Ako to máte rozdelené s financiami počas rodičovskej?

18. feb 2023

Ako to máte rozdelené s financiami počas RD?
Ak máte rozdelené peniaze s mužom, s tým že váš jediný príjem je rodičák?
Čo kto platí poprípade, čo platíte vy z rodicaku? Ostávajú vám nejaké peniaze pre vás?
(Nepýtam sa na spolocny badžet, iba na to ak máte rozdelené peniaze.)

kabinka11
18. feb 2023

Bolo to už dávno, platila som si iba telefón a malé nákupy u nás v potravinách. Každý víkend sme chodili na veľký nákup, ktorý platil manžel. Nám to vyhovovalo.

bublinka1426
18. feb 2023

ja na najom/ a muz ostatne alebo on najom a ja ostatne.neriesili sme kto kolko mesacne minul on ci ja.... ked mi chybalo na najom, dal mi on...
proste mame spolocnu domacnost.

ale predosly partner - ten by vsetko zapisoval...:D

bublinka1426
18. feb 2023

@kabinka11 ked sa zamyslim ze niekedy sme mali 200 eur Rodicak 😂 a teraz maju dva krat tolko...a prezili sme.

deginko
18. feb 2023

Úplne všetko platí môj priateľ,a rodičovský sme celý odkladali a šetrili,poprípade sa z toho,keď bolo treba zaplatili opravy alebo nečakane vydavky

lenkalenka1987
18. feb 2023

Dnes už je rodicak a pridavky veľmi slušná čiastka, nedá sa to porovnat s dobou 4 roky dozadu, keď bol rodicak okolo 200eur. Teraz aj s pridavkami na jedno dieťa dostanes 472 eur. Ja by som nechala na muza platenie hypoteky/prenájmu a na zvyšok ako strava a pod sa vieš spolupodielat

zuzinka888
18. feb 2023

@bublinka1426 no kupis zaň rovnako. Mozno aj menej🙈

bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikoleta999
18. feb 2023

Môj priateľ platí všetky výdavky spojené s bývaním vrátane hypo ... Tak isto, keď ide do obchodu zaplatí nákup, ak niečo náš syn potrebuje kúpi ... Môj rodičák míňam na veľký nákup potravín, taktiež, ak syn niečo potrebuje alebo pre seba veci, teraz som si platila zubára, kozmetičku, dentálnu hygienu a čo potrebujem, tak si kúpim, ale viac menej to miniem na syna, plienky, mlieko atd :D . .. Ja ale aj dosť šetrím, takže mám aj ušetrené a ak treba dám z úspor 🙂 Keď nastúpim do práce, bud budem vacsiu cast výplaty stále dávať na nejaký šetriaci účet a ked niečo bude treba kúpi sa z toho, prípadne nejaku dovolenka sa z toho zaplatí, prípadne budem prispievať, či už na energie atd... My sme si to hneď stanovili na začiatku, nakoľko aj ja potrebujem nejaké peniaze na účte a nie stále prosiť o 10-20 e, keď idem do obchodu, ku lekárovi atd.

4stanka4
18. feb 2023

Manžel platí celú réžiu okolo domu, auta a telefóny. Ak ideme na väčší nákup zaplati on, menšie väčšinou ja a oblečenie a potreby pre malú zabezpečujem taktiez+ platím jasličky (chodí 2x týždenne na doobedie) Teraz si aj privyrabam doma a chodím aj na brigádu tak je to o to lepšie takze aj šetrím bokom🙂

54tinka54
18. feb 2023

Ja z rodičáku platím splátku za auto, internet a telku a potom ešte nákupy v drogérii. Ostatok platí manžel - všetky náklady na bývanie, nákupy potravín, pohonné hmoty, faktúry za telefóny.

bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kabinka11
18. feb 2023

@bublinka1426 no veru, ja som mala 180e,ale tak lacnejšie bolo. Vždy niečo z toho zostalo, odložila som.

bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanockamt
18. feb 2023

Počas RD (bola som však iba polroka) manžel platil všetko - bývanie, potraviny atď. Ja som si zaplatila mobil, šetrenie, poistku, TV+net a nejakú sumu som mu poslala (mne sa nepáči nechávať všetko na mužov) a niečo som si nechala pre seba.

