Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dusika11
3. jún 2011

@zuuuzana7 aj tvoj aj moj hihi

zuuuzana7
3. jún 2011

@dusika11 🙂 len nech si hryzka drobatko

dusika11
3. jún 2011

@zuuuzana7 ty ma vidis ze zas jem pri notebooku zee,,inac mne casto placu zo spanku to asi je zubkami

dusika11
3. jún 2011

@zuuuzana7 ja som na zeba tolko myslela ze kde si ze si mala pravdu

zuuuzana7
3. jún 2011

@dusika11 prisaham, ze ti nekukam do okien 😀 inac aj ja zujem rychlo rozok pri nb 😀 to je proste rezim dvojickovych mamiciek hihi
aj mne takto nikto poplakaval a stale som ho flaskou nadajala, a potom som to spomenula detkskej lekarke a ona mi povedala, ze jej sa to skor na zubky podoba, a dala mi homeopatika od vtedy vecer dostane pat guliciek a pekne spinka, vlastne su to len tri noci, ale tak som si pospala ako uz davno nie. a tie homeopatika sa volaju osanit vyslovene na zubky. (ja sice na homeopatika neverim, ale ono to fakt volako pomaha ... asi)

dusika11
3. jún 2011

@zuuuzana7 ja verim ..existuje coculine na cestovnu chorobu to je super daco...po kynedrile som spala potomto nie a nie je mi zle

zuuuzana7
3. jún 2011

@dusika11 ja som bola skeptik ale tak asi to ma fakt nieco do seba.
ja som si skor myslela, ze to je volaka nova moda, kazda matka tu len hopeopaticku gulicky za krabicu drzi doma este aj po porode sa nickovi zapalilo ocko a dali mu home kvapky, ale to som im zrusila, ze nech mu kraviny nedavaju. vidis to aka som ja drzka a teraz sama davam homeopatika.

uz aj tvoji drobci spinkaju?

evita59
3. jún 2011

@andysok 8no, že sa začína zarezávať, ale neviem prečo. ,lebo povedal že sa neotváram, teda aspoň zvnútra nie. A vyzerá to tak, že budem rodiť normálne. Nejako to hádam prežijem. A tie váhy tipujú pri narodení aj cez 3 kg...Záleží dokedy ešte vydržíme .

dusika11
3. jún 2011

@zuuuzana7 ano ale odskakujem kricia zo spanku

zuuuzana7
3. jún 2011

@dusika11 fuha a to od kedy takto maju? to celu noc mas?
chudiatka malinke nech sa tie zubiska co najskor pretlacia ☹

janette77
3. jún 2011

@zuuuzana7 veru 3 sviecky kazdy vecer - jedna v obyvke, druha v hale a tretia v dalsej hale. Skratka v dome musi byt zivot a taka nejaka pohodka, zalezi mi na tom.🙂 Aj ked niektori sa cuduju, ze naco palim sviecku tam, kde nie som...ale po dome casto chodim a tak je mile narazit na to drobne svetielko.🙂
U nas Miska 150 a Misko 180 vypije, ale uz by mali pomaly vypit aj viac, lenze im toto staci, tak zatial nemenime. Obaja pekne prospievaju, tak naco to silit.
Ak mas na mysli mliecko "kolkatku piju", tak 1-ku.
Nam sa tento rezim naozaj osvedcil, sama som milo prekvapena.

janette77
3. jún 2011

@zuzika30 Zuzi, ja mam brusko stale...zial. Tiez vyzeram ako v stvrtom mesiaci. Na doma nosim cele dni stahovaci pas, na von stahovacie nohavky, ale velka slava sa nekona ani v jednom pripade. Som z toho aj ja smutna a tiez mi viac-menej kila pekne zliezli, len to brucho ostalo. No a mama aj tu smolu, ze nekojim, vtedy vraj ide brusko rychlejsie dolu.

