Dá sa takouto metódou ušetriť?

14. sep 2022

Ženy, muži ahojte.
Dnes som si povedala, že by som si vybrala celú výplatu v hotovosti a nechala v peňaženke, že by som všetko platila hotovosťou.
Videla by som, koľko mi zostáva a koľko som už minula.
Pretože mám pocit, že keď platím kartou tak len "pipam" kade chodim, prikladam
Potom otvorím zostatok účtu a cudujem sa kde som tolko minula.
Myslíte, že by som touto metódou vedela aj niečo ušetriť?
Praktizuje to niekto tak?
Keby mi zostali na začiatku ďalšej výplaty nejaké oeniaze by som si ich odložila bokom a zas vytiahla novú výplatu

gubka71
15. sep 2022

@ysseba ja mam napr.notifikacie vypnute...je otravne,ked to pipa😉

gubka71
15. sep 2022

@zoro9836 tiez neznášam obchody..idem len ked musim...tak sa snazim urobit velky nakup,nebavilo by ma chodit kazdy den..a do nak.centier ideme tak,ze rychlo kupime co treba,najlepsie v prvom obchode a hybaj preč.😁

gubka71
15. sep 2022

@hopsadobrandejsa aka je to apka?

beata_k
15. sep 2022

Hlavne nestrat penazenku...bo si riadne "zarobis"

ysseba
15. sep 2022

@gubka71 no vidis, kazdemu ako vyhovuje 🤷🏼‍♀️ ja mam zapnute od hodnoty 0,01 aby mi naozaj prisla kazda jedna. Pretoze volakedy som mala tusim od 10€ a to mi nevyhovovalo. A ja ziez neznasam nezmyselne upozornenia a skoro vsetko mam vypnute, ale o svojich peniazoch som rada informovana 🤭

kiki234
15. sep 2022

Nemyslim si ze tato metoda je vhodna na sporenie. Skus to inak urci si ciastku kolko cgces usetrit. Napriklad 200eur. Pride ti vyplata dajme tomu 1200eur. Vyber z uctu do penazenky len 1000 a aj keby ci sa dialo len s tymi peniazmi rataj.. O mnesiac to iste

majulino
15. sep 2022

@hopsadobrandejsa akú app používaš?

slavussik1
15. sep 2022

Zapamätajte si pravidlo. Najprv zaplatím účty, potom zaplatím sebe a zvyšok môžem minúť. Ušetríte jedine tak, že si začnete sporiť aspoň tretinu príjmu. Inak všetko preflákate.

slavoo
15. sep 2022

Nie,. Tako fakt nie.

hopsadobrandejsa
16. sep 2022

@gubka71 Spendee .... jednoduche a velmi dobre na sledovanie prijmov a vydajov

Vcera som si akurat stiahol Energy tracker na sledovanie spotreby plynu a elektriny. Super appka musim povedat. Vies si zadat ceny komodit ( cenza m3 ci KwH ) aj zalohove platby cize nielenze ti ukazuje spotrebu ale mas aj predikciu kolko budes mat asi preplatok / nedoplatok k zuctovaciemu obdobiu. 🙂

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vlastnynazor
22. sep 2022

Skusala som to, a ano - pri hotovosti mam lepsiu sebadisciplinu (akurat, ze ja som si na tyzden vyberala prislusnu ciastku, nie na cely mesiac a kartou som neplatila). Ale kedze nemam rada v penazenke vyssiu hotovost a sucasne cez platby kartou usetrim na poplatku z uctu, tak som sa vratila ku karte a je mi jasne, ze kartou si kupim drobnosti i z limitu, ktory si chcem usetrit.
A citala som o tom i clanok, ze ked mas v ruke bankovku/mincu, tak si skor uvedomujes jej hodnotu a vidis, ze uz ti vela v penazenke neostava, a skor uvazujes ci ten tovar/sluzbu fakt potrebujes, ako ked sa plati kartou (vtom clanku to bolo viac z psychologickeho hladiska rozpisane, len uz si to presne nepamatam).

majonezka
4. okt 2022

pre chronických míňačov toto asi neplatí. vyberieš si peniaze a môžeš ich minúť do týždňa, alebo do troch... skôr, keď nevies udrzať korunu, treba peniaze vybrať, dať na kazdý týždeň príslusnú časť do obálky a obálku mimo tvoj dosah (napríklad mame). aby si vedela, že keď minieš, viac mať nebudes...