Ako sa dá odložiť z výplaty?

stastnystastlivec
21. okt 2023

Ahoj, ako sa dá vyžiť a odložiť z výplaty? Ja som za celý život nenašiel ten kľúč... a pritom nezarabam až tak zle

stastnystastlivec
autor
22. okt 2023

🤣 vidíš, že nemusím🤣áno, mal by som mať ale nemám . Keď sme boli spolu, všetko robila ona. Ale čím viac som zarábal, tým horšie to išlo. Aj vďaka tomu sme sa začali hádať. Proste ja si myslím, že čím viac človek zarába, tým finančne horšie na tom je.

bessie12
22. okt 2023

@stastnystastlivec co vsetko robila ona ?? A hadat sa kvoli peniazom ?? Chore. Moj muz zaraba 2x tolko co ja a nikdy sme sa kvoli tomu nehadali. Su to jeho peniaze a vzdy sa potesim, ked dostane viac, pretoze aj viac moze odlozit. Vzdy, ked dostanem vyplatu, tak hned urcita suma ide na sporiaci ucet a so zvyskom hospodarim.
Bola som na nom financne zavisla a pravdupodvediac sa mi to nepacilo. Ale nikdy som od neho nepytala nejake peniaze a ani som od neho nevyzadovala, aby mi posielal na ucet. Urazilo by ma to.
Teraz som si konecne nasla pracu a ta financna nezavislost je na nezaplatenie.

stastnystastlivec
autor
22. okt 2023

To je jedno, jak sme sa zoznámili a začali spolu žiť tak som dal v robote jej číslo účtu a padol mi kameň zo srdca lebo zrazu začali peniaze vychádzať lebo som k nim nemal prístup. A teda som sa zbavil zodpovednosti. Teraz som ju dostal naspäť do rúk.

bessie12
22. okt 2023

@stastnystastlivec mas prilis velke vydavky. Hned ako dostanes vyplatu, tak si urcitu sumu presun na sporiaci ucet. Najlepsie by bolo, keby to bol ucet, z ktoreho nemozes len tak hocikedy vyberat peniaze. Aspon na zaciatok.
Inac, ked sa opominu vydavky na deti, hypo, domacnost a pod. tak kolko ti cca z toho ostane ?? Nemusis napisat presnu sumu, len priblizne. A na co vsetko tie zvysne peniaze minies, ked vravis, ze s peniazmi nevychadzas ??
Necitala som celu diskusiu, tak preto sa pytam.

1fifinka1
22. okt 2023

@bessie12 ani radšej nečítaj lebo ta šľak trafí 😁

bessie12
22. okt 2023

@1fifinka1 az tak zle je to s nim ? 🙈

1fifinka1
22. okt 2023

@bessie12 beznadejne

kluska
22. okt 2023

@stastnystastlivec no ty mas teda divne zmyslanie. Ano chlap ma zabezpecit a zena vytvorit pohodu rodinnu, ale to ma byt tak vtedy keby ste boli spolu ako rodina, teda keby ste sa nerozviedli. Ako dlho ste uz od seba? Ze ty este cakas na to kedy dostanes od nej sancu?

ktore
22. okt 2023

@kluska podľa mňa sa mu nedá poradiť.Nechce pochopiť ,že živiť ex netreba.

bessie12
22. okt 2023

@1fifinka1 jeeemine 🙈 precitala som si celu diskusiu a potvrdzujem, ze mas pravdu

1fifinka1
22. okt 2023

@ktore on žiadnu radu nepotrebuje. On sa prišiel pochváliť aký je úžasný, myslel si, že ho budeme tlapkat po pleci a jeho ego porastie. Ak by chcel rady, opýta sa ex, ta viedla domácnosť dokonale. Aj keď boli spolu a robí to brilantne aj teraz. Brilantne ho zmyka

