Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

medinila
2. okt 2011

@sonia1501 ani som nevedela že som tehotna.Nevolnosti ziadne,tehot.chute ziadne.Lekarka mi dala moznost ist hned na rizikove,ale co by som robila doma 😝 Takze ja som pocas tehotenstva lozila po jaskyni,chodila do prace,letela do australie a spät,robila domace prace a s manzelom sme si dopriali aj sex. Cele obdobie tehulkovania bolo uzasne az na zaver.........odtiekla mi plodova voda a deti sa nepodarilo uz udrzat,narodili sa v 32tt.Moja diagnoza- preeklampsia a heelp syndrom

jania023
2. okt 2011

kocky aj ja chcem dvojicky 😀 mate nejaky recept 😀 😀

lucia.kl
3. okt 2011

@jania023 no jedine keď tak centrum asistovanej reprodukcie 🙂 na to asi iný návod nieje...😀

zuzika30
3. okt 2011

dievcata ako obliekate deticky na jesen a zimu ,myslim na vrchne oblecenie, neviem co dokupovat .... nasi uz budu sediet v sportovom kociku, mame zavinovacie deky , mam jednu teplejsiu bundicku aj jeden overalik teplejsi a dva zimne overali sice 80 ale hadam dorastu a fusaky, ja by som ich najradsej poobliekala do vsetkeho ,aby nepochoreli 😀 😀 , ale neviem ako sa obliekaju deti v zime, aby im to stacilo a aby zas neboli prepoteni
dakujem ...

mbavlsikova
3. okt 2011

@jania023 ja mojim vravím boží zázrak, tak možno návšteva kostola 😀

chrobulka
3. okt 2011

@zuzika30 - inak, toto je aj moja dilema. mam nejake teplaky nakupene, pancusky, mikiny mam tiez ale len dve pre kazdu. a rozmyslam, ze kupim take tensie overaly typu "macko" z H&M, nie mega hrube zimne...
a do toho len body s dlhym rukavom, pancusky, ponozky a mozno tensi svetrik. moje bzdosky maju totiz tendenciu sa odkopavat, cize ziadne deky u nas nie su dobre, ani ine prikryvky...
pripadne dajte tipy ine maminky, co ste deckam obliekali na jesen a pocas teplejsej zimy... hrube zimne overaly mam uz kupene, ale to na total tuhu zimu planujem...

modra
3. okt 2011

@chrobulka ja budem davat len pancusky + teplaciky a na to zimny overal taky co ma aj nohy aj ruky nie taky cely 🙂 a na vrch slhe badycko + svetrik. Keby bola veelky zima tak im dam este tielko ale nie je dobre podla mna ich moc zababusovat lebo potom staci maly vetrik a hned ich ofukne 🙂

modra
3. okt 2011

@jania023 skus femibion a kys. listovu 🙂

jania023
3. okt 2011

@modra ahoj ale femibion je kys.listova 😀

modra
3. okt 2011

@jania023 ja som jedla aj to aj to 🙂

jania023
3. okt 2011

@modra tak si to mala 2x 😀

modra
3. okt 2011

No vidis 🙂 he he a to som nechcela dvojky 🙂 ale teraz by som ich nevymenila za nic na svete 🙂

lucia.kl
3. okt 2011

@zuzika30
@chrobulka
@modra dievčatá ja som moje mala v zime oblečené takto - pančušky, zateplené nohavice, body a vetrovka a takto boli vo fusaku, keď bolo že až pod nulou tak 5 stupňov, tak som dávala ešte mikinu a ke´d snežilo, tak nánožník nepremokavý na fusaky... no a na hlave len tenká čiapka a na tom kapuca od vetrovky... dievčatá neboli ani raz choré.... a tento rok budú tak isto akurát bez tých fusakov - čiže na zimných podložkách a na vrchu také deky čo som šila na kočík a zas nánožník...

betina1984
3. okt 2011

@jania023 náhoda...🙂.

betina1984
3. okt 2011

@chrobulka
@nattalia
aj ja chcem toľko nechať v pôrodnici...🙂. Ja najprv 2,5 kg schudla a zatiaľ 6-7 kg pribrala. Ale ešte som neni na konci. Ja dúfam, že tam potom aspoň 15 kg nechám...

