Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

zukrik
5. dec 2009

Ahojte
Vítam nové dvojtehulky 😀
Baby,to bola noc,Petko strašne plakal a musela som ho mať stále na rukách 😝
Ked som ho položila,tak spustil,neviete mi niekto poradiť ako ho mám upokojiť?
Ráno zase od 4,hod do 8,hod.som ho ukludnovala,ale horšie je to,že budí aj
Palka a ten potom plače tiež. Ja už neviem,zvíšila som im dávku,niekedy vypijú
90ml ale väčšinou tých 70ml. Ja viem že je skoro na neaký režim,ale už som unavená
nechutí mi jesť a som non stop hore a v strehu.Ani on neako nevyspí ☹
Teraz spinká,ale budí sa plačom,nevie čo je,je napapkaný prdká aj stolicu mal 😒
Až sa v spánu zahýkava,chúda moje ☹ Neviete mi poradiť?Žeby bol až tak na mne
lipol?

loginka
5. dec 2009

zukrik a nebude to brusko? to chlapci maju casto

juliagregor
5. dec 2009

Ahoj zukrík, moji tiež veľa plakali. Mali všetko, napapaní, prebalení, vykakaní a furt plakali. Ono sa to upraví, sú ešte malinkí. A keď ležká pri tebe plače? Negrcká? Skús mu málinko zdvihnúť postieľku, na jednom konci daj pod nohy knižky. Pomáha to pri refluxe a pri nádche. Mne hovorila kamarátka: no čo chceš v brušku im bolo dobre, tak sa sťažujú. Deti potrebujú niekedy len teplo maminky, lebo sa boja. Budenie som riešila tak, že som mala v byte ešte monokočík a ked jeden nariekal, tak som druhého dala do inej izby., aby ho nerušil.
Prajem ti veľa síl. 🙂

zukrik
5. dec 2009

Ahojte
Ked mu cvičím nožičkami,neplače a trochu mi vygrcol,lebo negrgol po papaní 😒
Ja dúfam,že sa to upraví,lebo už mám slzy na krajíčku aj ja.Dúfam,že ho nič nebolí.
Ďakujem baby 😉
Ako mám vedieť či ho bolí bruško,elbo on plačká aj ked ho prebalujem,ale to plače
aj Palko.Ked ho stlačím má ho tvrdé,ale to môže byť tým,že ho napína pri plači nie?

juliagregor
5. dec 2009

ked ho bolí bruško stína pästičky a má také trhané pohyby. Skús espumisan, ešte je viac prípravkov, tie názvy si nepamätám. možu sa dávať aj malilinkým bábätkám. On cíti, že si nesvoja a ,ôže byť aj z toho nervózny. skús sa opokojiť, ja som im spievala. Až mi z toho hrabalo 😀

zukrik
5. dec 2009

Teraz spinká,naposledy papal o 14 hod.Vždy ked sa napapá má takéto scény a chvílu pred
dalším papaním zaspí 😅
Ked si ho vezmem hned na ruky,zaspinká,ale vždy a pri dvoch sa to nedá,ved vieš 😉
V pôrodnici som ich narmila dala odgrgnúť a položila do postielky.A oni spinkali 😀
Trvalo to ešte dva dni,čo som bola doma a potom,hotová pohroma.Neako sa im to otočilo
alebo som ich moc vychválila 😀 😀
Palko je našťastie pokojný a nepotrebuje ma tolko pfuj pfuj,ale Petko je takýto odkedy
sme prišli domou,teda o dva dni.
Pästičky nezatína,ale vždy ked ide plakať šponuje sa asi od nervov 😒
Ty si kojila,ale dávala um.stravu? Chlapci majú po nej do zelena stolicu.Dúfam,že to tak má byť.
V pondelok idem na poradnu,tak poviem,nech ho dobre pozrú.Vieš on má aj herniu,schádza mu až
do vajka,vyzerá to hrozne,zatial to mám pozorovať.

juliagregor
5. dec 2009

Ja som to mala jednoduchšie, lebo som ich kojila. Píšeš, že sa mu nepáči po papaní, asi papá pahltne, a potom ho tlačí bruško, lebo tam má vzduch. Ono to prejde. Čím budú väčší, tak to bude lepšie a zachvíľku rozoznáš aj odtiene plaču. Zelená stolica - mali sme ju stále. Niekdo povie, že je to hladová stolica, naša lekárka zastáva názor, že môže byť, problém nemali.
A to chválenie poznám, akonáhle som ich pochválila, akí sú dobrí, tak mi to vrátili 😀 . Boli "návštevové typy".
Dúfam, že budú drobci v poriadku a aj tá hernia sa vyrieši. Držím pästičky. 🙂

avila
5. dec 2009

Ahoj Zukrik, dakujeme za privitanie 🙂 Drzim palceky, aby si to vsetko zvladla a podla mna to zvladas super a ja aby som sa psychicky pripravovala 😉