divokykonik
18. feb 2023

U nás platí všetky výdavky manžel, mne ostáva celý rodičák, môžem si kupovať čo chcem. Ja si buď odkladám, alebo kupujem nejaké menšie nákupy, napr. plienky pre malého a tak. Ale keby nemá manžel plat aký má, isto by som musela aj ja prispievať do domácnosti.

pallacinka29
18. feb 2023

@bublinka1426 a kolke ked im pride rodicak trielia do vetesarne typu Pepco alebo do DM - nakupovat sprostosti a zdielat, aky dlhy blocek a ake sprostosti pokupili..:

h2o2
18. feb 2023

Ja neplatim skoro nič, niekedy kupim oblecenie pre deti a drogeriu.

bublinka1426
18. feb 2023

@divokykonik ano ked ma muz dobry plat, nie je o com.

st_277
18. feb 2023

Byvanie plati manzel, tankuje, plus mi posiela kazdy mesiac peniaze na nakupy chod domacnosti a vsetko mozne. Rodicak mam ako vreckove a z toho si platim svoj telefon a pod.

bublinka1426
18. feb 2023

@st_277 dobry manzel , takeho kazda nema 👍mat 400 eurove vreckove....🙂

st_277
18. feb 2023

@bublinka1426 som si vedoma, avsak treba spomenut, ze ja som si velmi pekne zarabala, nie som leniva, mam svoje peniaze, teraz mi kariera stoji a on si to tiez uvedomuje, tak nevidime dovod aby som nemala nejake peniaze na minanie a vlastnu spotrebu aj ja. Podla mna delenie financii naozaj zalezi aj od toho ako ste to mali predtym a aky je prijem v domacnosti, ak by nam nevychadzalo tak urcite prispievam aj ja.

bublinka1426
18. feb 2023

@st_277

URCITE zavisi od aj nasetreneho a ake ma clovek financne podmienky. nesudim kazdu zenu, ktora dostava od muza peniaze, ze je automaticky pijavica. ..nepoznam/nesudim.
len ze je to pekne od muza 🙂
byvaly ten by toto urcite nedopustil, niektori ludia su hrozni drzgrosi.

st_277
18. feb 2023

@bublinka1426 ano, taki nech sa daju dokopy spolu 😂

bublinka1426
18. feb 2023

@st_277 to ano, potom chudak dieta. 🙈

milanemila
18. feb 2023

Ked bol jediny moj prijem rodicak, tak som neplatila vobec nic. Bolo to nase “vreckove” s malou. Ked sme niekam isli na nejaky kolacik, kavu, obed, detsky kutik atd. Pripadne pre malu nejake drobnosti ako knizka, obcas plienky.
Aha a este internet+mobil+TV, lebo to som mala ako inkaso nastavene z uctu, myslim ze to bolo okolo 40e 🤷🏼‍♀️

paciko9
18. feb 2023

Byt,energie platil priatel. Ja z rodicaku nevyhnutne veci pre malu plus stravu a drogeriu.Ked som uz nemala tak ma vzdy zalozil😉. Ale aj teraz tak fungujeme, krd uz pracujem znovu aj ja. On byt,energie a ja zvysok.

melanta
18. feb 2023

Z rodičáku som kupovala plienky a pár ďalších veci pre malú, rodičák bol proste určený len na dieťa. Inak úplne všetko platil muž. A keď píšem všetko, tak všetko. Aj keď som išla ku kaderníčke či s kamoškou na kávu. Nemala som príjem, pretože som bola doma s našim dieťaťom. S našim. Nie mojím.

kiirkee
18. feb 2023

Muž platí všetky hlavne výdavky zo svojho prijmu (robí veľké nakupy, hypo, energie, benzín....). Rodicak používam podľa svojho uváženia - napr. oblečenie pre dieťa (mame jedno, zatiaľ), seba, menšie nákupy, adhoc výdavky (darčeky, lieky, charita), moj pausal, zubar, nieco malo odkladám na sporiaci účet (spoločný). Teraz mam i tehotenské tak to dávam posielat celé na nás spoločný sporiaci účet. Ak už peniaze nemám na účte a treba mi, partner prevedie v pohode. Ale nerozhadzujeme, snažíme sa mať pod kontrolou výdavky.

kris_tin257
18. feb 2023

Muž platil faktúry a väčšie nákupy v potravinách, ja som z rodicaku platila výdavky pre seba a oblečenie/hračky pre malého, prípadne menšie nákupy počas týždňa. Ja som mala ale ešte pasívny príjem no ten som si snažila odkladať.