Koľko televízorov máte doma?

peter0123
14. jan 2022

Dcére chodí často ku kamarátke kde majú v domácnosti 5 televízorov, proste v každej izbe. Mi máme iba jedno aj tak to pozerám len občas, hodnú dobu nepozerám seriáli občas nejaký film.
Teraz chce vlastné tv, deti mali v izbe keď boli malé s dvd prehrávačom na rozprávky, potom sa im kúpili väčšie postele a nový nábytok (šatník, písacie stoly, kanc.stoličky). Vtedy už roky nepozerali rozprávky ani tv nebolo zapnuté, tak sme to darovali svokrovcom. Tak pri kúpe nového nábytku sme ani nerátali stým aby na to bolo miesto. Nie je také voľné miesto v izbe aby mohli obe naraz pozerať. Ako to máte riešené vy?

maryetta
14. jan 2022

Mame momentalne 3. V obyvacke. V detskej. A v hostovskej.
Ide prevazne len jeden. Ozaj vynimocne dva.

bilancia
14. jan 2022

1 v obyvacke

simona99687
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iinuska
14. jan 2022

3

jaga18
14. jan 2022

@peter0123 áno, rozumiem. Ani my si na tom nepotrpim, máme tiež niekde cca 10 ročnú telku ale nemáme ani anténu, kde to ešte magio ci digi TV, alebo aké su teraz možnosti. Deti majú svoje zariadenia (PC tablety) hlavne a prioritne kvôli škole, online vzdelávaniu. Ale keď chcú a majú hotové úlohy, môžu si cez to pozrieť aj film, seriál ci športové zápasy.
Niektorí ľudia potrebujú telku ako kulisu, keď sú sami doma, ja milujem ticho 🙂 a keď sme všetci doma, je nás dosť, máme sa o com rozprávať aj bez telky. Už sme si zvykli bez a nemenila by som 👍

jana_eyre_2
14. jan 2022

Ja mám tri deti a máme televízor len v obývačke, pozerajú len večer cez týždeň len krátky seriál, cez víkend rozprávku.. druhu tv máme v hosťovskej, ale tu vôbec nevyuzivame.. vždy sa dohodneme čo budu pozerat, ale tak asi máš inak staré deti ako ja (moje majú 9,8 a 5r) pozerajú spolu.. keď budú starší, telku určite v izbe mať nebudú, budú mať svoj notebook, ktory bude na učenie a keď budú chcieť môžu si pozrieť čo budú chcieť.. ale to je len odhad budúcnosti podľa môjho terajsieho presvedčenia že s telkou to netreba prehanat, ktovie ako to bude v realite..

maggie1978
14. jan 2022

Máme tv v každej izbe, no zapnutá je väčšinou iba tá v obývačke. Malemu pustím občas v izbe, jeho fascinujú vlaky a púšťam mu tam reálne videá na YouTube vlakov a tratí. A on sa popritom hra so svojou železnicou a vláčikmi. V spálni vôbec nepúšťame, máme ich zbytočne myslím. Ale to skôr muž chcel 🙉, keby je to na mne, nemáme žiadnu telku. Mne stačia knihy 😄

cimage
14. jan 2022

My mame 1 laptop a deti mozu pozerat rozpravku az ked je vonku tma, lebo by vydrzali od rana pozerat do toho. Takto vedia, ze nepustim. Pozru si co si vyberu a dohodnu sa. Potom si dame film, alebo dokument.

monka105
14. jan 2022

@peter0123 nerozumiem celkom na čo im je v dnešnej dobe televízor, keď už sú notebooky, telefóny, tablety, na ktorých sa dá telka pozerať. Ale zas…rozumiem, že keď má niekto super interaktívnu TV, kde si vie jedným klikom zapnúť netflix, resp. ju s pripojením na internet využívať ako monitor, asi je to pre deti lákavé. 🤷🏻‍♀️

iinuska
14. jan 2022

Fu,ake idealne rodinky su tu.😂

marca12
14. jan 2022

Neviem,naco je anketa,kto ma kolko tv. Tv uz nemusi byt len o sledovani tv programu s reklamami. Dnes sa cez tv pozeraju streamovacie media. K tomu ti staci aj obycajna tv a android box alebo 4K monitor. Ja by som volila skor ten monitor,moze ho mat na pisacom stole,ked inde nie je miesto.

