Uspávanie dvojičiek

zuzana_ilkova
17. júl 2022

Dobrý deň mám 3mesacne dvojičky baby, ako riešite uspavanie? Zatiaľ to riešim kočiarom ale to je len dočasne riešenie, v postielkach sa vkuse prehadzujú a niekedy aj vzájomne zobudia má nejaká mama pre mna radu?

miskamicha
17. júl 2022

@zuzana_ilkova tu sa pridam aj ja..cakam dvojicky a este mam 7 mes dcerku😁

medea2003
17. júl 2022

vozili sme deti kocikom cez prah, potrebovali citit otrasy a simulovanie skutocnej jazdy po chodnikoch 🙂 nechali upadnut do tuhsieho spanku a potom preniesli do postielky. Skoda, ze som nemala tachometer na kociku, urcite sme presli po byte desiatky az stovky kilometrov :D Zhruba po roku zaspavali v postielkach, ale musela som byt s nimi v miestnosti.

sharka174
17. júl 2022

@zuzana_ilkova naše zaspavali v postielke.. Nereálne rozmaznat ich na rukách a fit lopte (tak som pokazila prvú dcéru).. Bola som pri nich, jedna ruka v jednej postielke, druhá ruka v druhej postielke, hladkala som hlavičky a spievala som, púšťali sme zvuk vysávača..teraz majú 2 roky a zaspia samé, stačí ak som pri nich v izbe.

danieladugard
17. júl 2022

@zuzana_ilkova prehadzuju a placu alebo len prechadzuju?

akriakova
17. júl 2022

@zuzana_ilkova ahoj,mám už teda 2a pol ročné ale to vzájomne budenie je normálne,aj u nás to bolo ale mne jedna zobudila druhu len keď mala ,,boľavý,, plač,že jej niečo bolo. Ale uspávanka som odmalička v postieľke,každá mala svoju. Ak bola zla noc tak som im púšťala takého macika s hudbou na spanie alebo klepala po plienke po zadočku. Ale moje baby boli v perinke dosť dlho,inak nevedeli spať

sharka174
17. júl 2022

@akriakova u nás tak isto do cca 7. mesiaca v ulitke.. Inak to nešlo..

akriakova
17. júl 2022

@sharka174 my sme tiež do 5 mesiacov perinka a potom som prevezovala látkovú plienku kým si zvykli, ale tiež asi 7-8mesiac

culienka
17. júl 2022

Ja som musela držať za ruku ale aspoň sa moc navzájom nebudili🙂.

marrydreamkas
17. júl 2022

@zuzana_ilkova cez den do cca 2,5 roka len v kociku ;) v pripade vichrice/choroby isiel kocik dnu do domu

zuzana_ilkova
autor
18. júl 2022

@medea2003 tiež to riešim kočiarom pri starom synovi som si spravila sama zle lebo som ho na ruky naučila najväčšia chyba 🤦🏼‍♀️ Babám vyhovuje mat okolo hlavi plienku držia si ju a zaspia ale len v kociari zaspia tvrdo potom prenasam do postielok... keď boli v perinke zaspávali aj v postieľke samé po keď som im po 1000x podala cumel , ale potom začali byt nervózne z tepla tak perinka šla bokom. Tlapkanie po zadku a hladkanie zaberie keď sú rozospate ale nezaberá na uspanie 🤦🏼‍♀️😂 asi je niekedy lepšie si život nekomplikovat a riešiť to kočiarom, aj syna som okolo 9 mesiacov naučila zaspávať samého v postieľke s fľašou v ruke ... ale ďakujem veľmi pekne za všetky rady, vidím že to aj vy všetky máte podobne s dvojičkami tak to asi robím dobre 😂

zuzana_ilkova
autor
18. júl 2022

@danieladugard prehadzujú vkuse s nohami kopu, ale plakať začnú len vtedy ak sú pocurane alebo ešte hladne či smädné

zuzana_ilkova
autor
18. júl 2022

@akriakova aj u nás má každá svoju postieľku, celkom ešte reagujú na zvuk mrazaka alebo dušičky tak skúsim im púšťať nejaké zvuky na uspanie možno to zaberie

zuzana_ilkova
autor
18. júl 2022

@medea2003 áno áno aj ja mám častejšie kočiar v ruke ako čokoľvek iné, svalovou z neho dostávam na ruky 😂 aj starší syn zaspávali neskôr sám v postieľke, tiež som bola pri ňom v izbe teraz má 2,5 a stále chce rozprávku pred spaním počuť tá s ním niekto v izbe keď zaspáva ale to nám nevadí myslím že je to prirodzene a správne pre jeho vývin... a do koľkých mesiacov ste využívali kočiar s vaničkou? Ja mam starší typ kočiara cca do pól roka si myslím že mi tam baby vojdú, ptm ste mali buginu?

