Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako sa vysporiadať s dlhmi, o ktorých muž nevie?

ibaja123
2. jún 2015

ahojte, zaregistrovala som sa sem nanovo, nakolko tu uz mam nick, ktory pouzivam, ale asi chapete preco to chcem riesit takto diskretne .. Mam uvery v hodnote 3700 eur, ktore som si zobrala este v dobe, ked som bola slobodna. Medzitym som si dosplacala uver , o ktorom moj manzel vie, ale o tychto dvoch , ktore mam, netusi...Ide o to, ze osm v minulosti mala nejake veci na splatky, aj kreditne karty a neskor som si to vsetko spojila do jedneho uveru v sume 3000 eur. Neskor som este potrebovala nejake peniaze, tak som si zobrala dalsi uver v hodnote 1500 eur . Teraz mam nesplatenu istinu este okolo 3700 eur a mesacne platim za obe splatky 65 eur. Cize mam uvery na dlhu dobu splatnosti a doplatim ich tymto tempom cca o 7 rokov. Brala som to vzdy tak, ze to su moje zalezitosti, uz som zvyknuta platit tych 65 eur, ze mi to ani nepride nejake cudne. Ked som sa spoznala s mojim muzom, tak som nemala za potrebie hovorit mu to a neskor som sa uz aj hanbila za to, ze nejake sproste uvery mam. Moj muz nemal ako vediet, ze mam nejake uvery, kedze mame kazdy sam ucet. Lenze teraz nastal problem ten, ze muz chce, aby sme mali spolocny ucet a ja neviem, ako mu to povedat. Navyse, na svojom ucte mam este precerpanie 300 eur, o ktorych sa dnes dozvedel a trva na tom, ze to vyplatime a ucet si zrusim. Pochopitelne, aj keby som povolene precerpanie vyplatila, ucet si musim nechat kvoli uverom...takze sa chcem spytat, co mi radite? Povedat o tom muzovi alebo nie? Pravdou je, ze sa bojim na tu jeho rekaciu, lebo moj muz v zivote nemal dlhy, zil cely zivot u rodicov a mal priestor si sporit, ja som hodne cestovala, zila po podnajmoch, sama sa zivila, proste viem, ze to nie je obhajoba, ale nikdy mi nemal kto financne pomoct, ako mojmu muzovi, ktory ani nemusel domov nic kupit, nic..tak mal priestor si sporit. Viem, ze by ma tazko pochopil, bojim sa, ze to vazne narusi nas vztah, resp. ze mi nebude doverovat. Co by ste mi poradili? UZ neviem, ako by som sa z toho vyhovorila. A hlavne, aj sa hanbim, ze mam taketo podlznosti, ale vzdy som vsetko platila nacas a nebojim sa, ze to nesplatim, len som to vzdy brala ako svoju zalezitost a svoje veci, ktore si len ja riesim. Dakujem za kazdu odpoved.

lulu0123
2. jún 2015

myslim, ze o niecom takom by mal manzel vediet

jolinka
2. jún 2015

tak si zriad este iny ucet najlepsie nejaky bez poplatkov a z toho plat tie stare dlzoby, ja by som ti odporucila niekde si privyrobit a splatit to rychlejsie, 7 rokov je velmi dlha doba, co ak budete mat deti, budes mat len matersku a nebudes to mat z coho poplatit?

alebo mozes o tom povedat muzovi...moze to aj preverit vas vztah. Ja som mala tiez nejake dlzoby, pred zoznamenim, takisto som nemala taku pomoc od rodicov ako muz, on nikdy netrpel nudzou , ja som aj hlad zazila ☹ ☹ a odisla odo mna z bytu necakane kamaratka ktora mi pomahala s platenim, a sama som to financne nezvladala ...takze tiez nezaplatene splatky stavebny uver, prva upomienka a druha uz rovno s dvojnasobnou sumou 😝 😝 Nastastie toho nebolo vela, len asi 8000 korun vtedajsich, co bolo ale cely moj plat aj navyse...pomaly som to splatila. daco som si pozicala od segry lebo uz aj exekucia bola a potom setrila na sebe a tak... 😖 😖

odvtedy neznasam uvery dlzoby a snazim sa mat toho co najmenej a co najrychlejsie splatene, take ako precerpanie ci rozne karty a tovar na splatky u mna teraz neexistuje.. 😉

