Dá sa prestravovať zo 40 eur na týždeň?

22ke
13. máj 2015

Ľudia, dá sa výjsť zo 40€ na týždeň už čiste len na stravu??? Sme 4-členná rodina a tento mesiac bol jednoducho pre nás tak finančne náročný, že po vyplatení všetkého mi ostalo 160€ :( z toho dcéra a manžel obedujú v škole/v práci, ja som na RD s drobcom. Moji nie sú nároční, nepotrebujú vkuse mäso ani varené...ale aj tak :( ďalšia výplata bude až 10.6. :(

libka1
13. máj 2015

@natalym 😅 treba ho v tej myslienke podporit a primat ho k tomu ze ma lepsiu techniku a nech odteraz umyva tie riady on 😀

natalym
13. máj 2015

@libka1 Moja mna to už nemám nervy. Ja som si už zvykla, že sprostá som vždy a stále len ja. 😎
Resp. ja si umývačku kúpim a on bude mať preplatok.

ajana1
13. máj 2015

@natalym no vidim to v tvojom pripade na strajk. Ked uz si taka "zla" gazdina tak nech si to on vyskusa. Nevar mu, neper, nezehli, neprataj a potom sa uvidi 🙂 Vzdy ked ma ten moj nastve tak mu dam takejto mediciny a hned sa unormalni.

natalym
13. máj 2015

@ajana1 Ďakujem za radu, ale takéto nerobím. Povedala som si, že budem trpezlivá a pôjdem si svojou cestou, tak aby som sa ja mala dobre a moje deti a na jeho vyrypovanie nemám čas.

ajana1
13. máj 2015

@natalym a preco si s takym chlapom co si ta vobec nevazi? Nikto by nemal zostavat vo vztahu ked nie je stastny nakolko zivot je prilis kratky a hlavne si tym mozes zavriet dvere pred skutocnym stastim a partnerom ktory si ta zasluzi.

natalym
13. máj 2015

@ajana1 nerieš.

ajana1
13. máj 2015

@natalym OK ved koniec koncov je to tvoj zivot a ty si sama strojcom svojho stastia 🙂

nice202
13. máj 2015

nie

tenerifka
13. máj 2015

@natalym Citala som o tom tvojom mimozemstanovi uz vo viacerych temach. Som velmi zvedavy tvor, prosimta co ma on ze si stale s nim? Zaraba tazke prachy? Je Superman v sexe? A ak nie, tak teda co?
Taku zenu ako si ty by moj manzel nosil na rukach, aj mna nosi, ale to asi preto ze nevie, ze existuju aj submisivne zeny, ktore by mu splnili vsetko co mu na ociach vidia.Posli toho svojho ku mne na mesiac, vrati sa hladny a s prosikom a odvtedy zje aj tanier s jedlom co mu ponuknes

natalym
13. máj 2015

@tenerifka O.K. Ja by som poslala, lenže on nepôjde lebo v tej svojej hlave to má dobre zrátané, že nikde inde by mu nebolo lepšie. Bola som mladá a hlúpa tak ako mnohé iné. Tak isto aj on.

tenerifka
13. máj 2015

@natalym No dobre, to sa da este pochopit. Ale co sa stane, ak mu prestanes posluhovat a vyvarat vrtochy? Nebude jest? Tak nech neje, uvidis, kam to vypali, neboj sa, od hladu nezomrie. Uz dost na tom je, ze varis a on nie. Mate male deti, si na rodicovskej? A ked pojdes do prace, kto bude varit?

natalym
13. máj 2015

@tenerifka Ja som stará, mám už väčšie deti a neboj sa zase až tak mu neposluhujem. Ani nevarím, chleba s maslom alebo so salámou sa vždy nájde. Už som imúnna voči jeho požiadavkam a predstavám. 😀

zibi
13. máj 2015

@22ke ked spravis sosovicovu polievku so smotanou tak sprav na 2 dni pre seba na obed a na veceru .mas obed na dva dni, pripadne sosovicovy privarok s volskym okom. ked mas muku a drozdie - skus nejake buchy lekvarove, na pare, dukatove buchtdicky..na kys. cesto nepotrebujes vela ingrediencii
ked mas 40 e na tyzden - spis si,co by si chcela varit napr. od stvrtku do nedele -
mas chut na tu polievku sosovicovu mas dva dni poriesene - veceru a obed pre seba, muza, dceru . syn neviem ci take este je ..tomu asi varis ine.Ked mas drozdie a muku, tak sprav na piatok napr. parene buchty a zmraz si, pripadne to co ostane mas aj na sobotu na obed, dorobis polievku - napr. pardajkovu, spenatovu, cesnacku so zemiakmi...
na halusky, placky, buchty, nepotrebujes vela..kup rezanky a sprav raz s tvarohom na slano, sladko, s makom, s orechami, ked halusky - daju sa s vajickom, bryndzou, kapustou, granadir, spagety s syrovou omackou, buchy na pare, lekvarove, dukatove , palacinky, lievance, pripadne privarky, - zo strukov, koprovy, tekvicovy, sosovicovy, fazukkovy,
to su veci zo zakladnych surovin - kup si 30 vajec, maju casto v akcii do 3 eciek napr. coop ma teraz, k tomu muka hladka polohruba, rezance, zemiaky, rozne strukoviny, napr. coop , bila - clever maju svoje produkty ovela lacnejsie ako ine firmy, spagety, ked v lidli tak oni zasa maju velke balenia, sprav nejake kysnute zaviny, pripadne hrncekovy kolac, aby si mohla dat muzovi, dcere so sebou, aj ovocie maju casto v akcii .. a vies z toho carovat...
a sprav si rozpis na cely tyzden - od ranajok po obed a vecere
ranajky chlieb vo vajicku, hrianka so syrom, vlocky, chleib s maslom medom, lekvarom, nejaku lacnu sunku, salamu casto v akcii , obedy maju v skole, ty sprav pre seba a nech ostane aj na veceru pre rodinu . kupuj v akcii napr. kel, karfiol, na privarok, polievky a mas vystarana ... 40 e zasa na tyzden nie je tak malo..casto sa kupuje strasne vela somarin a zbytocnosti, ktore sa aj tak casom vyhodia..a nezaskodi raz za cas takato situacia, aby si clovek uvedomil ze kolko mina na blbosti aako vie aj usetrit

