Buď sa zruší daňový bonus alebo okresajú prídavky

veklipo
17. apr 2024

Bez budenia politických vášní a bez akéhokoľvek urážania sa , verím, že sa vsetkym pomaly otvárajú oči -
- Zvysene poplatky na všetkých uradoch
- Zrušené benefity v zdravotných poisťovniach
- Znížené príspevky do 2.piliera
- Zastavenie dotácii na obnovu domu
- Zastavenie dotácii ma zelene riešenia
- Stopnute nové investície na Slovensku

A teraz zrušenie prorodinneho balíka
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/706969...

Toto všetko postihne strednú vrstvu, nielen najchudobnejsich.
Ešte prídu drahé energie a ďalšie prekvapenia.

Zato vláda si výrazne zvýšila svoje nezdanené príjmy (nezdvihli si plat, ktorý by museli danit, ale náhrady).
A prezident lieta súkromným lietadlom z Ba do Kráľovského Chlmca.
Naozaj nepripúšťate ani v kútiku srdca, ze vás oklamali?

tilly
17. apr 2024

@kofa77 presne. Najdôležitejšie je, že tu nemáme 876 pohlaví a petko si nemôže zobrať Ferka, lebo to by bola sodoma gomora

nivea777
17. apr 2024

@veklipo už pri 809€ je nárok na plný, čo stále nie je suma minimálnej mzdy pre druhý stupeň a málokto robi práce spadajúce pod 1.stupeň. Takže plný bonus nie je pre dobre zarábajúcich. Ja sa tiež teším z neho lebo mam naň nárok,ale musíme sa na to pozrieť realisticky.

natalka13
17. apr 2024

@nivea777 zamestnanci mozu mat 13te platy dochodca nie?
Ze tolko ludi neplati dane lebo maju dieta je vazne neudrzatelne a vedel to aj Matovic.
Mam dieta mam ho vediet aj uzivit.
U nas je dlhy rodicak materska viac nez dost podpory ci malo?
Ved DB dal taky vysoky iba na 2 roky a aj tych 100e bude iba do 15rokov. Aj tak to cele tato vlada prekope.

nivea777
17. apr 2024

@bublinka1426 celé to je zle nastavené. Áno, zaslúžia si aj dôchodcovia, ale teda 600 dať každému ( ak som dobre zachytila ) je tiež cez. Keď chcú pridať rodinám musia škrtať inde, keď chcú dať dochodcom musia škrtať inde, keď nechcú škrtať tak musia niečo zvýšiť ako napr poplatky. Čo tiež nechápem rozruch ohľadom poplatkov na úradoch. Kto reálne využíva pravidelne tie služby? Spravím si pas raz za 10 rokov,dieťaťu častejšie. Spravím vodičský raz ak si ho nenadrabam, občiansky mením raz za 10 rokov atď atď,ale emócie neskutočné. A teda môj názor,ak mám na dovolenku,kde mi treba pas tak mám aj na zvýšený poplatok . Ja si vládu nejdem zastávať len proste dačo robiť musia

veklipo
autor
17. apr 2024

@nivea777 realisticky sa pozrime na fakt, ze ľudí oklamali. Sľubovali sociálny stat a pomoc ľudom.
Namiesto toho nové Ministrestvo sportu a cestovného ruchu.

katka700
17. apr 2024

@nivea777 Keď sa zruší bonus, neušetrí sa nič lebo to rozkradnu "nasi ľudia" a ostatní sa budú mať horšie. Namiesto pol milióna ľudí v chudobe ich bude milión. Matovic má síce "svojskú povahu" ale po dlhom čase to bol prvý skutočne prosocialny politik čo zvýhodnil a ocenil pracujúcich ktorých tento štát väčšinou berie len ako dojnu kravu čo treba zmykat kým neskape.

gribka1
17. apr 2024

Najjednoduchšie je brať pracujúcim. To je také sociálne.

knieza_pribina
17. apr 2024

@veklipo ja to hovorím už roky - ak niekto čaká dôchodok ako ho majú/ mali naši rodičia a starí rodičia, tak bude veľmi prekvapený. Súčasnú vládu nezaujímajú pracujúci dvadsiatnici, tridsiatnici, mladé rodiny... Ničia kultúru, národné parky, rozsievajú zlo a tak si ich história bude pamätať. Žijeme "nové" 90te roky, Fico je horší než Mečiar. Preto treba byť proaktívni, aby sa na tieto ich kroky do zatratenie nikdy nezabudlo

nelca0510
17. apr 2024

@knieza_pribina ich voliči zabudnú zajtra.

