Maminky trojičiek

tomaslavka3
4. jún 2008

Nenasla som na tuto trojcatkovsku temu nic,chcem otvorit nieco extra pre mamicky trojiciek.Chodim na MK nieco vyse roka,ale o trojickovskej mamine tu nepocut ani v teme o dvojcatkach.Mozno po case sa ku mne prida uz mamina alebo tehotna mamina trojciatok,pripadne taka,ktora cakala trojicky.

mrkvicka28
26. mar 2011

@hakanka My třeba vojtovku cvičíme od narození ale je se dvěma a jen dva cviky ted už teda jen jeden. A mě osobně ani tak nejde o to že si někoho cizího pustíš do domu,ale že jsi tím strašně vázaná nemůžeš si třeba rozmyslet ,že by jsi šla do města nebo na procházku. A tože je většina trojčátek vpořádku je asi protže to příroda má ak zařízený že čím je více miminek v bříšku tim rychleji dozrávají,alespon tak nám to říkali neonatologové.

kvietky
27. mar 2011

@hakanka - povedala som si, ze uz sem nenapisem, aspon na urcite osoby 😝 nebudem reagovat - ale teraz kricim huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaa konecne sem dorazil normalny prispevok z Ciech - uz som si myslela, ze sa nedockam 😠 . Hakanka velmi inteligentny komentar, dakujem 🙂

mzuzka
27. mar 2011

momentalne som trosku vytazena s mojimi dvojickami ,tak som si kukla vasu temicku, ze ako to zvladaju maminky s trojickami. no a po precitani mi neda nenapisat moj nazor, i ked mozno nikoho neazaujima, ale podla mna je najdolezitejsie aby mali deti spokojnu usmiatu a veselu mamu. to potrebuju vsetky deti od jednojciat po xcata od 0 po po 100 rokov. No a ak je mamina nevyspata, fyzicky vycerpana a este nedajboze trocha aj chora, tak nemoze byt vesela a kludna. Cize zalezi od okolnosti, niektora maminka pomoc potrebuje, ina nie. Jedno dieta je zive, ine kludne, jedno spi v noci od porodnice, ine papa 3x za noc ako 2 rocne. Ak mama cxiti, ze pomoc potrebuje,ma si ju vziat, ak citi,ze to zvlada sama, tak nech je bez pomoci. Ale niektora rodina ma financne problemy, alebo to nie celkom dobre klape medzi manzelmi a pod. V kazdej rodine je to ine, preoto hadzat to do jedneho batohu je troska nefer. Ja som pomoc nepotrebovala pokym chalani nemali 8mesiacov amyslelasom si ze nebudempotrebovat nikdy a zrazu sa situacia tak rapidne otocila, ze za mnou letel svokor zo slovenska zo dna na den a bol tu mesiac.=, inak by som sa asi zosypala. Prajem stastie na tvari vsetkych deticiek a veselo v srdiecku vsetkych mamiciek 🙂

smilers
7. apr 2011

Nazdarek,

sice sem uz nechodim do teto diskuze, ale nestacim se divit, to uz i tady doslo hastereni 😕 😅

je hodne velky rozdil kdyz ma mamina trojcata jako prvorodicka a jako mnohocetna uz s dospelejma, nemyslite? Taky je hodne velky rozdil, kdyz jste na ne uplne samotne, kdyz manzel musi makat do aleluja a doma je jen vecer, pak je jasne, ze to malokdo zvladne, ale znam takove🙂 pak ta chuva je dobry napad, dalsi skupina jsme treba ja, kdy bydlime s nasema a mam tak pomoc, sice do cca 15h jsme na holky sama, ale v pohode ( tusim jsem to tu uz jednou psala) ,.vim, ze me domu dojdou nasi a pote i manzel a tim tak trochu preberou stafetu po me

je to kazdeho vec, at si ma chuvu nebo ne, kazda to mame jinak udelane a kazda jsme schopna v necem jinem jak si to doma zaridit 😉

