Aj vy sa už neviete dočkať realitnej bublinky?

20. sep 2022

Ja neviem ti predavajuci to s realitnou kancelariou tie cenovky take strielaju aby bolo z coho spustit alebo si fakt myslia ze ich pozliepany stary dom je na trhu drahsi ako novostavba? Ked pozeram tie realitne portaly az niekedy neveriacky zizam kolko si ludia predstavuju ze ich nehnutelnost ma hodnotu.
Myslim teraz domy po rekonstrukcii (ci uz ciastocnej alebo uplnej) s pozemkom velkostou rovnaky, aj vymerou samotneho domu ma cenovku cez 200 000, niekedy aj cez 300 000, ked v tych istych lokalitach NOVOSTAVBA novucicka, nikym este neobyvana, tepelne cerpadlo, chladiace stropy, rekuperacia tam za taky pytaju cca 150 000 - 180 000.

Ci je to skor o chamtivosti?
Kto si vezme taku hypoteku na stary prerobeny dom?

eeffka
8. okt 2022

Ako som pisala HOLODOMY, si priprav este par desiatok tisic k cene

gemerka17
8. okt 2022

@mamaselu ak si obore, tak už sama cítiš ten pokles záujmu a špekulácie na cenách. Keď to klesne, zas ceny sa vrátia o pár rokov späť a potom budú stúpať. Momentálne to bude už len klesať. Nemá kam stúpať, nič sa poriadne nekupuje.

jaroslav81
28. máj 2023

@gemerka17
@mamaselu
Nehnuteľnosti za Q1 2023 klesli podľa NBS o 3.9% a budú klesať ďalej... Hypotéku už neviete vybaviť pod 4.5% a ECB zvýši tento rok sadzby ešte o 0.50%, takže v auguste budú sadzby v bankách cez 5%. Štatistiky NBS sú oneskorené, reálny pokles cien z vrcholu v Q2 2022 je už asi 10 - 15% a klesajú ďalej. Osobne si myslím, že budú klesať až do roku 2025, dovtedy ECB neplánuje znižovať sadzby alebo iba kozmeticky.
Snáď už aj večná optimistka @mamaselu to pochopila, že realitný cyklus neoklameš a trh sa dostal do fázy poklesu. V roku 2009 bola kríza v USA, u nás sa v podstate nič nedialo a ajtak klesli nehnuteľnosti v priemerne o 21%. Teraz je kríza hlavne v EÚ, pokles podľa mňa bude ešte väčší.