Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

parvitas
9. sep 2011

gratulujem všetkým čerstvým maminkám a prajem len a len to najlepšie pre vás a vašich drobčekov 😉 🙂 🙂

modra
9. sep 2011

@andysok tak to ta obdivujem fakt 🙂 mne sa tolko krat nechce ist uz von ze az 🙂 chodim sice skoro kazdy den ale tak na hodku dve ako sa mi chce 🙂

modra
9. sep 2011

@tina1979 skus im dat cajik medzi tym a predlzuj stale ten cas lebo kazde 2 hodky nie je dobre im dat jest koli tomu ze tam v zaludku maju este to stare mlieko a nie je to dobre aby sa to miesalo s tym novym.. Tak nam povedali na gaste aspon po stvrt hodine to skus predlzovat 🙂
Drzim palce

modra
9. sep 2011

@dana_l gratulujem 🙂

betina1984
9. sep 2011

@dana_l gratulujem, veľa zdravíčka a mliečka...🙂

jarula10
9. sep 2011

Ahojte baby! Ako ste riešili obdobie "lozenia a učenia chodenia"? Mali ste pre malých ohrádku? Ak áno akú? Rozmýšľame, že by sme nejakú kúpili, lebo neviem ako ich ustrážim, keď sa mi to "rozlezú" 🙂
A nemáte iekto skúsenosť s kočíkom Graco stadium duo?
Ďakujem 😉

dana_l gratulujem, držte sa 😉

dusika11
9. sep 2011

ahojte dlho som tu nebola cakatelkam prajem vela trpezlivosti...a ratulujem k novym prirastkom

dusika11
9. sep 2011

@jarula10 dnes som maleho nasla citat casiposy co mam do peca cely stastny sa tam doplazil...a samozrejme povytahoval kablkiky..takze ohradku potrebujem aj ja...asi je to nutnost

dusika11
9. sep 2011

@tterkat postielky mam dve v jedenj boli do 4 mesiaca potom sa rusili kopali...

ika00
9. sep 2011

@dana_l gratulujem, prajem skore zotavanie.

bisy
10. sep 2011

@jarula10 ahoj, velke ohradky pre dvojky maju na http://www.prenasedeti.sk/obchod/cid/195/catego...

betina1984
10. sep 2011

Ahojky. Pridávam sem fotku zo včera a v pondelok ideme na USG kvôli fotkám, takže už sa strašne tešíme...

betina1984
10. sep 2011

No a fotku som zabudla...🙂

juliagregor
10. sep 2011

@dana_l velká gratulka k detičkám, mali ste pekné váhy 😉 hlavne nech ste všetci zdraví, teba prajem skore zotavenie po porode, vela mliečka a všeeeetko dobre 🙂 🙂 🙂
po nemecky síce neviem, ale základ som pochopila 😎

andreaka11
10. sep 2011

@dana_l pripajam sa ku gratulaciam a nech sa vam vsetkym dari 😉

mamoka4
10. sep 2011

@mirasierra Ahoj pozerám, že máš uplne rovnaky termin ako ja pred rokom. 🙂 Prajem ti také pohodové tehu ako ja, dievčatká som krásne donosila narodili sa 4. marca....a v tehu som nemala žiadny problem....drž sa! 😉

mamoka4
10. sep 2011

@jarula10 Ahoj moje baby sa hraju na 2 velkych paplonoch a okolo nich mam vankuse. Ohradku 120x120 x cm som uz v predstihu kupila tu v bazariku na MK este ked baby mali 8 tyz. 😀 za výhodnu cenu a teraz ju uz len vytiahneme z pivnice. Odporucam ti ju kupit z druhej ruky...a podla mna pri dvoch detom sa bez ohradky nezaobideme.... 😉

andreaka11
11. sep 2011

@jarula10 my sme tiez pouzivali ohradku, ale ked sa zacali plazit a ucili chodit, tak som ohradku pouzivala len na bezpecny odklad deti. potom neskor, ked vedeli sediet, tak sme mali pre ne bazen. pripajam foto 😀

diid
12. sep 2011

@jarula10 ja mam graco stadium duo, je to nezmar, v aute ho nosim odkedy sa deti narodili vyse 2r. Pouzivame ho kazdy den. Daju sa pripevnit 2 auto sedacky ,(striesky som odobrala, ostala len konstrukcia a sedacky) takto sme sa vozili do 1 roka. Je velmi dobry do obchodov, k lekarovi, vsade sa vojde. Od 1 roka neni pohodlny na spannie, predna sedacka sa nesklopi do vodorovna, zadna ano, mne dcera v kociari moc nespala tak sedela v predu. na prechadzky okolo domu mam kociar vedla seba, tam casto spali ked sme sa prechadzali, sedadla sa sklopia na oboch sedackach do vodorovna. Od toho 1.5r, 2r. deti v kociari moc nespia. Kosik, je velmi velky, tam v obchode ked nakupujem davam potraviny a pri pokladni vyberiem a zaplatim.

