Akú sumu peňazí by ste potrebovali na nový začiatok?

30. jún 2022

Milé mamičky,zaujíma ma váš názor.Akú sumu peňazí by ste potrebovali v dnešnéj dobe keď chcete začať nový život? Keď byt na prenájom bude v cene 550-650€,moja mesačná výplata 600-700€.Cez víkendy privyrobenie ako podkladníčka v potravinách,mesačne zárobok 100-150€.Od ex priateĺa budem mať najnižšie alimenty to viem určite.Niečo mám už našetrené ale v dnešnéj situácii keď ide všetko hore sa obávam či nás uživím.Rodinu do mojich problémov zaťahovať nechcem,chcem byť sebestačná.Partnerský život je dlhé roky už neznesiteĺný! Vnútorne cítim že ešte pár rokov s nim a začnem mať zdravotné problémy.Povedala som si že radšej budem o chlebe a mať pokoj ako takýto život čo žijem.Niekoĺko rokov už šetrím ale po malých čiastach,deti boli malé.Rozmýšĺam cez víkendy mať druhú prácu.Čo mi z toho že moja domácnosť je tip top uprataná,navarené,napečené,o deti max.postarané keď súrne potrebujem viac peňazí.Dobre uvažujem keď potrebujem mať našetrené aspon 5000€ na začiatok? Veď hocičo sa môže stať,napr.dlhá pn,alebo sa pokazí pračka,proste hocičo. Alebo by ste odišli aj menšou sumou? Kamaratka mi radí zobrať si pôžičku a odísť hneď,ja s požičiavaním peňazí nie som stotožnená.

tomas115
30. jún 2022

Zober si uver aj ked na garzonku. Najom absolutne neries, vyhodene peniaze a nedostanes sa nikdy z toho kruhu.

zojazoja
30. jún 2022

v garzonke s dvomi detmi, ktore rastu..no neviem neviem ci je toto dobry napad.

zojazoja
30. jún 2022

dalej: byt, v ktorom teraz byvas s muzom je koho?. rozvedena si? budes? deti ako velke su?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka75
30. jún 2022

a rodina nedokáže pomôcť? podnájom sú vyhodené peniaze a keď na to nebudeš mať, čo potom?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zojazoja
30. jún 2022

Neviem, nic moc toto vsetko, prijem maly, aby si utiahla najom v takej cene. To nedas. To bude boj o zivot. Pôžičku tiez treba splácať a nie mesiac, ale xy mesiacov dlhych. Vyzivne tiež o nicom... 3 roboty mat.. Cele zle.. Deti potrebujú mamu aj doma, nie, aby vyrastali ako samorosty.. Neviem poradit, pockame na ine baby, možno poradia..

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zojazoja
30. jún 2022

Preco minimalne výživné? Je podnikatel a robil na cierno a daval najmensie daňové priznania?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenny307
30. jún 2022

A co zdielana domacnost? Nemas niekoho v rodine, alebo znamych, co byva sam, alebo dvaja, ku komu by ste sa mohli nastahovat a prispievat na najom?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka75
30. jún 2022

možno by ti rodina aj rada pomohla. Mňa by mrzelo, keby moja dcéra bola v podobnej situácii a neobrátila by sa na mňa. Ľahšie by jej bolo. Finančne to budeš mať ťažké. Je až nemožné aby si to utiahla pri takých výdavkoch. Aby si si časom neuhnala nejakú chorobu. Aj v rodinných domoch bývajú starší ľudia, ktorí majú izby navyše. Možno by si mohla pozisťovať či by tam neboli 2 pre teba, výdavky by ste si podelili a možno by to nebolo až toľko ako podnájom. No neviem, ale asi by nebolo zlé obrátiť sa na rodinu. Aké máte vzťahy?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka75
30. jún 2022

a ako dlho ti táto suma vydrží? Myslíš že pri deťoch ti bude stačiť mesačne 300 eur na všetko - ak si odrátaš nájom? Ako rezerva na nejaký čas OK ale keď sa minie, čo potom?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
solange7
30. jún 2022

Nechapem preco sa drzis tejto sumy. Ved ked mas nejaku rezervu, bez do podnajmu a zbytok si dosetris postupne. Mozes subezne vyskusat poziadat o mestsky byt.
Ja by som s tyranom nezila.
Alebo bez na dva mesiace k rodine ved to snad vydrzis, daj sa dokopy a uvidis.

sasa1310
30. jún 2022

To je tak, keď rodíte deti a robíte full servis priateľovi a nie manželovi. Takto si majetok nadobúdal sám…keby ste boli manželia, polovica nadobudnutého by ti patrila. Ťažko sa ti bude začínať bez ničoho

kvetinka75
30. jún 2022

tak každý má niečo ale ak by mojej sestre hrozilo, že padne na hubu, pomohla by som jej. Silou mocou chceš niečo dokázať, len aby si neprecenila sily.

zojazoja
30. jún 2022

No tak to mas na 8, 9 najmov cca.. Potom co? To ubehne jak voda, v tom najme su aj energie? Ked pride vyúčtovanie energii, napríklad aj nedoplatky, potom co?.. Doplatila si skaredo, v 40tke nemas nic, ani podporu rodiny, ani majetky, ani prijem na žitie s dvoma detmi a ani otca deti, ktory ich nenecha v štichu... Tudy cesta nevede... Ide sa dalej rozmyslat co s tym 😬

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka75
30. jún 2022

tak to ti držím veľmi palce. Druhý muž - nemusí byť výhra. Môže byť podobný alebo aj horší. Ťažko povedať. Ale keby si aj niekoho spoznala, môžu prejsť roky a dovtedy potrebuješ niekde a z niečoho žiť.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminkadeticiek
30. jún 2022

Podla mna nerobis dobre,ze takto striktne vylucujes zo situacie rodinu.Nepoznam situaviu a pomery ci vztahy u vas,ale bez ohladu na to,ze sa dnes zije tazko,si neviem.predstavit povedat sestre nepomozem ti.Ja si myslim,ze pre svoje dobro a dobro tvojich deti by si im mala povedat ako zijes,co chces urobit a poziadat ich o pomoc.Odkial si-staci orientacne-jedna sa mi o ten nizky prijem.Dnes na ktoromkolvek call.centre zarobis viac.

kvetinka75
30. jún 2022

5 tis je podľa mňa málo. Všetko sa zvyšuje. Kým niečo našetríš len pre svoj vnútorný pokoj, možno budú deti aj dospelé. A ex nemá problém že žiješ u neho? Aby ťa ešte nevysáčkoval a budeš mať o problém navyše.

solange7
30. jún 2022

No tak nechod a odid neskor. Ved si si sama odpovedala. Taketo filozofovanie je uplne zbytocne. Nemas peniaze, chces byt samostatna ale bohuzial si zavisla na chlapovi, ktory ta ma v hrsti. Mas smolu bohuzial. Bud poziadas rodinu, alebo musis posluchat jeho.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz