Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dibik
25. apr 2011

@lenkamt tak to potom je to asi bezne zostat uz tak skoro na pn... ja len ze svagrina tiez caka dvojicky, v tom istom termine ako ja, a jej o pn nehovorila nic, alebo teda az niekedy v 30. tyzdni. a daju sa potom vybavit vychadzky aj castejsie ako len dve hodiny denne? to polihovanie sa budem musiet dako naucit 🙂)) nakupim a poziciam si kopec kniziek a snad to zvladnem 🙂
na knizke som sa dohodla s andysok, takze je to uz vybavena vec, ale aj tak ti velmi pekne dakujem za ochotu.

dibik
25. apr 2011

ozaj a este som nieco chcela napisat k dedicnosti, co sa tyka dvojiciek... neviem, ktory mudrlant povedal, ze dvojicky sa rodia obgeneraciu... ja som z dvojiciek a teraz ma to postihlo tiez 🙂). tak aspon budem vediet, co dvojicky maju a co nemaju radi, bude to z mojej vlastnej skusenosti.

andysok
25. apr 2011

@dibik tak vitaj medzi namiteda takto oficiálne ;)ja som pn Asi od 3 mesiaca,ale koli robote mala som robotu pri ktorej sa veľa cestuje tak sme to stopli , v25tyzdni mi robili serklaz a od vtedy uz len ležím je to peklicko ale kvôli babulkam vydržím no nie? ;) inak ja čakám Dvojicky párik po IVF ale manzelova sestra ma 5 deti a z toho 2x dvojvajecne Dvojicky ....chceli mat 3 a maju 5 ;) - prirodzene

dibik
25. apr 2011

@andysok che, tak to je ina sranda s tymi piatimi detmi... akurat hovorim priatelovi, ze tretie dieta robit teda nebudeme... lebo sa nam zadaria trojicky a co potom? aj oni maju v rodine dvojicky - obgeneraciu. to bol asi osud s tymi dvojickami. ale ked si tak citam prispevky od maminiek, ktore uz dvojicky maju, tak zatial sa ziadna nestazuje. asi je to naozaj tak, ze niektore to zvladaju dokonca lepsie, ako niektore mamicky to jedno dieta.
to s tym lezanim ti nezavidim, ale s mojim stastim asi dopadnem podobne 🙂. budem len vylihovat hore pupkom... 🙂)))

drtka
25. apr 2011

@dibik Ja som doma PN už od začiatku tehotenstva. Nechala ma na rizikovom ,lebo zo začiatku som mala problémy ale povedala že pri dvojičkách sa býva bežne PN

margaretka3
25. apr 2011

@zuzika30 Ahoj zuzika, no od soboty poobedia beriem tie homeo a už včera mi bolo o niečo lepšie, fakt zaberajú, popri tom sa ale musím nahrievať, lebo lekárnička povedala, že nesmiem žiadne kvapky do nosa, čo je katastrofa, lebo nemôžem dýchať......ale dnes je to zase lepšie, tak som fakt rada, super si mi poradila, lebo som už bola zúfalá....K lekárke pôjdem až v stredu, lebo zajtra musím ísť s deťmi 🙂, tiež kašlú a pri tom sú celý rok na liekoch, tak už to nechápem...A sviatky prešli a ja som ani 10 druhov koláčov nemala napečené ako inokedy a všetci sme to prežili 🙂....

margaretka3
25. apr 2011

@dibik No tak vy budete mať v rodine fakt veselo 🙂 ....no ani mne lekár sám od seba neponúkol, aby som ostala doma, len tu som sa dočítala, že je to lepšie, tak ja som mu navrhla, či by ma nemohol vypísať na PN, tak od 24.t som doma aj ja a veru bolo načase, lebo ukrutne ma chrbát bolí, takže v kancelárii by mi bolo pridlho.....

