Denný vymeriavací základ po rodičovskej

10. aug 2022

Caute baby, prosim ak som po RD ukoncila pracovny pomer, mala som den dovolenky a zvysok preplatene tak vlastne na podporu sa to pocita tak ze co mi zamestnavatel za ten den vyplatil / 2? Napriklad keby som za ten den mala vyplatene 90€ tak by som vlastne mala dennu podporu 45€ (a teda maximalnu podporu)? Alebo ako sa to pocita prosim?

klarissa25
10. aug 2022

Ak si po rd zobrala deň dovolenky ostatok ti preplatili, a ukončila si PP dohodou tak by si mala mat max podporu. Ide aj o to koľko si mala tej dovolenky.

matullienka
10. aug 2022

Max denný vymeriavací základ je 74 eur a nejaké drobné to je maximum čiže z toho 50%

autor
10. aug 2022

@matullienka ano ale myslela som ze ak mi na ucet pride dajme tomi 74€ z toho jedneho dna tak podpora bude polovica z tejto sumy alebo sa to pocita v SP nejak z odvodov alebo inak? To ma zaujima kedze posledny plat mi prisiel ale rozhodnutie z SP nie.

klarissa25
10. aug 2022

Na účet ti určite nepríde toto keďže ti príde už aj preplatena zvyšná dovolenka...rozumej tomu tak ze napríklad keby si si zobrala ten deň dovolenky ale žiadnu inú by si nemala takže by ti nič nepreplatili, max podpora by ti v žiadnom prípade nevyšla čiže toto ako si to ty predstavuješ je blbosť

matullienka
10. aug 2022

Vždy sa počíta z vymeriavacieho základu ak je vymeriaci základ 74eur tak sa počíta z toho aj výška odvodov sa počíta z VZ

klarissa25
10. aug 2022

@matullienka áno ale ona tomu nerozumie....ako tak čítam...lebo to ze si ona zoberie jeden deň dovolenky jej nestačí k tomu aby mala max podporu

matullienka
10. aug 2022

Napíš mi kľudne ss
Ak si sa zaevidovala na upsvar a od kedy si požiadala o podporu? O podporu môžeš žiadať až nasledujúci mesiac ako ti skončí rd v jeden mesiac ti nevyplatia oboje. Sociálna poisťovňa má 60 dní aby ti poslala rozhodnutie a vyplatila podporu

matullienka
10. aug 2022

@klarissa25 ako vieš, ze nestačí? Ak mala nadštandardný príjem tak stačí to nemôžeš vedieť.

autor
10. aug 2022

@matullienka ano mas pravdu, ja tomu vobec nerozumiem, v tejto oblasti som total neznala...zamestnavatel mi zaplatil 83€ tak som len chcela vediet ci aj bez rozhodnutia sp si viem z toho vyratat podporu 🤷‍♀️ ale dakujem moc za ochotu 😊

klarissa25
10. aug 2022

@matullienka aký príjem?? Však keď si zoberie jeden deň dovolenky a obnoví sa jej PvN tak automaticky sa jej podpora ráta toho a nie z toho co zarábala pred 3mi rokmi 😃

klarissa25
10. aug 2022

Ak ti prišlo 83e za to ze si si zobral jeden deň dovolenky plus si mala v tom aj zvyšok predplatený tak pochybujem ze ti vyjde max podpora

matullienka
10. aug 2022

@klarissa25 áno ale automaticky jej za 1 deň vznikne max. vymeriavací základ a z toho jej vypočítajú výšku podpory, čiže maximálnu. Lebo výška podpory sa berie z VZ za posledné 2 roky a keďže ona bude mať zaevidovany za1 deň iba ten maximálny bude aj podpora maximálna

matullienka
10. aug 2022

@klarissa25 ale vijde jej z toho max podpora

klarissa25
10. aug 2022

@matullienka vôbec nie...píšeš blbosti...ak nemá dostatočný počet dovolenky tak nie...tam nestačí ze si zoberie jeden deň dovolenky...musí mať aj nejaký počet na preplatenie...ja keď som si brala mne to vyšlo ltt a to som mala 8 dní dovolenky. Z toho jeden deň som si zobrala ostatok mi preplatili

klarissa25
10. aug 2022

@zalka dovolila som si ta označít, keď chceš max podporu nestačí ti zobrať si deň dovolenky, treba mat aj dovolenku na preplatenie však?

autor
10. aug 2022

@klarissa25 ja som tam mala den dovolenky + 1 den preplateny

olussa
10. aug 2022

@klarissa25 pretože si mala možno nižšiu mzdu ako ona... Nejde o počet dní dovolenky.. matulienka má pravdu, blbosti píšeš akurát tak ty. Nepísala, že mala len deň dovolenky, ale deň vyčerpala a zvyšok preplatené.

klarissa25
10. aug 2022

No pockame na vyjadrenie zalky ale podla mňa z tohto nebude max podpora

klarissa25
10. aug 2022

@olussa áno jeden deň vyčerpala a jeden preplatila....ja sa nechám poucit ak sa zalka vyjadri

autor
10. aug 2022

Tak som zvedava baby, myslela som ze rozhodujuce je kolko mi vyplatili za ten jeden den, ze ci mam aspon sancu sa s tym prijmom priblizit k maximalnej podpore 😊

olussa
10. aug 2022

Maximálny denný vymeriavací základ pre druhý polrok 2022 je 79,6274 eura, takže aj podla mňa by ti to malo vyjsť..

klarissa25
10. aug 2022

@olussa
@matullienka áno ak mala vysokú mzdu mate pravdu...ale ak nie...toto jej určite nebude stačiť

zalka
10. aug 2022

@klarissa25 zadávateľka s platom 83e v hrubom ... bude mať max. podporu ..
stačí den preplatenej dovolenky
ak mala v čistom 83 tak v hrubom mala ešte vyššie takže bez problémov

matullienka
10. aug 2022

@klarissa25 ak jej prišlo na účet 84 eur tak jej to stačiť bude nakoľko vymeriavací základ bol vyšší ako 79 eur. Keď chceš niekoho poučovať tak si to prosím ťa najskôr dostuduj

klarissa25
10. aug 2022

@zalka čiže tam stačí keď ma človek jeden deň dovolenky ?? Čiže mne keď dajme tomu prialo vtedy 300e s tým jedným dňom dovolenky plus preplatenou dovolenkou...tak to som mala s prehľadom?

klarissa25
10. aug 2022

@matullienka okej beriem...tak potom mi tu boli pre rokmi podávané dosť mylne info..😃

zalka
10. aug 2022

@klarissa25 áno stačí , vyšší VZ treba len ak je tam víkend lebo za ten mzda neni ale VZ sa ráta za kalendárne dni .
čiže ak by končila RD sobotu, nedela volno pondelok dovolenka a koniec PP, a dostala by mzdu 83 e ... tak to na max. nestačí,
lebo pri takom prípade by potrebovala na max. 160e ( dva dni po 80e )

zalka
10. aug 2022

@klarissa25 nie neboli mylné info, len prípad od prípadu je to trošku iné. 🙂

klarissa25
10. aug 2022

@zalka ako píšeš...takže ale nevieš kedy ona ukončila RD, a ako to bolo čiže nie je presne jasne ako to dopadne ci ?

zalka
10. aug 2022

@klarissa25 myslím, že ked si prečíta tak si vie aj takto doplniť