Maminky trojičiek

tomaslavka3
4. jún 2008

Nenasla som na tuto trojcatkovsku temu nic,chcem otvorit nieco extra pre mamicky trojiciek.Chodim na MK nieco vyse roka,ale o trojickovskej mamine tu nepocut ani v teme o dvojcatkach.Mozno po case sa ku mne prida uz mamina alebo tehotna mamina trojciatok,pripadne taka,ktora cakala trojicky.

mojmacik
2. feb 2011

@mrkvicka28 a preco chodite na rehabilitaciu?my sme nic nastastie nemuseli...a veru kedy sa zacali pretacat...ani neviem..v rizikovej poradni sme boli len raz kvoli "poriadku" nas tam poslala pediatricka a o rok sme mali ist znovu,no povedala,ze niet dovod,ze nemusime....Nas Kubo bol lenivy co sa tyka pasenia konikov...zaboril hlavu a nie a nie zdvihnut a ja som revala,ze co ak mu nieco je a potom sa tak rozbehol,ze som sa divila ako sa vzoprie na tych rukach...on ani vela nelozil,baby uz davno stvornozkovali a on sa ako taky sam vojak v poli plazil ako na cvicisku..az raz objavil schody a hybaj hore po nic...a odvtedy zacla svornozkovat aj on...jojjj kde su tie casy 🙂

mojmacik
2. feb 2011

xixixi.... na cvicisku... 🙂...v predchadzajucej sprave sa mi to nedalo opravit a teraz sa mi tato sprava neda zmazat..bolo tam na cicisku

mrkvicka28
2. feb 2011

@mojmacik Naši dva kluci ti jednovaječní mají prý preventivně Vojtovku,ale ted už tak nějak moc nestíháme cvičit( 1-2 krat denně),tady doktoři říkají, že je to prý pro to aby nebyli kuci dyslektici,dysgrafici, atd. Nevím já to moc nerozmím, když je srovnám s tím co Vojtovku nemá tak jsou na tom všichni tak nějak stejně. Do rizikovky chodíme jednou za 3 měsíce u nás je to automaticky když jsou nedonošení a říkali že nás propustí až budou chodit. V kolikátm týdnu se tvoje trojčátka narodily?

zuzka72
2. feb 2011

@mrkvicka28 ahoj, ty jsi tu, vidím, že se máte fajn a to je dobře... 😉
Holky občas sem taky nakukuji, chtěla jsem trojky, ale bohužel k věku mi dali jen dvě, ale i za ty jsem moc vděčná, musí to být super tři děti, přeji všem moc zdravíčka... 😉

mojmacik
2. feb 2011

@mrkvicka28 presne 4 tyzdne pred terminom,teda ukonceny 36 tt
@zuzka72 ja z dvoch mohli byt trojky prikladom som aj ja a aj mrkvicka 😉

zuzka72
2. feb 2011

@mojmacik mě řekli, že pokud by se rozdvojili, jako na tři, tak bych stejně vzhledem k věku musela na redukci 😲 u vás je to asi jiné na Slovensku-ale nevím, zkrátka mi to řekli.
Máš krásné dětičky...

mojmacik
2. feb 2011

@zuzka72 aj u nas je mozna redukcia a myslim ze aj ty by si nemusela,no musela by si podpisat papier...ako pri amnio,ked ju nechces,nemusis ale chcu to pisomne...no fakt je,ze mne redukciu ani neponukli a ani by som ju nepodstupila a som starsia ako ty...

mojmacik
2. feb 2011

@zuzka72 a este,ze su traja sa zistilo v 11 tt a redukcia je mozna do 12tt,tie jednovajecne sa prekryvali a bolo vidiet len jedno srdiecko,teda dokopy dve este v 9tt...a teraz som citala nejake vase stranky a tam sa pise,ze sa doporucuje a nie,ze musis...vek nespominaju...neikomu nakazat ..myslim ,ze je to neeticke

zuzka72
2. feb 2011

@mojmacik no pokud bych měla to štěstí a měla tři, nebo i čtyři 😅 , tak bych taky do redukce nešla...chtěli mi udělat i redukci u dvojčat (bylo podezření, že Lukášek má Downa) ale naštěstí se to po amniu vyloučilo, sice mi odtekla plodovka a kluci museli měsíc bojovat o bytí, ale zvládli to a vše dopadlo dobře-naštěstí. 😉

zuzka72
2. feb 2011

@mojmacik No byla jsem na IVF ET v Brně a chtěla si zavést tři a řekli mi, že jen do 30let, jinak dávají max 2 a ptala jsem se, že pokud by se rozdělili na více, co by se dělo a oni, že okamžitě redukce 😠