peter0123
autor
14. jan 2022

@marca12 nerobím žiadnu anketu. Riešim dilemu...Naše tvnie je 4k, nemá net, a dajú sa na nej kukať filmy s šialené dlhými reklamami.

jasminet
14. jan 2022

mame dve - obyvacka a spalna

lesana25
14. jan 2022

Ja len mimo tému, to nie je “to” TV.
A inak jeden, úplne stačí, deti aj tak nemajú šajnu čo sa tam vysiela, my vlastne tiež, lebo káblovku neplatíme, pozerajú max rozprávky na YouTube.

layla123321
14. jan 2022

@peter0123 máme jeden, len v obývačke. Ak chcem pozerať v spálni, tak pozerám na malom tablete/mobile.

marca12
14. jan 2022

@peter0123 to nevadi,viete si dokupit android box a mozte pozerat streamovacie kanaly,youtube a podobne. My sme to vyriesili tym boxom a klasicku tv uz ani nepozerame.

mironka
14. jan 2022

@peter0123 mame 4 male deti a v nasej casti domu nemame ziaden televizor...pozera sa jedine na manzelovom notebooku,ak niekto nieco chce...v maminej casti domu su 2 televizory...v spalni a obyvacke.. deti ak nieco chcu,zapneme im tam...

elizabet173
14. jan 2022

@peter0123 to hádam závisí od toho, koľko členov má domácnosť a ich vekového zloženia, nie? Iné to budú mať manželia s tromi deťmi, z toho jedno dospelé, ktorí žijú cv dome s rodičmi jedného z nich, tam mi prídu tri normálne. My sme dvaja, máme dva a keby sa jeden pokazil, ja osobne by som to zistila dosť neskoro 😎

janarochester
14. jan 2022

@peter0123 my nemáme ani jeden televízor v 5 izbovom dome

peter0123
autor
14. jan 2022

@elizabet173 sme štyria a tá druhá rodina tiež. Mimochodom susedovci oproti sú šiesti a tiež majú iba jeden , sú vekovo rôzni

peter0123
autor
14. jan 2022

@marca12 keďže netuším čo to je nejak mi to nechýba😎

tncka
14. jan 2022

@peter0123 my mame 2,v obyvke a v detskej,dcera pozera svoje co ju bavi vacsinou vecer pred spanim a ja nemusim kukat a pocuvat serialy ,rozpravky co bavia ju,mna nezaujima. V obyvke mame telku na celu stenu ale je to viac menej len pre image,ja nepozeram a manzel obcas.

euka210
14. jan 2022

@peter0123 sme 5 plus svokra a mame jeden tv a pc kde sa tiez da pozerat. Deti pozeraju cez den rozpravky a vecer ma tv svokra. Manzel si obcas pozera vecer na pc cez skylink. Ja tv k zivotu nepotrebujem, max.cez sviatky. Najst.syn ma 10r. Neplanujeme ziadnu dalsiu tv, skoro vsetko sa da cez pc, pesnicky si syn pusta na mobile.

sense
14. jan 2022

Mame televízor 1, teda 2. Jeden v obývačke a druhy nezapojeny v krabici. Kuchyňu mame spojenú s obývačkou a v spálni a detskej izbe televízor nie je a ani nebude. A ostatní keď chcú nech majú aj na zachode

emma_932
14. jan 2022

@peter0123 0, slovom nula 😉 už 10 rokov..

vroni
14. jan 2022

My máme tri. V obývačke, kde beží nepretržite (ako kulisa), keď je doma ktokoľvek mužského rodu, dcéra má v izbe, neviem načo, pozerala naposledy niekedy roku pána a v podkroví ako monitor na ps.
V spálni som povedala, ze bude alebo televízor alebo ja. Dosť mi lezie na nervy, že je stále zapnutý v obývačke.

merlinja
14. jan 2022

ani jeden

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
frndza
14. jan 2022

Máme 3

dzina007
14. jan 2022

@peter0123 my mame rovnaky televizor... sialene dlhe reklamy su pecka... clovek si stiha odbehnut, najest sa, zuby umyt... 😀
a inak mame 1 televizor... v obyvke a deti sa musia vzdy dohodnut co pozera... ale teda maju 7 a 8 a pozeraju vacsinou DVD. Ked sa nedohodnu a je plac nepozera ani jeden.
Keby som ho dala do izby hadaju sa ratam castejsie. 😀