V ktorom týždni a ako ste rodili dvojčatá?

ebnatasa
9. jan 2013

Ahojte mamicky,rada by som vedela len tak informativne,ze do ktoreho tyzdna ste vydrzali,aky ste mali porod.Dakujem 🙂

marcelatje
9. jan 2013

@ebnatasa ja síce dvojičky nemám, ale kamoška cca pred mesiacom porodila chlapčekov, bola v 37/38 týždni. Najskôr ju chceli porodiť priridzene, lebo chalani boli hlavičkami dolu. Vyvolali pôrod pretože v brušku už nerástli ale jeden z chlapčekov to nezvládal tak nakoniec pôrod ukončili sekciou a všetci sú v poriadku 🙂

matatara
9. jan 2013

@ebnatasa Ahoj rodila som v 38.tt sekciou 🙂

bijuska
10. jan 2013

Ahoj ja som rodila sekciov 37.tt baby 🙂 boli velke tak preto tak skoro ja bi som este vydrzala dlhsie 😉

kikamara
10. jan 2013

Ahoj ja mám 16 mesačných chlapcov, rodila som v 37.tt, ale už od 32.tt som musela iba ležať ☹, bo sa mi už skracoval krčok. No našťastie som mohla ležať doma 🙂. V noci začala odtekať plodová voda, ale cítila som sa v pohode, tak som do rána ostala ešte doma a potom sme sa vybrali do nemocnice. Doktor chlapcov skontroloval, a keďže boli dobre otočení mohla som rodiť prirodzene. Do obedu začali kontrakcie, a keď som bola dostatočne otvorená mohli sme ísť rodiť 🙂. Prvého som tlačila dlhšie, ale druhý vyletel, na prvé zatlačenie 🙂.

magdi21
10. jan 2013

@ebnatasa ahoj , vydržali sme do 38+2, a možno by to bolo aj trošku dlhšie, ale mali sme plánovaný cisársky rez 😉

jeemima
10. jan 2013

my sme vydrzali do 31tt a odtiekla mi voda. chlapci sli von sekciou kedze jeden bol ulozeny priecne zadockom a druhy zadockom

irriss
10. jan 2013

Ve 31.tydnu se narodily obe dve, ale jedno z dvojcatek bylo pocate pozdeji, takze se narodilo ve 28. tydnu.... 😉

Fotky jsou napomocne k predstave, jak byly "VELKE" 😉 🙂

janinka444
10. jan 2013

Moje dvojičky sa narodili v 35.týždni..U jedného dvojčaťa pozorovali lekári patologický prietok, prestalo priberať a rásť, preto ich tak skoro vybrali sekciou. To slabšie dvojča bolo potom 5 dní v inkubátore, no potom kojením sa to všetko napravilo, dieťa sa zabralo...Dnes máme 2 a pol roka a nevidíte rozdiel, sú rovnako veľkí a vďaka Bohu ešte sme vôbec neboli chorí... 🙂

ivana2003
10. jan 2013

Ahoj, som čerstvou maminou Adamka a Jakubka, narodili sa v 31. týždni. Majú po 1500 gramov, ale sú to bojovníci🙂

myriam2
10. jan 2013

ahoj, moje dievcatka sa narodili v 38.tyzdni, bol to planovany cisarsky rez, jedna mala 3000g a druha 2890g 🙂

medinila
10. jan 2013

@ebnatasa 32tt,sekciou

speedycat
11. jan 2013

tak ja som rodila v 39 tyzdni, spontanne kedze obe deticky boli dolu hlavickou.chlapci mali 3000 3150g.som strasne pysna na seba 🙂 🙂 🙂 bol to moj druhy porod a musim povedat ze napriek tomu ze to boli dvojicky, zvladla som to lepsie

speedycat
11. jan 2013

@ivana2003 blahozelaaam.krasny pocit,vsak?

ivana2003
12. jan 2013

@speedycat Ďakujem, áno je, len ten strach, kým budeme mať všetko zlé za sebou!

speedycat
12. jan 2013

@ivana2003 neboj, dnes uz lekari dokazu vypiplat aj mensie babatka.trosku sa popnahlali, ale coskoro to dobehnu, uvidis.drzim vam vsetkym palce 🙂

ivana2003
12. jan 2013

@speedycat Viem, len je to veľmi ťažké, stáť nad nimi a nevedieť im pomôcť. Dnešok je pre mňa kritický....

