Dá sa vyžiť z 350 eur mesačne?

katka3535
19. aug 2017

Po vyplateni vsetkych poplatkov kazdy mesiac, najom, elektrika, pozicka, hypoteka pre 4 člennu rodinu nam ostane 300-350€ da sa vyžiť?

ludkka0407
19. aug 2017

Hm,no my sme trojclenna rodina,teda ja,manzel a mala polrocna a po vyplateni vsetkych vydavkov nam mesacne ostane 120e na vsetko od drogerie,cez jedlo az po osatenie☺😊takze ja by som tych 350e urcite brala😁verim,ze to zvladnete,urcite sa to da a je to podla mna aj dost☺

candii
19. aug 2017

Ak z toho financujete uz len stravu tak v pohodicke

katka3535
autor
19. aug 2017

@ludkka0407 si kuzelnicka potom 😉

lindsey
19. aug 2017

@ludkka0407 to je fakt malo..ako sa to da?

candii
19. aug 2017

@ludkka0407 fuha my by sme ani 2 tyzdne z toho nevyzili teda

sense
19. aug 2017

Da sa prezit....

ludkka0407
19. aug 2017

@katka3535
@lindsey
@candii mame "vyhodu",ze mame zahradu,tak odpadli aspon take polozky ako mrkva,zemiaky a podobne😁😁a ano,som kuzelnik,este pamatam na casy,ked nam s otcom ostalo po vyplateni uctov cca 2000korun a museli sme vyzit☺😊ja som proste ten typ cloveka,co nic nevyhodi,co sa potravin tyka😅

deti95060810
19. aug 2017

350 e ? samozrejme že sa dá...to máš 80 e na týždeň....

emilia25
19. aug 2017

ja mam rozpocet 300eur pre 7 ludi.samozrejme ze sa do toho nezmestime aj ked vo svtrtok hovorim muzovy mame poslednu 100vku v strave este 2 tyzdenne nakupy do vyplaty chcem 50eur naspet.a ten moj muzik prisiel natesene ze moj rozpocet prekrocil len o 2 eur.tak mu vravim no vidis tak od dnes budes chodit na nskup sam lebo pri mne nakup aj 80eur mimo mesa.takze ano da sa vyzit.aj my mame malu zahradku takze rajciny uz nekupujeme uhorky hlavkove salaty zemiaky mame posadene.

katka0905
19. aug 2017

da, my tak po odpocitani vsetkych poplatkov zijeme traja z 200-250, a to si nekupujeme ziadne lacne potraviny, napriklad ziadne biele pecivo, ale nechodime ani na dovolenky, maximalne nejaky vylet na kupalisko raz za tyzden, nechodime do restauracii (obedy do prace si nosim z domu), ani do kaviarni, ani na pivo.. maximalne si dame jedno flaskove napoly doma. Dolezity je aj vek deti, dcerka ma napr. 6 rokov, takze ona este nepotrebuje smartfony a pod. aj ked dost minam na hracky.. ale zas, nove kupim mozno spodne pradlo a topanky, kopec oblecenia a hraciek pozhanam aj tu, na MK z druhej ruky

vydrnik
19. aug 2017

Da sa vyzit aj z menej eur,my zme 4 clenna rodina,som evidovana po rodicovskej,budem dostavat len pridavky,alimenty na dceru nepokryje vsetko co jej treba teraz pojde do 5 triedy,takze po uhradeni vsetkeho potrebneho nam ostava cca 150€,robotu si hladam,zial ked poslem zivotopis,bud je to bez odezvy alebo ako vzdy ze sa ozvu,

siska20
19. aug 2017

@vydrnik nič v zlom, ale v dnešnej dobe sa nehľadá robota tak, že pošlem životopis a čakám, že sa niečo nájde. Za robotou treba osobne chodiť...

slimstar
19. aug 2017

Určite sa dá vyžiť, ja by som ešte 150 e odložila. Ak je človek nútený tak dokáže vyžiť aj z mála. Dá sa variť tak, aby to nebolo drahé, hlavne také tie jedlá starých materí.. a kupovať len to najnutnejšie. Ja som asi extra skromný človek, ale zato na dovolenky chodíme každý rok. 🙂 a neminieme vela

hettinka
19. aug 2017

dá sa vyžiť, ale treba potom mať istú disciplínu a vedieť si ti správne rozpočítať. Naučiť sa variť lacné jedlá, nejesť v reštaurácii, ale variť doma, kupovať drogériu v LIDLi, nechty si nalakovať doma, rovnako si zvoliť účes s ľahkou údržbou, možno si niečo aj dopestovať a dovolenkovať v apartmáne. Deťom oblečenie "recyklovať" na bazárikoch (vyrastené predať a nakúpiť obnosené, aspon nejakú časť), sebe kupovať také basic oblečenie, ktoré sa dá ľahko kombinovať, využívať sezonne výpredaje. Uskromniť sa a nekupovať zbytočnosti...

