Čo ak nezaplatím do konca mesiaca plyn?

22. nov 2022

Má niekto skúsenosť? Ak nezaplatim teraz do konca mesiaca plyn čo je lehota,a zaplatím 9.12. myslíte že nás odpoja?
Platíme zálohu a je nedoplatok k tomu zvlášť máme rozratany do splátok, ešte mám zaplatím plus k zálohe za plyn 50 eúr nedoplatok,že keď to zaplatím až 9.12. či bude problém,mal niekto skúsenosť s tým?
Komentáre zaplať teraz a prečo potom,uskromni sa poprosím si nechajte pre seba,nikto nevie akú mám situáciu.. ďakujem

1234lubka
23. nov 2022

Nie, hned ta samozrejme neodpoja. Ak nezaolatis do konca mesiaca inkaso tak od nového mesiaca sa to stare zaplatit už nedá. Musela by si volat do plynarni aby poslali udaje ak nemáš (č.uctu+variabilný symbol). Idealne aj rovno zaplatiť nové inkaso

puskaruka
23. nov 2022

Neodpoja neboj. Ak by si nezaplatila ani do konca decembra pošlú upomienku.

strudlikmalicky
24. nov 2022

Ja som mala nedoplatok 9€, faktúra sa niekde stratila cestou takže som o tom nevedela a prišli ma odpojiť, znovupripojenie je extrémne drahé. Pána som uprosila nech ma neodpája, hneď som volala a uhradila čiastku, oni sa nehrajú. Nerob to bez zavolania na zákaznícku linku, nedoplatíš sa potom.

leeenka26
24. nov 2022

Ja si osobne myslim, ze ak zaplatis tu splatku, ale nie zalohovu platbu, nezrusia ti splatkovy kalendar. Ak nezaplatis 1 zalohovu platbu, neodpoja ta. Tam treba viac nezaplatenych faktur. Ale vsetko si over.

20erika07
24. nov 2022

Zaplat aspon ten nedoplatok poslednu splatku . Zavolaj im, a vyziadaj si udaje k platbe, ze budes platit tento mesiac z uctu, nie cez sipo a posli im aspon tych 50eur. A 9.12 doplat preddavok za plyn z tohto mesiaca

janinamojka
24. nov 2022

Najprv by mali prísť upomienky,dve..až potom sa rieši vypnutie.Kludne tam zavolaj,sú tam väčšinou zlaté žienky a povedia ti presne co a ako,kedy..

kulumulu123
24. nov 2022

Vzdy by mali pslat upomienku ktoru ak nezaplatis tak ta odpoja... Ked tam zavolas budes vediet naisto a nemusis tu trpiet co bude ak bude...

akvarelka
24. nov 2022

Rodičia raz mali nezaplatenu, nejako nedopatrením neodišla splátka z účtu. Nevypnu hneď. Poslali najskôr upomienku k úhrade. Tu, keby nezaplatili, tak už by ich vypli.

simiis
24. nov 2022

Na čo máš hubu a telefón? Keď dokážeš založiť tému vieš aj zavolať a informovať sa. Nekupuj chujoviny a radšej si zaplať energie. Ak ťa odpoja potom si priprav ďalšie peniaze, keď ťa prídu zapojiť lebo aj to niečo stojí. Ale kedže máš splátkový kalendár (upomienka na nezaplatenie v tomto prípade asi nepríde) a nezaplatíš teraz faktúru môžeš sa pripraviť na to, že tak skoro ťa nezapoja, keďže ti splátkový kalendár zrušia. Buď sa potom znovu dohodnete na splácaní alebo očakávaj exekútora.

ludmila73
24. nov 2022

Raz som zabudla zaplatiť .. neodpijili nás , ďalší mesiac poslali upomienku, SPP

daniela2629
24. nov 2022

Dobrý večer, ak by ste potrebovali ešte poradiť alebo pomôcť, ozvite sa..Viem Vás pochopiť ako nikto iný, v minulosti som si tým a ešte všeličím iným prešla..Preto chápem a rozumiem a ak môžem aj pomôžem..

autor
24. nov 2022

@simiis ty sa staraj o seba a tieto múdre rady daj sebe, vôbec nevieš akú mám situáciu,tak netrep že kupujem chujoviny..

janinamojka
24. nov 2022

@daniela2629 pekná,ľudská odpoveď plná empatie..👍👍👍malo takých..

luckabj82
24. nov 2022

Tu ťažko radiť,ani z voza ani na voz

autor
24. nov 2022

@20erika07 ďakujem už som to vyriešila, môžem zaplatiť všetko naraz 9.12.

simiis
24. nov 2022

Pýtala si si rady od druhých tak sa neurážaj ako malé dieťa. Niekde bude asi chyba, kde nie si schopná sa zabezpečiť, silné reči a skutek utek.

ariannazara
24. nov 2022

Žiaden problém ja som zabudla zaplatiť 😅 prišla mi upomienka a volala som na infolinku ona ze nevadí ze mam zaplatiť keď sa bude dat

andrejka2424
25. nov 2022

Náhodou..super. Keď sa stretne naraz arogancia so sebavedomím a hlúposťou, tak celkom vtipná fraška z toho.😂

nika1106
25. nov 2022

Neviem v akej si situácii ...ale trocha sa zamysli. Ženy to tu dávajú dobré rady a ty arogantne reagujes...Skús budúci mesiac hneď zaplatiť šeky a potom hospodáriť s tým čo máš a nebudeš ku koncu mesiaca stresovat či ta odpoja alebo nie .

viacmiesta
25. nov 2022

Pracovala som, tak ako ti radia, ak máš dohodnutý splátkový ten je treba zaplatiť, lebo ti ho zrušia a bude treba vyplatiť celý nedoplatok z vyučovacej FA. Mesačná záloha počká do 9.12, splátkový nie, ale tak ako ti rádia, treba ísť do SPP a požiadať o odklad.