Čo ak nezaplatím do konca mesiaca plyn?

22. nov 2022

Má niekto skúsenosť? Ak nezaplatim teraz do konca mesiaca plyn čo je lehota,a zaplatím 9.12. myslíte že nás odpoja?
Platíme zálohu a je nedoplatok k tomu zvlášť máme rozratany do splátok, ešte mám zaplatím plus k zálohe za plyn 50 eúr nedoplatok,že keď to zaplatím až 9.12. či bude problém,mal niekto skúsenosť s tým?
Komentáre zaplať teraz a prečo potom,uskromni sa poprosím si nechajte pre seba,nikto nevie akú mám situáciu.. ďakujem

abbey1
22. nov 2022

Ak máš s nimi dohodnutý splátkový kalendár, nesmieš sa omeškať s platbou. Mohli by ti následne zrušiť ten splátkový kalendár a žiadať vyplatiť dlžnú sumu jednorázovo.

maranco
22. nov 2022

Kontaktuj dodávateľa plynu a oznám mu to a dohodnite sa.
Ak nezaplatíš a budeš ticho tak môže len predpokladať že nechceš zaplatiť a má ťa odpojiť.

19mmm71
22. nov 2022

kontaktuj ich,no ak už máš kalendar ten treba dodržať no dufam,že sa dá dohodnúť

doriiis
22. nov 2022

Tiež si myslím,že pri nedodržaní splátkového kalendára bude zvyšok nedoplatku splatny hneď cely

autor
22. nov 2022

@doriiis skúsenosť prosím nie názory ďakujem

januska12323
22. nov 2022

Veď tam zavolaj a budeš mať overené informácie. Ako ti pomôže, že Zuzka z hornej dolnej s tým nemala problém a Fero z Nitry áno?

autor
22. nov 2022

@januska12323 neskutočne toto fakt,že sa unuvate vyjadrovať..

maranco
22. nov 2022

@januska12323 a každý môže mať iného dodávateľa plynu, autor ani nenapísal od koho nakupuje plyn

maranco
22. nov 2022

môžeš napísať autorke, kedy mala zaplatiť a kedy ju odpojili od plynu SPP
https://www.modrykonik.sk/forum/paragrafy/neprisla-mi-upomienka-a-ani-faktura-odpojili-mi-energiu/

slavomira236
22. nov 2022

Viem že mama meškala párkrát s elektrónov od SPP tak potom prišiel ešte jeden sek spomienkový ten potom zaplatila...najlepšie zavolať neviem či keď raz nezaplatia tak hneď vypnú ale myslím že pošlú ešte upomienku

snehulienka639
22. nov 2022

Podla mna by ti najskor prisla nejaka upomienka, ze si sa omeskala s platbou atd. Nemyslim si, ze ta hned automaticky odpojili. Ale zase riskovat to asi nechces, je najmenej zobrat telefon, zavolat tam a informovat sa na to.

isis234
22. nov 2022

@maranco tam zlyhala pošta. Neuhradila náklady.Neposlala príkaz na úhradu do banky. Podľa zmluvy odberatelovi príde len doklad o úhrade

domka222
22. nov 2022

Ako ti majú poradiť, keď ani nevedia akého dodávateľa plynu máš? Však si tam zavolaj čo ti povedia.

autor
22. nov 2022

@domka222 načo tieto komentáre???

abbey1
22. nov 2022

Autorka, skús používať mozog. Každý ti tu dobre radí. Ty musíš komunikovať s tvojou spoločnosťou. Každá má inak nastavené podmienky, plus ty máš špecifickú situáciu, že máš s nimi dohodnutý splátkový kalendár a ten porušiť nemôžeš a nemôžeš mať pri ňom ani iné omeškania a dlžoby.
Ak by sa jednalo o bežne jednorazové omeškanie, prišla by ti neskôr upomienky a až následne by riešili odpojenie, ak by si ju do daného termínu nezaplatila.
To však nie je tvoj prípad! Už si tam volala a skúsila si sas nimi dohodnúť?

