Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lubka8386
11. jún 2011

@juliagregor no hej na Baškovu som počula aj ja ze je strasne mila, jemna...... Hlavasika mala jedna z izby pri porode a ta si ho nevedela vynachvalit, ze jej pekne vravel kedy co a ako, no bola spokojna..... ja osobne este nemam ziadne skusenosti so ziadnym takze iba podla reci sa tu riadim a usmievam 😀

juliagregor
11. jún 2011

@lubka8386 Hlavačik je super, staral sa o mna a o chlapcov...on vraví, že nie je zlý porod, ale zle vedený porod...ked nám rozprával zážitky sme sa tak rehotali...oni su tam všetci takí fešáci
😉

lubka8386
11. jún 2011

@juliagregor hej hej je to tu taka omladina, ale nevadi podla mna to tak ma byt.....pokial maju skusenosti a su odbornici vo svojej praxi 🙂

lubka8386
11. jún 2011

@lubka8386 a co sa tyka Kačšaka na neho mas aky nezor popripade skusenost ????

lubka8386
11. jún 2011

@juliagregor a co sa tyka Kačšaka na neho mas aky nezor popripade skusenost ????

andysok
11. jún 2011

@lucia.kl zahliadla som ju tu ale neviem nic ;) chápeš dve deti uz mám pri sebe sú fakt uchvatnimvelmi mi pomáhajú obaja lebo sú dobrí dievča je maznavejsie a chlapec je pohodacik ;) dúfam že to tak ostane no hlasom sa az z domu cako

mamoka4
11. jún 2011

@dracik1 Dik za názor. Južné Talinako .... nie je Miláno 😀 takže špina tam je to máš pravdu...a tu som dosť zažila aj v Grécku na ostrove Lesbos. 😒 Ale Boh vie, čo si o našej čistote pomyslia turisti u nás 😒

juliagregor
11. jún 2011

@lubka8386 na mna bol vždy milý a všetko mi vysvetlil...dokonca aj posrandoval...teraz ked je primárom, su na neho vyvíjané asi rozne tlaky...tak neviem...ale v každom prípade je to velmi skusený a dobrý lekár, kt. neriskuje a vie čo robí

lubka8386
11. jún 2011

@juliagregor no tak som zvedava koho budem mat pri porode nakoniec..... lebo myslela som ze ich prehovorim na cisarsky a sam primar mi povedal ze urcite nie, ze as nemam bat ze dvojky sa rodia bezne aj prirodzene...... lenze ja sa bojiiiiiiiiiim 😢

juliagregor
11. jún 2011

@lubka8386 neboj, treba to skusiť, oni su ozaj dobrí a rekonvalescencia po sekcii a normálnom porode sa nedá porovnávať.... mna brucho po sekcii bolelo 10 mesiacov, stále som cítila jazvu.... tak hlavne pozitívne myslenie a všetko zvládneš, porod je velmi emotívna záležitosť...neboj

yvett20
11. jún 2011

@lubka8386 ja som rodila dvojičky prirodzene a mala som epiduralku.bolo to super.ale tlaky som cítila silnejšie,nezabrala až tak ako keď som rodila jedno.určite ju doporučujem 🙂

yvett20
11. jún 2011

@lubka8386 neboj sa rodiť prirodzene.neni to vôbec také strašné,druhé ide ľahšie.je to v pohode a omnoho rýchlejšie si fit,ako po cisaráku. po pôrode som vedela skôr sedieť,ako keď som porodila jedno.ja som sa bála,že budem musieť rodiť cisárskym,nevedela som si predstaviť,že budem musieť 24 hodín ležať.

dana_l
11. jún 2011

@lubka8386 ja som mala prve jednotky - obe s epiduralkou. podla "sily epiduralky" si schopna citit stahy alebo nie. ale bolest necitis. pri prvej som citila kedy mam tlacit. pri druhej mi dali silnejsiu (aj nohy som si necitila a musela ma manzel dvihat na posteli lebo som sa stale suchala dole 😀 ). vravela som nech mi ju znizia, potom som citila jednu nohu ale mala sa uz pytala von tak mi sestricka vravela ze kedy potlacit.
teraz si znova dam epiduralku. a chcela by som mat prirodzeny porod. ak doktor nepovie ze musim "pod noz" tak sa tam dobrovolne nebudem nikdy pytat. 😉

dana_l
11. jún 2011

chcem sa spytat uz mamiciek. mali ste deticky po stranach tela alebo priecne?
moje su jedno na pravej a jedno na lavej strane. vravia ze nemalo by sa spat na chrbate a na pravej strane - zle pre mamicku. ja som doteraz spavala na lavej strane. mozno si to namyslam ale myslim si ze preto to dievcatko je mensie lebo kazdu noc bolo "tlacene" zospodu vankusikom a zhora bracekom. a tiez sa chudatko riadne zacne hybat ak sa otocim "na nu". tak teraz sa bojim spat na pravej aj na lavej strane a spim na chrbate.