zuzika30
25. apr 2011

@margaretka3 som rada ,ze ti zabrali homeo 🙂 , a bez kolacou to tiez ide ...... ved mas velku rodinku treba sa starat... len oddychuj, pekny den

zuzika30
25. apr 2011

@lenkamt uz aj ja si prajem ,aby to bolo za nami, ale velmi sa bojim, neviem si predstavit co ma caka a tu neistotu neznasam, no ved nejak bude ☹ , dakujem ze na nas myslis

simonessa
25. apr 2011

@zuzika30 joooj ty uz si teda 38 tt a verim ti lebo tento tyzden je pre mna akysi akcny 🙂 a tazky..vsetko ma boli a veru ked si na nich lahnem to tiez boli a aj tie kopance su teda bolestive...uz sa tesim na malinke len nech uz idu von...ja mam termin 20 maja a kazdy strasil ako idu dvojicky skor..ale ja mam pocit ze ma budu este musiet aj vyvolavat :D no drzim ti place nech je vsetko ok a nech uz su male na svete 🙂

simonessa
25. apr 2011

@andysok no veru zvladas to super... ale vidim ze ty si aj trpezliva lebo ty poctivo lezis co ja by som nevydrzala 🙂 a este ked mavas aj tie placlive dni..joj ale vsetko bude super a potom sa uz budete iba rehotat vsetci spolu 🙂 drzim palceky a neboj sa aj mne kazdy vypraval ako porodim skor a ako nevydrzim a uz v piatok zacinam 38 tt a deticky mi nejak davaju na javo ze oni sa sem este nechystaju :D uvidis ze budes aj ty tak vysoko a uz si to budes priat veru 🙂 prajem pekny vecer este a zajtra pekny dalsi den 🙂

simonessa
25. apr 2011

@dana_l dakujeme ti velmi pekne prajeme podobne si velmi zlata 😉 😉 😉 😉

smejko
26. apr 2011

ahojte dvojtehu a dvojmamky 🙂 dufam, ze ste mali vsetky peknu Velku noc. My sme boli u svokrovcov na dedine na dome, mm vytiahol lehatka a sme sa vyvalovali na slniecku, len more a nejaky fajny drink mi chybali 😀 Ale drobcom sa to moc nepacilo, ked som mala hole brusko, tak sa moooc mrvili, az som mala pocit, ze mi bok vyvali a akonahle som bruseno zakryla, bolo ticho 🙂 Nieco som zrejme pojedla (mala som pomaranc a jablka) a vyhadzala som sa - ruky, nohy, brusko, cicky ... najprv som myslela ze to su potnicky, ale asi nie ☹ najhorsie je to neskrabat ...

kocky, stalo sa vam niektorej, ze vas lekar nutil do terminu porodu ? pytam sa preto, ze ked som hovorila 1x s porodnikom, tak zahlasil, ze to tehu ukoncime hned ako skoncime 38tt, ale ak buudeme v poriadku, ja aj malicki, tak sa mi zda zbytocne to tak skoro ukoncovat ... viem, ze odbornik na tieto veci je dr, ale ja to nechcem velmi silit, podla mna cim dlhsie v brusku, tym lepsie pre malickych, nie ?

andysok
26. apr 2011

@smejko moja svagrina rodila Dvojicky v tom týždni cítila sa dobre ale deti prestávajú mat dostatok kyslíka a jeden zacinal mat aritmiu ona nic necitila prišli na to dr. Takze asi skusenost ;)

zuzika30
26. apr 2011

@smejko hi hi ty mas presne opacny nazor, ja som chcela aby ma ukoncili skor ,lebo maly su uz naozaj velky a tazky mam opuchnute nohy , ale nepochodila som ☹ , budem cakat kedy to pride, ale viem od vas vsetkych, ze to vacsinou ukoncuju v 38tt, mozno to neries v 38tt budes rada ze to uz bude, lebo je to tyzden od tyzdna tahsie 😉

