Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
22. jún 2011

@janette77 tak chápem, asi by som reagovala podobne, človek čaká na príčinu ...
. no môj mm keď mu oznámili, že nebude mať prirodzenou cestou deti, tak mi volal, a bol v stave že chcel sa zabiť... našťastie ho to prešlo...

lucia.kl
22. jún 2011

@modra hej, ale kludne sa poraď ešte v lekárni...

janette77
22. jún 2011

@lucia.kl chudak☹ Toto je pre muzov velmi citlivy verdikt. Som rada, ze ste aj vy za vodou a je vam dopriate tesit sa z dvoch paradnic. 😉
Luci a vy ste si ako dlho cakali na zazrak? Urcite si spominala, ale neviem sa rozpamatat...

lucia.kl
22. jún 2011

@janette77 no nám sa podarilo už pol roka po skúšaní sa dostať do centra - ale dr. nakázal hovoriť že sa snažíme už rok, poslal môjho muža na spermiogram - lebo to bolo najlahšie a najrýchlejšie vyšetrenie a ak by bolo v poriadku, tak by sa hladal dôvod u mňa. ja som s mm tri a pol roka a od začiatku sme sa snažili o bábo, takže baby majú rok to znamená, že dva roky sme čakali než sa narodili... išlo to docela rýchlo...

janette77
22. jún 2011

@lucia.kl 🙂) vy ste taki rychlaci, ale podareni, asi to bol osud, ze sa to tak rychlo u vas vsetko zbehlo.
My oslavime tento rok 7. vyrocie sobasa a spolu sme 12 rockov...uuuuuuufff, ani sa mi verit nechce.

lucia.kl
22. jún 2011

inak dievčatá v www.predeti.sk majú 15% zlavu na všetko čo sa týka spania pre detičky, akcia trvá do 30.6. aj monitory, snuza go - tie čo idú na plienku, matrace, postielky, prádlo, vaky, no všetko....

lucia.kl
22. jún 2011

@janette77 no my sme rýchlici, zoznámili sme sa 11.11.07 a 11.7.08 sme mali svadbu ( teraz som sa musela pozrieť na obrúčku, lebo som zabudla dátum 😀)

janette77
22. jún 2011

@lucia.kl no pekne! 😎 Nebyt MK, tak zabudnes na vyrocie, normalne! 🙂
Tak ked dvaja citia, ze to uz kludne moze prist, preco nie... 🙂
Ja som mala 4rocnu znamost a drahy sa mi vplietol do zivota, tak som neodolala a nelutujem, aj to bol osud, hoci risk a najradsej by som mala oboch, ale hold...bolo sa treba rozhodnut, uz ma tatko karhal, ze chodia k nam dvaja a ze uz ani oni nemaju prehlad, s ktorym vlastne realne chodim. No a najviac ho trapilo, co povedia susedia, takze taaaaaaaak. Rozhodla som sa spravne, ale bol to moj najvacsi citovy boj v zivote.🙂

slivocka
22. jún 2011

@kefalinek moji mali včera 1013 a 1100g 😉 myslim si ze je to ok 🙂

mamoka4
22. jún 2011

@lucia.kl
@janette77 Ahojte, baby ako tak čítam...že vaše detičky sa pretáčali až okolo 6 mes.... Portom nechápem kam sa náhlia moje baby!! 😉 😒 Ved maju 3 apol mesiaca, a uz dva týždne sa z lahu na chrbtedaju na bok aod nedele sa nam pretaca Laura! 😕 pri tomto tempe budu chodit v 9 mes!!! A aj Vám to robia deticky ze sa v lahu zdvihaju do takeho pol brušáku? Laura a Stella zdvíhnú hlavičku ananadvihnú sa až pod lopatky...