lubka8386
11. jún 2011

@juliagregor
@yvett20
@dana_l ja som sa tuna na porodnici bavila vlastne s primarom a taktiez ma odhovaral od sekcie, rozmyslam nad tou EPI, ale aj to este uvidim....neviem co ma caka, neviem ako to prebieha tak sa mi este tazko dopredu rozhodnut, a ako sa vravi: sto ludi, sto chuti..... a ja neskusena......vsak ani neviem ci budem vediet ci to na mna uz prislo 😝

dana_l
11. jún 2011

@lubka8386 budes vediet.
to som sa aj ja bala ci budem vediet ze rodim. ale uz hned na zaciatku som vedela, toto je ono. a to mi ziadna plodova voda neodtiekla ako varovanie. 😀 😀

dana_l
11. jún 2011

@lubka8386 jedine co bol u mna "problem" ja som strasne stekliva ked mi niekto nieco robi na chrbate. a vzdy ked sa ma anesteziolog pokusal dotknut zeby dal ihlu tak som sa pohla. pri druhej sa na mna jedoval ze "neobsedim". to ako by si sa nemala smiat ked ta niekto stekli. nedalo sa.

lubka8386
11. jún 2011

@dana_l a nevies mi to nejak opisat ako to prislo??? ja sa bojim ze budem rodit dva dni a potom mi nezostanu sily na vytlacenie babatek ☹

dana_l
11. jún 2011

@lubka8386 no ak si to dobre po tych rokoch pamatam tak to bolo stahovanie celeho bruska. a samozrejme bolelo. je to pocit a bolest aku si este nemala a to ta mozno "usmerni".
u mna sa tie bolesti stupnovali pomerne rychlo. pri prvej vecer o 11pm som povedala manzelovi, mala sa hlasi. a o 2am sme isli do nemocnice lebo som mala kontrakcie mozno kazde 2 minuty. ale kedze som este nebola "otvorena" ani voda neodtiekla tak nas poslali spat domov a o 4am sme tam boli znova ze sa to neda vydrzat. chceli mi urobit vanu na zmiernenie bolesti a ked som mala ist do vane tak plodova voda odisla a povedali ze uz teraz nemozem.
pri druhej (2 tyzne skor) som dostala bolesti v noci potom doobeda sme utekali do nemocnice a narodila sa poobede o 4pm.
kamaratka mi vravela (ma 1 dieta) ze ona nemala takmer ziadne bolesti a bola doma vyse dna po tom co jej zacali "stahy".

takze je to individualne ako sa zacne porod ale urcite to poznas. a ak si nebudes ista co sa deje tak chod do nemocnice. s dvojickami to tiez inak budu brat ako ked cakas jedno. sme "vyssi risk". 😉

dufam ze som ti to aspon trochu "ujasnila". 🙂

lubka8386
11. jún 2011

@dana_l no ja uz som v nemocnici tak snad mi tu pomozu keby daco 😉 a akujem za objasnenie, aspon si viem predstavit trocha co to je za bolest ..... aspon teoreticky 😉

juliagregor
11. jún 2011

@lubka8386 neboj, dva dni isto rodiť nebudeš...ved ono sa dá všelijako pomôcť 😉
ja mám staršieho po vyvolávačke, tak to bolo trošku iné, lebo mne šiel oxytoxín do žily, o 7 mej prvá infuzka, o 9.30 začali kontrakcie a 14.40 bol na svete...primár v Ilave čakal, že mi spraví sekciu, lebo som malá a úzska (ved si ma videla), sme asi rovnaké...a vidíš nakoniec to bolo super, samotný porod trval asi 7 minut aj s vylezením na kozu, 3 krát zatlačila a bol vonku...
bolesti sa daju prirovnať k silným menzesovým krčom...
4 hodky po porode som už behala....

