Bezplatné vedenie účtu

19. sep 2021

Ahojky. Prosim Vas chceme syncekovi zalozit ucet v banke, kde mu budeme odkladat mesacne peniaze a v dosplosti mu ucet odovzdame .. nepytajte sa prosim preco sme sa rozhodli pre taketo sporenie(nam to vyhovuje) skor by ma zaujimalo ze co je pravda na tom ze v 365banke je vedenie uctu bez poplatkov? Mate niekto taky ucet pls? Pripadne v inej banke?
Dakujem

vilma7
19. sep 2021

A nedá sa vám spraviť sporenie na vašom účte? Ja mám tak pre obidve deti, kedy sa.im potom z ich peňazí nič nesťahuje...na mojím účte mám vlastne 4 účty, z toho tri sporiace a jeden bežný, ktorý používam.

ofzuza
19. sep 2021

Este to premyslite, je to velmi nevyhodne.

denden77
19. sep 2021

nasa ma v TB, neplatim nic

autor
19. sep 2021

@vilma7 ano teraz jeden mame sporiaci poducet pre synceka ale cakame druhe a myslela som ze sa viac poductov neda mat ale zrejme ano ked vy mate 🙂 no mohli by sme to aj takto vyriesit dakujem 🙂

suesi29
19. sep 2021

My mame pre deti detsky ucet v prima banke. Je bez poplatkov. A maju tam zriadené sporenie kt. sa nieco malo aj úročí. Pozrite si o tom viac na ich stránke. Manzel ma aj 365banku a pokial viem, tak áno, je bez poplatkov.

autor
19. sep 2021

@denden77 dakujem 😉

autor
19. sep 2021

@suesi29 dakujem prezistim si to a rozhodneme sa 🙂 dakujem vsetkym

gdpr
19. sep 2021

detske a studentske ucty zvyknu byt zadarmo takmer v kazdej banke

vulka
19. sep 2021

Poraď sa s niekým, kto tomu rozumie. Ak dnes budeš odkladať, tak tie peniaze Ti na bankovom účte(hoci aj sporiacom) hooodne stratia na hodnote. Veď sa pozri ako rastie inflácia. Budeš mať síce možno pekné číslo na účte, ale rozmýšľala si, čo si za to bude môcť dieťa kúpiť?

jess_y
19. sep 2021

Tiež máme založený v Prima banke detský účet aj sporenie k tomu, bez polatkov.

ivka21
19. sep 2021

365 banka detský účet neotvorí. Museli by ste ho otvoriť na seba alebo manžela. Už som sa na to informovala. A ak ste rozhodnutá pre 365 banku odporúčam počkať kým bude akcia 15 e za založenie účtu.

euka210
19. sep 2021

My mame sporenie vo fondoch pre seba na dochodok a pre deti ked bude treba na vysku....tam to ma aj zmysel

zalka
19. sep 2021

zadávateľka, ak chceš sporiť, prečo na sporiacom účte? Momentálne sú tam úplne smiešne alebo žiadne úroky, skús sa pozrieť na https://www.pss.sk/sporenie/online-sporenie-lis...
Sporenie Lišiak
vám zabezpečí výhodné a flexibilné zhodnotenie vašich úspor. Sporte si teraz jednoduchšie ako kedykoľvek predtým a využite prístup k svojim peniazom z pohodlia vášho domova.

úroková sadzba z vkladov 0,3 % ročne
bez akýchkoľvek poplatkov
vklady a výplata nasporených prostriedkov kedykoľvek

Využite aj vy pohodlné online stavebné Sporenie Lišiak. Na portáli Moja PSS máte prístup k svojmu účtu 24 hodín denne. Nemusíte sa báť ani o bezpečnosť, aj na toto sporenie sa vzťahuje zákonná ochrana vkladov až do výšky 100 000 €.

nelca84
20. sep 2021

@zalka prepáč, ale zhodnotienie 0,3% ??? Však inflácia je cca 2%, to má byť akože výhodné?

zalka
20. sep 2021

@nelca84 a prepáč úrok 0,03% v inej banke je výhodnejšie? alebo úrok 0,00 alebo 0,01%. Našla si vyšší úrok? Tak mi prosím daj vedieť, nemám problém zmeniť banku, alebo účet. Ďakujem.

ofzuza
20. sep 2021

@zalka no ved prave preto je kravina dlhodobo drzat peniaze v takychto produktoch. Maximalne nevyhodne, iba sa straca ich hodnota.

zalka
20. sep 2021

@ofzuza hm... v ponožke doma je to lepšie? :D
bavíme sa o šporení, či do bitcoinov investujete? alebo inde?