mojmacik
2. feb 2011

@zuzka72 a ja som ani amnio nepodstupila,lebo prve babo som po amnio potratila a prave potom sa uz nedarilo otehotniet AFP pri trojkach bezpredmetne,lebo ich nevedia vyhodnotit...verila som ,ze budu OK. Aj tvoji drobci su nadheri

zuzka72
2. feb 2011

@mojmacik no já právě byla na klasických vyšetřeních a řekli mi, že hodnota plodu B je děsivá, tak mi doporučili amnio-a já šla, ale nelituji toho, nakonec to dopadlo dobře a nervy jsem měla děsny, ale lepší, než kdybych měla čekat do konce než porodím co bude-to bych psychicky nezvládla..každopádně jsem ráda, že už je to za námi a kluci jsou OK.

mrkvicka28
3. feb 2011

@zuzka72 ,@mojmacik nám zjistili trojčátka ve 14tt takže nredukci bylo pozdě. a ani u nás tě k redukci nemůžou přinutit oni ti jí doporučí,ale rozhodnutí je na tobě. Jsem ráda že my toho byli ušetření 🙂 ,

zuzka72
3. feb 2011

@mrkvicka28 no jenže ty máš ještě krásnej věk..narozdíl ode mě 😀 😀 😨 🤐 😝

mrkvicka28
3. feb 2011

@zuzka72 no to asi jo,ale stejně by to poslední rozhodnutíjena tobě a zodpovědnost taky. Když nám na první rizikovce řekli co všechno prckům hrozilo v těhotenství tak jsem málem omdlela,ale po celou dobu těhotenství jsem věřila že to všechno dopadne dobře... no a ted máme tři krásne prcky. I když je to s nimi občas záhul jsem moc ráda, že je máme a ani nevím kterého mám radši jsou všichni tak kouzelní že by se člověk nejraději roztrojil popřípadě ročtveřil 🙂

mojmacik
3. feb 2011

@zuzka72 vek je taky na kolko sa citis...mna lekari len podporovali a sami boli v uzase ako to znasam,uz som viackrat spominala,ze vsetci sa divili ako beham a ako stiham s dychom a som starsia ako ty 😀

zuzka72
3. feb 2011

@mojmacik no právě já mám elánu na rozdávání a cítím se, jako 18ctka...tak nevím v čem oni viděli problém, navíc jsem měla 38 😲 vajíček, takže tam problém taky nebyl

mojmacik
4. feb 2011

@zuzka72 a este ma v noci napadlo,ze so mnou v nemocnici lezala 46 rocna pani ktora bola na IVF a tiez cakala trojky,len tam to dopadlo trochu horsie. mal jednovajecnych chlapcov+ dievcatko a jeden z tych chlapcov mal nieco so srdieckom,ktore nevydrzalo este v brusku a kedze jednovajecni,tak ho nasledoval aj ten druhy a lezala s odumretymi plodmi dost dlho aby sa pokusila donosit aspon dievcatko a podarilo sa tusim v 30-31 tt,no a pani bola odhodlana este na dalsie babo 😕

zuzka72
4. feb 2011

@mojmacik tak to je hodně zajímavé, myslím, že u nás by ve 46 letech tohle nedovolili vůbec...každopádně je to také moc smutné...no hlavně, že alespoň jedno ji zůstalo, ale nechtěla bych to zažít...

mrkvicka28
4. feb 2011

@zuzka72 nožná dovolili,ale každopádně by si to musela všecko zaplatit uplně sama,ale vem si že když má dítě ve 46 tak něž dospějě tak jí bude 64 to j fakt hustý 😲

zuzka72
4. feb 2011

@mrkvicka28 to jo ten věk už je až moc, i j jsem přemýšlela, zda do toho v tom věku jít, aby to nedopadlo tak, že místo, abych vychovávala já děti, tak ony se budou starat o mě a měnit mě plíny---bohužel za pár let už by to tak být mohlo.
A jak to zvládáš, pomáhá ti někdo? Je třeba k těm dětem sestra, nebo jen u čtyřčat?