lucia.kl
4. jún 2011

baby aj mne brucho ostalo - respektíve sa vrátilo, som nemala a teraz po zime ako by mi povolila brušná stena a celé to mam nejak inak tvarované, pevné ale ako v 24tt som to mala.. ☹ a to cvičím a nič...

janette77
4. jún 2011

@lucia.kl aj ja to mam pevne, ziadne ovisy, ale aj tak...to sa keeedyyy vraaaatiiiii do povodneho stavu???? 😕 😕 😕 ☹ ☹ ☹

janette77
4. jún 2011

@lucia.kl ...ja som cisty 4. mesiac - bez debaty! U monotehuliek aj taky piaty-siesty!!! 😀 😀

matelko1
4. jún 2011

@janette77 tak ja som uz v povodnom stave ako pred tehu,ale neboj sa ak ti zacnu behat drobci a ty za nimi,tak brusko pojde dole.ani posilku ti nebude treba.... 😀

inac ahojte a pekny vecer.
to zejrate,ze som tu,co..... 😀 a tak neskoro vecer....inokedy uz spim a dnes,no varila som na zajtra a umyvacka mi prala,tak som cakala,ze ju vypnem...

janette77
4. jún 2011

@matelko1 sikulka 🙂 🙂

betina1984
5. jún 2011

@janette77 z toho brucha si nič nerob. Máloktorá bude mať postavu takú, ako pred tehu a zvlášť pri dvojčatách. Ja som napr. s malou otehotnela a mala som 80 kg, rodila som 94 kg, po pôrode 88 kg a do pol roka som krásne schudla na 61 kg. Brucho mi zmizlo. Síce potom, keď sme sa začali snažiť o druhé, behali po doktoroch, brala som lieky, tak som pribrala na 88 kg. Ale viem, že keď sa narodia, bude kopec starostí a váha pôjde zase krásne dole a už sa budem snažiť si ju udržať. Treba chudnúť nie rýchlo, ale postupne. Keď som kedysi chudla rýchlo, zostalo mi brucho a boky, teraz mi zišlo všetko...

betina1984
5. jún 2011

Ešte som sa chcela spýtať, či ste sa niektorá stretli s vajíčkom pre dvojčatá. Včera mi svokra hovorila, že videla jednu pani v meste, že má vajíčko spojené pre dve deti, že je trošku užšie, ako keby boli dve vajíčka spolu. Dá sa niekde také vajíčko zohnať?

lucia.kl
5. jún 2011

@betina1984 tak o vajíčku pre dvojčatá počujem prvý raz a môj názor, že je to nepraktické, mala som problém uniesť jedno vajko s jedným bábom a nie to niesť obe naraz v jednom - hlavne keď už mali okolo tých 7 - 8kg.. každá 🙂

juliagregor
5. jún 2011

@betina1984 už sme to tu dávnejšie riešili...viem, že existuje ale nedokázala som ho nájsť...suhlasím s Luckou, že z praktického hladiska, je to blbosť....budeš mať deti v zime, tak oblečené by sa ti zmestili tak do 4 mesiacov a nosiť by som to nechcela....takéto veci podla mna vymýšľa "chlap" 😎

simonessa
5. jún 2011

ahojte baby ako sa mate?ja som sa sem konecne dostala 🙂 deticky spinkaju tak mam trochu casu sem mrknut 🙂 ozaj ako vam spali vase deticky? my sme na tom celkom fajn v noci sa budia iba raz okolo tej stvrtej 🙂 zaspia o osmej vecer a papat si vypytaju az o 4,00 🙂 a potom okolo tej pol siedmej 🙂 ozaj a ako ste chodili von?nase maju 3 tyzdne a byvame vonku aj 2 hodinky ..dufam ze to nevadi..chodievate aj na dlhsie vychadzky?