diid
12. sep 2011

@andreaka11 dobry napad!

dana_l
12. sep 2011

dakujeme vsetkym za gratulacie. deticky su zdrave a kojene. narodili sa spontanne. mathias prvy, mia bola privysoko a doktor mi hrozil cisarskym. nejako sme to dobojovali a narodila sa o hodinu neskor. pustili nas domov vcera poobede..
hoci uz mam dva porody za sebou tak toto sa vobec neda porovnat. boli ma cele telo aj napriek tabletkam od bolesti.
maly je cely mm. mia je este "nezadelena", papaju krasne, cez den spia a po polnoci sme hore do rana. tandem kojenie ide super.

lucia.kl
12. sep 2011

@dana_l tak u nás by ťa nenechali rodiť druhé bábo tak dlho, už mne hovorila dr. že sa druhá narodila moc neskoro a to išla len o 10 min. neskôr ako prvá... ale hlavne že si to zvládla.. mňa telo nebolelo ale cítila som sa slabá - stratila som hodne krvi pri pôrode a chceli mi dať transfúziu ale ja som odmietla - predsalen to nieje moja krv...

lucia.kl
12. sep 2011

@mamoka4
@jarula10 ahoj. ja som ohrádku nemala a sme tu 🙂 baby som držala len v jednej izbe - v obývačke kde vlastne aj majú postielky.. zrušili sme stôl keď už vedeli chodiť - najprv sa o neho učili, ale často sa do neho aj buchli, no prežili to... hlavne vonku som chodila na uzavreté miesta a hlavne velké trávnaté aby mi nemali kam zdrhnúť...
akurát keď sa naučili vyliezať na gauč, tak som ich dávala do cestovnej postielky keď som išla variť alebo niečo, lebo nevedeli zliesť dole - robili krok do prázdna 😀 no teraz už sa o ne nebojím, aj keď občas také veci vymyslia... 😀

dzu
12. sep 2011

Ahojte baby, chcela by som sa poradit alebo budem rada za kazdu radu od Vas..uz to tu urcite bolo prebrate..nejak sa obavam kojenia. Kojili ste naraz obe? Ako je to potom s odgrgnutim, alebo ste kojili jedno po druhom? Nejak sa zacinam obavat ako to cele zvladnem. Tiez ma velmi trapi bolesti chrbata, lekar ma uz vypisal na PNku, cele dni len prelezim :( ale baby su ocividne v poriadku, celu noc mi nedali spat 🙂 dakujem Vam

mirasierra
12. sep 2011

toto ma tiež zaujíma.

lauricka
12. sep 2011

@dzu
tu to mas cele aj s odgrgavanim, je to jedna z moznych poloch, obrazky aj inych tu mali holky nedavno, par stranok dozadu to, myslim, najdes

https://www.youtube.com/watch?v=_wPsO8o9G4s
lauricka
12. sep 2011

@dzu
a aj toto je fajn, tato sa zaobera prvymi tyzdnami

https://www.youtube.com/watch?v=-ig6C_B_OHI
slivocka
12. sep 2011

@dzu ahoj, moji maličkí maju este iba 2 tyzdne a riesim to iste. V porodnici ma ucili kojit oboch naraz aby som mala potom na dlhsi cas klud a oddychla si. Mali tam taky velky vankus na kojenie, mam taky aj doma. Hačik je v tom, ze tam mi ich stale prilozili, a potom zlozili a doma som sama. su este maličkí , v zavinovačke si ich naraz neviem dat, potom sa nedostanu k bradavke. Celkovo im trva dost dlho kym si uchytia bradavku, takze mi nezostava nic ine , iba ich kojit po jednom. Zaberie to sice vela casu,ale tak mi to zatial viac vyhovuje. Sice sa velmi nevyspime , ale v noci ich musim dokrmovat tak si pospia aj 3 hodinky. Uvidis sama ako to tebe bude vyhovovat 😉 Ohladom odgrgnutia, mne malo kedy odgrgnu, mozem ich aj 10 minut drzat na pleci a aj tak nic, potom ich dam lahnut na bok a odgrgne sa im 😉

luciaf13
12. sep 2011

@dzu neboj najdes si roychlo system, ja som sice nekojila ale mali sme take polohovatelne lehatka a drobci ked dojedli tak sedeli vo vyvysenej polohe, jedneho som odgrgla a potom druheho. A tak dookola. Ale hadam poradia kocky 🙂