Ja jsem chuvu nikdy nechtela, popravde nam urad rekl, ze si ji mame shanet samotni, uz to me odradilo, a pro me je to at chcete nebo ne proste cizej clovek a jak uz jsme byla zabehla by to pro me bylo spis jen brime a jeste by me nervovala, ale to je jen muj pocit a nikomu to nebereu, ze pecovatelku potrebuje, jak rikam, kazda jsme jina a v jine situaci, a kdo vic by se mel chapat nez maminy trojek, tak se zensky dejte do klidu, jak nejde o nich hrozneho jde o nic🙂

a co se tyce vychovy, deti vychovavam ja i manzel, a ten, koho respektuji sem hlavne ja, tatinek a ostani jsou jim vzacni, sice me to nekdy stve, ale jednou jsme matkou, tak se vsim vsudy🙂

smilers
8. apr 2011

@mojmacik a @kvietky jen jsem Vam chtela rict, ze tady v Cechach nejsme super zeny jak si myslite, to me od Vas trochu mrzi tato reakce, myslim, ze jsme vseci na stejne lodi, jen u Vas na Slovensku mate ten socialni system jinak nastaveny a vyjdou vam ve vsem vstric, tady jsme bohuzel zvykli, ze si vsechno musime udelat samotni a ze nam nikdo vesmes z uradu nepomuze, protoze ne kazdy urad ma zkusenosti se zakonem, co se tyce opatrovatelek ke trojkam 😉 defakto ej to v zakone tak salamounsky udelane, ze se v tom vyzna jen malokdo

jinak jak uz jsem psala, kazda jsme jina a ne kazda se citime na to, se starat o trojky samotne, to je prece ale normalni, nikdo Vam tu nebere, ze mate opatrovatelku, vzdyt je to normalni prece v dnesni dobe 😉holky tu vyjadrily jen svuj nazor, a kazdy nazor hold je jinej
ja jsem na deti od zacatku taky sama pres den ( rodice i manzel jsou v praci samo, jak jinak) do tech cca 15h, pak prichazeji domu pracujici, ale i tak si nejdu odpocinout, jsem s nema porad, a muzu rict, ze moje deti jsou hodne aktivni, je to i hodne o povaze deti to nepopiram, ale vse se da prece zvladnout, a propo jsme taky prvorodicka 😉 proste zacatek neni nikdy lehky, ale jak uz je zabehlej system tak se to da, i to chozeni ven, ja mam teda stesti, ze bydlim na vesnici a mame velkou zahradu, takze jsme vetsinou tam, ven chodim s mamkou nebo kamaradkou, alew pokud bych musela jit s holkama sama, tak to proste dam, v kocarku hold holky nachvilku jsou, nic jineho jim totiz nezbyde a jede se 😉

myslim, ze to hastereni tady je zbytecne ne? Nikdo tu o nikom nerekl nic, co by bylo prece tak popudive, jsou to jen nazory jedincu a i ty se pocitaji a patri k zivotu, nek kazdy s Vama bud eporad souhlasit 😉

zuzka72
8. apr 2011

Tož taky už jsem chtěla mlčet, ale nedá mi to 😀
Jsem jen přečetla zpět dvě stránky a obdivuji
@janakar jelikož si myslím, že děti po sobě narozené je daleko horší, než spolu dohromady

@hakanka ano, jasný chápu, ale mám povahu 😀takovou, jakou mám, a nikdo cizí se o mé děti starat nebude....něco jiného je pomoc ve stáří, nebo pokud budu nemohoucí, to chápu....
Co nechápu je, proč mi někdo nadává a osočuje mě v IP , nebudu jmenovat, ale klidně to napiš sem, mě nevadí, že mě urážiš, užij si to veřejně, já se za své názory nestydím a nic špatného jsem nenapsala.
A myslím, že @smilers to napsala 100% dobře každá jsme jiná a každá máme svůj názor a jiný pohled na to.....
A doufám, že už tu bude klid 😀
A myslím a to jsem i dotyčné psala, že důležíté-nejdůležitější je, jak píše
@hakanka , že máme zdravé děti-takže si toho važme....
Objevila jsem na foru maminku, co má 7dětí po sobě po 2letech a stihá sama, a nestěžuje si, nikoho nepotřebuje...myslím, že ta by zasloužila metál......