nelca84
20. sep 2021

@zalka samozrejme, ze nie, ale sú aj iné moznosti, preto zúrocenie 0,3% by som v ziadnom prípade neodporúcala a ani nepovazovala za výhodné

zalka
20. sep 2021

@nelca84 hm... aké možnosti? prosím napíš. ak samozrejme nemyslíš investície do fondov, kde minulé výnosy nezaručujú budúce výnosy a poplatky za vedenie alebo výber sú rádovo v % vloženej sumy ... 🙂

ofzuza
20. sep 2021

@zalka vsak mas kopec inych moznosti

nelca84
20. sep 2021

@zalka myslim investicie do fondov, sú aj konzervatívne fondy pre tých, co sa boja riskovat, aj konzervativny fond ti dokaze zarobit aspon tie 3%. A ak si brutal konzervativna, tak este su stale terminovane vklady, kde vynos pokryje aspon tu inflaciu.
Ale ak si sikovna a troska si sledujes vyvoj, tak ja mam napr. 6 fondov, kde je priemerny vynos 17-25% co je pre mna take akurat riziko.

zalka
20. sep 2021

@ofzuza pýtam sa opäť aké? ďakujem

zalka
20. sep 2021

@nelca84 prosím ťa termínovaný vklad kde výnos pokryje infláciu, tak to mi daj konkretny typ. Lebo termináky majú zvyčajne ešte nižší úrok ako šporiace účty.

nelca84
20. sep 2021

@zalka no ked musim byt konkretna, tak vo vubke mam kombi vklad, kde tretina penazi je na terminovanom ucte s urokom 2,5%

simca06022011
20. sep 2021

Detske ucty su vacsinou vsade zadarmo, napr. Prima banka (ine som zatial este nepozerala, idem dcere zakladat ucet, tiez to idem studovat, lebo napr. cos om tu citala je problem zrusit ucet dietata v SLSP (?), tak nerada by som si viac komplikacii narobila ) ma na nejaku sumu aj vyssi urok. Ak budete mat vyssiu sumu, tak viete investovat tie peniaze. Ja napr. idem robit ucet aby nemala darcekove penaize a vreckove doma po suflikoch, nekontrolovatelne to mina na hluposti 🙂

zalka
20. sep 2021

@nelca84 hm.. a zvyšné 2/3tiny? a vedenie účtu a ostatné pridružené platby? Ja sa na to pozerám komplexnejšie.

A už som našla, fondy

Kombiprodukt

Dobre vyskladaná investícia
Investujte do kombinácie vybraných podielových fondov Eurizon SK a termínovaného vkladu s 2,5 % p.a.
s viazanosťou 12 mesiacov.

A ak máš 10e mesačne vkladať, lebo toľko vieš dieťaťu ušporiť tak šporíš do ponožky rok a potom založíš další kombi produkt?
Aha nie, tam je jednorazovo 1500e a vstupný poplatok 1,33% .

nelca84
20. sep 2021

@zalka tretina v dynamickom portfoliu a tretina v akciovom, mozes si dat aj do konzervativnych, vyber je siroky. Za vedenie uctu sa neplati, len nejake percento z vkladu pri vstupe do fondu, ale to sa mi vratilo hned po jednom mesiaci. Neboj, ja sa tiez pozeram komplexne, nie som predsa na hlavu a neinvestujem prvy rok.

zalka
20. sep 2021

@nelca84 tak prajem hodne šťastia, ale bavíme sa o drobných a nie vysokých vkladoch. A ešte niečo, máš peniaze všetky k dispozícii kedykoľvek? Ak by sa stalo niečo nečakané?
A fakt koľko dieťaťu sa dá šporiť, aj túto otázku si polož.

Bol dotaz na účet vedený bezplatne, čo PSS lišiak čo som doporučila splna, z tých smiešnych úrokov čo sú na trhu je pri tom bezplatne vedenom účte jeden z tých vyšších a bez podmienok, bez poplatkov či vstupných či výstupných ...

Ak by sme sa bavili o investíciach ako takých, tak beriem aj fondy aj bitcoiny aj neviem čo, ale stále sa bavíme o pár drobných čo chce matka šporiť dieťaťu.

nelca84
20. sep 2021

@zalka dakujem 🙂 mam aj nieco na drobne vklady, ale nejdem ta presviedcat.

ofzuza
20. sep 2021

@zalka drobne nech si zozbiera a investuje do niecoho poriadneho. Nie to drzat x rokov v niecom, co nepokryje ani inflaciu.