Čím sa môže zaručiť? Myslíte, že to je neriešiteľné?

miska456
26. feb 2009

Ahojte vsetci,mam problem
rozvadzam sa s muzom konecne sme sa dohodli na podmienkach o detoch aj majetku,mam priatela ktory je ochotny vyplatit mojho muza z nasho rodinneho domu,samozrejme nikto nevie ze ho bude vyplacat moj novy partner lebo je zatial tajny,hovorim ze peniaze si poziciam,ale to nie je podstatne,moj novy partner je slobodny bezdetny a dobre zarabajuci muz,je zivnostnik,problem je ten ze v bankach mu povedali ze by mu bez problemov dali uver ze je schopny splacat tolke peniaze bez problemov ale musi sa zarucit nejakym majetkom a on ziadny nema,a s tymto domom sa zarucit nemoze lebo je nan hypoteka a vlastni ho v podstate banka.A teraz vas prosim o radu ci niekto nieco neviete ako s tohoto von je schopny splacat ale nedaju mu lebo nema zaruku ziadny majetok pomoooooc poradte lebo sa s toho uz zblaznim 😖

vika34
7. mar 2009

ahojte,nechápem prečo ste také hrozne pesimistické,môj terajší manžel v tom čase slobodný,bezdetný ,chcel tiež vyplatiť môjho exmanžela,ktorý mi mesiac po pôrode oznámil ,že má milenku,no ja som s tým nesúhlasila,tak som to musela riešiť sama,a moj terajší manžel ma chcel aj s dcérkou a chce ma dodnes/11 rokov/
A rady typu ,aby vyplatil on ju ,je síce fajn,al ezáleží ,kde Miska býva,lebo aj keby jej muž vyplatil 600000 čo si za to kúpi napr. v Bratislavskom kraji ani na garáž jej to nestačí,neviem síce ako je to v iných mestách ,alebo na dedinách .
Ked sa nedohodnú s manželom ,riešiť to súdnou cestou ,tiež nie je výhra,lebo sa myslím platí cca 10% z delenej sumy štátu a trvá to dosť dlho
Miska držím palce,ale vzhľadom ,že máš zodpovednosť za deti treba naozaj rozmýšľať tak,ay sa nemohlo stať ,že prídeš o dom,stať sa môže všeličo,ale nechápem prečo si nepožiadala súd ešte pred rozvodom ,aby si manžel plnil vyživovačiu povinnosť,ked píšeš,že ti nedáva peniaze

miska456
autor
11. mar 2009

ahojte vsetky co ste mi pisali dobre aj zle,chcem vam len povedat ze moj priatel vyplaca mojho muza,davam o rozvod a v piatok idem advokatke na vsetkom sme sa dohodli aj ked si pyta vela tak priatel ho vyplati aby som uz mala klud a bola spokojna mozno sa vam to nezda ale tak to je,a este nieco moj priatel ma miluje nie je zistny a o dom ma neoberie lebo ani nechce aby som na neho nieco napisala nechce ani ziadnu zmluvu jednoducho mi posle na ucet cez pol miliona ja ho poslem muzovi a je to vybavene a on nebude figurovat na ziadnom papiery takze ma ani o nic obrat nemoze ale dakujem vam za nazory vela som nad tym premyslala

vika34
11. mar 2009

miska ,držím palce 😀

paola.o1
11. mar 2009

tak to je super. hlavne nepodpisuj nejaky papier s priatelom a naopak podpis papier s manzelom... 😅