huginko
17. apr 2024

@nivea777 presne, ved pracujúci nemajú odmeny 600 eur... V hrubom... V čistom ani nevravim

mojmacik
17. apr 2024

@nivea777 a zubné benefity z ničoho nič.. Aspoň ich mohli nechať do konca roka... Ja som napr. Plánovala využiť na strojčeky...nie jeden, nosia ich dve deti po 100 som využila ale prišla som o ďalších 2x200.lebo na spodné budú zakladať v júli a ďalší rok by som využila na skladanie..tak ci tak je to drahá záležitosť. A cuvnut sa v podstate nedá lebo teraz vrchné vyrovnáva a prispôsobiť potrebuje spodnú čeľusť jedno súvisí z druhým... Sú to všetko svinstvá, hlavne ze si sebe navýšili platy...A ich voliči im ďalej hlúpo veria...

paradajkova
17. apr 2024

A keby len zvysili platy. Zase ideme v rovnakom rezime, ze sa robia nezmyselne projekty. Akoze ozaj na zaplakanie je ze vypisu sutaz na system pre Sakovu za 100 000 eur v ktorom sa jej maju spisovat ulohy co ma robit. Akoze sorry. Na toto ja mam zaplatit na urade viac, aby robili taketo hovadiny?

Tiez suhlasim, ze setrit treba, ale tato vlada je tak neschopna. Oni setria len tak, ze "beru" ludom, zvysuju dane a poplatky. Zeby nieco zefektivnili, prestali hrabat pre seba a podobne, to neexistuje 🙄

gribka1
17. apr 2024

No nedá sa myslieť aj na to ako si uchmatnúť čo najviac pre seba a zároveň myslieť aj na ľudí. Mentalita nepustí.

nivea777
17. apr 2024

@veklipo to je už druhá vec, že klamú,ale jedno je isté,keby tam bol hocikto museli by niečo robiť a niečo skresať

victoriab
17. apr 2024

@veklipo ich volic ma iq hnileho zemiaku, ja uz fakt rozmyslam, ze na volebne pravo by mali byt iq testy.

nivea777
17. apr 2024

@natalka13 podľa môjho názoru je to jednostranne zahojenie. Možno keby nedali 600€ tak by nemuseli rušiť benefity na zuby v priebehu roka a mali by dve skupiny ľudí nejaký benefit. Je to všetko o polemizovaní,žiaľ nedá sa ,aby bolo všade a všetko. Proste sa to dalo čakať,že budú rušiť

nivea777
17. apr 2024

@veklipo keď si odmyslíme, že peniaze išli im na platy. Co by si teda škrtla alebo navýšila ty,aby sa nemuseli škrtať vyššie uvedené veci ako je DB,dôchodky, pilier atď. Kde sa podľa teba dá ušetriť?

nivea777
17. apr 2024

@huginko nech dajú aj dôchodcom, ja im doprajem.Sama mám doma 5 takých,ktorí niečo dostali. Ja len stále tvrdím,že mohli zvoliť nejakú inú metódu udelovania a ušetrené peniaze využiť inak

sheila121
17. apr 2024

Daňový bonus bol jedna z mála dobrých veci, ktoré Matovič zaviedol. Ten nech láskavo ponechajú. A teraz mi vysvetlite prečo chcete škrtať 13 dôchodky čo je raz za rok. Ti dôchodcovia majú také biedne dôchodky a celý život makali že im závidite aj tých sprostých 600 euro? Ja by som skrtala na tych nezmyselných predĺžených rodicakoch a nie dôchodkoch.

paradajkova
17. apr 2024

@nivea777 ja by som urobila audit zmluv, preco platime dialnicnej spolocnosti viac ako CR, ktora ma viac dialnic? + Zrusila nezmyselne projekty. Urobila by som vsetko preto, aby sme neprisli o eurofondy, peniaze z EU pouzila na rozvoj infrastruktury, ako to urobili v Polsku a tym padom usetrila z nasho statneho rozpoctu. Tu by som ja chcela, aby vlada zacala. Vlada by nemala iba “brat” a “prerozdelovat”, mala by riadit a zlepsovat. Keby vidim, ze aj nieco robia preto, aby sa stat dostal naspat na dobru cestu, tak by som prijala napr. aj tie vyssie poplatky ci dan zo sladenych napojov. Ale takto? Urcite nie, neschvalujem, aby problem vlady, bol plne preneseny na obcana.