tenerifka
13. máj 2015

@natalym Stara? ....
Tak aj on je asi stary.....co je to stary? Ja mam 41 a som mladaaaaaa......

natalym
13. máj 2015

@tenerifka Tak som stará ako Ty. 😀 Som ale zvyknutá, že sa mi tu snažia poradiť také mladé kočky, ale ja žiadnu radu nehľadám. Už.
Už to ide akosi mimo mňa. Len tu trávim nejaký a odreagúvam sa popri robote. 😀

zibi
13. máj 2015

@miskakyblik no ty mas suepr postup.. 😀 ja som tiez taka slahnuta, ze mam taketo analyticke postupy od a po zet rada 😎 ..napis mi este raz do ip a v bodoch asi to aj zacnem praktizovat
akurat, ze 2 jedla to tyzdna by asi nepresli ..ale ostatne sa mi vsetko paci ... 🙂

h2
13. máj 2015

@22ke Ahoj, no, dá sa to, ale len tak-tak. Je výhoda, že muž a dcéra obedujú v práci a v škole. Na večeru by vám mohol stačiť chlebík s rôznymi nátierkami, alebo pre deti palacinky, krupicová kaša, cestoviny s kakaom, šúľance s makom... sú to síce dosť nezdravé jedlá, tak skús k tomu napríklad postrúhané jabĺčko s mrkvou... Ináč odporúčam rôzne prívarky, ako príloha k nim stačí napr. chlebík vo vajíčku. Najlepšie by bolo, keby ste sa na víkend mohli nechať pozvať na obed od rodiny, ak máte tú možnosť. Držím palce, nech to zvládnete, ale ak je to len jednorázová záležitosť a o mesiac bude zase dobre, tak sa ničoho neboj, aj keby ste mesiac jedli skromnejšie, nič sa vám nestane.

h2
13. máj 2015

@22ke Teraz som si pri čítaní ďalších príspevkov všimla, že Tvoja rodina má rada halušky a že kupuješ halušky v prášku. Prosím Ťa, a načo??? Ošúpeš pár zemiakov (podľa veľkosti, asi tak 5-6), postrúhaš (alebo, ako to robím ja, pokrájam na kocky a rozmixujem), pridáš do toho 1 vajce (nemusí byť) a hladkú múku, kým to nemá tú správnu hustotu. Nie je na tom nič ťažkého, ja si vždy dám najprv variť vodu a kým mi zovrie, dovtedy mám vždy cesto hotové. Zbytočne platíš za polotovar.

h2
13. máj 2015

@bosoriak Pozrela som si ten článok, je to celkom zaujímavé, len ma pobavilo, že "jeden pstruh postačí dvom ľuďom". Neviem, možno sú to nejaké megapstruhy, ale ja keď kúpim 2 pstruhov, tak mi nič nezostane, lebo jedného zje muž a druhého celého môj 3-ročný syn. 😀

tenerifka
13. máj 2015

@h2 Len rozmixovat zemiaky, pridat hladku muku a sol.....su vynikajuce,halusky robievam len taketo

h2
13. máj 2015

@tenerifka Jasné, halušky sú u nás "rýchle jedlo", ako som písala, to vajce tam byť nemusí, ja dávam, tak nejako zo zvyku. Cesto nesolím, len vodu, v ktorej sa varia a potom hotové dosolím.

monciky
13. máj 2015

@natalym
neverim, ale konecne som nasla zenu, co ma uplne rovnaky postoj ako ja🙂 konecne, myslela som si, ze som sama na svete🙂

natalym
13. máj 2015
monciky
13. máj 2015

@natalym
rovnaky postoj ku vztahu a podobne🙂

tortelinka
13. máj 2015

@h2 presne aj mňa pobavilo to isté 🙂

ajana1
13. máj 2015

@tortelinka tak mate aj lososoveho pstruha ktory je vacsi. My kupujeme takych 2 pre 2+1

cukriq
13. máj 2015

určite sa dá, len to je náročné... Nemáte nejakú rodinu čo by mohla pomôcť ?

cukriq
13. máj 2015

@tenerifka 😉 si tak stará nakoľko sa cítiš, palec hore

anelehka
13. máj 2015

ahoj,obdivujem zienky,ktore by zo 40€ na tyzden vedeli nakupovat,my sme tiez 4,ale neviem si predstavit ako by som mala nakupovat,malemu treba desiate,je stale hladny,ma 7 rokov,tak stale pyta jest,druhy syn dospely,manzel tazko pracuje,takze polievka by ho nezasytila,drzim palce,nech sa vam to podari,druhe dietatko je este kojene?Ak nie,tak aj ono potrebuje pestru stravu...

majaxy
13. máj 2015

@natalym myčka je perfektná, my ked sme si kupili, tiež som chvilu bojovala, ale som zamestnana a asi pol roka obrazne povedané som myčku chcela bozkávať a samozrejme ušetrí veeeerla vody 😀