bibi11
3. okt 2011

Ahojte, môžem sa k vám pridať? Dozvedeli sme sa, že čakáme dvojičky🙂 Som ešte len 7tt+2, takže úúúplne na začiatku. Na prvom sone sme boli minulý týždeň vo štvrtok, to som bola 6tt+5 a jedna bublinka mala 6mm a druhá má 4mm. Doktorka povedala, že vidí srdiečka, ale na tej menšej bublinke, že to nie je tak dobre vidieť, lebo je ešte úplne natlačená v boku dutinky🙂 Len sa chcem opýtať či je to OK? Môže to súvisieť s tým, že som bola tak skoro na sone? A ak si pamätáte, ako ste mali veľké bublinky vy ked ste boli približne v 7 týždni? 🙂
Ďakujem pekne za odpoveď🙂 🙂 🙂 🙂

sysula11
3. okt 2011

@ambenda ahooj aj ja ho tak vysadzujem a v kolkom si tyzdni?

sysula11
3. okt 2011

ahojte mam v podpazusi taku hrcu makku a pobolieva ma to hlavne pri pohybe a v noci ked spim na boku mala ste to niektora doki povedol ze sa mam objednat na sono prsnikov poradte mi prosim dik.

jania023
3. okt 2011

@betina1984 jeeej ahojky u teba to skor clostil ako nahoda 😀 tam je to bezne,ja skusam tak opatrnejsie skor soju 😅 ako babatka v brusku?biju sa? 😀

modra
3. okt 2011

Ahojte baby mam jednu otazocku..
Co ste davali svojim detom ked boli take "zahuhnane" lebo sa mi zda ako keby mali plne nosy ale nic im odtial nejde.. Uz im davam slany roztok aj nosivin kvapky a nic.. Bojim sa aby im to nestieklo na priedusky alebo co.. Pojdem v stredu lekarovi len dovtedy ci nahodou nemate nejaky recept.. Lebo ked sme boli v pondelok min. tyzden a ked ich pocuval tak mali ciste dychanie tak neviem...
Dakujem za rady 🙂

zuzika30
3. okt 2011

@modra ja som nasim strekla do vzduchu preventivne eukaliptovy spray z JUSTU (neviem presne ako sa to vola mala som ho pozicany) a nechala trochu prevetrat nech to nedychaju koncentrovane, pekne to pretiahlo priedusky aj nam 🙂 ,nieco podobne by hadam mali v lekarni

mirfa
3. okt 2011

Ahojte
Mám takú otázku: Existuje niečo ako monitor dychu pre dvojičky, alebo treba kúpiť rovno 2 ks? Jeden asi stačiť nebude, či?

cherryl
4. okt 2011

@mirfa treba mat 2 monitory ,ja som ich nekupovala ale poziciavala z nemocnice vyslo ma to 75E za oba monitory na jeden rok potom ich vratim a vyhnem sa dalsiemu zhananiu kupcu a inzerovaniu 😅

janula18
4. okt 2011

@bibi11 ahoj, neviem aké veľké sme ich mali my, ale napr. my sme ešte srdiečko nemali, boli sme nať až v 9tt. V tom 6-7tt dokonca povedal že jedno je o dosť menšie, že to sa asi "vstrebe" a vidíš vydržali, máme dvoch chlapcov.

betina1984
4. okt 2011

@jania023 to vieš, že áno. A keď obe naraz o 23.30 hod. tak to je niečo úžasné. Včera prišiel muž z poobednej, si ľahol a dal si ruku na brucho, som bola na ľavom boku a on si ho dal na pravý. Hovorím mu, že spia a zrazu len také dva kopance zľava. Sa začal smiať, že ho klamem... Tak nemôžem za to, že sa rozhodlo kopnúť z druhej strany a odrazilo sa to na opačnej...
Hej, mne pomohol Clostil, ale tiež až po polroku. Tie prírodné som ani neskúšala, lebo keď som to tu čítala, žiadnej nijako moc nepomohol, len strácali čas a aj tak išli potom na Clostil. A ešte som brala tie kvapky od Valoviča a aj im pripisujem význam. Predtým som mala drahý Gynex a prd pomohol a tieto kvapky sa mi zdá, že mi rozhýbali vaječníky.

betina1984
4. okt 2011

Bolo by možné, keď ma zo dňa na deň prestala páliť záha, že sa dvojčatá otočili dole hlavičkami? Normálne ma už týždeň netrápi pálenie. Dovtedy to bolo niečo neskutočné.

mirfa
4. okt 2011

@cherryl To je super, ani som nevedela že je aj takáto možnosť... Ďakujem z odpoveď 🙂 To každá nemocnica tieto monitory zapožičiava? Asi si to budem musieť zistiť...

modra
4. okt 2011

@zuzika30 aha dik skusim pozriet v lekarni 🙂 dakujem

jania023
4. okt 2011

@betina1984 co to boli za kvapky?tie nepoznam 😠

nattalia
4. okt 2011

@jania023 ...nasla som ti vtipny navod 🙂