Aké máte skúsenosti s prenajímaním chaty?

9. aug 2022

Ahojte, tie,ktore mate chatu a prenajimate ju na pobyty. Isli by ste do toho znova? Ide o to, ze mame chatu a mame dve moznosti. Bud ju dokoncit a prenajimat alebo ju dokoncit a predat, co by nas v dnesnej dobe vyslo absolutne vyhodne. Ja osobne by som bola za predaj,kedze byvame v dome a pwniaze na dom sa vzdy zidu. Ale.. som na RD, ktora mi o rok konci a ja ani neviem,ci sa chcem spat do prace vratit skrz pracovny cas,cestovanie, manzel casto mimo dom... do toho celeho deti. Tak zvazujem, ci by nebolo vyhodnejsie ostat doma a chatu prenajimat a mat prijem z chaty. Bola by som vam vdacna za vase postrehy a pozitiva a negativa.

lucilaines
9. aug 2022

Moji rodicia vlastnia niekolko nehnutelnosti, aj byty v meste a sice nie chatu, ale rekreacny apartman, ktory prenajimaju. Teda uz neprenajimaju, vykaslali sa na to, lebo teda skusenosti nemali vobec dobre. Stale nieco znicene, rozbite, ludia kradli take veci, ze by si nechapala. Rozne dekoracie a podobne. Plus je s tym ostara, naklady na upratovanie, stale niekoho ubytovat, odubytovat, ciste navliecky vymenit, stale byt na telefone a riesit otazky. Takze ja by som do toho nesla. Na tvojom mieste predam chatu a uz podla obnosu financii kupim maly byt/byty v meste a prenajimam to.

danieladeley
9. aug 2022

tak podla toho ci je to chata napr. v tatrach, kde je sezona aj v lete a aj v zime, alebo niekde pri jazere, kde prenajmes max. v lete a zvysok roka nic....a tiez podla toho, ci je chata blizko a budes to mat na skok postarat sa, ked by nieco, alebo je na druhej strane SVK

anjelicek26
9. aug 2022

Prenajom chaty znamena

+ prijem

- dane
- kontakty a cas venovat sa hladaniu najomnikov, odpovedanie na maily, administrativu, prijmove doklady, kontrola dokladov, platieb
- znamena to cistenie objektu
- znamena to pravidelne kontroly objektu
- znamena to pravidelne upravy okolia objektu
- znamena to investovanie do objektu (aby sa ludia vracali a vzdy to bolo "este lepsie")

Ja celkovo prenajom vidim negativne, prenajimame jeden dom, budeme teraz aj druhy prenajimat a je s tym len ostara... prijem viac-menej zhltnu opravy objektu, lebo furt nieco, nove dvere, kotol, plot, proste postupne vsetko starne...

Takze tak, ja by som sla do predaja... Hlavne sa zamysli, ci je ten objekt skutocne prenajimatelny celorocne, lebo predpokladam, ze plnu vytazenost neziskas, odpocitas naklady a kym by sa ti to "zurocilo" oproti predaju prejde 40 rokov...