lilimoni
2. jún 2015

@ibaja123 a naco chcete spolocny ucet ? Mozno by nebolo zle sa priznat, ze este za cias ked dinosaury behali po svete mas nejaky uver, ktory sa ti strhava. Ze si si uz zvykla na tych 60€ ktore ti odchadzaju z uctu a preto ti nenapadlo mu vesat na nos tych par eur. Ze keby to bola velka suma tak by si mu to urcite hned povedala 🙂 radsej pravdu nejak pekne zaobalit ako mu nic nehovorit 🙂

sense
2. jún 2015

ja som za uprimnost a muzovi to povedat....a myslim ze sa ulavi aj tebe...keby ma moj muz dlhy, tak najskor by ma to sralo, nielen preto ze ich ma (ja som dlhy nikdy nemala ani nic na splatky ,aj auto som si kupila az ked som mala nasetrene) ale hlavne preto ze mi o tom nepovedal uz ked sme spolu len chodili nieto este teraz ked sme manzelia

iskrickaa
2. jún 2015

Financne zalezitosti sa maju riesit pred sobasom, neviem si predstavit o takychto veciach nediskutovat s potencialnym manzelom. Dufam, ze snim mas aspon dve deti, ale takuto dolezitu informaciu o tebe nevie... Wow.

lilimoni
2. jún 2015

@sense mne sa manzel tiez priznal po svadbe, ze splaca tusim notebook segre co kupil na sviatok alebo telku, uz neviem a bolo to nejakych 40€ a povedal to vtedy, ked sme chceli riesit hypo ale tam mal vtedy uz len nejake 3 splatky ale neriesila som to. 40 € nie je strasna suma a bral ju za slobodna 🙂

lucya2
2. jún 2015

skus sa na to pozriet z pohladu, ze jedneho dna tvoj prijem prudko klesne, napr. z dovodu cerpania rodicovskeho a potom nebudes mat na ucte dost kazdy mesiac aj na splatky uveru a budes musiet s pravdou von, alebo si zacnes pytat peniaze od muza pod roznymi zamienkami. Ale ak si ochotna to riskovat, tak si to nechaj pre seba aj nadalej. To co si nadobudla alebo nenadobudla pred manzelstvom je tvoja zalezitost, ved nemas exekutora na krku a mas pravo na urcite sukromie. Ja by som to na jeho mieste radsej ani nechcela vediet. Ked tak strasne chce, nech ti zaplati precerpanie a viac sa nepyta.

ibaja123
autor
2. jún 2015

ahojte, dakujem za odpovede. No , poviem vam takto...ja by som mu to aj povedala, presne ako pise @lilimoni v tom duchu, ze proste to mam uz dlhsie a bla bla..ale ja ked som dosplacala jeden uver, tak som mu povedala, ze uz nic ine nemam..tak sa bojim, ze ako to vezme, ked som mu klamala. Mozem vam povedat, ze ten pocit, aky mam teraz, je to najhorsie, co sa mi mohlo stat, lebo nikdy som nemala v plane ublizit mu a nieco zatajovat..vzdy som sa starala sama o seba, tak som nikdy nemusela nikomu vysvetlovat, preco hento a preco tamto,..teraz uz mame rodinu, my uz mame aj dcerku a cakame druhe dietatko, tak ja som to tak brala, ze ved ked zacnem pracovat neskor, tak si budem nieco bokom odkladat a predcasne by som to vyplatila. Len to bude najskor tak o styri roky..ak aj nie neskor.

iskrickaa
2. jún 2015

@lilimoni Tak je rozdiel ci 40 eur alebo 4000.
Ja mam s mazelom spolocne ucty odjakziva, neviem, ako by utajil, ze niekomu nieco dlzi, on nema prehlad ani o tom, kolko zaraba, o ucty sa staram ja a mne teda veri, ze ho financne nepodvadzam🙂

ibaja123
autor
2. jún 2015

@lucya2 lenze ja uz cerpam rodicovsky prispevok a platim to z toho, dokonca sporim aj na stavebko, muz mi dava peniaze na domacnost a dokazem s tym pekne hospodarit, on ani nevie, ze nejakych 65 eur niekam odchadza..

lucya2
2. jún 2015

@ibaja123 Tak tym duplom maz dovod to tajit aj nadalej

iskrickaa
2. jún 2015

@ibaja123 Je to husne, ja cakam dieta po tom, co s chlapom zijem 12 rokov, aby som ho mala dokladne prekuknuteho. Inym ludom asi nevadi mat zavazky s partnermi, o ktorych toho ocividne vela nevedia. Brrr.

