY, ale ako zaberu neviem ,nemam skusenost, mne to poradila homeopatka, ale ak budes mat silny zachvatovy kasel, tak by som radsej isla na pohotovost, dufam ze ti bude lepsie 🙂

zuzika30
23. apr 2011

@margaretka3 zabudla som napisat ,ze RHINALLERGY pomaha proti paleniu a slzeniu oci , opuch a svrbenie viecok, drazdivy vytok z nosa, opuch nosovej sliznice, svrbenie nosohltana, zachvatove kychanie, drazdivy alergicky kasel.
Su to tbl na cmulanie 3-6x denne dla stavu. Prosim ta, ak ta napadne v utorok po kontrole na alergologii, napis mi ci ti mohli dat nejake lieky koli tehotnosti, vies ak by mi bolo moc zle ci ma vyznam sa na alergologa obracat.

katrinb
23. apr 2011

Ahojte maminky.....rozbieham pozicovnu spolocenskych siat na akekolvek prilezitosti. Budem mat satky pre dievcatka, obleky pre chlapcov, vecicky ako doplnky rozne...aj topanocky, aj vecicky na krst...psotupne dodavamnove vecicky...tak ak by ste mali zaujem, kludne sa mi ozvite
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/katrinb/

margaretka3
23. apr 2011

@zuzika30 Zuzika ďakujem, veď práve, že mám záchvatový kašeľ, priedušnica podráždená a v hrudi ma pichá, tak sama neviem, čo robiť, či to prekašľať do utorka.....RHINALLERGY to kúpim normálne v lekárni?