pa

chruminka
5. dec 2009

zukrik ahoj ,neboj to bude dobre,akoby som citala o nas spred par tyzdnov....u nas bola viktoria takato nervozna v noci ,mali sme tiez noci ked sme od polnoci do rana pochodovali po byte na striedacku popr. aj s oboma detmi naraz...ja som bola uplne zufala.Niekedy som mal pocit ze uz navladzem dalej.Len musis vydrzat a ono sa to zlepsi.
Nam sa to upravilo cca v 4tyz. v zufalstve som hladala clanky na nete a tam som sa docitala,ze aj taketo mesacne babetka potrebuju uz pred nocnym ukladanim pravidelny ritual,tak sme to skusili a funguje to.
Aj ked zaspavanie nam ide trosku tazsie,ale aspon sa v noci vyspime.
A este sme zmenili vlastne aj to mlieko.

taella
5. dec 2009

zukrik u nás bola taká urevaná Karolínka , a to jej aj ostalo . Večer bol neskutočný rev , už som nevedela čo robiť a potom jej zistili tichý reflux . Ona negrcala , len sa jej mliečko vracalo a potom ju pálila záha . Možno si to pamätáš s tehotenstva , že je to veľmi nepríjemné a čo potom pre to dieťaťko . Na gastre nám dala na to lieky , ale je som jej ich nedávala , ale vyskúšali sme sirup Gastrotus a ten aj zabral . Je aj pre detičky už od narodenia , po jedle 1 ml 5x denne . A na uvoľnenie bruška môžeš vyskúšať ešte Sab simplex , nám sa viac osvedčil ako Espumisam .

alienka73
6. dec 2009

Zukrik, aj nas maly bol taky uplakany a tiez sme netusili z coho, ale tiez sme stale mysleli, ze ho boli brusko. Bol aj dokrmovany um, najprv bebou ale ta sa nam zdala, ze mu robi problemy tak sme presli na Nutrilon a trochu sa to upravilo. A zelene kaky mal tiez.
A uplakany ostal este dlho, no to je skor povahou.A skusali sme tiez aj espumisan aj sab simplex ale uz si nepamatam co nam viac pomohlo. Drzim palce aby sa Petko ukludnil a aby ste hlavne prisli na to co ho trapi!Verim, ze je to pri dvoch drobcoch velmi tazke. Drzim palce!! 😉

Juliagregor, vdaka za odpoved. Ja som aj dobrovolne pripoistena takze ty myslis asi tuto moznost, ze? Snad to dovtedy kym to budem potrebovat nezrusia 😒 . Este raz vdaka za rady 😉 .

murkaa
6. dec 2009

lumah, nie som priamo z Pk, ale patrime pod okres.

zukrik
6. dec 2009

Ďakujem baby,ste strašne zlaté,po včerajšom dni sme mali chvalabohu pokojnú noc 🙂
Drobci sa budili na papanie každé 3 hod a ked odgrgli hned zaspinkali 🙂
Pfuj,pfuj zase ich chválim 😀 😀 Našli sme na Petka takú fintu s dudlíkom,aj ked nie som moc rada 😖
On sa ním ukludní ale zaspí až za dve hodinky a to už sa pomali budí na dalšie papanie.
Musíme to neako vydržať,ved dúfam,že to prejde 😉
Papkajú mi stále 70ml,ale večer Palkovi prirábam,je to iný jedák 😀
Ozaj neviete prečo sa niekedy detičky trhajú zo sna? Petko to máva dosť často.

alienka73
6. dec 2009

No nas sa strhaval kvoli ruckam, ked ich mal len tak volne a sermoval s nimi a to ho budilo, na to sa vraj odporuca mat rucky pevne zavinute, bud v perinke alebo v zavinovacke.

avila
6. dec 2009

Ahojky,

Zukrik, super, ze mali su uz lepsie, prajem, aby vydrzalo. Ani ja nie som nadsencom dudlikov, ale ucel svati prostriedky 😉 Tiez som citala, ze deti su spokojnejsie, ked su napevno, preto vraj neskor i tie spiace vaky su fajn. Vraj i v rusku boli vsatne "stiesneni" takze preto.

Inak baby, i Vy ste boli nervozne v prvom trimestri. Ja som sice vseobecne taka samonakakajuca sa povaha, ale teraz mam pocit, ze vybuchnem ako sopka niekedy. Hlavne pri manzelovi 😒 Sa snazim kontrolovat, nechem, aby moje papulky uz teraz ucitovali mamin adrenalin.