berryvajt
13. jan 2013

no chvala bohu dokážu. 🙂 moje sa narodili v 26tt..a pomaly sú 2,5ročné krásne zdravé kočky🙂
@ivana2003 držím palce,aby všetko dobre dopadlo.veľa zdravíčka🙂

monko28
13. jan 2013

Ja som rodila 35+4t,boli otočené dolu hlavičkami,ale doktori radili radšej cisársky,boli dva dni v inkubátore,lebo ja som dostala silnú cukrovku,tak ich nastavovali,sú zdravučký a krásny a je to párik a som najšťastnejšia maminka na svete 🙂 😉 🙂

ebnatasa
autor
14. jan 2013

Kocky,gratulujem vsetkym a drzim palce malickym!Ja som v 34 tyzdni a citim,ze som na konci,rada by som vydrzala az do konca 🙂 Cakam dievcatka a obe su zatial otocene hlavickou dole,ale mi bolo povedane,ze tu v Presove mi nikto neporodi dvojicky spontanne,len keby som musela surne 😀 Uvidime,hlavne nech su zdravucke! 🙂 Drzte sa!

berryvajt
14. jan 2013

@ebnatasa držím moc palce,aby si vydržala do konca...určite niet nad radosťou,ked mama má donosené zdravé detičky🙂hlavne,aby všetko dobre dopadlo🙂

berryvajt
14. jan 2013

@medinila vidíš,to som ani nevedela,že aj tvoje kočky sa poponáhľali na svet🙂

ingrid16
14. jan 2013

moja kamoska rodila v Uk. rodila po termine, obidve dievcata mali cez 3, 4 kg a rodila normalne.a podla ostatnych prispevkov pozeram, ze na SK radi robia cisarsky.

jania023
14. jan 2013

@irriss ahoj ako je mozne ze medzi babatkami je 3 tyzdne rozdiel?o tom som este nepocula..aj moja mala problemy z prietokmi ale nikdy som nepochopila co to vlastne je kedze zijem v cudzine a ich jazyk v tedy mi vela nehovoril 😀

betina1984
14. jan 2013

Ja rodila 38+2 tt., prirodzene, vyvolane, resp.uz som bola na 6 cm otvorena, tak mi to len urychlili, mali 2850 a 2550 g, v inkubatore boli len na par minut, aby sa zohriali.

jaanka19
14. jan 2013

ja som rodila v 38.tt sekciou a v Presove, este v 37.tt mi doktor v rizikovej poradni vravel, ze ak by boli krpci spravne otoceni mozem rodit prirodzene...a kedze syncek bol dobre ale dcerka priecne, bola to sekcia..mali 2600g a 2900g,jeden den boli v inkubatore a potom bolo vsetko super...teraz mam doma dve krasne a velke 4 mesacne deticky, ktore mi robia len radost 🙂

irriss
14. jan 2013

@jania023
Radeji Ti to posilam "odborne"..abych se do toho nezamotala... 😀 😉

Dvojvaječná dvojčata vznikají oplodněním dvou vajíček dvěma spermiemi. Vajíčka přitom mohla dozrát v jednom či v obou vaječnících. Zvláštním a ne tak častým případem vzniku dvojvaječných dvojčat je tzv. dodatečné oplodnění. Znamená to, že jedno již oplozené vajíčko se začíná uhnizďovat, a přesto dojde k další ovulaci, při které může být ještě další zralé vajíčko oplodněno. Nastává početí dvou jedinců v různých fázích menstruačního cyklu, nebo dokonce během dvou menstruačních cyklů. Přestože se pak dvojčata narodí v jeden den, je jedno z dvojčat vlastně o několik dní či týdnů starší než druhé.

ebnatasa
autor
14. jan 2013

@jaanka19 V ktorej nemocnici si rodila a pri ktorom lekárovi? Ja sa chystám do starej.

jania023
14. jan 2013

@irriss jeeej to je haluz 😀 ja som stale myslela ze to nieje mozne a ty si zivy priklad ze to mozne je 😀 i ked stale nechapem ako je to mozne ze 2 ovu v jeden cyklus alebo dalsia ovu..ako je to mozne ked si uz tehu ved to by nemalo nie?? 😕

ka.
17. jan 2013

ahojte 🙂 tak nasi chalosi vydrzali do 38tt, mali 2,7kg a 3,1kg, porod bol prirodzeny, nestihli sme ani EPI, jeden isiel hlavickou, druhy nozickami, rodila som v BA Ruzinov, porod bol pohoda 🙂

jaanka19
17. jan 2013

@ebnatasa bola som v novej nemocnici a rodil ma dr. pitonak, k nemu som aj chodila do rizikovej poradne, preto som sa rozhodla aj pre novu nemocnicu....lezala som tam uz tyzden pred porodom a nemozem na nikoho nic zle povedat, sestricky aj doktori boli velmi zlati.....ale dost vela zien si chvali aj staru nemocnicu tak neviem 🙂