timea7
2. jún 2015

@ibaja123 ja som tiež za úprimnosť, len neviem, či by to teraz neurobilo viac zla, ako dobra, keď si mu to roky tajila. Ja by som nesúhlasila so spoločným účtom, ak je to z dôvodu zbytočných poplatkov,ktoré platíte za účet dva krát, neviem, akú máš banku, ale v niektorých je za určitých podmienok účet bez poplatkov.Ak nechceš a nemôžeš meniť banku ty, môže to urobiť on aj je to vyriešené.

jolinka
2. jún 2015

@ibaja123 hm tak to ano... ☹ ☹ ☹ a presne ako uvazujes, myslim ze muza by sa dotklo viac, ze si mu klamala, nez ze mas este nejake dlhy.

ibaja123
autor
2. jún 2015

@iskrickaa ano, da sa to aj takto brat. Dakujem za tvoj nazor.

iskrickaa
2. jún 2015

@ibaja123 Prepac, nemyslela som to zle, naozaj. Ale manzelovi by si sa mohla zdoverit, stokrat horsie to bude, ked to nejakym sposobom zisti sam, to moze brat ako podvod. Normalne mu povedz, ze mas dlh, ktory si nadobudla pred manzelstvom, bohuzial si si musela zobrat pozicku a teraz to splacas, splatky nie su velke a si na dobrej ceste splatit to.

grasia1
2. jún 2015

@ibaja123 no pekne si sa zbytocne zamotala.uz davno si mu to mohla povedat neviem naco si ho oklamala. ked nevies hospodarit speniazmi tak bude spolocny ucet asi rozumne riesenie aby muz na teba dohliadal.nemyslim to v zlom. urcite mu to povedz ak nechces dalsich sedem rokov klamat. 😉

sense
2. jún 2015

pises ze este to mas tak cca na 7 rokov to je velmi dlha doba...uz aj preto by som to muzovi povedala lebo nikdy nevies co sa moze stat, ci uz choroba (samozrejme ti to neprajem) ..alebo materska a prijem sa znizi....

iskrickaa
2. jún 2015

@grasia1 Ja by som sa teda citila byt strasne podvedena. Blbe je to, ze musi splacat tu sumu este 7 rokov, ja by som len mala obavy, ze to jedneho dna praskne, ved aj teraz uz ma nahnane a furt ho len bude ojebabravat a spekulovat. Je to horsie ako jednorazova nevera podla mna.

lee_bella
2. jún 2015

zeny, nepoznate jej muza, ako mozte byt vsetky za uprimnost, moja babka vzdy hovorievala, ze prava zena ma nejake tajomstvo.... viete, ona svojho muza pozna a keby to bolo take lahke tak mu to proste nejako povie a nepise sem nemyslite? pani ja Vam chcem poradit takto....naozaj si vytvorte druhy ucet a zavolajte do institucii kde mate uvery a nahlaste zmenu uctu a hotovo. ALEBO nech vam pomoze clovek ktoremu najviac verite napriklad matka, nech vam da dovolenie nahlasit jej cislo uctu a vy jej to budete mesacne davat do ruk.....a hotovo

jolinka
2. jún 2015

Ako nekomplikuj to...myslim ze ked ta to tak trapi, ze si muza oklamala... povedz mu to v style...ze ano minule si mu hovorila ze uz nemas dlzoby, ale na tuto splatku si fakt zabudla 😉 😉 ze ti to ide z uctu kazdy mesiac a ani to nevnimas, preto si si na to nespomenula.

tak bude muz vediet o splatkach aj to spolu splatite. Alebo este lepsie ...mu povedz, ze si bola v case ked sa ta pytal na dalsie dlzoby, akoby v tlaku, ze bude do teba hucat a vycitat ti, hlavne ak je z rodiny kde sa nezije na dlh. Tak mu jednoducho vysvetlis, ze si bola v inej rodine, v inej situacii, bez pomoci rodicov...a ze jemu sa to lahko hovori, ked nezazil nudzu. 😒

a ze teraz ked ste spolu, prejdete na spolocny rezim, zitia bez zbytocnych dlzob a precerpani. 😉 😉 😉 Niekedy je najjednoduchsi klamstvo vlastne povedat pravdu. 🙂 🙂 😅 😅

timea7
2. jún 2015

@lee_bella veď ja som jej radila zatĺkať! Tak ako hovorí Plzák - zatĺkať, zatĺkať a keď to praskne zatĺkať ďalej. Najmä preto, lebo mu klamala....