Zatial pa a vsetkym nam prajem pevne nervy a veeela pokoja. Inak tie maminy, ktore pri dvojkach mate este starsie deti - klobuk dole. I ked zase to ma vyhody, lebo pri nas prvorodickach mate uz bohatsie skusenosti a neberiete to zrejme az tak uzkostlivo 😉

pa

juliagregor
6. dec 2009

Ahojte maminky,
malí sa chcú po večeri ešte pohrať 🙂 , tak mám chvíľku čas.
Starší syn sa odmalinka stále strhával zo sna a zostalo mu to doteraz. Tiež pomáhalo napevno zabaliť do perinky, dokonca ručičkami dole. Moja mama len zalamovala rukami, že chúďatko, veď sa ani pohnúť nemôže. 😉
On všetko v noci prežíva ešte raz. Každý nový vnem znamenal pre nás hroznú noc. ☹
Nervózna som bola tak, že ma rozčulovalo všetko 😀 , bola som hrozná.
Všetko sa dá zvládnuť len netreba riešiť nepotrebné veci. Nestíham upratať tak neupracem, zavriem dvere a idem na prechádzku. Ak môžem poradiť, kúpte si sušičku. Je to neskutočný pomocník. 😀

dia..
6. dec 2009

čo sa týka tej sušičky súhlasím neni nad ňu , a tiež umývačka riadu 😀

ja som celé tehotenstvo úplne kludná , uvidím potom ked sa mi narodia čo to so mnou spraví 😀

katrinb
7. dec 2009

Ahoj Dia...tusim som ta tu este nevidela...a milo som prekvapena, ze mas krasne tyzdne...a hlavne ze cakas jednovajecnych chlapcov. Ako sa citis? Mas vsetko OK? Zaujima ma to a velmi, lebo predsa len som pocula, ze maminy s jednovajecnymi rodia skor ako s dvojvajecnymi...a ty mas fakt uz pekne tyzdne....

matelko1
7. dec 2009

ahojte.
dia jej ty tiez cakas jednovajec.chlapcov 🙂 ..ja sa tiez snazim byt kludna....chodila si do prace,alebo si bola doma na pn?
katrinb ty ako?...kedy to ides na ten 3D/4D usg?...ja idem teraz vo stvrtok do poradne,tak som zvedava,kolko maju moji drobci.

matelko1
7. dec 2009

dia a mena uz mas vybrate?
katrinb a ty?ako si na tom?
my stale vyberame,mena ktore sa mi pacia,tak uz v rodine mame,takze my to mame tazke.kalendar som z 150 krat obratila 😵

leanax
7. dec 2009

Ahojte. Pridám sa k vám aj keď ešte neviem či čakám jedno alebo dve deťúrence. To že som tehotná som zistila pred 2 týždňami. K doktorovi to idem potvrdiť len tento týždeň tak som zvedavá. Zaujala ma táto téma nakoľko som z dvojčiat a aj moje dvojča je teraz tehotná, síce o cca 4 mesiace skôr ako ja. No najkrajšie je to, že ja som tehotná dvojička a môj priateľ je tiež z dvojičiek 😀 . Aj moja mama je z dvojičiek a najmladšia sestra má priateľa tiež z dvojičiek. Takže som zvedavá, ktorej z nás pribudnú ďalšie dvojičky. 🙂 Ja mám v so svojej blízkosti dvojičiek až až. A je to krásne. Známy sa nám smejú, že budeme mať štvoričky 😅 . Tak vo štvrtok sa dozviem viac.

mauzos
7. dec 2009

leanax to je neskutocne tolko dvojciat pokope 😀 Drzim palce aby ti to vyslo a mala si tiez dvojicky 😉

matelko1
7. dec 2009

leanax drzim palce,tolko dvojciat v rodine.ved uvidis,potom daj vediet ako si dopadla a mozno to este nebude ani vidiet na usg.
mne zistili,ze cakam dvojky asi v 8 tt.

juliagregor
7. dec 2009

tehuľky kuknite dvojcata.kat.cz je tam štatistika dvojčiat 😉 ,

leanax
7. dec 2009

Sranda však toľko ich mať v rodine. Ale je to pekné a keď sme všetci po kope 😀 . No moja sestra čaká dievčatko, ale je tam len jedno. Zatiaľ doktor povedal, že iba jedno vidno tak na 99%. To 1% si nechal pre istotu 🙂 . Chodíme k rovnakému gynekologovy, ale o mne on ešte nevie, že som tehotná. Budem ho aj ja otravovať nech počúva a pozerá poriadne či tam niesu dve. 😎 Ja som teraz v Rakúsku zajtra cestujem domov a teraz mi volal miláčik, že sa môžem pochváliť už jeho rodičom. Ale ja sa pochválim až vo štvrtok ak mi to doktor potvrdí. Tak držte palce.pá 😎

katrinb
7. dec 2009

matelko - ahojky. No uz sa tesim na vase vahy. ja som bola na 3D v sobotu, ale nestihla som este ulozit fotky. Ak ich ulozim, dam vediet. Bolo to krasne, aj ked bambulky boli obe tvarickou dozadu otocene....tak nam dalo roboty - hlavne doktorovi - aby aspon trosku boli vidiet tvaricky.Bolo to ale take ine....dokonca svokra povedala, ze sa viac podobaju na mna 😎 Hmmm...no uvidime ci ma pravdu. HIHI
A co sa tyka mien - no mame to tazke. manzelik uz vybral jedno meno Adelka a ja druhe neviem, lebo vsetky, co som vybrala mi aztrhol. Mam vybrate Vivien, Viktoria, Sofia, Nella alebo Petronela...a budeme ju volat Nela. Fakt neviem.

