Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

ivikli
14. máj 2011

Dievcata, mate skusenost s citlivostou babatiek na zmeny pocasia? Dnes mi obe cely den mrncia a placu, ani nie su hladosky ako ine dni, stale chcu byt na rukach... Neviem prist na iny dovod placu a z dnesneho pocasia nie je najlepsie ani mne...

dana_l
14. máj 2011

ja som mala skusenost. ked som mala na veceru vajicka tak lea mala strasne place. takze kym som ju kojila tak som nejedla ziadne vajicka 😖

dana_l
14. máj 2011

@ivikli ja som nespozorovalal ani pri jednej ze by im pocasie vadilo. ale pri splne sme niekedy mavali problemy so spanim. 😉

nattalia
14. máj 2011

@lucia.kl
@janette77 dakujem dievcata za rady a za podporu, skusim to s tym nosenim, a Lucka vdaka tvojmu albumu tak krmenie praktizujeme od zaciatku, takze dakujeme za inspiraciu 😉 , len ich skusim nechat tak aj zaspat, ja som ich vzdy nechala odgrgnut a hned skusala dat do postielky. My mame v spalni 26 stupnov, co sa mi zda moc, len mame tak blbo rieseny byt, ze momentalne tu teplotu znizit neviem, a krpci spavaju v bodycku a takych tych teplackoch a zakryvam ich dekou. Preto ma napadlo, ci by som ich nenechala len v bodycku a v deke... mam ale taku hrubsiu.... Aj som si myslela, ze by som ich na tu postel nemala ucit, ale ked oni tam boli k zozraniu, aky boli krasni ked tak kludne pri mne spinkali 😉 a hlavne sa upokojili, lebo mi ich bolo strasne luto, ze tak kricali, chudatka moje male!🙂 Inak Luci, ty si tusim z ruzinova, to sme skoro susedky, my sme z prievozu tak sa mozno aj pri kocikovani niekde stretneme!🙂

nattalia
14. máj 2011

@ivikli ahoj, ani moji krpci tusim na zmenu pocasia nereaguju, ja som mala vcera Tomaska takeho umrncaneho... asi len nemaju svoj den... ☹ Inak pozeram, ze mame rovnako stare deticky 😉 Gratulujem! Kedy ste sa narodili? my 5.4. 🙂

lucia.kl
14. máj 2011

@nattalia tak to záleží od toho, kam chodíš kočíkovať, ale prievoz je odo mňa dosť daleko, ja som miletička 🙂

janette77
14. máj 2011

@nattalia fiha, 26st. je celkom dost, babatka by mali mat tak 23...skus ich lahsie obliect, ale zase nie kratky rukav, lebo babatka si este nevedia regulovat teplotu... mozno cih aj hlavka boli z tepla, ale to uz len tak teoretizujem, lebo sa zamyslam, preco Ti placu...
Je to krasne, ked spokojne zaspia pri mamine, poznam to, parkrat som tak uz aj ja hasila velky nocny plac, ale som rada, ze si neprivykli a vedia buvat vo svojich postielkach a ako sme Ti uz aj s Luckou pisali, vydrz to este par tyzdnov, treti mesiac byva prelomovy. U nas dokonca neukonceny... 🙂

lucia.kl
14. máj 2011

@nattalia my sme mali v lete 28 stupňov a to bola hrôza, baby spať nevedeli a my tak isto, naozaj čo najlahšie obliecť a prikryť niečim tenkým...

vanilka1802
14. máj 2011

@nattalia neboj sa to prejde, aj my sme si tym presli. Od zobudenia okolo 18 revali do 21 s malymi prestavkami. Uz som bola zufala, dvojky plakali starsi syn neposluchal. No kovbojka u nas. Dokonca ich trapili dost silne koliky. Nastastie z toho najhorsieho sme sa dostali okolo 2 mesiaca. Ale aj teraz je to u nas dost caste, ze plackaju alebo len tak nespokojne mrnkaju. Mam len dve ruky a deti 3, takze musia pockat.

vanilka1802
14. máj 2011

@janette77 ono sa to dost lahko povie aby sa dietky nezvykali na postel, ale ja tiez nemam ine vychodisko, ked sa chcem ako tak vyspat(prvy syn spal s nami v posteli len vynimocne a aj to väcsinou az nadranom okolo 6). Po prvom kojeni Lukaska beriem do postele, lebo on zaspinka pri papani a keby ho dam do postielky tak sa hned preberie a nezaspi minimalne hodinu. Takze ja mam Lukaska tak od 1 v posteli a okolo 3-4 tam pribudne aj Marko. A na manzela uz miesto neostava.
Dokonca ked je Luky moc unaveny a nevie zaspat v kociku (ja totizto vyrazam von az ked obaja spia)tak lahneme na 5 minut na postel on si pocuca a zaspi a potom hajdi na prechadzku.