mrkvicka28
4. feb 2011

@zuzka72 no nepomáhá mi nikdo jsem na ně každý den ( krom víkendu) od 8-15 hod sama , a někdy až do večera když má manža službu.
Naše město se na nás totalně vy sra..... Sice podle zákona máš nárok na chůvu,ale oni že nemají zaměstnou sestru a kvůli nám ji shánět nebudou tak nám nabídli výpomoc v domácnosti ( úklid,žehlení)a to fakt nepotřebuji. Zatím to s klukama zvládám i když dneska byli děsní řvali nastřídačku takže nebyla ani chvíle klidu ,ale takových dnů je málo
( naštěstí) většinou jsou zlatíčka.
Ty máš taky čtyři kluky jak to ti starší berou pomáhají nebo už mají "svůj život"

zuzka72
4. feb 2011

@mrkvicka28 tak to je strašny, že město nepomůže, jsi dobrá, že to zvládáš a ještě Honzíka k tomu, ono je jasny, že člověk si zvykne a udělá si takovej nějakej řád a funguje to. Já se bohužel u nás většinou setkávám s matkama co nezvládají jedno dítě a jsou z toho paf. Velcí kluci mají svůj život a chlap je furt v práci, takže jsem na vše taky sama.Ale já si nestěžuji, je mi líto, že není třeba chlap doma, ale když je, tak se snažím, aby měl klid, takže si myslí asi 😀 , že je to úplná pohoda a že celej den hongám nohama 😀 . Jako ale vážně jsou moc hodní, ale byly už asi dva dny kdy byly teda megaprotivní

mrkvicka28
4. feb 2011

@zuzka72 to maj ty naše děti nějaký protivný dny. Taky když slyším jak se mamina není schopná vypravit s jedním miminem tak žasnu já s klukama chodím ven dvakrát denně spíš mi příjde hrozný když ven nemůžem ( když je zima nebo jsou nachlzení)

zuzka72
4. feb 2011

@mrkvicka28 přesně tak a můžu ti říct, že úplně teču z těch co furt tvrdí, že bude hůř atd....já teda vidím jen, že je to lepší a lepší, jsou úžasní, je s nima sranda, už chápou spoustu věcí, je to paráda, takže ti co říkali, že je to horší, jsou asi totální lempli 😝

mrkvicka28
4. feb 2011

@zuzka72 to jo když už začínaj reagovat a pak mluvit tak to je supr.

mojmacik
5. feb 2011

@mrkvicka28 sak si to ta pani aj zaplatila,poistovna IVF hradi 3x a len do veku 39 rokov...ja som to stihla tiez lentaktak 10.6 transfer a 18.6. som mala 39 rokov

mojmacik
5. feb 2011

@zuzka72 moja ja tiez spominam na casy,ked len lezkali,sedkali,ja tiez vravim,ze je to v podstate horsie tak som asi lempl....vies ked sa zacnu bit ,alebo pred par mesiacmi vsetci boli obtoceni okolo nohy ,nedalo sa varit,lebo vsetci len mama....a to ako malinki boli zlarucki,ja som sa az divila,lebo pekne sa budili naraz kazde tri hodinky na papanie,neplakali skoro vobec,ziadne bolenie bruska,zuby ani neviem ako vysli a teraz ked sa vsetci do seba zahryznu....hodi sa o zem...niekto povie,ze moje dieta nic z polic nebralo,no ked su po samom tak ani moje,staci 5 sekund,ked su spolu ajajajaj. Velky rozdiel uz je ,ked nemam jedno doma a ak je iba jedno tak ani neviem ,ze ho mam..dnes sme "slameni vdovci" lebo vsetkych troch si rozobrali...az mi je smutno...konecne trochu poriadim,tak teda idem makat

zuzka72
5. feb 2011

@mojmacik aha to jsem ani nevěděla, že se to ve 39 musí platit, tak to ti vyšlo.....jako lempl určitě nejsi, já to myslela na ty dvacítky co maj jedno a nestihají, jasny, že se třema je to náročny a taky člověk není nejmladší, takže na tebe to nebylo vůbec, to bych si nedovolila, takovy,jako jsi ty obdivuji a tiše závidím, že máš hlídání, já bych občas taky brala, kdybych mohla třeba jen na hoďku měsíčně vypnout...ale bohužel není kdo by hlídal....jo a ze skříněk mi nikdy nebrali a šuplíky neotvírali ani ti starší, naučili se, že ne je ne a nedělají to, je to asi o výchově, jako chápu, že když jsou tři tak se předhánějí dělají naschvály, to jo, ale jak píšeš samostatně poslechnou a to je hlavní, máš je dobře vychovany.

mojmacik
5. feb 2011

@zuzka72 sak ja som to nebrala ako urazku,len som tam zabudla dat smajlika ☹ a tato opatrovatelka co mame teraz to uz nie je to,co sme mali ale aspon trochu deti zabavi,ja aspon navarim a povysavam,resp. si ozehlim ,no behaju aj za mnou,kazdu chvilu mamaaaa, pofukaj,bolí....alebo musim poriadky robit,ked sa hašteria. Ono kazde to obdobie ma svoje pro a proti.No ja si myslim,ze daleko volnejsie som to mala ked boli drobci mali. 😀