lindsey
19. aug 2017

ja prispejem..ze vela sa mina na sladkosti maskrty ..ale aj na benzin ..
treba fakt co si naplanujes aj dodrzat a vyjde to
uskromnit sa a da sa to ...

loginexistuje
19. aug 2017

Da sa ale je to prezivanie nie zivot ale docasne sa to vydrzat da

loginexistuje
19. aug 2017

@emilia25 to je velmi malinko na sedem ludi na mesiac fakt klobuk dolu ked zvladate takto extremne skromne zit

emilia25
19. aug 2017

@loginexistuje samozrejme ze to je len moje zbozne prianie sa do toho zmestit.ale tuto sumu vytahujem z uctu potom sa plati kartou.chodime raz za tyzden na velky nakup ked este treba tak do nasho maleho obchodu.ale to uz ani nezapisujem do zosita.kedy si sme chodili 2krat do tyzdna na velky nakup.sme to teraz obmedzili.a ja mam doma strasne slabych jedakov najedia sa chleba a veceru pobrblu a zbytok ide psovy takze este aj jeho chovame.

bluka2
19. aug 2017

@ludkka0407 Ani ja nic nevyhadzujem (na to som hakliva) a mam zo zahrady nie len mrkvu a zemiaky, ale zeleninu vsetkeho mozneho druhu a ovocie. Napriek tomu, iba na zelenine sa neda ficat dlhodobo, treba aj ine. Neviem si predstavit ani rozky ci nekvalitne potraviny davat detom jest a pre seba nejaku lacnu kavu s tonou cukru a vselicim 3 v 1 atd. Ani varit a tyzden ci pol tyzdna a velakrat to ohrievat nechcem. Podla mna sa to proste neda, ak to clovek nerobi na ukor zdravej vyzivy. Ale rada sa budem mylit, daj nejake prakticke tipy....

candii
19. aug 2017

@bluka2 veru my tiez tak ako ty, najviac sa u nas minie na stravu, nebudem predsa kupovat polske maso a potraviny..

nikka055
19. aug 2017

My sme traja a zijeme z rodicaku, kebyze mam 350e pre 4 v pohode vyzijem...

bluka2
19. aug 2017

@candii Mame to velmi podobne. Vajicka napriklad nedokazem kupit ine, nez tie v tej najlepsej kvalite, na nich aj opticky na zltku vidno rozdiel a urcite bude rozdiel aj v nutricnom obsahu a to este ani nerozmyslam o tom, aky rozdiel je v chove tych kureniec. Podla mna je urcite istym sposobom vyhodnejsie kupovat kvalitne potraviny, zdravie je jedna z top dlhodobych investicii

hettinka
19. aug 2017

podľa mňa dá sa žiť "nízkonákladovo" aj dlhodobejšie, len je to naozaj o prioritách. Napr. ak chce mať niekto dom, je to jeho priorita a platí vyššiu hypo + náklady na bývanie, dochádzanie do mesta za prácou a krúžkami atď, tak možno celkom rád oželie dovolenku pri mori každý rok a značkové oblečenie. A niekto to má zasa naopak. Ide na dovolenky, užíva si, ale býva v menšom byte, alebo si prerobí u rodičov...
Ak si chceme niečo dovoliť, tak musíme na niečom inom ušetriť, takto to má asi každý bežne zarábajúci človek na Slovensku.