smilers
8. apr 2011

@zuzka72 no ja jsem to tu musela napsat, proste me to nedalo 😅

nesnasim, kdyz me nekdo haze do stejneho pytle a proste neni schopen priznat, ze vsechno jde i bez pomoci jinych., kdyz se chce 😠 a ze to neni vymysl a ani obdoba superzeny, ze je to proste fakt, a hlavne nikdo tu nikoho neodsuzoval, ze ma nekdo opatrovatelku, kazda pomoc se pri trojkach prece ceni a je uz jedno jakou formou, fakt nechapu, ze i kvuli teto banalite je clovek schopny kolem sebe kopat a urazet se, prominte, pokud to nekoho nakrkne, ale je to tak, vzdyt je to chovani malejch deti, tak se prece nechovaji dospelaci, kazda kritika , byt sebehruznejsi ma clovek prijmat jako to, co k zivotu patri a nekdy i z te kritiky si clovek uvedomi, ze je vlastne rad, zeje takovy jaky je

a propo, uz to tu zaznelo, mame zdrave deti, my jsme zdrave pro ty deti, tak o co vic stat prece 😉 na svete jsme jenom jednou a mame dar toho, ze se muzeme pysnit tim, ze at uz samotne nebo za pomoci kohokoliv vychovavame sve deti radne a svedomite, tak se toho drzme a zbytecne si tu nedeljme dusno kvuli blbostem.

zuzka72
8. apr 2011

@smilers 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 100% souhlas
já chtěla napsat ......kvůli "pič.....",ale nakonec jsem to vynechala, napsala jsi to moc dobře....

smilers
8. apr 2011

@zuzka72 radsi bych tu psala o tom, jak se vseci maji 🙂 nez tu polemizovat nad tematem, ktery je pro kazdy stat stejnak jiny a je jasne, ze se nikdy neni mozne na tom shodnout🙂

janakar
8. apr 2011

@smilers
@zuzka72

Souhlasím s oběma a taky mě mrzel komentář Kvietky, že z Čech jdou samé "nenormální" příspěvky. Nevím co je nenormální na tom, že někdo napíše, že pečovatelku nechce. Nikdo neřekl, že je špatné ji mít.

@smilers
Tvoje holčičky jsou krásné 😵 Ted je to docela honička na nima že? Ale jsou úžasné

@zuzka 72:díky 😵

zuzka72
8. apr 2011

@janakar 😉

smilers
8. apr 2011

@janakar diky🙂 taky ti detick ypekne rostou jak koukam🙂

no jo, ted uz je to sice honicka, ale vis jak, kazde obdobi ma sve pro a proti, vic ted radi a kecaji sotosest, jsou horsi nez ja😀😀

mrkvicka28
8. apr 2011

@smilers tak jsem ráda že je někdo na mé straně. A jak píšeš když někdo nechce pomoc a zvládá sám je to jeho věc.
my jsme ted přesedlali na sporták nakonec jsme koupil peg perego po trojčátkách z Pohořelic
a klukům se v něm mc líbí. A co vy jak rostete? musím se mrknout do albíčka na ty tvoje princezny. 🙂

smilers
8. apr 2011

@mrkvicka28 ja nejsem na nici strane 😉 , jen si myslim, ze je zbytecne se tu hasterit kvuli prkotinam prece🙂 no ja presedlala na dvojceci golfky a k tomu skate, a svoje golfky trojceci prodavam kamaradce- ta je potrebuje vic nez ja na vesnici, ta ma taky ten peg perego 🙂

rosteme rychlosti blesku 😀 a jak u vas?

mrkvicka28
8. apr 2011

@smilers ty jo ty dvojgolfky a skejt je super nápad to by mě vůbec nedošlo taky asi využiju až kluci budou mít okolo těch 2 let.
u nás vše Ok kluci jsou jak kyseliny už mají skoro 10 Kg převalují se a už lezou na raka( pozpátku.) Všechno je zajímá a jso u pěkně ukecaní., ale příjde mi že to strašně letí.
Dívala jsem se v albíčku na ten dort je fakt nádhernej .