Dnes som bola u lekara na kontrolu. Vsetko je OK....tak som stastna. Kontrola o 2 tyzdne...tak uvidime.

Leanax - vitam ta medzi nami.....ci uz budes mat jedno, dve alebo hned styri deticky 😀 😀
Je to genialne, kolko dvojiciek mas okolo seba. Este nikdy som sa nestretla s clovekom, ktory je takto obsypany dvojkami....musi to bytr fakt suúer. teda poviem ti, sancu na dvojky mas teda stokrat vycsiu ako my.... 😉 A drkam palce vo stvrtok...aj tebe aj matelkovi 😵 Mne zistili az v 10 tt ze su dvojky...v 8 tt to este doktor nejako nevidel....sranda, ze?

deny32
7. dec 2009

Jeeeej, ahojte nove tehulky 🙂)
Leanax, drzim palce, aby doky videl tolko babuliek kolko chces 🙂
Katrin, ako si dopadla v sobotu?
Hod fotecky.. ;) rychlo, nech sch este stihnem pozriet... zajtra uz asi ostavam v nemocke... 😒
Avila, ja som bola v prvom trimestri pomerne kludna, az v 4tom mesiaci som zacala byt precitlivela a drzi ma to doteraz... 🙂 sa rozplacem pre kazdu blbost, vsetko sa ma dotkne... a niekedy aj rozculi.. 🙂
Ale jedna kamoska bola v prvom trimestri riadne "nervna", hovorila, ze uz nvie vydrzat sama so sebou.. 🙂
SKus caj z medovky, upokojuje .. 🙂

deny32
7. dec 2009

Katrin, pokial som vyzmolila a napisla, si ma predbehla 🙂

avila
7. dec 2009

Zdravim ta Leanax. To je fakt nevidane. A strasne sa mi paci, ako dojky uprimne ocakavas. ked si predstavim seba... Minule sa mi snivalo, ze mi lekar povedal, ze to nebudu dojky ale trojky. Vam poviem, dost som mala... Mne to lekar povedal v 6.t.t., ale este cakame na potvrdenie o mesiac. A to pre mna znamena dlho ako rok. Uz teraz viem, ze dvojky sa tiez daju nosit v babyvaku, tak som kludnejsia 😀 Ale Vam poviem, ze ked mi lekar o mesiac povie, ze je len 1, bude mi luto... Ja ich uz teraz straaasne lubim.

alienka73
7. dec 2009

Ahojte,
Avila aj ja som nervozna, aj ked nie vzdy, niekedy sa to da a neberiem si to k srdcu a niekedy hlavne pri malom je to velmi tazke. Teraz mi odmieta ist spat cez den tak sa natrapime, kym ho presvedcim.Nechcem ho uz velmi dvihat, nemala by som ale niekedy sa proste neda. A s prebalovanim rovnaky problem, utecie a hotovo. A neviem len tak kyvnut rukou, ze nevadi, tak nech ma zaparenu ritku 😒 .Je riadne tvrdohlavy. A ako dokaze kopat pri prebalovani ☹. Pritom sa snazim na nho vzdy milo ist...
Mamicky co uz mate aj dalsie deti ako ste zvladali tehotenstvo s dvojickami? Dvihali ste prvorodenych?

Juliagregor, vdaka za tu dvojickovu stranku, nieco som si precitala a som dost v soku, ako malo mamickam pomahaju blizky. 😨 A aj z toho ake su tie mamicky silne, ved ja napr som mala problem zobrat nasho drobca vo vajicku, radsej som si vybrala tazky nakup a muz niesol maleho a niekto si vezme dve vajicka s detmi alebo dve vanicky z kocika 😲 .No neviem ja som asi velmi slaba ale dvoch by som asi neuniesla. Aj ked je pravda, ze ja som aj dost nizka.

Co ste tu pisali o susicke a umyvacke tak by som sa chcela opytat, ci pri susicke nevznika vacsia vlhkost v byte? Lebo som pocala taky nazor a odvtedy susicku nechcem. My mame problem s vlhostou v byte.
Umyvacku sme kupili pred tyzdnom a je to neskutocna pomoc! Parada!