janette77
22. jún 2011

@mamoka4 Ahoj! Sikovnice mas doma! 🙂 Mne akurat dnes povedala pediatricka, ze nemam porovnavat, ze to, co vidi, ze stvaraju Misiaci je uplne v poriadku, aktivni su a vsetko ostatne pride, ked bude spravny cas... 🙂

janette77
22. jún 2011

@mamoka4 no takto sa aj mne uz davno pretacaju, ja som myslela skor z chrbatika na brusko, ze sa este neprevalia...

mamoka4
22. jún 2011

@janette77 No, ved naša Laura sa z chrbátika na bruško prevalila 1 x v nedelu 😕 to ma prekvapila!
A to, že sa detičky nemajuporovnavat je svata pravda....ale ja si sama pre seba poviem...Petko robil toto a toto v tomto mes. a toto dvojičky vtedy...a Sofia vtedy....ja mám koho s kým porovnávať. 😀 😀

ronie111
22. jún 2011

@betina1984 ahoj mne to lekárka sama povedala, ja som teraz akurát v 20tt

ronie111
22. jún 2011

@vanilka1802 no uvidíme, ako sa s tým mm vysporiada, bude si musieť zvyknúť ak to budu babenky, co ine mu zostane...

schaja
22. jún 2011

Baby mate niektora skusenost so spanielskymi dekami- vakmi? Neviem sa rozhodnut medzi zavinovackou a dekou http://www.pampyshop.com/detail.php?zbozi=932898 alebo http://www.dudel.sk/detske-perinky-zavinovacky/... Moc dakujem za radu. Alebo kupim kazdej nieco ine
😉

lucia.kl
22. jún 2011

@schaja my sme ani jedno s toho nemali, mala som požičané klasické perinky a baby v nich boli asi 2týždne, potom prišli horúčavy a už sme nepoužívali, no a na jeseň a v zime sme už spávali v spacích vakoch...

deinad
22. jún 2011

@lucia.kl dakujem moja 🙂

vanilka1802
22. jún 2011

@janette77 mam kamaratku co absolvovali uspesne IVF, ich syncek ma 1,5 roka a za mesiac cakaju dalsie babo, samozrejme ze tentokrat otehotnela prirodzene, Ona mala problemy s endometriozou. Takze aj vam sa moze v blizkej dobe podarit prirodzene otehu.

vanilka1802
22. jún 2011

@mamoka4 aj nas Lukasko sa zacal pretacat dost skoro, na bok sa daval uz ako 3 mesacny (mozno aj skor) a pretocit na brucho sa dokazal 3 dni pred 4 mesiacmi. Marko je flegmatik, lenivec a podarilo sa mu pretocit na brusko az vcera, pritom na bok sa daval tiez uz od 3 mesiaca. A tie polobrusaky robi Marko, Lukasko nie, ten ma velku a tazku hlavu.

mamoka4
22. jún 2011

@vanilka1802 Tuším aj u Vás to tak je, že jeden je aktívny a druhý pohoďačik. Presne, naša Laura (menšia dvojička) bola aktívnejšia už v brušku 🙂 a Stellka tá je pohoďáčka, ale zato strašne ukecaná....náš tato sa už teší keď vyrastú a 4 baby v mu budúdoma vykecávať. 😀 😀

wera
23. jún 2011

ahojte dvojmaminy a dvojtehuľky 🙂
tak my sme boli včera s drobcami na poradni, sme zdravučkí a náš hladoško Adamko už predbehol sestričku 🙂 Adamko má 3400g a Emka 3295g.... strašne rýchlo rastú, za chvíľku sa nenazdám a nebudeme ich vedieť dvihnúť 😅

babuľky kedy si začli babatka samé držať hlavičku?