Jesť lacno neznamená nutne jesť nezdravo a nekvalitne. Sú aj také jedlá, ktoré sa dajú navariť lacnejšie a zasýtia celú rodinu, pričom to nie je odpad.
Práve také kávy 3v1 sú predražené "somariny", určite vyjde lacnejšie kúpiť si normálnu kávu. Rovnako ako rôzne keksy a sladkoti - lacnejšie a isto aj zdravšíe vie doma mamina napiecť koláčik s ovocím. Tak isto mäso, radšej menej a kvalitné ... ludia vyhadzujú peniaze za rôzne údeniny, Alebo ho spravím s paradajkami a dám na cestoviny, nemusím mať kilo masa každý deň.
A veľa ľudí aj kupuje navyše, varí nehospodárne ... potom sa to je pol týždna, ohrievvané a nikomu nechutí. Lepšie je už pri nákupe rozmýšľať, koľko reálne zjeme a kúpiť dané množstvo - napr. kúpim pol kila, ked sme štyria a každému stačí na tanieri 100g pripraveného masa.
tak isto kupim rovno 2 kurčatá a rozdelím si to - čo pojde na ugrilovanie k ryži, z čoho spravím kuracie rezne a čo prípadne bude na perkelt, alebo iné "omáčkové" jedlo.
Ďalšie jedlo, ktoré vie byť lacné a pritom zdravé sú strukoviny - zasýtia, sú lacné (ak aj vyberiem kvalitnejšie, stále je to lacné) a majú sa konzumovať aspon 1x do týždňa.
Tiež sa dajú využiť dary prírody - hríby, lesné ovocie sú zdravé a zadarmo, ak si ich človek nazbiera sám. Priznávam, na toto som lenivá a ak mi to niekto nedaruje, kupim od niekoho, kto chodí zbierať...
Ak má niekto dom, určite treba využiť aj malú záhradu a niečo vypestovať. Ja ani záhradu nemám, ale bylinky, niektoré koreniny a rajčiny mam aj na balkóne. A dajú sa aj sliepky chovať, kupovanie nekvalitných vajec je tým pádom vyriešené.
Jogurty som dlho robila domáce a ked vidím ten odpad v obchodoch a zvyšujúce sa ceny, asi sa k tomu vrátim... ako aj k pečeniu domáceho chleba, pečiva... Často robievam aj domáce buchty, langoše ... nemusí byť večne len biely rožok na ranajky.

candii
19. aug 2017

@bluka2 my len slovenske v najlepsiej kvalite, celkovo vsetko sa snazim kupovat Slovenske .. aj ked je to kus drahsie ale odpad detom jest nedam.

bluka2
19. aug 2017

@hettinka Dnes som si kupovala kavu, preto som to spomenula. Normalna kvalitna arabica 100% je 2x drahsia ako tieto 3 v 1 blbosti.
Buchty, langose nepovazujem za nejake zdrave jedlo, ale skor za dobrotu raz za cas, nie ako normalnu zlozku jedalnicka.
Robit domace jogurty je podla mna casovo nevyhodne, zaberie to tolko casu, ze sa ti skor oplati kupit kvalitny jogurt (aj take dostat)
OK, jogurty povedzme, ale lesne hriby, to je casove uplne top najnevyhodnejsie. Samozrejme, ak je to spojene s vyletom a clovek vie s urcitostou, co ma zbierat (ja si v tomto moc neverim), tak super. Kolkokrat to je, 1-2x do roka?

ludka140281
19. aug 2017

mi sme 2d 2 dospelý,ja som tehotna a nezamestnana a manžel má minimálku,,,na život ostane do 200€ a vyžijeme..žijeme skromne,ale štastne,kupujeme žial podla ceny ,doma si čo to pestujeme,ale žijeme a nič nam nechyba 🙂

hettinka
19. aug 2017

@candii ja veru kupujem aj polské, ale v Poľsku a čudovala by si sa, o koľko kvalitnejšie sú ich potraviny (kúpené tam v normálnych obchodoch) od tých našich vychválených "slovenských" (dovezených bohvie odkiaľ, len prebalených na SK a tým pádom "slovenský výrobok"). Toto robia napr. mliekárne, vyvezú naše mlieko do PL, tam sa z neho a z iného robí syr, ten dovezú zasa späť a tu ho zabalia. Tak isto jedna renomovaná hydináreň, roky fungovala len ako baliareň mäsa z EU (takže odpad, čo sa v EU nezjedol, Slováci zjedia)
A ceny maj oveľa lepšie, asi je to aj o DPH, ktorá je všade naokolo nižšia na základné potraviny, ako u nás. Aj benzín tankujeme tam, pokiaľ sa dá, podstatne lacnejší.

Nekupujem poľské laciny, čo Slováci dovezú k nám, to je odpad.

nikuska744
19. aug 2017

@ludkka0407 aj mne toľko zostane

ludka140281
19. aug 2017

@nikuska744 a chyba ti niečo velmi velmi?..už len to bábatočko ako aj nam 🙂 držím prsty😍 kebyže máme viac,tak asi odkladám 🙂alebo sa zbláznim od radosti 🙂

bluka2
19. aug 2017

@hettinka Ak zijes na polskej hranici, ci nedaleko, mozno. Ale z Bratislavy by sa cloveku velmi neoplatilo ist tankovat do Polska, ze?