vanilka1802
14. máj 2011

@nattalia na noc obliekam dvojky do bodynka s kr. rukavom na to overal a prikryjem paplonikom, ale ten na Lukaskovi vydrzi maximalne 15 minut, takze asi ho supnem do spacieho vaku, len mam taky dost velky este po synovi, ten v nom spaval ako 1,5 - 2 rocny. Ale som dohodnuta s jednou kočkou ze mi preda spacie vaky po jej dvojkach, len traba pre ne ist.

janette77
14. máj 2011

@vanilka1802 ja to chapem, vanilka, aj ja som casto takto hasila nocny detsky plac, len vravim, ze som rada, ze je to za nami (aspon zatial) a ze mi buvaju v postielkach.

mamoka4
14. máj 2011

@nattalia Ahoj Naše baby, ked prisli z pôrodnice, vždy plakávali od 19-23 h. a niekedy aj dlhšie a presne tak boli aktívne aj v brušku. Ale skončilo to ked sme mali asi 7-8 týž. 😉 Naozaj sa mi zdá, že po uplynutí 2 mes. sú baby kľudnejšie...

Inak dnes somsa spoznala s jednou 60 ročnou pani, ktorá mala v priebehu 15 mes. 2 x po sebe dvojičky 😉 😀 😝 to som skoro odpaldla!!! A ked mi este povedala, ze po druhých dvojičkách ju opustil manžel pre inú to som nezvládla!! 😢 Dnes su všetci šikovní, vysokoškolsky vzdelaní ludia. 🙂

mamoka4
14. máj 2011

@nattalia ... ešte k tomu, že máš maličkých v poteli. Presne to robím aj ja. 😉 A tú, čo prvá zaspí preložím do postieľky a druhá je ešte rpi mne aj ked je hore, ale je aspon ticho! 😀 Vždy si ju dám k cicíku, asi ju to ukludnuje...
Naše miluju večernú masaž,olejčekujem im celé telíčko aj to pomáha. A na to bruško nám pomáhalo aj pri staršom synovi Sapsimplex alebo Espumisan....stačí pár kvapiek...niekedy aj na cumlík na ukludnenie.... 😉

vanilka1802
15. máj 2011

@mamoka4 takze aj u vas sluzi cicik ako uspavadlo? Lukasko je nan uplne naviazany, mam normalne strach co bude ked nebude mozne kojit. On by bol schopny cicikovat aj hodinu.

mamoka4
15. máj 2011

@vanilka1802 Také boli aj moje staršie deti, kojila som ich rok a pol a odúčať ich bolo strašné. 😒 Ale verím, že to je ešte ďaleko. Kojím len 10 týž. zatial bez pridania umeleho mlieka...moj sen je vydržať do pol roka. 😔

nattalia
15. máj 2011

@vanilka1802
@lucia.kl
@mamoka4
@janette77 tak nase vcielky uz buvaju v postielkach, dnes sme ich uspavali tak, ze ja jedneho v posteli a manzel na gauci. Bruska ich netrapili, takze to pripisujem takej tej vecernej nervozite po celom dni. Vzdy ked sa drobec startoval 😉 , dala som mu trochu cajiku a potulkala aj dudel podala, takze sa to dnes zaobislo bez toho velkeho placu a podarilo sa nam ich prelozit do postielok...vymenila som aj deky za take tensie, uvidime, snad sa to postupne len a len zlepsi 😀

vanilka1802
15. máj 2011

@mamoka4 ja Lukaska tiez len plne kojim, teda 2 krat som mu dala trochu Nutrilonu, s tym ze som si myslela ze bude lepsie v noci spat, ale ziadna zmena, takze pokracujeme v kojeni. Akurat dnes som im obom dala asi tak 3 lyzicky kase. Ale samozrejme cicik este bol aj potom.
Marko ten je kojeny aj na UM. Nutrilon ma hlavne pred spankom, a niekedy aj cez den, ale snazim sa co najviac kojit.
Ja som prveho syna kojila len 7 mesiacov, a to z toho dovodu ze ma zacal neskutocne kusak, kedze jemu prvy zub vysiel v necelych 5 mesiacoch a do mesiaca mal vsetky 4 predne zubky. Tak sa modlim aby dvojky mali zubky co najneskor.

vanilka1802
15. máj 2011

@nattalia a teraz ma vlastne napadlo, ze my sme dvojky uspavali prvych 6tt mozno aj viac vylucne na rukach, alebo sme ich nechali lezat s nami v obyvke na gauci a ked zaspali tak sme ich preniesli.
Drzim palce aby to u vas bez placu byvalo uz stale.

