Otehotneli ste s dvojičkami prirodzene bez dedičnosti?

18. mar 2022

Táto otázka ma zaujíma už dlho 😀
Sú tu ženy čo maju dvojičky a viac, počali ich prirodzene bez nejakých výživových doplnkov na plodnosť aj keď neboli v rodine žiadne dvojičky ?
Vždy som chcela dvojičky a neboli mi dopriate 😀 v rodine žiadne nemáme, ani som s tou možnostou teda nerátala. Čisto som zvedavá😀

sona96
18. mar 2022

Ja som z dvojčiat. Sme prvé a jediné dvojčatá v rodine a pokiaľ viem, moja mama nič špeciálne neuzivala.

beata_k
18. mar 2022

Moj otec je z dvojciat....a tym to konci. Nikto iny v rodine. A babka urcite nebola na ivf a nebrala vitaminy 😃
Inak, aj ja som dufala, ze dam dve deti jednym vrzom. Nestalo sa. Ale pri druhom tehotenstve ma na sone mierne studeny pot oblieval, kym lekar nepotrvdil, ze je len jedno. Tri by som uz nedala. 🤭

pininka1
18. mar 2022

Aj moja kolegyna, ziadna liecba, ani dedicnost

zuzana9393
19. mar 2022

Kamoska ma tiez bez nejakych dvojickovskych predkov prirodzene 🙂 mna by ale asi porazilo 🤣

autor
19. mar 2022

@beata_k tam je to o generáciu, takže jeho babka by teoreticky mohla byť z dvojčiat.
Muži to neovplyvňuju, iba ženy takže tým to naozaj končí pri muzoch 🙂

autor
19. mar 2022

@beata_k -ob- generáciu som myslela

dadis
19. mar 2022

Moje prve tehotenstvo bolo take. Bohuzial v 11tyzdni skoncilo potratom. V rodine dvojicky nemame. Dalsie 2 tehotenstva som mala s jednym dietatom, obe uspesne, ale naozaj az ked som sa o moje deti starala, som skutocne pocitila obdiv k mamam dvojiciek. Uz s jednym dietatom to je neskutocne tazke 🙃. Pri viacplodovom tehotenstve je aj vyssie riziko komplikacii pre deti i matku.

autor
19. mar 2022

@dadis jasné, teraz si to plne uvedomujem keďže už deti mám ale môj sen to bol vždy dvojičky 😁

beata_k
19. mar 2022

No ved obgeneraciu. Babka mala, otec nemal, ja som generacia, ktora mohla mat.
Babka nie je z dvojciat.

gemina
19. mar 2022

Ahoj, ja som si želala dvojičky a nakoniec ich aj mám. Úplne prirodzene, bez akýchkoľvek zásahov, liekov a pod. V rodine som prvá a zatiaľ posledná. Takže všetko je možné, stačí si želať, ale potom na to zabudnúť, aby nevznikol pretlak energie 😊.

smoulo33
19. mar 2022

Mám dvojičky párik prirodzenou cestou. Ja a aj manžel sme jedináčkovia. Dvojičky majú 21🌛 a ešte máme staršieho syna 12 ročného. Je to fakt neskutočne náročné. A to som učiteľka v MŠ. Ale som šťastná, že mám takú veľkú rodinu.

autor
19. mar 2022

@beata_k ale veď čo mohol mať otec dvojicky? Nechápeš asi.
Toto sa dedí len po ženskej stránke. Takže babka mala synov a tým pádom to ,,zaniká,,.
Nevadí že otec má dcéru... Je to len po strane dcér a matiek.

autor
19. mar 2022

@gemina wau... :-O tak možno raz tretie dáme dvojičky 😀

autor
19. mar 2022

@gemina môžem len vedieť či dvojvajecne? 🙃

gemina
19. mar 2022

Áno, dvojvajecne😊

beata_k
19. mar 2022

Len jeho dvojca je zena a ma dceru. Teda moju sesternicu. Ona ma tri deti, ale ziadne dvojcata.

buzz5
21. mar 2022

Niekde na nete som čítala že jednovaječne dvojičky niesu dedične je to proste 1 zo 70 pôrodov. Zato dvojvajecne sú dedične, keďže mate dedičnosť na väčšiu tvorbu vajíčok.

squ1rrel
22. mar 2022

Dovolim si oponovat tvojej torii ze ak ma babka synov tym to zanika. Citala si to na nejakej konkretnej stranke? Vsetko co som citala v anglickom jazyku, tam sa pise ze muzi ‘prenasaju’ dvojickovsky gen.

However, if you consider the influence of genetic hyperovulation, this pattern could appear in families depending on whether their children were sons or daughters.

Generation 1 Grandma: Grandma has the gene for hyperovulation. She and Grandpa have fraternal boy twins, Rob and Bob.
Generation 2 Rob & Bob: While Grandma's sons may carry the gene for hyperovulation, they do not ovulate. They will not have twins (excluding other factors). However, they each have a daughter.
Generation 3 Molly & Polly: Cousins, Molly and Polly, inherit the gene for hyperovulation from their fathers. They each have a set of twins.

zuzuli4
27. máj 2022

Ja som presne ten prípad 🙈 žiadne dvojičky v rodine, žiadna hormonálna liečba, ziadne doplnky a bum - čakám dvojvaječné dvojičky - chlapcov. Môj Dr mi povedal, že v tom hra rolu môj vyšší vek - 38r a že som viacrodička. Trochu sme to s manželom predýchavali zo začiatku, ale teraz sa už nesmierne tešíme 😊

bessie12
27. máj 2022

Moja babka mala 2x dvojicky, tak u mna je pravdepodobnost, ze budem mat i ja dvojicky. Ale taktiez aj moji bratranci a sesternice. Zatial nikto z nich nema dvojicky, tak som zvedava ako to bude u mna. 😅

martinaali
17. júl 2022

@zuzuli4 Moj prípad taký istý dvojicky a vyšší vek 38

taniellita
28. jan 2023

@zuzuli4
@martinaali pripájam sa môj prípad podobný, dvojvajecne, nečakane, a vyšší vek ;) mam 36, 2 deti odrastene . Mne doktor povedal, ze veľkú rolu v tom genetika nemá, že je to proste o šťastí, on ma ročne na 100 žien 4 rodičky s 2catkami (snáď som si to dobre zapamatala :D )

angel993
28. jan 2023

Moja mama má súrodencov dvojičky, jednovaječné. Aj mama čakala dvojičky, ale jedno sa žiaľ nenarodilo, odišlo ešte v prvom trimestri. Ja zatiaľ nemám dvojičky, ale tajne v to dúfam.

zuzuli4
30. jan 2023

@taniellita tak držím palce, nech všetko dobre dopadne 😉 ak som to teda správne pochopila, že si ešte tehotná. Ja som nakoniec rodila v termíne, skoro 3kg mal každý, tak mi veľmi odľahlo, že bolo všetko v poriadku 😊

alij
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
taniellita
30. jan 2023

@zuzuli4 áno, končím 1 trimester. Som rada ,ze všetko u teba dobre dopadlo , snáď aj u mňa, ja mam už 2 ks doma , 10 ročného a 6 ročnú, tak to bude taky začiatok pre mňa , krat 2 🙂

zuzuli4
30. jan 2023

@taniellita tak to je super, budú ti s nimi pomáhať 😉 Ja mám tiež staršie deti a je to výborné, neviem si predstaviť, že by som mala len dvojičky, bolo by to náročnejšie.