Ako sa dá odložiť z výplaty?

stastnystastlivec
21. okt 2023

Ahoj, ako sa dá vyžiť a odložiť z výplaty? Ja som za celý život nenašiel ten kľúč... a pritom nezarabam až tak zle

zmrzlinka2021
22. okt 2023

@stastnystastlivec to máš koľko detí? Poistky strašne vysoke

jarka_black
22. okt 2023

Odkladať vždy ako prvé. Čiže ak výplata chodí 10. dňa v mesiaci, na 11.-12. deň si nastavte trvalý príkaz na investovanie.
Odporúčam koncept Umenie utrácania.

januska12323
22. okt 2023

800 na deti? To sú aspoň 4?

olimuc
22. okt 2023

1600 je dost na jednu osobu ale aka vysoka je hypo atd … ked Ti po odpocitani fixnych vydavov ostane 200 € tak neusetris nic … to by si musel jest len suche rozky. V mesiaci ked zarobis 3000 daj min max 1600 a vytvaras si rezervu … nemusis sa stresovat kazdy mesiac, jeden odlozis druhy nie … matematika ale nepusti z 1600 ides 100 do minusu a este si nejedol. Poistka je za co? 800 € alimenty? Nejak to nesedi … ak ste zili len z tvojho platu tak ste asi obhryzali steny… no fakt len dalsiu frajerku, ale ta bude za teba mysliet a zivit ta. … to tiez nie je ziadna vyhra.

katkaseiner
22. okt 2023

800 alimenty? to na koľko detí? A aku poistku pre boha platis 250€ mesacne? My sme 4 a 100ku zhruba platim mesacne, na dom, auto platim rocne, ale na to odkladam 140 e mesacne, aby to nebolelo v mesiaci ked treba platiť

stastnystastlivec
autor
22. okt 2023

@katkaseiner deti mám dve. A oni nemôžu zato, že majú hlúpeho tatka a ani pykať za to nemôžu. Ich mama nepracuje a musím im predsa zabezpečiť aj matku, cítim zodpovednosť. Platím im hypotéku a aj ich poistky. Keď sú výdavky navyše tak banka požičia, veď som bonitný klient.
A áno, nejem suché rožky 😄 vločky s lekvárom sú lepšie, lacnejšie aj zdravšie a ryža tiež. Stále je vo mne svetielko nádeje, že to nejak prekonám, preto sa snažím aspoň sa stravovať zdravo v rámci možností.

stastnystastlivec
autor
22. okt 2023

Hlavne mám poistku za blbosť, v našej robote je povinná. Chcem zas zarábať len 400-500€ a žiť si ale nemôžem si to dovoliť...

syslik81
22. okt 2023

@stastnystastlivec to ze detom matka nerobi nieje tvoj problem .. znie to hrozne ale zniz to na sudom urcene vyzivne a az sa financne pozviechas budes im nieco malo mesacne navyse odkladat .. a ich mma nech ide makat ako kazda ina .. pri takomto stravovani im aj tak zachvilu nebude mat kto platit lebo ty skoncis v nemocnici v lepsom pripade

stastnystastlivec
autor
22. okt 2023

Nejem zas len vločky a ryžu. Raz som si písal denník, keď som týždeň žil z 20€ vzal som to ako zábavu a napísal som ako som to prežil 🤣hanbil som sa aj to písať 🤣 ešte mi prišli aj nečakané neodkladné výdavky vtedy 🤣 extrém ale zdvihlo mi to sebavedomie, že dokážem aj toto 😄 koncentrák by ma nezlomil.

To, že im matka nerobí nieje moja starosť ale to, aby mali čo jesť a krúžky, školu atď moja starosť je

zmrzlinka2021
22. okt 2023

@stastnystastlivec Prečo stale zivis svoju manzelku? A zarove platis aj dalsiu hypoteku, cize dokopy dve? Preco tvoja zena nepracuje?

stastnystastlivec
autor
22. okt 2023

Nezivim dve hypotéky a robím to pre deti. Ja hypotéku nemám. Prečo ex nerobí mi je jedno. Ja zabezpečujem deťom životné potreby

zmrzlinka2021
22. okt 2023

@stastnystastlivec Lenze na to su obaja rodicia, nielen ty. Preco tvoje deti nie su s tebou? Preco byvaju s nou?

stastnystastlivec
autor
22. okt 2023

Lebo ja pracujem. Keď som doma tak sú somnou. To majú ako taký tábor 😄

zmrzlinka2021
22. okt 2023

@stastnystastlivec No lenze zivis dve domacnosti, tak prirodzene ti ostava dost malo penazi. To toto si musis poriesit

bessie12
22. okt 2023

@stastnystastlivec no ja by som 2 domacnosti nezivila. Ak by som bola na tvojom mieste, tak by som sa na to zvysoka ... Pretoze tvoja exka do prace nechodi a nema ani snahu si nejaku pracu najst. Keby pracovala a nevychadzalo by jej z vyplaty, tak vtedy by som mozno aj pomohla, ale inak nie. Alimenty na deti nepocitam.

