Bez práce a bez výživného. Na čo mám nárok?

chamomille
25. feb 2010

Ahojte,
mohli by ste mi pomôcť s informáciami, na akú pomoc má nárok mamička, ktorej končí rodičovská dovolenka, behom ktorej dostala výpoveď a ktorá nemá žiadne výživné od otca diaťaťa? Myslím že tam nebolo ani súdne rozhodnutie o výške výživného - neviem či takto má nárok aspoň na náhradné výživné. Na úrade práce jej povedali že ak dostala výpoveď počas RD nemá nárok ani na dávku v nezamestnanosti. Tak len dávka v hmotnej núdzi? To sa mi nezdá. Ak viete info alebo link, kde sa o tom píše prosím pošlite mi do IP. Ďakujem.

hanka274
25. feb 2010

na RD nie je nahodou v ochrannej dobe pocas ktorej jej vypoved dat nemozu??
ake sudne rozhodnutie?? rodicia su rozvedeni??

maznacik007
26. feb 2010

mozu ju prepustit ak sa zrusuje zamestnavatel alebo jeho cast... prip. ak mala PP na dobu urcitu...
potom narok na podporu nevznika... ale vznika narok na davku v hmotnej nudzi... ale to zavisi od viacero veci.. podstatny bude vek ci ma do 25 rokov/vtedy sa posudzuje spolu s rodicmi/ atd...

co sa tyka vyzivneho.. tak je otec dietata uvedeny v RL? ak ano tak nech to da mamica rychlo na sud... kvoi vyzivnemu.. na oddeleni socialno pravnej ochrany je pomozu s navrhom...

nahradne vyzivne sa dava az po splneni zakonnych podmienok

inak aj ked budu posudzovat narok na davku v hmotnej nudzi tak musi byt vyzivne vysporiadane...

inak sa cudujem ze do toho nesla skor... co sa tyka vyzivneho..

chamomille
autor
26. feb 2010

ďakujem za odpovede, aj tak ste mi pomohli. myslela som si že to výživné mala už riešiť, ale chcela mať pokoj od otca diaťaťa - lenže raz to dieťa bude mať 15 - 16, bude potrebovať viac ako len kľud a pokoj.