Daňové priznanie a vrátenie peňazí

adriana36
8. máj 2013

Ahoj, chcela by som sa spytat ako je to s vratenim penazi z danoveho niekoho, kto v tom chodi, pre mna je to spanielska dedina.mam narok na vratenie penazi, ak som za minuly rok mesiac januar-februar a 1/2 marca bola zamestnana, potom som bola az do augusta pn a od septembra som bola na materskej? a okrem toho som si platila aj dobrovolne nemocenske poistenie, cize som poberala vyssiu pn a aj max.vysku materskej co je cca 760 eur. neviem totiz od zamestnavatela vymoct vyrovnavku z danoveho, ten papier, na ktorom je cele zuctovanie dane a ani vyplatne pasky, odkedy som nastupila na pn. ... dakujem velmi pekne

sisaha
8. máj 2013

@adriana36 akoze to nevies vymoct od zamestnavatela? Su povinní ti to dat. Napis im pisomne ziadost o zaslanie rocneho zuctovania dane.

adriana36
autor
8. máj 2013

no ved to som dnes aj urobila, poslala som riaditelovi e-mail nakolko som im aj volala a nic sa nedeje...

ani3012
8. máj 2013

@adriana36 písomne, nie elektronicky

jaduska
8. máj 2013

@adriana36 a urobili ti vôbec zúčtovanie dane? dala si im vo februári žiadosť o vykonanie zúčtovania?

simca06022011
8. máj 2013

@adriana36 no v prvom rade dnes je sviatok, ked si pisala dnes nik ti neodpise... po druhe, toto si mala riesit na zaciatku roka a nie teraz, zacina sa pisomnou ziadostou o vykonanie RZ a dolozenie dokladov k ostatnym prijmom a nasledne ti ho musia vykonat, po tretie nikto ti to asi takto nevypocita na MK a teraz to uz ani nie je postatne, dan vratenu uz mame aj na uctoch. Pre vratenie dane je podstatna vyska zaplatenych preddavkov za tie mesiace co si pracovala, za ostatne mesiace si pravdepodobne dan neplatila ziadnu ked si bola na PNke... a vyska prijmu, z ktoreho sa po odpocitani odpocitatelnej polozky realne vypocita 19% dan (pnky a davky sa do toho nerataju), rozdiel sa vracia alebo doplaca...

anos18
9. máj 2013

@adriana36 Podstatne je vediet, ci si podpisovala ziadost o rocne zuctovanie dane u zamestnavatela. Ked ano, tak zamestnavatel Ti ho mal spravit a preplatok na dani Ti vratit (ak by vznikol). Ak Ti zamestnavatel vystavil len potvrdenie o zdanitelnej mzde, tak si si mohla podat danove priznanie do terminu 31.03. (tento rok do 02.04.2013).

maruska24
25. máj 2013

Na daniach mi vznikol pekný preplatok, kto mi ho má vyplatiť? zamesnávateľ mi ho robil, doklad o tom som dostala asi tak 28 apríla. Kto mi peniaze poukáže? Ja som v tom že bývalý zamestnávateľ, ale peniaze nikde. To mám osobitne žiadať?

elenkanjelik
30. apr 2014

to by zaujimalo aj mna

loli9511
9. mar 2015

Prosim vas kedy chodi danovy preplatok tento ci az buduci mesiac dakujem