janette77
5. jún 2011

@betina1984 Ahoj🙂 Ved ja zase z toho vedu nerobim, teda...obcas ma chyta mensia panika, kedze ide leto a neda sa mi obliect nieco fajn vzdusne, lebo vo vsetkom som ako tehu...ale keby sa ma niekto opytal - chces deti, alebo postavu ako pred tehu, tak drobceky to istia! Aj vlasy mi po porode (teda skor po cca 2 mesiacoch od narodenia babatiek) zacali sialene padat (co padat, vyslovene som pri umyvani vytahovala cele "trsy")...no strasne som sa haltovala, aby som nepanikarila, ze brmbolceky mi za to vsetko stoja a ono to preslo. Uz sa mi dokonca aj zahustuju. Takze naozaj netreba hned hysacit a ono sa casom vsetko spravi... 🙂

janette77
5. jún 2011

@simonessa Ahoj, som rada, ze Ti babatka davaju priestor aj na oddych, aj na MK.🙂 Vonku podla mna mozes byt takto dlho, ved su krasne dni, takze vzduch im urobi len dobre. My sme boli narodeni do zimy, tak sme si to nemohli dovolit, ale vy mate vyhodu - treba vyuzit.🙂

betina1984
5. jún 2011

@lucia.kl to si viem predstaviť, ale u nás je ten problém, že máme len Fabiu a to je dosť úzke auto. Kupovali sme ho minulý rok, keď sme ešte nečakali dvojíčky. Rátali sme len s jedným.

lucia.kl
5. jún 2011

@simonessa my sme chodili od rána pol deviatej do poobedia pol tretej, takže 6 hodín v kuse, dievčatá boli veľmi spokojné vonku, nebolo tam až tak dusno ako doma a pekne pospali, budili sa mi len na mliečko, no a samozrejme, cez obed sme sa držali v tieni....

lucia.kl
5. jún 2011

@betina1984 my sme to riešili tiež, ale kôli psovi, ktorého sme mali a ona potrebovala zadné sedadlá v aute- taká bola velká, ale nepodarilo sa nám predať naše auto, tak sme nakoniec museli dať hava preč, ale aj pretože sa to doma nedalo zvládať... no ale u vás asi budeš musieť to auto skúsiť predať a kúpiť väčšie, inak si to neviem predstaviť, a aj keby si kúpila to vajíčko, tak to máš vyriešené tak na 8 mesiacov a potom máš zas problém, lebo musíš postaviť 3 velké sedačky vedľa seba...

mamoka4
5. jún 2011

Zdravím všetky maminy 🙂 my máme úspešne za sebou krst a včera krásny, dlhý výlet pri Neusiedlerskom jazere....je tam úúúžasne vrelo odporúčam.

Musim sa pochváliť, naše baby neuveriteľne dlho spia - uložila som ich o 21 h. a Laura sa zobudila o 4 h. ráno a Stella až o 7 h. 😀 Nakojili sa a dalej spali.... fakt nechápem!

Inak čo sa týka auta...a viacerých detí, tento problém sme mi riešili asi pred 2 mes....a máme malý mikrobus...4 deti + dvojičkový kočík nie je lahké dať do hociktorého auta... 😀

matelko1
5. jún 2011

ahojte.prajem pekny vecer 🙂

juliagregor
5. jún 2011

@betina1984 podla mna sa take vajíčko ani nedá upnuť, lebo pás je krátky...
auto riešia asi všetky maminy s 3 deťmi.... my sme mali Opel Astra, kým boli deti vo vajíčkach, tak sme sa zmestili...síce v zime ma muž musel zatvárať zvonku 😀 a ten, kto šoferoval, ten vyhral
sme špekulovali a špekulovali a nakoniec sme kupili 7 miestne auto (Fiat Ulysse)
do Fabie asi 3 autosedačky vedla seba neupnete...síce poznám maminy, čo maju škodovky a zapli sa...ale treba to vyskušať....kočík dvojičkový neviem, nech sa ozvu maminy, či sa im tam zmestí, kamoška tam dala len PP Aria Twin, mám však vyskušane, že do Corsy sa zmestí Hauck