zuzana_ilkova
autor
18. júl 2022

@miskamicha veeeeela trpezlivosti prajem, ja mám 2,5 ročného a 3,5 mesačne dvojičky cca a je to psycho chvilkami 🤦🏼‍♀️

mimer
18. júl 2022

Skuste ulitku alebo mimi perinku 🙂

zuzana_ilkova
autor
18. júl 2022

@mimer skúšala som spací vak aké je im v tom horúco strašne olacuba sú celé spotené,spinkajú v hniezde to celkom akceptujú a len s plienkou zákrute inak sú nervózne a odkopávajúc sa stále, v noci im len cez nôžky prehadzujeme tenkú deku ....chcela som ich naučiť na “ zlozvyky” kočiar, ruky, hojdanie... ale myslím že ten kočiar je najmenšie zlo

sharka174
18. júl 2022

@zuzana_ilkova skus pozrieť ulitku. To je tenké a pevné, nebudú s rukami narábať

bubinko1506
18. júl 2022

@zuzana_ilkova nasi tiez do roka zaspavali v kociku - denne spanky mali za kazdeho pocasia vonku v kociku, ktory musel byt v pohybe a museli pocut hluk ulice. Nachodili sme kilometre, po roku konecne zacali zaspavat v postielke

miskamicha
18. júl 2022

@zuzana_ilkova fobrw vediet🤣 ach jaj... a donosila dmsi aspon do 38tt? Ja som pri dcerke vyuzivala a aj vyuzivam hojdacie kresielko 4moms

mimer
18. júl 2022

@zuzana_ilkova mam.doma mimi.perinku (ulitku) celorocnu a za mna vobec nieje hruba. Tiez cakam dvojky tak dufam ze ju budu akceptovat. Este mam vo vyhlade hojdacku ecobaby,pozrite 🙂

danieladugard
18. júl 2022

@zuzana_ilkova skusili ste hnedy sum - brown noise? To zaberalo paradne na nase.. alebo ruzovy

zuzana_ilkova
autor
19. júl 2022

@miskamicha ja som rodila 39tta2dni...tiež využívam hojdacie kresielka ale na spanie mi to príde nepohodlne

miskamicha
19. júl 2022

@zuzana_ilkova fu tak dobre ze si vydrzala tak dlho... psrada.. ja s prvoy dcerkou len do 38+1

llull
19. júl 2022

@miskamicha ahoj a to sa vam ako podarilo :D prirodzene? Ja mam rocneho syna a chystam sa dat si Clostylbegyt pri ktorom je riziko dvojiciek a toho sa bojim. Vy sa viac bojite ci tesite :D ?

miskamicha
19. júl 2022

@llull prirodzene...a to mi v CAR pred rokom povedali kvoli muzovemu zlemu spermipgramu a mojej velmi nizkej ovarialnej rezerve ze bez IVF to asi nepojde😈 AMH som mala 0.8 pred rokom, strasne rychlo klesalo. Tyzden pre konzultaciou ohladom IVF som zistila ze som tehotna, mam 7 mes dcerku a teraz takto kedze nam doporucili ak chceme druhe tak cim skor🤣 s clostylom opatrne hlavne ak to nasadzuje ambulantny gynelolog. Drzim vam palce..aj ked budu dvojicky no a co😁
Hlavne sa bojim aby som donosila... o starostlivost nie 🙂)))

zuzana_ilkova
autor
20. júl 2022

@miskamicha prvý syn tesne pred 40tt a s dvojičkami sa podarilo dobojovať dokonca, 12 hodín pred plánovanou sekciou sa samé vypýtali na svet 😂... chcelo to veľa sebazaprenia a bolelo to strašne,tlačili má na pľúca ale som rada že nemuseli byt v inkubátore a jedna mala skoro 3kg a druha 2,5 takze boli považované za donosene deti... veľa mi pomohlo že sa nám podarilo syna v 2 rokoch umiestniť do škôlky...

miskamicha
20. júl 2022

@zuzana_ilkova cize si rodila aj tak sekciou ze? Wau tak to je super ze sa tak podarilo donosit. A to moja prva do 38tt a vahu msla 2300g.tsk som zvedava ako teraz.

zuzana_ilkova
autor
20. júl 2022

@miskamicha áno ja som aj prvého syna mala sekciou lebo mal šnúru omotanu a mu padali ozvi, tak má ptm brali na sekciu a dvojičky mi rovno povedali že má nenechajú rodiť lebo jedna bola dobre otočená a druha nie...snad všetko dobre dopadne 😉

zuzana_ilkova
autor
20. júl 2022

@zuzana_ilkova a ešte som sa chcela opýtať či Vám deti chodili spat naraz alebo nie? Lebo doteraz zaspávali naraz a keď sa jedna zobudila zobudila som po pól hodine druhu na jedenie...ale akosi sa prestavili a nastriedacku chodia spat keď jedna spi druha je hore a naopak...neviem či ich nechať tak a samé sa pretavia alebo im už teraz vytvárať režim

llull
21. júl 2022

@miskamicha no krasne sa vam to podarilo 🍀😊 dakujeme aj ja vam drzim palce 😊