lubka8386
11. jún 2011

@juliagregor tu v TN nedavaju vyvolavacku, az ked je zena otovrena tak na tri ci styri ...... takze ked su predtym bolesti aj dva tri dni tak mame smolu ked sme neni otvorene... ty si to mala fajn teda , aj stastie 🙂 🙂

margaretka3
11. jún 2011

@lubka8386 Lubi ak môžem aj ja ti prispejem mojou skúsenosťou. Ja som mala známu sestričku, takže keď začali bolesti som jej zavolala, zmerala som intervaly, o pol osmej som ešte doma pri prvej dcére žehlila, potom som si dala teplú vaňu a išli sme, v nemocke keď som sa ešte pred pôrodom sprchovala, tak mi sestrička poradila teplú sprchu od spodu, aby sa to pekne uvoľnilo a o 23.30 hod bola na svete. Podobne to bolo aj pri druhej dcére, no tam som už tú sprchu nestihla 🙂...Neboj prebolí a na to sa rýchlo zabudne, prajem ti všetko dobré 🙂

mamoka4
11. jún 2011

@lubka8386 Nevboj, tak ako píše Julia oni Ta pri dvojickach nenechaju trapit...a o všetkomsa rozhodne ked porod zacne. Ja som mala od 32 tt. baby dolu hlavickami, a ked mi odtieklaplodova voda, tak mi urobili sono a jedna bola priecne a druhá hore hlavičkou, takže cisarák bol 100%...ja ich mám uz za sebou tri....a nie je to nic stašne...a este to ze zacne porod citis ako prichádzajuci menzes...bolest v krizoch...v podbrusku.

betina1984
12. jún 2011

@lubka8386 ja som rodila prvú tiež v TN, prenášala som týždeň a asi mesiac som bola stále otvorená na jeden prst. Vyvolávačku mi dali hneď, nie keď som bola otvorená na 3-4 prsty. A po 4 hodinách, keď som bola na 6 cm, mi prepichol vodu a za 3 hodky bola na svete.

betina1984
12. jún 2011

@lubka8386 a ešte k tomu prirodzenému pôrodu. Ja som kardiačka a tiež zvažovali cisársky alebo normálny. Ja chcela rodiť normálne a kardiológ povedal, že v tom nie je problém. Nikdy by som nešla na cisársky. A keď to bude čo i len trošku možné a donosím dvojčatá, tak tiež chcem rodiť normálne.

betina1984
12. jún 2011

@lubka8386 oni sú všetci pôrodníci OK, je tam úplne mladý kolektív. Ja mala Krkošku. Jemu sa týždeň pred mojou dcéru narodil syn. Bol fantastický. Dokonca sa mi ospravedlňoval pri šití. Nebolelo to, len to ťahalo. Povedal, že mi nerád robí zle. A perfektne ma zašil. Hlaváčika poznám z CEGYSU. Chodili sme tam, lebo som nemohla otehotnieť druhýkrát a tiež je fajn. Kaščák mi robil kedysi laparoskopiu. Tú Baškovú nepoznám, ona tam nebola ešte pred tromi rokmi. A ostatní sú tiež v pohode. A aj sestričky na sálach. Neboj sa a držím palčeky.

zuuuzana7
12. jún 2011

@andysok gratulujem k pokladikom 🙂

zuzika30
12. jún 2011

@lubka8386 ja napriklad som mala kontrakcie 2 hod. kazde 2 min. na sale a to som citila len ako stahy maternice ale nebolelo to, tak trochu ako ked dostavas menzes, ani by som to uplne nerozoznala ze su kazde 2 min. keby to nebolo na pasoch zaznamenane, ale som bola otvorena stale len na jeden prst a navyse som sla na porodnicu ze krvacam tak ma brali na cisarsky , neboj oni ta nenechaju rodit dva dni, to si nik nezoberie na zodpovednost pri dvojkach, ked som lezala na sale mala som strach,ale som si opakovala ze vsetko prejde a naozaj so vsetkym co sa stretnes prejde a naozaj zabudnes, a ked budes mat drobacikov pri sebe to ta postavi na nohy ,mne sa to skomplikovalo az po porode ale ked som videla svoje drobatka hned mi bolo lepsie 🙂

lubka8386
12. jún 2011

@margaretka3 no uvidime ako dopadneme nakoniec my 🙂