smilers
8. apr 2011

@mrkvicka28 tak to jsou sikulky, nase holky maji kolem tech 14,5kg 😀 a ukecane jsou jak palackej😀

jj, pani je sikovna na dorty, chudera, vzdycky si na ni vymyslim takove tezke obrazce v 3D😀

to jsou nase golfky

smilers
12. apr 2011

Nazdarek 🙂

koukam, ze uz tu asi nikdo chodit nebude co? 😀 Tak si tu pokecam asi sama, Jak se jinak mate s prckama?

mrkvicka28
12. apr 2011

@smilers my chodíme, golfky jsou moc pěkný. já sidocela pochvaluji toho pega do města je supr,ale stejně doma proházky používám libertu kluci v ní mají daleko víc místa a líp se jim tam spí.
V pátek jdem do rizikovky tak jsem zvědavá co nám dr řekne. A ci holky už byly u zápisu do školky? Těší se?

zuzka72
12. apr 2011

@smilers tak jak to vypadá s tím stupátkem, sehnala jsi?
@mrkvicka28 ty jo, nechápu, jak můžeš tam jít to asi s manželem, že... já totiž když jdu s klukama sama, tak mám každýho v jedné ruce a svaly už mám, jako rambo 😀 , ale třetí bych asi musela hodit na záda nebo nevím....si to nedovedu jaksi představit..už se těším a ž pošlapou sami, sice chodí, ale není to ještě ta jistá chůze...

mrkvicka28
12. apr 2011

@zuzka72 chodím sama já dávám kluky do kočárku ( do toho pega )v rukách bych to nedala každý má skoro 10 Kg. Můžu parkovat v arealu nemocnice takže je to v pohodě

zuzka72
12. apr 2011

@mrkvicka28 no jasný to chápu, já taky jedu kočárem, ale myslím tam kde už se nedostaneš do ordinace, nebo do chodby do čekány, chápeš, to jsem myslela
jinak ten je super ten vůz 😉 ma ho tu v Ol jedna paní 😉 a mám dojem, že i Míša ho měla. Smilers myslím

mrkvicka28
12. apr 2011

@zuzka72 já jezdím na rehabku do nemocnice a tam je vše bezbarierové a u dr taky . jinak když jsou někde schody tak používám dvě sedačky vajíčka a třetího si dávám do klokanu na zádech.

smilers
12. apr 2011

@mrkvicka28 holky mely zapis v unoru a jsou uz prijate 😉
@zuzka72 jam mela starsi, ne tento🙂 a skate uz mam koupeny, jen me musi od pani dojit a snad bude pasovat na golfky

mrkvicka28
12. apr 2011

@smilers a jak se chystáte toho raního vypravování se já docela děsím obzvláště protože je nejspíš bude vypravovat manža

smilers
12. apr 2011

no tak to me problem nedela 😉 vypravovat je budeme oba s manzelem a nebo ja, protoze pokud me klapne prace, tak budu delat jen nocni, coz je v pohode🙂

zuzka72
12. apr 2011

@mrkvicka28 aha, tak to jo, tak to máte super, u nás asi přemýšlí v OL nevím čím, jelikož tu jsou všude pidi dveře a vjezdy...
@smilers a jakej se ti podařil, hoď foto a práci máš kde? noční? ty jo.....abych si o tom něco nemyslela 😀 😀 😀 😀 😀 dělám si srandu 😝

smilers
12. apr 2011

@zuzka72 tento, jen na te fotce neni komplet , ale domu me komplet dojde🙂

praci budu mit pravdepodobne na recepsi, ale kde to reknu jedine, az to opravdu v tom lednu vyjde a podepisu smlouvu

zuzka72
12. apr 2011

@smilers super skejt a cena? jo to chápu, jasný.... tak v lednu, já počkám... 😉

smilers
12. apr 2011

cena i s postou tusim kolem 750kc 😉

mrkvicka28
12. apr 2011

@smilers tak to máte super že na holky budete dva. Já vstávala do práce v půl páte no a po rodičáku uvidím jestli budu mít stejné místo ,je to sice ještě daleko,ale znášto uteče to. Skejtík fakt supr

@zuzka72 já s tím pegem projedu všude má šířku jen 65cm a natáčecí přední nápravu takže se vytočíš i na malém prostoru