1fifinka1
22. okt 2023

@bessie12 všetky chápeme, len on nie 😁

bessie12
22. okt 2023

@1fifinka1 nechce alebo nevie to pochopit 🙈

mandarinka555
22. okt 2023

@stastnystastlivec Priznaj sa, že si si tu prišiel hľadať frajerku a nie pýtať sa kraviny, ako ušetriť...

stastnystastlivec
autor
22. okt 2023

Boooze, však som písal, že ani sám som nedokázal odložiť ani z 350 a ani z 800, niekto živí rodinu tiež sám muž a ešte našetri. Ja mám teraz nižšie výdavky ako keď sme boli spolu a aj tak neviem odložiť. Tu sa vôbec nejedna o to koľko platím výživné ale že neviem vôbec šetriť.

Aj na manželskej poradni sa spikli ženy dokopy 🤣

1fifinka1
22. okt 2023

@stastnystastlivec ty stále nerozumies, že z toho co píšeš, že ti ostane sa ušetriť nedá. Ak napíšeš načo všetko minas, kde idú úplne všetky peniaze potom sa dá relevantné odpovedať.

hortenziaj
22. okt 2023

@stastnystastlivec nuž keď nevieš odložiť ani z veľkej a ani z nízkej sumy, sup na net a hľadať články, pripadne nejaké kurzy na financie a študovať si o tom a dodržiavať to. Nemáš finančnú gramotnosť tak sa ju musíš učiť. A keď tak vidím ze ty by si peniaze rozfrkal, tak je vlastne fajn ze dávaš také výživné deťom, aspoň im ex niečo odloží keďže ty by si to nevedel.

mandarinka555
22. okt 2023

@stastnystastlivec A ešte maličkosť...už sa začínaš zamotávať do klamstiev...(Platíš dve hypotéky, ani jedna nie je tvoja a 800€ výživné? )

mamina7070
22. okt 2023

@mandarinka555 aku frajerku taka hlupana hadam ani neexistuje co by si takehoto chlapa vzala ako druha a este ho zivila aby on zivil exku

1fifinka1
22. okt 2023

@mandarinka555 podľa mňa sa tu náramne na nas baví. Lebo také tupelo nemôže byť nikto.

mandarinka555
22. okt 2023

@mamina7070 Pravdu máš....on je buď taký sprostý, alebo si z nás robí prdel😝

1fifinka1
22. okt 2023

@mandarinka555 možno je to nejaký sociálny experiment 😁

la_dolce_vita
22. okt 2023

Z coho chces vlastne usetrit, ked vsetko lifrujes exke a ty zijes z 20 e tyzdenne, nic si nekupis, neminies, zivoris.. Proste tie vydavky su privysoke a riesenie vidime take, ze sa pricini aj manzelka, aby si netahal vsetko sam .. To mi pride ferove a normalne.

stastnystastlivec
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stastnystastlivec
autor
23. okt 2023

Dík za názory.

andrej241
27. okt 2023

Zrátať si prijem a všetky výdaje a to čo ostáva tak odložiť ale nie na konci mesiaca alebo den pred výplatou ale hned ako prídu peniaze na účet minimálna suma je 10% z príjmu a určite mať aj poistenie

xcreature
31. okt 2023

ak zarabas ,, dost,, ako hovoris, tak je problem len v tebe. Zakladom je bude si pripravit excel, kde budes zapisovat KAZDY vydavok, ktory bude mat zakategorizovany -- nasledne po par mesiacoch (idealne min. pol roka) budes mat, aky taky prehlad o svojich vydavkoch - nasledne mozes optimalizovat. Ak vo vydavkoch bude 200EUR jedlo a 400 EUR vydavky s kamaratmi na pivo - vies co mas obmedzit, resp. kam ti ide najviac vydavkov. Takze este raz - zapisovat a po par mesiacoch analyzovat a nasledne optimalizovat - inak budes vo svojej spirale ,,z ruky do huby,, aj ked zarabas kolko chces..