janette77
26. apr 2011

@smejko Ahoj, smejko, ja som rodila v neukoncenom 39tt, lebo sa tak lekar rozhodol. Na poradni skomentoval babatka ako "krasne hotove dvojicky". No, kym padol presny termin, chcel ma este nechat na dalsiu poradnu, lebo som mala vzorove tehu a ze nema chut do toho vstupovat. No potom rozmyslal, zvazoval a nechal sa pocut, ze radsej nebude riskovat, ze mi praskne plodova voda a nabehnem do porodky v noci k personalu, ktory ma ani nebude poznat...tak potom sme sa dohodli, ze ziadna dalsia poradna, ale rovno porod (a ze ma chce rodit on).🙂)) A ja som mu veru bola vdacna, lebo ten naklad uz bol taaaakyyyy tazky, ze som mlela z posledneho. Drobceky uzreli svetlo sveta presne na manzelove meniny. 🙂) A aj celkovo nam vysiel mily dvojickovsky datum - 2.2.2011...:-)))
Urcite doveruj lekarovi, on uz vie preco, ako, naco... 🙂)
Ale inak, co sa mna tykalo, ja som bola stastna, ze pride to vyslobodenie, ale manzel mal tiez take myslienky ako Ty, ze preco vstupovat do toho, ked je to idealne a chcel sa najma chvastnut, ze som ako duotehulka vydrzala do posledneho tyzdna. Bolo mu luto, ze ma naplanovali.🙂 Drzim Ti palceky, aj vsetkym statocnym cakatelkam tu. Naozaj tu nachadzam krasne tyzdne, mam z toho radost. 🙂

zuzika30
26. apr 2011

dievcata od vcera ma boli podbrusko ako na menzes, aj ma picha od spodu mam pocit ze mi ide spodok vypadnut, myslite, ze tak nejak by uz mohol zacinat porod ,kontrolu mam az zajtra, tak nechcem panikarit 😕

janette77
26. apr 2011

@zuzika30 a neda sa Ti ist k dokymu dnes? Teraz? Pre istotu, mas uz nadherny tyzden...

zuzika30
26. apr 2011

@janette77 dnes Dr. neordinuje, az zajtra, vsak ak pridu na mna krce pojdem rovno do nemocnice, hadam nic zle sa nemoze stat 😒 dufam

zuzika30
26. apr 2011

@janette77 pozrela som si tvoj album, aky su krasnucky tvoji maly, ale rychlo rastu akosi 🙂 , pri tom kociku si aka chuda ,to sa ti dobre podarilo schudnut, vsak ani ked si bolo tehot. si to vsetko mala v brusku tak to asi tym, hadam aj zo mna to pojde rychlo dole, ale malickych mas krasnuckych 🙂

janette77
26. apr 2011

@zuzika30 velmi drzim palceky a som zvedava, ake spravicky si prinesies zo zajtrajsej poradne. Dakujem za komentar k mojim drobcekom, aj Ty v brusku ukryvas parik, je to skvele. Bol to vzdy moj sen, teda odkedy som sa dozvedela, ze som duotehulka.🙂 Kolko si pribrala v tehu? Ja 30 kil a cez brusko som merala 126cm. Dost ma bolo, ale potesim Ta, 15-ku nechas rovno v porodke a zvysok pojde dolu velmi rychlo. Ja ani nekojim a slo to prec a vraj kojacie maminky chudnu este rychlejsie a tiez sa rychlejsie stiahne maternica. Ja som stale dost velka bruchana a tak sa doma cez den "tyram" stahovacim pasom a vonku stahovacimi nohavkami.🙂

zuzika30
26. apr 2011

@janette77 ja som 21kg pribrala, cez brusko mam 120cm 🙂 , tak snad by to bolo dobre 15kg tam nechat,ale to uz su len take moje vrtochy ,nech su krpcekovia zdravi a vsetko casom bude, dufam ze budem kojit koli droobcom,ale ak nie tak ide to aj bez toho 🙂

