Ako to funguje s odhadcom majetku pri hypotéke?

barbara088
27. máj 2014

ahojte mame podanu ziadost o hypoteku...ako to funguje s odhadcom...co vsetko sa do toho odhadu ceny pocita...

zabka88
27. máj 2014

@barbara088 myslíš posudok znalca? posudzuje sa všetko, lokalita nehnuteľnosti, v ktorej časti nehnuteľnosť je, výmera, rekonštrukcia - okná, jadro, podlahy, ak ide o byt tak aj poschodie na ktorom je ( či je pod strechou/prízemie) koľko ročný je bytový dom, či je ta výťah, balkón či je k nemu pivnica /parkovacie miesto... ak ide o dom, tak aj pozemok , dokonca aj množstvo zasadeních stromov, či máš vodu na pozemku, plyn, elektrina...

piacere
27. máj 2014

@barbara088 všetko, dokonca aj vek bytovky, zateplenie, lokalita....
My sme tak vďaka "šikovnému" znalcovi, ktorý najprv sľúbil, že urobí takú cenu ako potrebujeme, hodili jeden znalecký a s ním aj neviem koľko eur do koša....
Odporúčam známeho (ak potrebujete určitú sumu, aby bola na znaleckom), ale pozor, aby bol akceptovaný bankou... popr. je dobré vybavovať hypo cez finančného, tí majú známosti aj v pekle... (vlastná skúsenosť 😝 ) 😀

barbara088
autor
27. máj 2014

NO MI TO MAME RODINNY DOM ...je to starsi dom ale uz su tam nejake upravy...nove okna.uplne nova kupelka..detska izba, nasa spalna.svokrova izba.obyvacka s kuchynou.2spajzy..izby su dom velke,plyn,voda elektrika.internet digi,dom ma rozlohu 181 m2.pred domom je zahrada kde maju deti ihrisko.pri dome mame este hospodarsku budovu+garaz studnu a pod domom velikanky pozemok zo zahradov...+este nejake pozemky niekde inde...chceli sme 27000eur...myslite si vyjde mam ten odhad...ja sa bojim ze nam to nedaju

luckamorka
27. máj 2014

plus dostupnost, dopravna situacia - ci tam vedie cesta, ci tam chodia spoje, ci je tam kde parkovat, okolie - ci su v blizkosti sluzby a obcianska vybavenost, ci tam nie je hlucno, a tiez ci je napr. v jednotlivych izbach dost slnecneho svetla,orientacia na svetovestrany.. proste vsetko mozne

barbara088
autor
27. máj 2014

no je to taka mala dedinka rudnik je su tu 2 obchody od naseho domu blizko skola skolka urad.busz sem chodia byvame na tichuckej ulici...

luckamorka
27. máj 2014

haha 27´000eur.. v bratislave aj garzonky stoja dvojnasobok 😀 neviem ake su ceny nehnutelnosti u vas ale podla mna s prehladom vam daju aj o dost viac

alebo fakt to rieste s nejakym financnym poradcom, ja mam tiez taku skusenost ze oni si dohodnu so znalcom aku cenu tam ma napisat a taku vam napise

janickacrazy
28. máj 2014

@barbara088 Oni majú na to také tabulky, ale vždy to vyjde menej podla nich ako je skutočná hodnota domu, my máme nový dom a ten znalec ho odhadol o nejakých 10 000 menej ako sme donho reálne dali, tak aby si bola v obraze. Neviem aký starý je váš dom, ale podla toho čo píšeš si myslím, že by vám to malo určite vyjst v pohode viac ako tých 27 000.

marcelka932
28. máj 2014

Ahoj necitam to cele ... Akurat riesime to iste odhadca nas stal 180 eur a pozemok pocita podla toho kolko je obyvatelov v meste dedine, lokalita ... A s toho da priemer na meter vasej nehnutelnosti..vsetko foti dokumentuje co je ako ana kolko % spravene dokoncene

lullu86
28. máj 2014

My to mame akurat za sebou, od minuleho tyzdna...lokalita, teren, okolity pozemok, prijazdova cesta, pripojka plynu, elektriny, kanalizacie, vlastna studna,z coho je dom postaveny, rok stavby, material strechy, fasada, okna, omietky vonkajsie aj vnutorne, ustredne kurenie, kupelne, kuchyna,radiatory, podlahy, vsetko pofotili...Cena 200 eur a dostali sme 2 vyhotovenia a CD...

barbara088
autor
28. máj 2014

No vravela ze zalozime iba dom.ze pozemky nieje treba na kolko chceme iba tych 27000eur.predbezny odhad na dom je45000eur.ze to musi doma popisat a uvidime

andreah25
1. jún 2014

@barbara088 tak čistý dom bez pozemku nezaložíte. Banka nevezme do zálohu iba dom a bez pozemku a to je jedno, či je hodnota domu postačujúca. Ak vám toto povedala znalkyňa, tak nie je osobou na správnou mieste.
Vysvetlím to takto - ak by ste mali voči banke založený iba dom a pozemok pod ním vrátane pozemku vodiaceho k prístupovej ceste by ste založený nemali - tak ak by došlo k realizácii plnenia zo zálohu, tzn. hypo by ste nesplácali a banka by siahla na dom, ktorý by posunula do dražby - pretože banka nechce váš dom, banka chce svoje peniaze - tak ten dom bez pozemku by nikdy nepredala.
Vy by ste si kúpili dom, ktorý leží na pozemku, ktorý si s domom nekúpite a majiteľ pozemku si ho ohradí, má na to právo, a vy sa dostaňte do domu ako chcete, trebárs i zo vzduchu???

Takže musíte založiť dom aj s pozemkom, bez toho to jednoducho nejde a toto vysvetlite aj Vašej znalkyni 🙂 , ak vám toto povedala ona.

relaxan
2. jún 2014

@andreah25 pani barbara pisala na zaciatku, ze ma viac pozemkov, tak predpokladam, ze tie nejdu zakladat 🙂
@barbara088

barbara088
autor
3. jún 2014

ano mame viac pozemkov.ta pani je znalkyna pre tu urcitu banku.uz dlhsiu dobu tak asi sama vie co sa zaklada.no ak pozemku su dve pristupove cesty a nieje to len par metrov2 .mame tam aj nejake lesy..a tak zase chceme len 27000 eur co si myslim ze nieje az tak vela.

andreah25
4. jún 2014

@barbara088 aha, tak to je potom iné - samozrejme postačuje založiť dom, pozemok pod ním spolu s pozemkom, ktorý vedie k prístupovej ceste (môže to byť jedna parcela, alebo členených viacero parciel). Určite netreba zakladať nič navyše a už vôbec nejaké lesy a pod. Sorry, som to na začiatku celkom nepochopila 🙂 .

barbara088
autor
4. jún 2014

no tak je tam celkovo 9jednotlivych parciel ,ja sa zase tomu tolko nerozumiem 🙂