Daňové priznanie fyzickej osoby

maja923
24. feb 2016

Ahojte. Predtym nez sa dostanem na danovy urad, kde ratam s neochotou pracovnicok, rada by som vas poprosila o rady. Som na rodicovskej. Asi do marca ci apríla 2015 som poberala matersku. Od februara 2015 pracujem na pracovnu zmuvu (to ze som pracovala uz pocas materskej mam vyriesene-teda na inu prac zmluvu nez z tej z kt mi plynul narok na materkse). Pracovna zmluva na ktoru pracujem teraz je uplne pod minimom-len privyrobenie a fakt nejake drobne co mi chodia na ucet a su odvadzane do socialky a podobne. Muz pracoval ako zamestnanec do novembra 2015. Odvtedy je na urade prace teda dovtedy si mesacne uplatnoval danovy bonus. Budeme za neho podavatdanove priznanie a zaujimalo by ma co vsetko si moze on na mna uplatnit a co vsetko odo mna potrebuje - doklad o poberani materskej mi pride postou. Ja som totiz do tychto veci uplne lava a viem ze uradnicky by ma asi lahko oklamali na co mame a na co nemame narok. Preto prosim vas o rady co mozme a co nie ake mame a nemame moznosti. Dakujem za kazdu odpoved

beatkazvenuse
25. feb 2016

muz si moze uplatnit len rozdiel odpo itatelnej polozky a tvojich prijmov. musis si zratat tvoju matersku, prijem z pracovnych zmluv za rok 2015. jedine co tam neratas je rodicovsky prispevok.

david93
25. feb 2016

ale len za tiemesiace, kedy si bola k 1. dňu v mesiaci na rodičovskej

evita68
25. feb 2016

@david93 a to si kde zobrala..?? uplaťňuje si za celý rok, keďže celý rok sa starala o dieťa do 3 rokov..

tvoja nezd. časť u manžela bude: 3803,33 - materská - hrubý príjem zo zamestnania + odvody
@maja923

majusqa77
25. feb 2016

@david93 ked uz, pocas starostlivosti o dieta a to je aj md