mawka
2. jún 2015

@lee_bella suhlasim. velmi tazko sa taketo veci riesia s clovekom, ktory je odporca akychkolvek uverov a poziciek a nikdy na to nebol odkazany. takyto clovek tazko pochopi preco naco a zaco. niekedy je lepsie si svoje veci riesit sama/sam nadalej. take, co sa tykaju minulosti.

grasia1
2. jún 2015

@lee_bella je rozdiel mat tajomstvo ze si kupim natajnasa kabelu a cakam ci si to muz vsimne, a dlh 3500 eur. zbytocne ju to bude zozierat.

mawka
2. jún 2015

ja mat dlh len 3700, skacem dva metre do stropu od radosti 😀 no a nikdy som tym partnera noveho nezatazovala, povedala som len, ze si riesim veci a nikdy ani zatazovat nejakeho noveho pripadneho ani nebudem. co s tym ma on, ked to vzniklo v case ked sme sa este nepoznali, ked su to moje nedoriesene zalezitosti s exom. nechcem, aby mal novy partner pocit, ze snad chcem, aby mi tie dlhy splacal on a podobne. lebo toto si chlapi dost casto myslia. a co sa tyka choroby a ze co potom a podobne, tak to by mal mat hadam kazdy clovek osetrene, nie? ze keby nahodou ostanem bez prijmu kvoli chorobe, atd.. na to existuju riesenia.

anatalia77
2. jún 2015

7 rokov je dlha doba.

Zmazala som,normalne neviem co by som urobila.

lee_bella
2. jún 2015

@grasiadlh je dlh ale splatka je splatka...a ta splatka je taka mala ako keby si kazdy mesiac tu kabelku na tajnasa kupila nie?

lee_bella
2. jún 2015

ak sa tato zena citi nervozna z toho ze by to mala muzovi pov edat tak mu to povedat nema.... a vieme aki su chlapi,, najblizsich 10 rokov to bude mat pri kazdej hadke na tanieri..no dakujem pekne....

cervenaruza123
2. jún 2015

@ibaja123 a nevies ho prehovorit, aby ste si nechali tak ucty ako mate? to by si mala na cas vyriesene, aj ked sa to raz aj tak asi prevali. nepoznam tvojho muza, tazko povedat, ako by reagoval, moj je tiez totalny odporca vsetkych uverov a podobne (aj ked uz pochopil, ze niekedy sa bez toho neda a uz sme spolu aj jeden uver museli vziat), ale tak neprisla si k tym uverom v case vasho manzelstva, takze by si mu to mohla vediet vysvetlit, preco si musela a podobne, jednoducho si trochu iny typ cloveka ako on, mala si ine podmienky, pripadne sa ho spytaj, ako by to riesil on. proste niekedy sa inak neda, darmo mozu ludia radit a kritizovat. uprimnost je fajn, ale tazko povedat, ako by to vzal. este ked si vezmeme, ze si ho akoze klamala. uz ked by som mu to hovorila, tak asi by som sa tvarila, ze sa neskutocne hanbim a ze mu chcem povedat uplne strasnu vec, aby sa mu mozno aj ulavilo, ked by vysvitlo, ze ide "len" o uver. skor by som sa bala, ci raz nieco nevyskoci a manzel nieco nebude riesit, nebude ratat s tym uverom a to moze byt potom fakt problem.

jolinka
2. jún 2015

@mawka no ale ine je partner a ine manzel ..oni maju BSM takze to ona vlastne plati zo spolocnyh penazi, takze aj s manzelovych, preto by bolo dobre aby o tom vedel. 65 eur mesacne nie je tak strasne vela /viem, ako pre koho/...

samozrejme ked mu to povie, s akymkolvek vysvetlenim..je mozne ze on uz bude podozrievavy, alebo ju bude mat za fin. nezodpovednu 😝 😝 ...to uz si ona musi vybrat, ci sa trapit s "tajomstvom" a so 7 rocnym splacanim a triast sa pred odhalenim...alebo zit s vedomim, ze jej to bude vyhadzovat na oci pri kazdej prilezitosti.

Ja na jej mieste by som sa proste obhajila. Ano mam dlhy, ale nie su velke, zabudla som, bola som v strese, splatka mi ide mimovolne ze nad nou bezne nerozmyslam... bla bla bla potadial vyhovorky 😉 😉 😉

a do buducna slubit muzovi, ze budu tahat za jeden povraz, vsetky fin. veci preberu spolu, aby neboli zatazeni zbytocnymi dlhmi...atd atd. a ze to vsetko vyplynulo zo situacie, v ktorej on nikdy nebol a tak si to nevie predstavit. 😕 😕

Tu začni písať odpoveď...

Odošli