domka222
22. nov 2022

Načo tieto komentáre? Tak načo sa pýtaš, keď si múdra. Proste nezaplať a čakaj čo sa stane. Pre teba inej rady niet, lebo nič sa ti nepáči, čo ti tu píšu

sense
22. nov 2022

Prikláňam sa k názoru ostatných. Plus moja skúsenosť ale nie s plynom. Keď som vedela dopredu ze jednoducho nebude možné faktúru zaplatiť a vedela som kedy ju bude možné zaplatiť, tak som do danej spoločnosti napísala mail aj s dôvodom prečo v mojom prípade to bolo, nemala som ale nedoplatky len mesačná platba že do vtedy a vtedy to určite uhradím. Vyhoveli mi keďže som nemeskala dovtedy ani jeden deň.
Druhá možnosť úhrad koľko môžeš v termíne splatnosti a zvyšok co najskôr.

marca12
22. nov 2022

Nemam osobnu skusenost,ale vzdy treba napisat e-mail,list,cokolvek len to musi byt pisomne. Napis,ze uhradis 9.12. mozes aj nemusis uviest odovodnenie. Pripadne zaplat aspon cast,ak mozes.

autor
22. nov 2022

@abbey1 nemám žiadne nedoplatky ani omeškania,keď bolo vyúčtovanie tak mi dali na tri splátky, posledná je tento mesiac 50 eúr

autor
22. nov 2022

@domka222 ja sa pýtam na skúsenosti či má niekto,nie na názory a pocity

autor
22. nov 2022

@abbey1 a mozog mám... Komentuje iné diskusie pani múdra

domka222
22. nov 2022

Ako som už písala, nič sa ti nepáči,tak vyskúšaj nezaplatiť a potom povieš ty svoju skúsenosť.

autor
22. nov 2022

@domka222 vy tiež keď niečo pridávate, pýtate sa len skúsenosti!! Nechápem vaše rozhorčenie,a nikde som nepísala že nezavolam nebudem komunikovať s dodávateľom.. takže načo budem niečo komentovať,keď niekto pýta skúsenosť a nie môj názor..

mimka2019
22. nov 2022

😂😂😂

domka222
22. nov 2022

No tak, vyriešené. Však tam povedia, čo bude nasledovať. Tak načo iné skúsenosti?

sheila121
22. nov 2022

Daktorym ženám treba s lopatou po hlave. Nevie zaplatiť ale ide sa tu hrať na namyslenu panicku. Fuj

mimka2019
22. nov 2022

Autorka - nádych a výdych, zopakovať párkrat 😁 "myslíte, že nás odpoja?" - citujem teba. Tak keď sa niekoho opýtam "myslíte?" tak sa pýtam na ich názor. Mala si svoje otázky sformulovať ináč. A nebuď drzá k ľuďom, lebo budú ľudia drzí k tebe. A dýchaj ...

abbey1
22. nov 2022

Máš splátkový kalendár. Ten treba dodržať. Ale zbytočne tu budeme dookola písať. A áno, píšeme z vlastnej skúsenosti. Náš podnajomnik urobil obrovskú faktúru na elektrinu, dohodla som splátkový kalendár a bola som upozornená, že platí len pokiaľ nedôjde o omeškaniu akejkoľvek, i zalohovej, platby. Preto ti všetci radíme zavolať tam. Už sa to nedá inak polopate povedať. S pozdravom pani múdra!

david1202
23. nov 2022

Tebe netreba názory ,lebo ty sama nemáš skúsenosti ,ak si dlžná nejakou čiastkou a budeš meškať ak budeš mať nielen upomienku ale aj tí zrušia splátkový kalendár ,netreba nič vedieť ,stačí si pozrieť na nete čo ti hrozí ak (máš dlh,nezaplatis jeden mesiac ) líši sa to v tom že ak si dlžnícka môžu ťa odpojiť hneď a žiadať dlžnú sumu ,ak niesi dlžnícka tak ti budú chodiť len upomienky ,ťažké pochopiť?.P.S neplatim si plyn ani elektriku lebo mi to platí zamestnávateľ ,ale paragrafy a právo viem ,skúsenosti od ľudí je len bonus

miriam11
23. nov 2022

Zavolaj svojmu dodávateľovi plynu. Nerozumiem, prečo to riešiš tu.