janette77
26. apr 2011

@zuzika30 urob vsetko pre to, aby si kojila, je to pre drobcekov ten NAJ zaklad, aky mozu od maminy dostat. Mne nebolo dopriate. Mliecko mi nabehlo 5. den po sekcii uplne prikladne, potom sme sa ucili v porodke prikladat, aj sa vdaka laktacnym sestram zadarilo, aj sme co-to pokojili, ale ked som sa vratila domov, uz vtedy som mala mliecka len minimum, skusala som odsat, ale treti den po prichode z nemocky som dostala 40-ky horucky, ktore trvali 3 dni a ich odchodom sa mi prestalo tvorit mliecko. Doteraz nechapem, co to malo znamenat. ☹
Juj, tak Ty si vela nepribrala, to mas fajn, ved Ty sa z porodky vratis uplne fit! 🙂

lenkamt
26. apr 2011

@zuzika30 to budú kontrakcie.... ako často to máš? nepôjdeš skúsiť do nemocky? ak natrafíš na dobrú službu tak ťa odrodia 😉 alebo si ťa tam aspoň nechajú - skús môj trik so slzami, že už nevládzeš a v noci nespávaš, ja som doktorovi rovno povedala že aj tak to normálne neodrodím, kedže som už týždeň nespala, presne viem ako sa cítiš, pribrala som 22kg a už som nemohla nič len polosedieť a furt som sa presúvala na wc a z wc 😝

lucia.kl
26. apr 2011

@smejko no ja si myslím, že ukončený 38 tt je úplne super na pôrod dvojičiek, deti sú už vyvinuté a pripravené na svet, neskôr sa to môže už aj skomplikovať a naozaj to bude z týždňa na týždeň ťažšie a ťažšie, tam sa už ani spať nedá... ja som rodila 38+1

smejko
26. apr 2011

@andysok @zuzika @janette77 dakujem za infosky, no, idem s pravdou von - mam "naplanovane", ze by sa nas drobizg mohol narodit na den deti 😉 to by bol pekny den na narodeniny, co poviete 😝 a to budeme uz 38+6 ... no len ci nas pan doktor necha ... skusim na neho zaposobit, hm, len neviem cim 🙄

lucia.kl
26. apr 2011

@dibik ahoj, ja som bola doma od 6tt - mala som nejaké problémy na začiatku a dr. ma už nechcela kôli možným chorobám ktoré by som mohla dostať od detí v škôlke, pustiť do práce, a nelutujem, aj keď som mala len vychádzky tak som si tehu užila a potodila som v 39tt..

lucia.kl
26. apr 2011

@margaretka3 ja som mala kvapky do nosa čo sa môžu aj v tehu a môžu ich aj malé detičky - volali sa pante nase s eukalyptom a super... počas tehu som vystriekal dve tie flaštičky 🙂

wera
26. apr 2011

ahojte dvojmamuľky a dvojtehuľky 🙂
dnes som bola na poslednej poradni u môjho gyn a poveda že všetko je v poriadku a držíme sa super, len že mi už trochu mäkkne krčok, neviete niektorá čo to znamená?
joj babuľky a kedy Vám kleslo bruško? ja som si to všimla teraz cez víkend, že je nejako nižšie... okolo nábytku nad ktorý som sa predtým s bruškom zmestila už teraz narážam 😅

@zuzika30 ak sa necítiš dobre tak je lepšie zbehnúť do nemocky, za to nič nedáš 😉 ja som dokimu dnes hovorila tiež že mám nepravidelné bolesti dolu v podbrušku aj s pichaním, ale povedal mi že jeden drobec mi presne tlačí hlavičkou na krčok tak že to mám z toho...

janette77
26. apr 2011

@margaretka3 aj Pinosol kvapky do nosa su pripustne v tehu, popytaj sa v lekarni...