lucia.kl
23. jún 2011

@wera tuším okolo druhého tretieho mesiaca... mám v albume tabulku, čo by mali v ktorom mesiaci vedieť, ale nebrať doslovne, každé dieťa je iné 🙂

a veru pekne rastiete 🙂 za chvíľu nás dobehnete 🙂

slivocka
23. jún 2011

Ahojte baby , som zufala co sa vyberu kocika tyka. zacinam uvazovat o sportovom kociku s dvoma prenosnymi taskami, mate niekto skusenosti? mate taky kocik niekto alebo podobny? http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

zuuuzana7
23. jún 2011

@janette77 ja ze si uz zabudla, ze mame rovnakeho tatosa, inac sa super s nim jazdi, ze? fakt na nezaplatenie, my sme velmi spokojny 🙂

@lucia.kl luci dik za vysvetlenie procesu sedenia 😉

@slivocka podla mna pre male miminka je vanickovy kocik to najlepsie, nefuka tak do vnutra su super chranene pred slnieckom, nasim su uz vanicky pritesnejsie a ja sa stale branim sportaku, lebo tam uz nie su tak chraneny.
tot moj nazor. ale neviem ako to funguje s prenosnymi taskami. my mame tfk a je doslova uzastny, v kazdom obchode prejdem cez kasu, do vytahu sa vmestim, proste super.

@schaja nasi zavinocky doslava neznasali, skor som ich do baby deky zavinula. ale zavinovacku som rozparala a mali sme perinky 😉

zuuuzana7
23. jún 2011

@deinad idete opat na to? budem velmi drzat palce 🙂

zuuuzana7
23. jún 2011

@dusika11 ako sa mate? co chlapci? co zubky?

zuuuzana7
23. jún 2011

@janette77 veru cela vecnost uz od tehulkovania, dakedy by som mojich drobcov na pol hodku dala opat do bruska 😀 😀 😀 a ja by som si poriadne schrupla 😉 😎

zuuuzana7
23. jún 2011

maminy este otazky, nas maly nick odmieta nejako papat, uz som volala lekarke a ona, ze mam cakat mozno to su zubky, ale dasienka niesu opuchnute? vypije tak max. 500 ml za den, to je velmi malo ze?
co by som mohla spravit ako ho motivovat aby viacej pil? alebo myslite, ze to ma fakt nieco zo zubkami spolocne, aj v noci je nepokojny, ale cez den je to zival tak neviem

janette77
23. jún 2011

@zuuuzana7 Ahojko🙂), ano TFK by som nemenila, som velmi spokojna, ide lahucko, otocim sa s nim aj na patcentovke. 😎 Zvlada narocnejsi teren, zakruty, je sikovne malo-velky, takze aj tam, kde mi vravia - tam asi nevojdes - vojdem. Vzdy sa vyzivam, ako ich prekvapim. 😉 Naozaj sikovny kociarik. Este som zvedava na sportovu verziu, ta sa mi predovsetkym paci vzhladovo, dufam, ze nesklame ani technicky. Neviem sa jej dockat.🙂 Sportak planujeme vytiahnut tak v auguste, len neviem.neviem, ci nam Michal dovtedy vydrzi. Je to chlapina ako hora, este nema 5 mesiacov a vcera bol na pediatrii vazeny - 8100g! 😕 😕 😕
Pocuj, Zuzi a bavi Ta este ta hneda??? Lebo ja teraz strasne lutujem, ze som sa neodvazila na nieco veselsie, farebne...Chcela som byt tak elegantna, az som to predimenzovala. 😝 No pravda je aj to, ze som nevedela, co cakam, tak som chcela neutral, ale aj tak...chyba mi veselost a tak kocik aspon cancam hrackami a kocikovou vybavickou. Ja neviem, nikdy sa mi nepacili kriklave kociky, ani v obchodoch ma ziadne farebne nenadchynali, stale ma tahalo za hnedymi...ale vsak je spicovy na slniecku? Myslim farba...on je tak zaujimavo leskly a okulahodiaci.🙂
Teraz uz ale viem, ze ked nahodou otehu a budeme kupovat monokocik, tak sa vyblaznim, ze si ludia budu na celo klopkat. 😀 😀