matelko1
16. máj 2011

ahojte.prisla som sem mrknut, 🙂 ,precitat si vas, 🙂

janette77
16. máj 2011

@nattalia super, mamina, dobre ste poriesili, tesim sa s vami. 🙂 Nasi tiez pokracuju v nocnom spanku vcelku, ale este stale nie sme v detskej, tak uvidime, ci to tak bude aj tam...🙂
Ale vcera pred kupanim, aj cele kupanie, aj cele papanie - nam Misicka zavarila. Plakala ako tur a my sme nevedeli, co jej moze byt. Vrcholne neznasa, ked jej vlasky zmyvam a tiez, ked jej natieram telicko mlieckom a potom uz bola taka rozladena, ze aj pri papani sa certila...nakoniec sme do nej mliecko dostali, ale plac neutichal...Misko len cumel, chudacik, aj sa chvilami smial...🙂) Potom som ju celucku komplet prebalila, prezliekla...stale nic. A sila bola, co pomohlo - zacala som jej sepkat do uska o Misickinom bolavom brusku...ona sa zapocuvala, zaspinkala na mne a potom uz buvala az do 22:00... Vzdy som na makko, ked moja naruc vyriesi detsky problem.🙂))))))

janette77
16. máj 2011

@matelko1 ahoj, matelko, veru poprecituj, nech nevyjdes z obrazu.🙂) Mna dnes cakaju dve okna, ale taaak sa mi do nich nechce. Nakoniec sme cez vikend posadili, aj muskaty (som myslela na Teba🙂). Mame to tu celkom pekne, kym sa psici nerozhodnu polezat si na kvetoch, ale davam pozor. To nam robievali, ked sme chodili do prace, ked citia, ze niekto je doma, neodvazia si.🙂)

matelko1
16. máj 2011

@janette77 si zlata ked si na mna myslela 😀 ....nakoniec som si urobila tu foto knihu a som zvedava aka bude...ak sa mi nebude pacit,tak dam svokrovcom,na to treba cas a hlavne nervy,strasne som sa s tym bavila..

janette77
16. máj 2011

@matelko1 sikula! Aj mna to caka...no, bezim k tym mojim oknam, uz vidim, ze to flakam! 😝

drtka
16. máj 2011

Neviete mi poradiť? Už vyše týždňa mi opuchajú nohy. Dokonca až tak že večer neviem ani poriadne chodiť. Myslíte že si ich môžem s niečim natierať? A teraz tretí deň mi trpnú ruky. Hlavne pravá. Dokonca dnes som bola od rána 4 do 7 hore čo sa mi nedalo z toho spať ☹ A trpnú mi aj cez deň. Čítala som že je na to dobré magnesium. Ale ja beriem 2x denne tabletky a ešte si dávam aj jeden šumivý a nezaberá. To budem mať už do konca? Nie je to ešte skoro?

smejko
16. máj 2011

@drtka Ahojki, tie nohy a ruky - presne to mam aj ja, nohy ma trapia uz dlho, ruky, teda hlavne prsty mi trpnu asi mesiac a ked to spominam dr. tak jedine co som pocula, bolo, ze je to priznak tehotenstva, ze to musim vydrzat. Predtym som mala magnesium 425mg, teraz najnovsie mi dali na poradni v nemocnici 500mg 3xdenne, ale ani tak to nepomaha. Takze na nozicky - vykladat hore, vela pit, ale nie mineralky, obmedzit sol. A tie ruky - iba vydrzat. Budem Ti moc drzat palce 🙂

smejko
16. máj 2011

@janette77 pocuvaj, Janette, ty stale iba upratujes, normalne mam komplexy ... 🙂 u nas doma to je akoby tu bomba spadla a to mame iba 3izbovy byt, teda, ehm, hanbim sa, ale neviem si predstavit, ze by som pri dvoch drobcekoch tolko zvladla ako Ty ... klobuk dole, dievca ...

drtka
16. máj 2011

@smejko Jaj ďakujem veľmi pekne za povzbudenie 🙂 Si ma ukľudnila, že to nie je nič vážne. Tie nohy ma až tak netrápia s tým som rátala, mala som s opuchaním nôh problémy aj v minulosti a už teraz mám na sebe 13 kg, takže niekde sa to muselo odzrkadliť. Skôr ma trápi to trpnutie prstov. Je to fakt nepríjemne ale budem to musieť teda vydržať 😒

smejko
16. máj 2011

@drtka určite to ale spomeň lekárovi, radšej nech to vie, pre istotu. Ale aj mne radili maminky tu v téme, len to vydržať 🙂 tak drž 🙂 verím, že tí naši drobci nám tú trošku bolesti a trápenia raz vynahradia 😉

drtka
16. máj 2011

@smejko Keď pôjdem na poradňu určite jej to spomeniem. Hlavne že som bola minulý utorok a dovtedy som takéto problémy nemala 🙂 Jasne že budem držať, sú to naše vytúžené detičky spravím pre ne všetko na svete. Tebe držím palce, pozerám, že už to máte za pár 🙂