la_dolce_vita
22. okt 2023

Zaloz si sporiaci ucet a po vyplate si tam presun urcitu sumu alebo daj rovno trvaly prikaz. Ja si tak odkladam, co neminiem pred ďalšiu vyplatou a vsetky vydavky si evidujem.

stastnystastlivec
autor
22. okt 2023

Ženy nidky nepochopia mužov a muži nepochopia ženy 🤣 zničil som si vzťah. Takisto, že dve domácnosti nezivim, ja svoju domácnosť nemám 🤣
Že som ju spravil závislou na mne je moja vina a som rád, že mám aspoň kontakt s deťmi. Môj otec bol "kurva" na moju mamu a dával jej len súdom uznané výživné a ona mu znemožňovala kontakt s nami. Chodil ako taký cicimbus, išiel si pre nás a vracal sa bez nás. Viem aké dokážu byť ženy.

la_dolce_vita
22. okt 2023

Fiha, teraz citam, ze exka nepracuje, ty ich sponzorujes a pritom takmer hladujes.. to existuju aj taki muzi?! To fakt??

la_dolce_vita
22. okt 2023

@stastnystastlivec zaujimalo by ma, preco rozvod...

stastnystastlivec
autor
22. okt 2023

Nehladujem, učím sa žiť z minima 😄
Rozvod lebo... Sme sa odcudzili

bessie12
22. okt 2023

@stastnystastlivec ale ty sa neuc zit z minima. Exku vyzen do prace a ty zacni konecne normalne zit a odkladat peniaze.

la_dolce_vita
22. okt 2023

Dalsi zneuzivany dobrak.. ako to tie zeny robia??

karmen118
22. okt 2023

@stastnystastlivec Aké staré sú deti? Nenechaj sa zneužívať, ak už chodia do škôlky/školy, tak nech si tvoja ex nájde prácu, to je nonsens aby si ju ty živil. Má vôbec ona nejaký príjem? Jedine by som pochopila ak by mala nejaký zdravotný problém, že si kvôli tomu nevie nájsť prácu, ale tak aspoň nejaký skrátený úväzok nech hľadá...ani to sa nedá dlhodobo takto ju financovať. Ak si nájdeš novú partnerku, tak ako to potom budeš riešiť?

stastnystastlivec
autor
22. okt 2023

To je jedno. Som rád, že prachy idú priamo alebo nepriamo deťom. Ide o to, že ja nedokážem vyžiť z akejkoľvek sumy a nikdy som ani nevedel. Áno, je pravda, že som to ani neriešil a a keď som našiel túto ženskú, hneď som jej nechal posielať výplatu a dobre s tým hospodárila. Keď som na to už zas sám tak mám pocit, že len musím vždy nejak vydržať do ďalšieho dňa, týždňa, výplaty a často na nič iné nemyslím...

O to ide, ako to urobiť?

mamina7070
22. okt 2023

@karmen118 on nema sancu na novu partnerku zidna normalna zena by toto neakceptovala

@stastnystastlivec co chces riesit ? ty si proste dobry len na to aby si zarabal a iny z toho zil a ty si len zivoril ak na to nic nechces zmenit tak proste len trp
aj tak si len penazenka pre nich

kup si kapustu a zemiaky a var si len z toho a ked z nedostatku dostanes choroby tak ani pes po tebe nestekne max tak exekutor aby si platil to obrovske vyzivne

katkaseiner
22. okt 2023

800€ je luxusne vyzivne, k tomu ona este dostane rodinne pridavky, za takmer 1000€ ani prstom nemusi pohnut...ved naco by sa isla naháňať...
za mna si hlupy dobrak ..takto platis 2x vsetko (v jej 800€ to vsetko platis, deti tolko nestoja, to mi ver)

julia_a_romeo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kluska
22. okt 2023

@stastnystastlivec no zaujimalo by ma ako si znicil rodinu ty. Preco ste sa rozisli? Je tam sanca to znova dat dokopy? Inac nevidim zmysel tvojho pocinania. Ved si mlady, mas este sancu zit relativne normalne a byt stastny aj po boku inej partnerky. Ako dlho to takto tahas? Nebolo by fajn oprasit vztah s ex zenou? Poslat ju do prace a teba odbremenit pracovne, cize bude viacej casu na spolocny cas. Ak nie, tak musis nieco zmenit. Deti a manzelka maju mat taku zivotnu uroven ako ty, ale ty si zjavne pod tou urovnou. To ti staci?

stastnystastlivec
autor
22. okt 2023

800€ je priemerný plat. Takže si nežijú na azttak vysokej nohe. Navyše ja zatiaľ neviem, čo so životom a peniaze aj tak nedokážem udržať.

kluska
22. okt 2023

@julia_a_romeo ked nevies hospodarit s peniazmi, co autor nevie, tak kalsicke peniaze budu pre neho lepsie, kedze uvidi realne kolko mina.