bublinka1426
17. apr 2024

@paradajkova hovno robia, prišli sme o milióny z eurofondov, lebo nič nerobia. smutne.

bublinka1426
17. apr 2024

@sheila121 hlavne by som si preverila predlzene rodicaky, kde naozaj nie je dovod na predlzenie. takisto skrtnut tehotenske. ked raz sexujem na ostro, mam mysliet na nasledky. uz vobec tehotenske studentkam, co este ani len nezacali robit. preco by mali dostat prispevok? lebo chuda ostala tehotna? na to sa ma chranit. raz chces dietaz, mas mat nasetrene a nie spoliehat sa na tento drlbnuty stat. ID ludom, ktori sa hraju an chorych a trcia doma na riti, lebo maju prace na cierno..a platove stropy pre nasich politikov. kde je nejaka platova regulacia? ako je mozne ze si davaju odmeny ci zvysuju platy bez toho, aby to bolo regulovane? my mravce na nich robime cely zivot a este skor , ako pojdeme do dochodku, cely system padne, lebo sa vsetko rozkradne a rozpadne,.
a este tie PN v Ochrannych lehotach,to je krasna sexovacka zneuzivacka.
ci este ucelove navysovanie Materskej napriklad. ci maximalnej podpory hlavne u tych co mali minimalne odvody....alebo riadne ani neodrobili.....a vyjde im maximalka.

veronicka1901
17. apr 2024

@ekira1 podľa mňa to nie je zaručené ☹️. Ich voliči nepotrebujú benefity na zuby, PnD, atď 😐.

veklipo
autor
17. apr 2024

@nivea777 jednoznačne by som nevytvárala nové ministerstvo
Ale vážne - dlhodobo, Reformy sme tu už mali a výsledky boli, akurát ich Fico zrušil
1. Rovná daň - Ta motivovala ľudí neobchádzat pravidla a platiť
2. Odpojiť odvody a minimalnu mzdu
3. Zreformovať VŠ - zrušiť bezplatne školstvo, zaviesť systém štipendií a pôžičiek, tak, aby každý, kto chce študovať životaschopný odbor, mohol študovať a neskôr to štátu vrátil.
4. Zaviezt systém súkromného zdravotného poistenia (podobne ako mame PZP a havarijné) - zamestnávatelia by to určite radi dali ako benefit
5. Zefektívniť štátnu správu - je nám jasne, ze tu je veľký potenciál

Netreba vymýšľať koleso, stačí sa pozrieť do Nemecka.

sheila121
17. apr 2024

@bublinka1426 presne tak. Ale furt sa tu budú riešiť dôchodcovia.

portret7
17. apr 2024

@veklipo odor co navrhoval? Skrtalo by sa bez ohladu na garnituru. Schvalne, pozri si detailne Odorove navrhy, je to zaujimave citanie a PS s nimi suhladilo.

bublinka1426
17. apr 2024

@sheila121 ti co chudaci makali ako kone. a ma vela z nich vela odpracovane...

ale to ze mame matky darmozracky lenive, aby sa vratili do prace.... ci ludi co sa hraju na chorych lebo sa to da, a realne, da viem o com pisem...a poznam takych...zial nikdy nebude spravedlnost.

natalka13
17. apr 2024

@veklipo tato spolocnost na body 3 a 4 nieje pripravena. A ziadna vlada, to by ju potopilo.

ailiba
17. apr 2024

@veklipo paneboze, vsetko sa stale zvysuje. Riadne sne sa zadlzili a nemozeme si dovolit to, co doteraz. Korona, bonusy pre utecencov z Ukrajiny, atd. Si myslis, ze keby tam bol niekto iny, tak to bude naopak? Ved budme realisti.

gribka1
17. apr 2024

Každému je jasné, že šetriť sa bude musieť, ide o to, že kde a na kom. A tvrdili, že sa to sociálnych istôt nedotkne. A ľudia im uverili.